Заробіток в інтернеті – огляд ТОП 82 способів заробити

Заробіток в інтернеті – хороша можливість отримати гроші, працюючи вдома, у зручних умовах. У статті розповімо які варіанти заробітку найкращі у 2024 році.

Що потрібно, щоб почати працювати онлайн та стати фінансово незалежним.

Заробіток через інтернет доступний кожному, і почати працювати в зручних домашніх умовах можна вже сьогодні. Для цього треба підібрати сферу, яка найкраще підходить саме вам. Хочете проводити час за комп’ютером чи телефоном з користю, але при цьому не вивчати програмування чи інші складні сфери? Тоді поїхали!

Якщо прочитаєте статтю до кінця, то дізнаєтесь:

  • Що таке «заробіток в інтернеті», та які можливості він дає;
  • Який заробіток реальний у 2024 році, а які способи вже не працюють;
  • Як заробити без вкладень та з вкладеннями, наскільки це вигідно і швидко;
  • Хто може працювати онлайн, а кому така робота не підійде;
  • Скільки грошей можна заробити працюючи в мережі.

Зміст

Заробіток в інтернеті 2024 – що потрібно знати

Є декілька важливих моментів, які слід розуміти перед початком нової діяльності:

  1. Заробляти може будь-хто, незалежно від віку, статі, початкових знань, освіти;
  2. Це зручно, бо для отримання грошей потрібен тільки комп’ютер або телефон з інтернетом;
  3. Можна працювати на українських та закордонних сайтах;
  4. Платять переважно в доларах, євро (значно рідше в гривнях). Але будь-яку валюту можна обміняти через спеціальні обмінники.
  5. Це доступно для жінок, чоловіків будь-якого віку.

УВАГА! Прочитайте нашу окрему статтю, якщо вам цікавий виключно заробіток в інтернеті в гривнях. В ній ми розповідаємо про варіанти, як отримувати зарплату в українській валюті.

Більшість сайтів, на яких працюють українці в мережі, платять в гривнях. Вони мають російськомовний інтерфейс і орієнтовані на аудиторію з різних країн СНД, де знають цю мову. Якщо добре знаєте англійську, то перспективи будуть значно кращі, а дохід – більший.

Спочатку треба знайти перевірені сайти, які дійсно платять і зареєструватись там. Тільки про такі й піде мова в цій статті. Далі берете на якомусь із цих сайтів завдання (роботу/проєкт) і виконуєте його. Після цього вам поступає оплата за послуги. Кошти, зароблені на таких проектах, виводяться на електронні гаманці (Webmoney, Qiwi, Payeer, PayPal), а вже звідти їх можна вивести на картку вашого банку.

Багато сервісів мають систему рейтингу та відгуки. Варто максимально повно заповняти свій профіль, просити замовників залишати відгуки про ваші роботи, а також дбати про власний рейтинг.

Мінімум для старту

Для початку потрібно мати:

  • Комп’ютер, смартфон або планшет з підключенням до мережі. ПК – найкращий варіант;
  • Вільний час, щоб спробувати;
  • Електронну пошту (знадобиться для реєстрації на різних сервісах);
  • Номер мобільного телефону (вказати номер вимагають при реєстрації).

Увага! Якщо на якихось сайтах вимагають вказати паспортні дані чи ще якусь іншу важливу персональну інформацію – двічі подумайте. В мережі багато шахраїв, які шукають варіанти, як скористатись довірливими користувачами.

Не варто боятись заробляти гроші в інтернеті, адже ви нічого не втрачаєте. У більшості випадків не потрібно ніяких вкладень. Достатньо тільки самого ПК з підключенням і вільного часу.

Чи це безпечно? Безумовно, тисячі українців, які спробували вже давно забули про те, як кожен ранок вставати та йти на роботу.

Онлайн кожен може бути САМ СОБІ НАЧАЛЬНИК, працювати за зручним графіком. А головне – вибрати ту справу, яка приносить не тільки фінансову стабільність, а й задоволення.

ДО РЕЧІ! Якщо вам цікава тимчасова чи постійна робота в інтернеті – прочитайте наш огляд найпопулярніших варіантів. Можна отримувати зарплату подобово, щотижня і кожного місяця.

Перед тим як скористатися якоюсь пропозицією, спробуйте задуматись над тим, що вам обіцяють. Ніхто просто так гроші не платить, щоб їх отримати, потрібно виконувати певну роботу. Якщо вам пропонують тисячі доларів за халтуру, яка під силу навіть 10-річному, то тут явно щось не так, правда!?

Реальний заробіток в інтернеті – важливі нюанси

Якщо шукаєте способи як заробити реальні гроші онлайн, то повинні розуміти:

  1. Ніде грошей не дають просто так (тим більше в мережі);
  2. На початку буде складно, але з досвідом відкривається все більше можливостей;
  3. В мережі багато шахраїв, які хочуть скористатись вашою роботою. Потрібно знати, як їх уникнути.

Одразу хочу пояснити один нюанс. Бо люди розуміють під поняттям «реальний заробіток в інтернеті» різні речі.

Дехто просто шукає заробіток в інтернеті без оману. Тобто «реальний» означає для таких людей, що хтось точно заплатить за роботу і час не буде витрачений марно (“не кинуть”). А дехто хоче заробити реальні гроші. Тобто цікавить не сам факт заробітку, а те, що платять

непогані = досить гідні = реальні гроші (не копійки).

Через це, всі способи ми умовно можемо поділити на дві групи:

  1. Варіанти, які дозволяють отримати реальні гроші (за які можна навіть жити чи забезпечувати сім’ю).
  2. Способи на яких заробити цілком реально. Тобто вас не обмануть і ви щось заробите, бо є така можливість. Фактично мова тут йде про постійний або тимчасовий підробіток.

Ми почнемо з другого напрямку, бо він підходить більшості користувачів. Тут не потрібно якихось особливих знань та навичок.

Розглянемо варіанти від найпростіших, які доступні навіть тим, хто нічого не знає і не вміє, і до складніших. Коли йдеться про останні – треба багато вчитись і отримувати досвід. В другому випадку, очевидно, що дохід буде більшим.

Способи заробітку в інтернеті
Існують тисячі способів заробітку в інтернеті. Ми розділили їх на 82 види

Заробіток в інтернеті без вкладень

У цьому пункті розкажемо, як заробити гроші в інтернеті без вкладень. За посиланням повний огляд на тему. Тут зібрані методи, що зводяться до виконання простих завдань, які може виконувати будь-хто. Зазвичай це працює за схемою: зайди туди – клацни на те-то, відкрий посилання, постав лайк, зроби репост, зареєструйся по адресі тощо.

Дуже важливо виконувати правила сайту, на якому вирішили працювати.

Найчастіше ставлять такі вимоги:

  • Не реєструватись декілька разів на одному й тому ж сервісі (адміністрація великих проектів виявляє це на раз-два);
  • Виконувати завдання / замовлення відповідно до вимог замовника;
  • Не спамити та не писати дурниць;
  • Бути повнолітнім. Це поширена вимога, але вона рідко перевіряється.

1. Заробіток на кліках в інтернеті

Це найпростіша робота для новачків. Щоб заробити пару гривень в день, тут взагалі не доведеться паритись. Просто клікаєте по рекламі, спеціальних банерах чи в інших вказаних місцях.

Є дуже багато сайтів в інтернеті, які пропонують такий заробіток. Зазвичай вони називаються букси або поштовики. Щоб працювати на них треба тільки зареєструватись і відразу можна починати роботу.

Скільки можна заробити: залежить від витраченого часу. Кліки – найменш оплачувана робота, але й найпростіша. За один клік дають всього пару копійок. Навіть при активній роботі багато не отримаєш. В кращому разі дохід буде 10-20, максимум 50 грн в день. Зате ніякої відповідальності та особливих вимог.

Порада 1. Якщо ви новачок, то краще одразу перейти до заробітку на завданнях, оплата там буде вищою.

2. Виконання простих завдань

Дуже схожий до попереднього способу, але тут потрібно робити трохи більше. Наприклад, не тільки клікнути, а ще й записати якусь інформацію.

Завдань багато і вони досить різноманітні. Найпопулярніші серед них:

  • Реєстрації на веб-ресурсах. Створюєте сторінку на сайті, який вказаний в умовах і заповнюєте там профіль;
  • Реєстрація і невелика активність. Не тільки зареєструватись, а й виконати якісь базові умови. Наприклад, опублікувати на сайті пару коментарів чи набрати певний рейтинг;
  • Прокоментувати статтю на сайті, відео або пост в соцмережі;
  • Поставити оцінку публікації або додатку в магазині додатків;
  • Звантаження та закачування файлів;
  • Сфотографуватись з певним написом;
  • Написати статтю, відгук чи коментар;
  • Сортування інформації.

Скільки заробиш: Трохи більше, ніж на кліках. З досвіду своїх знайомих знаю, що можна отримувати до 50 грн в день. Все буде залежати від активності та витраченого часу. В окремих випадках заробляють 100-200 грн в день. Це вдається тільки тим, хто має рефералів і запрошує людей у свою партнерську мережу.

3. Заробіток на лайках та репостах

Заробіток в інтернеті на лайках процвітає в соціальних мережах. Є спеціальні сайти, на яких можна зареєструватись і отримувати гроші за те, що ставите лайки, робите репости, підписуєтесь на сторінки та пишете коментарі до постів.

Найкращі сайти для такого підробітку:

Скільки заробиш: аналогічно з попередніми методами – не дуже багато. Але досвідчені радять заводити по кілька акаунтів на таких проектах (наприклад, сайт ВКтаргет подібне не забороняє).

Заробіток на кліках
Заробіток на кліках найлегший але й оплачується найдешевше

4. Заробіток на капчах

Капча це спеціальний код із букв, цифр або картинок, який використовується як захист від роботів. Заробляти на капчах може будь-хто, але краще цей варіант підходить для тих, хто швидко набирає.

Це ще один досить рутинний спосіб заробити копійчину, який не принесе дуже багато грошей і для багатьох буде досить нудним.

Найкращі сайти для цього способу:

  • RUCaptcha
  • 2Captcha
  • MegaTypers (введіть промокод DVCO при реєстрації).

5. Перегляд реклами та відео за гроші (серфінг)

За це теж платять невеликі гроші. Є можливість заробітку на автоматі, якщо ви встановите спеціальні розширення для браузера, а також ручний підробіток (фактично, це ті ж самі кліки).

Ідеальний варіант для лінивих – просто сидите в інтернеті, а вам за це капають грошенята.

Найкращі сайти:

  • Globus Inter;
  • Teaser.bz.

6. Заробіток в інтернеті на відгуках та коментуванні

Фактично це два різні варіанти. Відгуки пишуться про те, у чому ви маєте досвід (товари, користування сервісами, послуги магазинів, бренди). А коментарі зазвичай замовляють для сайтів, соцмереж, мобільних додатків та інших проектів.

Сайти з відгуками часто пропонують цікаву систему заробітку. Вони платять за перегляди вашого відгуку. Наприклад за 1000 переглядів дають 10 рублів. Якщо ви пишете добре і ваші думки читають, то в результаті ви отримаєте непогану суму.

Найкращі сайти з платними відгуками:

  • Otzovik – найбільший сайт в цій сфері, можна писати про все, але є певні вимоги та модерація;
  • iRecomended – ще один сайт, де можна заробляти на відгуках онлайн.

На коментарях можна заробити на біржах:

  • QComment – заробіток не тільки на коментарях, а й на інших простих завданнях в соціальних мережах;
  • Forumok – тут дають від 5 до 30-50 рублів за пост в соціальних мережах. Дуже надійний майданчик.

7. Заробіток через телефон

Інтернет заробіток з мобільного телефону доступний через спеціальні додатки. Все дуже просто: встановлюєте додаток, реєструєтесь в ньому, а далі виконуєте завдання. Найчастіше це встановлення та використання інших додатків з магазину Google Play Маркет та App Store. Дуже велику популярність мають завдання оцінки додатків (поставити 5 зірок).

8. Платні опитування

Заробіток на опитуваннях – ще один нескладний метод підробітку в мережі. На спеціальних сайтах-опитувальниках слід просто заповняти анкети, даючи відповіді на запитання.

Користувачі жаліються, що анкети бувають не так часто, як би хотілось. Тут все залежить від того, який у вас вік, стать та регіон.

9. Розшифровка аудіо та відео

На деяких біржах фрілансу пропонують завдання по транскрипції. Суть в тому, щоб написати тексти, який озвучував диктор у відео чи аудіо. Загалом подібної роботи не так вже й багато.

Рутинний заробіток

10. Сортування картинок та файлів

Часто на біржах фрілансу пропонується найрізноманітніша рутинна робота, в тому числі пов’язана з сортуванням даних. Найпоширеніший варіант – сортування картинок.

Від виконавця вимагають розсортувати файли по певному принципу в каталоги. Такий підробіток пропонують на буксах та фріланс біржах. Хороший сайт для цього – WorkZilla.

11. Набір тексту

Якщо вам просто подобається набирати текст, а не писати якісь твори, то на цьому також заробляють. Але будьте уважні, бо часто оголошення з набором тексту пропонують шахраї. Не робіть роботу без передоплати, або якщо від вас вимагають якийсь страховий внесок.

Важливо знати! Якщо вам кажуть, що спочатку ви маєте заплатити – не варто мати справи з такими замовниками. Єдиний виняток із правила – біржі фрілансу. Часто такі сайти пропонують купити преміум-акаунт. Зазвичай це недорого і завдяки цьому ви отримуєте перевагу над іншими користувачами, наприклад вам легше отримати замовлення.

Заробіток в інтернеті на своєму сайті

Якщо ви маєте сайт, то можете заробляти значно більше. З’являється чимало варіантів для монетизації. Вам буде доступний:

  • Заробіток через інтернет на розміщенні рекламних оголошень та банерів на сайті;
  • співпраця з партнерськими програмами;
  • доходи від прямих рекламодавців та інші варіанти.

Монетизація – спосіб отримання прибутку на чомусь.

12. Заробіток на рекламі

Найпоширеніший спосіб заробітку на сайті – встановлення реклами. Для України найкращий вибір – рекламна мережа Google Adsense. Це спосіб, який ви будете отримувати від компанії Google.

Потрібно підключити сайт до Адсенсу і потім вставити на нього коди рекламних оголошень. Коли користувачі клікають по рекламі це приносить вам дохід. Чим більша відвідуваність і кількість переходів – тим вищий прибуток.

13. Заробіток на партнерських програмах

Партнерська програма – це сервіс, який дозволяє приводити комусь клієнтів і отримувати за це винагороду.

Працює це так: ви отримуєте спеціальну ссилку і через неї залучаєте клієнтів, які щось купують на певному сайті. Наприклад, такі інтернет-магазини як Розетка та AliExpress мають свої партнерки. Якщо ви розкажете про якийсь товар із цих сайтів і поставите партнерське посилання, а хтось купить товар – ви отримаєте свій відсоток.

Існують спеціальні агрегатори партнерських програм, які збирають пропозиції різних сайтів та компаній. Це дуже зручно і можна отримувати гроші від партнерських відрахувань в одному місці.

Найкращі партнерські мережі на сьогодні:Admitad та EPN;

Увага! Якщо в підвалі якогось сайту ви бачите пункт «Партнерська програма», то ви можете стати партнером проекту і заробляти на ньому.

Заробіток на сайтах
Створення сайту для заробітку – одна із найкращих ідей в мережі!

14. Заробіток на власних послугах

Якщо ви можете надавати якісь фахові послуги онлайн – запропонуйте це на своєму сайті. Так ви зможете напряму отримувати клієнтів. Це може бути розробка сайтів, малювання банерів та логотипів, написання статей.

15. Заробіток в інтернеті на продажі товарів

Можна створити свій інтернет-магазин, або просто в окремому розділі сайту продавати свої товари. Варіантів з таким зараз дуже багато. Знадобляться мінімальні вкладення, як варіант спочатку спробуйте позбутись старих і непотрібних речей.

16. Заробіток на інфопродуктах

Інфопродукти – різні інформаційні курси, вебінари, лекції, семінари, які пропонуються на платній основі. Якщо ви професіонал у певній галузі – передавайте свої знання іншим, і заробляйте на цьому.

Креативні способи заробітку в інтернеті

17. Ведення власного блогу

Це такий же спосіб, що і з сайтом тільки тут вужчий формат. Вам потрібно буде вести блог на якусь конкретну тематику і залучати аудиторію. Коли відвідувачів буде хоча б декілька сотень – монетизуйте свій проект з допомогою реклами, партнерських програм чи інших способів, про які розповідалося вище.

18. Заробіток на Youtube (Відеоблогінг)

Багато молодих людей сьогодні мріють стати блогерами, але рідко хто хоче працювати. Відеоблогерство потребує хоча б мінімальних вмінь відеомонтажу. Крім того ви маєте бути цікаві своїй аудиторії як особистість. Спробувати може кожен, а от пробитись – далеко не всі.

Ви повинні не тільки вміти знімати, а й володіти непоганим голосом. Тут важливо стати цікавим аудиторії.

На Ютубі заробляють через партнерську мережу Adsense. Також працює багато партнерських мереж, які допомагають у просуванні каналу та заробітку.

Якщо вас зацікавив заробіток на Ютубі, то треба зробити наступне:

  • Зареєструватись на Youtube і створити свій канал;
  • Навчитись монтувати відео, хоча б на базовому рівні;
  • Записати кілька відео і опублікувати їх;
  • Постійно записувати нові ролики;
  • Коли канал стане популярним – під’єднати рекламу.

Треба постійно бути активним на каналі, постити нові відео і спілкуватись з аудиторією. Заробляти можна через рекламу інших каналів. Коли ви підростете, то рекламодавці знайдуть вас самі.

19. Стріми і трансляції (включаючи донати)

Схожа до попередньої тема. На стрімах заробляють в основному геймери. Це люди, які транслюють проходження ігор та різні геймерські інструкції. Для цього є декілька основних платформ, а найпопулярніша зараз – Twitch.

Заробляти можна на платних підписках і донатах.

Донат – це коли ваші глядачі кидають вам гроші, бо їм подобається що ви робите.

20. Заробіток на своїй сторінці в соцмережах

На своїх сторінка в соціальних мережах теж отримують чималі гроші. Головне підійти до цього правильно.

21. Рерайтинг

Якщо ви любите писати, то цей спосіб для вас. Тут потрібно просто взяти і переписати якийсь текст іншими словами. По змісту лишається те ж саме, а по формі трохи відрізняється. Хороші рерайтери мають великий запас слів і використовують синоніми.

Рерайтери, як і інші фахівці по роботі з текстами працюють в основному з російськомовними текстами, українською мовою замовляють дуже мало статей.

Для пошуку такої роботи є кілька варіантів:

  • Біржі копірайтингу (оптимальні варіанти – ETXT та Адвего);
  • Біржі фрілансу;
  • Пошук замовників напряму.

22. Копірайтинг

Це вже більш прибутковий варіант. Вам дають тему – і ви пишете по ній текст. Він має бути унікальним, тобто неможливо просто нахапати по пару абзаців з різних джерел і об’єднати їх докупи.

Копірайтери мають вміти писати добре і відповідно до вимог ТЗ (технічного завдання). Статті потрібні власникам сайтів для просування. Треба вміти писати без води, по суті і так, щоб це легко читалось.

Загалом, якщо ви писали хороші твори в школі, то такий спосіб заробітку через інтернет вам підійде.

Замовлення можна взяти на сайтах:

  • Copylancer
  • Advego
  • ETXT
  • Workzilla.

Платять зазвичай в кілознаках (1000 знаків без пробілів). Оплата починається в середньому від 25 рублів на загальних біржах. А якщо ви маєте досвід то можете брати за 1000 збп 60, 100, 200 грн і навіть більше.

заробіток на текстах
Якщо вмієте писати тексти – відкриваються чудові перспективи заробітку

23. Переклади текстів

Зовсім не обов’язково бути дипломованим спеціалістом, щоб заробляти на перекладах. Сьогодні компанії зазвичай роблять багатомовні сайти, тому їм потрібні перекладачі. Найбільшим попит має англійська мова, але й конкуренція там дуже велика. А от якщо ви добре знаєте менш поширені мови, то будете заробляти сотні й навіть тисячі доларів в місяць.

Знайти додатковий підробіток перекладачем ви можете:

  • На біржах фрілансу/копірайтингу;
  • На спеціалізованих сайтах для перекладачів;
  • Безпосередньо взявши роботу у перекладацьких агентств;
  • В соцмережах.

Найкращий варіант, поступово просувати свої перекладацькі послуги як спеціаліста і з часом створити свою агенцію. Для початку варто просуватись в соцмережах, а вже потім задумайтесь і над сайтом.

24. Написання студентських та учнівських робіт на замовлення

Існує чимало сайтів, на яких пропонують писати студентські та учнівські роботи за винагороду. Найбільшою популярністю користуються реферати. Ціна яких починається від 100-200 грн при невеликому об’ємі.

Ліниві студенти не хочуть самі писати роботи, тому замовляють реферати, презентації, доповіді, курсові, бакалаврські та магістерські роботи. І чим складніша тема і сфера, тим більшу плату можна вимагати за свої зусилля.

Шукати замовлення варто в тематичних групах та пабліках соцмереж і на спеціалізованих платформах.

25. Заробіток на інших текстових послугах

Заробіток онлайн на написанні текстів – один із найширших напрямків. В основному мова йде про тексти для різних інтернет-майданчиків, але не тільки.

Тексти потрібно не тільки писати, а й редагувати, структурувати та публікувати. Дохід редактора/коректора напряму залежить від обсягів тексту.

Майже кожен користувач інтернету читає новини. І тому віддалені журналісти потрібні не менше, ніж офісні. А працювати кореспондентом і писати репортажі про якісь події особливо вигідно тим, хто живе закордоном.

Якщо ви письменник теж зможете заробляти онлайн. Різним людям потрібні книги про себе, власний бізнес чи послуги. Але далеко не кожен може писати сам. І тут письменник знайде свою нішу.

А для публічних людей потрібні якісні публікації для соціальних мереж та виступів при великих аудиторіях. Вони замовляють такі тексти у спічрайтерів.

А якщо ви творча людина з купою ідей в голові та можете писати сценарії – це ще один дуже перспективний напрямок.

Де брати замовлення

Шукати замовлення для всіх перелічених спеціальностей варто на великих біржах фрілансу.

До найпопулярніших з них, де замовляють такі текстові послуги, відносяться:

  • WorkZilla – дуже популярний майданчик з безліччю завдань;
  • Freelancehunt (вітчизняна біржа);
  • FL.RU;
  • Upwork (американський сайт з оплатою в доларах).

26. Створення відео на замовлення (монтаж)

Youtube постійно розвивається, а його конкурентами стали такі платформи як Фейсбук та Інстаграм, де також дуже популярні відеоролики. Але якісне відео неможливо просто так зняти одним кадром. Інколи працює ціла команда операторів, щоб зняти всі ракурси та зафіксувати моменти. Потім відзняти матеріали треба відредагувати. Дещо вирізають, а дещо додають. Накладають музику та картинки. Процес обробки і формування відеоряду називається відеомонтажем. І хороші відеомонтажери ціняться дуже добре. А якщо ви ще й робите свою справу швидко – ціни вам не буде!

Завдання по монтажу беруть на біржах фрілансу. А з часом починає працювати сарафанне радіо – замовники знаходять вас самі.

Хочете дізнатись про всі можливості, як заробити гроші – читайте нашу статтю по цій темі.

27. Заробіток на фотографіях

У нас є кілька статей про те, як фотографу заробити на своїй справі. Можливостей заробітку на фото дійсно багато.

Основні з них:

  • Продаж фотографій на спеціальних сайтах (фотостоках);
  • Обробка фотографій.

На фотостоках можна продавати фото назавжди, або зі збереженням прав. Детальніше про все це ми вже писали в наших окремих оглядах цього способу заробітку.

Рекомендуємо для цього сайти Shutterstock і Depositphotos.

28. Створення графіки та дизайнів

Інтернет заробіток на створенні графічного оформлення та дизайнів поступається за популярністю хіба що текстовому напрямку. Якісні картинки і оформлення потрібні всім.

Професійні дизайнери заробляють дуже добре. В великих містах, дизайнер в офісі працює на ставці від 500 доларів. А на фрілансі заробіток може ще більше зростати – все залежить від вашої працездатності та кількості обслуговуваних проектів.

29. Обробка та монтаж звуку

Та ж сама штука, що й з відео, тільки на цей раз доведеться працювати зі звуком. Звукорежисери випускають програми для радіо, готують подкасти, обробляють аудіодоріжки.

Треба володіти базовим набором інструментів та програм і цілком можна пробувати себе в цій ніші.

30. Озвучка роликів та створення аудіокниг

Якщо у вас приємний голос та поставлена дикція – цей напрямок для вас. Доведеться на перших порах витратитися на мікрофон, але потім це окупиться. Озвучувати можна не тільки ролики, а й навіть фільми. Оплачується така праця дуже добре.

А якщо ви любите читати книги – заробіток на озвучці аудіокниг стане для вас справжнім щастям. Читаєте хороші книжки, стаєте популярним диктором і ще й за це отримуєте десятки тисяч в місяць.

31. Робота в фотошопі

Якщо ви володієте програмою Adobe Photoshop, то про проблеми з фінансами можете забути.

Замовники готові платити фотошоперам за:

  • Обробку невдалих фотографій, накладення ефектів на них;
  • Створення зображень для сайтів, промо-матеріалів;
  • Створення колажів;
  • Редагування знімків та зображень;
  • Створення банерів, кнопок, меню, шапок для сайтів та соцмереж.

Якось, коли ще був доступний в Україні Вконтакте, мені доводилось спілкуватись з дівчиною з Білорусі, яка поставила створення дизайнів для ВК на конвеєр. Це був 2015 рік і вона хвалилась, що заробляє таким чином понад 40 000 рублів в місяць.

32. Заробіток на картинках та ілюстраціях

А ще на графіці заробляють художники і ілюстратори. Їхню роботу використовують для створення мультиків, презентацій та інших анімаційних продуктів. Але найперспективніший напрямок – робота в команді над створенням відеоігор.

Деякі просто малюють на замовлення, розміщуючи свої роботи на дошках оголошень.

33. Репетиторство та викладання онлайн

Вчитись зараз може будь-хто і будь-де. Інтернет для розумних людей – це суцільна платформа для навчання та отримання знань. А тому для вчителів це чудове місце для заробітку.

Можна записувати власні курси, вести вебінари та проводити лекції. Можна навіть влаштуватись на роботу у якусь онлайн-школу чи університет. Оплата роботи за домовленістю. Але найкраще звісно створювати свій навчальний продукт.

Найпопулярніший напрямок – репетиторство. Заняття зазвичай проходять по Скайпу. Оплата години часу починається від 100 грн. Окремі професіонали беруть за урок 500, 1000 грн, а іноді й по 100-200 баксщщів.

Заробіток на репетиторстві та навчанні

34. Інфобізнес

Інфобізнес – продаж цінної інформації. Зазвичай це унікальні курси, методики, схеми, майстеркласи тощо. Інформаційний бізнес себе трохи дискредитував останнім часом. Але є й хороші фахівці які дійсно вас швидко навчать важливим речам в своїй сфері. Саме такі люди заробляють мільйони.

35. Написання наукових робіт на замовлення

Вже згадувалось про сферу написання рефератів та інших робіт для навчання. Але цим все не обмежується. Якщо ви спеціаліст з вищою освітою, то можете писати не тільки курсові, а й дисертації. Зазвичай таким займаються викладачі ВНЗ, які вже здобули наукове звання.

Коли ви вже написали свою дисертацію, то також маєте шанс заробити на її продажі. А якщо тема популярна, то заробите декілька разів. Для цього треба знайти банк дисертацій і домовитись про розміщення своєї роботи. Вам будуть платити гонорар за кожен продаж дисертації.

36. Коучинг та консультації

Коучі навчають дуже різним речам. Зазвичай це люди з ім’ям та статусом, про яких говорять інші. Їхнє ім’я стало брендом. Консалтинг в бізнес-нішах оплачується дуже дорого. Тому, якщо ви профі у якійсь справі – працюйте над персональним брендом і продавайте свої знання за шалені гроші. Оптимально орієнтуватись на іноземні ринки (для цього варто добре знати англійську мову).

Фріланс та віддалена робота

Фріланс – це віддалена робота, яка передбачає вільний графік. В основному фрілансери працюють на окремих проектах, але деколи виконують послуги тривалий період як позаштатні працівники. Роботу такі спеціалісти шукають на спеціальних платформах, які називаються фріланс біржами.

Три найкращі біржі для фрілансерів на сьогодні:

Обов’язково спробуйте себе на цих сайтах, якщо маєте кваліфікацію у відповідній сфері та знаєте потрібну мову.

Фріланс має свої переваги й недоліки. Найбільша перевага – ви завжди (в межах терміну здачі проекту) маєте вільний графік. Не потрібно нікуди їхати чи ходити. Працюйте вдома, в кафе чи в будь-якому іншому зручному місці. Найбільший недолік – треба працювати та знаходити мотивацію. На перших порах, поки не знайшли постійних замовників буває нестабільність.

Переважна більшість способів, які описані у цій статті про заробіток в інтернеті – це послуги фрілансерів.

37. Розробка сайтів

Хоча зараз є багато інструментів, щоб створити сайт самостійно, все одно більшості потрібні професійні веб-ресурси. Компетентний розробник сайту створює його з нуля і його послуги зазвичай коштують більше, ніж людини, яка важко розрізняє CMS від Ruby on Rails.

Але заробляти на створенні сайтів можна навіть без знання коду. Ті ж популярні CMS (наприклад, WordPress) можна опанувати за один-два місяці і робити простенькі сайти для малого бізнесу або невеликі інтернет-магазини.

Програмування і розробка як вигідний заробіток онлайн

38. Розробка програм та додатків

Це дуже вигідний варіант для професійних програмістів (розробників). Одну вдалу програму, мобільний додаток чи гру можна продати за $1000-2000 і більше. 

39. Ведення та наповнення сайтів (контент-менеджер)

Успішні інформаційні сайти постійно публікують нові матеріали. Спеціаліст, який публікує нові пости на сайті і оформляє їх називається контент-менеджер. Часто він також може редагувати тексти, створювати картинки і виконувати інші функції на проекті. На невеликих майданчиках контенщик – спеціаліст широкого профілю, який виконує великий обсяг робіт.

Навчитись такій справі може кожен навіть за кілька тижнів. Іноді достатньо опанувати базові знання по контент-маркетингу і познайомитись з роботою потрібної системи управління контентом. 

40. Оптимізація та просування сайтів

Спеціаліст, який заробляє на просуванні сайтів в пошукових системах називається SEO-оптимізатор (в народі – сеошник). Зазвичай це досвідчений профі, який знає як працюють пошуковики і які в них вимоги до сайтів.

Сеошники аналізують конкурентів і дізнаються їхні сильні та слабкі сторони. Вони знають, як написати оптимізовані тексти з правильними ключовими фразами, аналізують сайти і виправляють на них типові помилки.

41. Просування в соціальних мережах

Заробіток на просуванні в соцмережах – дуже потужний напрямок. Але багато людей, які пропонують такі послуги насправді володіють дуже низькою кваліфікацією. В Україні можна на пальцях порахувати експертів, які дійсно вміють просувати продукти та бізнеси в Фейсбук чи Інстаграм. Тому ніша вільна. Ставайте профі і заробляйте кругленькі суми, допомагаючи людям отримати нових клієнтів.

Ви повинні вміти:

  • Працювати з цільовою аудиторією і розширювати її;
  • Налаштовувати рекламні кампанії і не зливати бюджети;
  • Просувати окремі публікації та мотивувати людей стати клієнтом вашого замовника);
  • Збільшувати охоплення публікацій;
  • Проводити конкурси та інші акції по залученню нових читачів;
  • Розбиратися в маркетингу.

42. Налаштування рекламних кампаній

Реклама – це те, на чому заробляє більшість користувачів інтернету. Але багатьом дуже складно самому створити собі рекламу і тому вони замовляють її в агенціях чи в окремих спеціалістів.

43. Адміністрування та підтримка сайтів

Не обов’язково заробляти лише на створенні сайтів. Ви можете брати окремі проекти на обслуговування.

Дуже часто власники веб-ресурсів потребують підтримки своїх проектів:

  • Оновлення движка;
  • Додавання нових модулів;
  • Виправлення помилок;
  • Розширення функціоналу;
  • Здійснення заходів безпеки, видалення вірусів;
  • Перенесення сайтів на новий хостинг та домен.

Кожну з цих послуг можна пропонувати окремо, що значно підвищить ваш прибуток. Адмініструвати можна десятки сайтів в місяць. А тому й заробіток може обчислюватись чотиризначними цифрами.

44. Розробка дизайну та графіки

Дизайнер розробляє унікальний вигляд сайту чи інших веб-продуктів, наприклад, додатків та програм.

Веб-дизайнер – одна із найбільш оплачуваних інтернет-професій. Його послуги потрібні будь-якому проекту навіть середньої величини. Спеціалісти повинен мати не тільки знання, а й володіти практичним досвідом роботи. Дуже важливо мати власне візуальне бачення.

45. Робота в технічній підтримці

Різноманітні сервіси потребують співробітників, які будуть допомагати користувачам з розв’язання їхніх проблем.

Працювати можна в службі підтримки ігор, різних корисних сервісів та великих компаній. Все, що потрібно для такої віддаленої роботи – розібратись з питаннями, які турбують користувачів і відповідати їм по суті.

Ви можете працювати по скайпу, а також в живому чаті або відповідати на листи по електронній пошті.

46. Управління проектами

Коли компанія має багато різних сайтів та продуктів то зазвичай наймає менеджерів для кожного з них. Такі менеджери проектів слідкують, щоб всі роботи велись правильно, узгоджують діяльність різних відділів і відповідають за розвиток свого сегменту.

47. Модерування

Ви повинні слідкувати, що пишуть в групах, на форумах або в коментарях і редагувати повідомлення користувачів. Це дуже легкий спосіб заробітоку в інтернеті. Головне вивчити правила майданчику, на якому ви працюєте.

48. Написання текстів для сайтів

Вище вже згадувалось про копірайтинг. Це те ж саме. На фрілансі часто замовляють тексти для сайтів. Замовник дає ТЗ, де вказує що саме йому потрібно (тему тексту, його об’єм, ключові слова, структуру, відсоток унікальності і т. д.) Копірайтер пише текст по цьому ТЗ і отримує оплату.

Але є ще сео-копірайтинг, коли фахівець вміє працювати з ключовими словами і додатковими фразами. А також продаючі тексти, які допомагають краще просувати товари і послуги.

Копірайтери пишуть для сайтів:

  • Інформаційні статті;
  • Новини, анонси та релізи;
  • Інструкції та гайди;
  • Огляди та картки товарів;
  • Описи важливих розділів та сторінок.

49. Брендинг, маркетинг та PR

Будь-якому бізнесу потрібно, щоб його знали, а товари чи послуги продавались. Над цим і працюють піарники та маркетологи. Щоб так заробляти потрібно вивчити основи онлайн-маркетингу.

Створення брендів – окрема тема. Це дуже дорогі послуги, які спрямовані на створення особливого образу компанії/товару/послуги/певної особи.

50. Розробка ігор

Як і створення програм – дуже вигідний процес. Ви можете працювати віддалено у команді, або створювати свій продукт. Останнє значно важче робити, але в разі успіху ваші фінансові результати будуть вражаючими.

В подальшому на хорошій мобільній чи комп’ютерній грі можна буде заробляти чималі гроші як мінімум на рекламі. Крім того ви можете продавати віртуальні копії своєї розробки.

51. Тестування програм та ігор

Перед запуском програмного продукту або гри його мають перевірити на помилки та якість. Для цього існують тестувальники. Це дуже затребувані фахівці.

Вигода ще й в тому, що можна спробувати новий софт, коли він ще не доступний загалу. І водночас отримати грошову винагороду за свою роботу.

Заробіток у соціальних мережах

52. Адміністрування груп

Всі ці групи та сторінки в соцмережах, які читають користувачі хтось веде. А отже ринок дуже великий і можна отримувати непоганий заробіток на їх обслуговування.

Такий підробіток у соцмережах передбачає публікації нових постів/статей, пошук контенту, додавання та обробку картинок.

Дуже вигідно бути фрілансером, який обслуговує одразу 5-6 груп. До прикладу, ви можете брати за ведення кожної по 2 тисячі в місяць, а якщо таких спільнот 5, то заробіток складе 10 тисяч гривень.

53. Створення унікального оформлення для груп

Не обов’язково бути крутим дизайнером. Є автоматичні сервіси, в яких просто треба підібрати графіку. Але якщо ви профі, то і дохід зросте відповідно. На крайній випадок вистачить елементарних знань фотошопу.

54. Заробіток в Фейсбук

Фейсбук дуже популярний в нашій країні, і тут доволі платоспроможна аудиторія. На відміну від ВК, де раніше сиділа вся молодь, у facebook представлені майже всі вікові групи.

Крім створення та ведення власних сторінок в ФБ, варіантів заробітку тут є ще кілька:

  • Постити ссилки на партнерські програми і заробляти на цьому;
  • Продавати в своїх групах рекламу (не дуже поширений варіант);
  • Заробляти на простих діях, які й так всі роблять: лайкати, репостити, писати коментарі, підписуватись на сторінки;
  • Здати свою сторінку в аренду;
  • Займатись продажами товарів.
Заробіток онлайн через соцмережі

55. Заробіток в Інстаграмі

Instagram або Інста – безмежне поле для отримання прибутку. Найвигідніше звісно стати блогером, бо у цієї категорії завжди є немалі гроші. В основному інстаблогери заробляють на рекламі товарів та послуг. Але також тут добре займатись продажами.

У нас є кілька статей про заробіток в Інстаграмі – почитайте, там багато корисної інформації.

56. Заробіток в ВК

Хоча російська соцмережа вже другий рік як офіційно заблокована в нашій країні, там залишилось багато українських користувачів. Звісно всім відомо про контроль над Вконтакте спецслужбами РФ, але раніше там було дуже багато роботи.

Зараз в основному заробляють копійки на лайках, підписках та інших дрібних діях. Для цього існують спеціальні сайти. Про заробіток на кліках і лайках ми вже згадували вище.

Заходити Вконтакте можна через сервіси VPN.

57. Заробіток в Твіттері

Інколи інтернет-юзери задаються питанням: на чому заробляє Твіттер? В основному це продаж статистики великим компаніям. Але якщо у вас крутий прокачаний акаунт, то заробити теж вийде непогано. Цією соцмережею користуються тільки найбільш просунуті користувачі.

58. Заробіток в інших соціальних мережах

Доля всіх інших соціальних платформ для заробітку дуже мала, але на них так само доступні варіанти отримати додаткові гроші. Для більшості можливо знайти сайти, щоб заробити на лайках, підписках і репостах.

Також можливий продаж та оренда прокачаних акаунтів і публікація реклами за гроші. Про різноманітні цікаві майданчики ми писали у багатьох наших статтях – полистайте розділ про заробіток на соцмережах і ви знайдете їх там.

59. Здача свого акаунта в оренду

Популярні акаунти завжди мають попит. Є люди, які заплатять вам за те, що будуть користуватись вашою сторінкою якийсь період часу. Але ми не рекомендуємо використовувати цей спосіб заробітку, адже про стан вашої сторінки навряд чи буде дбати орендатор. Але якщо у вас кілька акаунтів і ви попрацювали над ними – можна задуматись і про таке.

60. Заробіток на рекламі в соцмережах

Це, мабуть, найвигідніший варіант. Але для цього треба бути впливовим і мати лояльну аудиторію, хоча б у кілька сотень чоловік.

Рекламу в соцмережах пропонують напряму, а також є спеціальні платформи, де можна розмістити свої сторінки та групи. Тоді вас легше знайдуть рекламодавці.

Заробіток на продажі товарів в інтернеті

Відсоток продаж через інтернет зростає з кожним роком, а всі великі наземні магазини давно створили свої представництва і онлайн. Але місце є не тільки для величезних компаній, а й для окремих продавців.

Наприклад, ви можете зараз легко вийти на іноземні ринки, і продавати свою продукцію на Аліекспрес чи Амазон.

61. Власний інтернет-магазин

Це найскладніший заробіток в сфері інтернет-комерції, але водночас і набільш вигідний. Знайдіть нішу з слабкою конкуренцією і закупіться товарами, наприклад, в Китаї. Рекламуйте свій магазин і наповнюйте його популярними та трендовими товарами.

Вийти на прибуток можна вже через пів року. Головне слідкувати за тенденціями, відрізнятись від конкурентів та надавати високий сервіс. Зрозуміло, що магазин буде мати попит тільки якщо у вас вигідні ціни та хороша якість товарів.

Багато початківців користується готовим рішенням для торгівлі – платформою Prom.ua.

62. Продажі в соцмережах

Тут є своя специфіка, але іноді не треба навіть багато вкладатись в початкову розкрутку. Продажі передбачають залучення аудиторії, а в соцмережах потенційних клієнтів дуже багато.

В тому ж Інстаграмі достатньо виставити красиві фото товару і вам самі напишуть в дірект. Зараз успішно продають саме в Інсті та ФБ.

63. Продажі через OLX та інші дошки оголошень

Перевага великих дошок оголошень для продаж в пошуковій оптимізації. Такі сайти як OLX чи RIA кожен день відвідують мільйони користувачів. І там значно зручніше шукати те, що потрібно покупцю. Недоліки теж є – за велику кількість оголошень потрібно платити.

Особисто знаю людей, які заробляють десятки тисяч гривень на продажі різних дрібниць з Китаю. Головне слідкувати за трендами на ринку і продавати те, на що є попит.

Гроші на продажах

64. Дропшіппінг

Це спосіб заробітку, який можна почати навіть без стартових вкладень. Така бізнес-модель передбачає, що ви будете посередником покупцем і продавцем.

Це працює так:

  • Ви знаходите клієнтів, наприклад, через створення односторінкового сайту;
  • Далі берете в них замовлення і передаєте його якомусь магазину, що працює по схемі дропшіппінгу;
  • Магазин відправляє товар прямо клієнту, а ви отримаєте різницю в ціні.

65. Перепродаж товарів

Стара як світ схема. Закуповуєте дешевше – продаєте дорожче. Можна продавати (варіанти від найпростішого до складнішого):

  • Через соціальні мережі (не обов’язково створювати власну сторінку є групи-барахолки та купи-продай);
  • Через дошки оголошень і місцеві сайти;
  • Через власний сайт.

66. Заробіток на продажах чужих товарів

Мова йде знову про партнерські програми. Ви можете взагалі не працювати з покупцем. Просто на якихось інтернет-ресурсах даєте рекомендації, розміщуєте банери або ссилки на товари. Якщо хтось переходить і купує – вам виплачують партнерську винагороду.

Найкращі мережі що працюють з товарними партнерками: Admitad та EPN.

67. Хенд мейд та товари ручної роботи

Якщо ви робите щось своїми руками, то на таке знайдеться чималий попит. Особливо, якщо ваші вироби дійсно гарні та оригінальні. Не варто обмежуватись тільки вітчизняним ринком. Хендмейд варто продавати закордон, де за це платять в рази більше.

Спробуйте свої сили на сервісах: Esty, Amazon та інших маркетплейсах.

68. Продаж старих непотрібних речей

Швидкий спосіб заробити в інтернеті – позбутися старих непотрібних речей. Напевно у вас завалялось декілька штук, якими ви вже давно не користуєтесь. Вони займають місце і припадають пилом. Зайдіть на OLX чи іншу знайому вам дошку оголошень та продайте цей баласт.

Це чудовий варіант отримати легкі гроші.

69. Продаж доменів

Домени – це справжній актив, на якому вмілі та розумні люди заробляють дуже пристойно. Насамперед йде мова про попередню покупку красивих та популярних доменів і їхній подальший продаж з більш високою ціною.

Зараз знаходити вигідні домени не так вже й легко. Часто для заробітку на доменах шукають нові перспективні компанії, бренди і продукти, та замовляють домени з їхніми назвами. Ризик тут може буди в тому, що іноді власник торгової марки зможе відсудити у вас домен. Але загугліть приклад з доменом Nissan.com говорить про протилежне.

Нестандартні способи заробітку

70. Спілкування

Навіть на біржах фрілансу зустрічаються нестандартні завдання, коли люди платять просто за те, що ви стаєте спілкуєтесь з ними.

71. Веб-модель

Це хороший варіант для дівчат, які за спілкування будуть отримувати роялті на спеціальному сервісі. Мова не йде про щось непристойне. Це дуже схоже до стріму, але ви при цьому показуєте тільки себе.

72. Отримання кешбеку

Фактично це економія на покупках і замовленнях. Але зекономити гроші – це значить заробити гроші. Кешбек нараховують при покупках на різних сайтах від банків. Поцікавтесь у своєму банку чи у них немає такої опції.

73. Продаж своїх ігрових акаунтів

Онлайн-ігри дуже популярні, але далеко не всі вміють розвивати та прокачувати свого героя. Цим користуються хороші гравці, які можуть потім перепродавати не тільки акаунти, а й всякі додатки для ігор: обладунки, зброю та різні апгрейди.

74. Стати другом за гроші

В мережі пропонують навіть такий варіант. Ви просто стаєте чиїмось приятелем і товаришуєте з ним віддалено. Але поки такі варіанти доступні більше в Західних країнах.

75. Краудфандинг

Якщо не вистачає грошей, то не обов’язковим є саме важкий заробіток. Можна вибрати легший шлях і, наприклад, попросити гроші. І мова не про отримання кредиту. Існують системи краудфандингу, які дозволяють зібрати гроші на щось. На спеціальних сервісах ви повинні подати запит і описати чому саме вам повинні дати гроші. Зазвичай це працює для якихось крутих проектів та стартапів, але можливо у вас теж є ідея, як взяти гроші та добитися успіху.

Нестандартні способи заробітку

76. Перепродаж білетів

Крім поширених товарів: одягу, сувенірів, хенд-мейду, існує багато речей, які завжди потрібні людям. Дехто любить ходити в кіно, театр, на концерти, спортивні події та інші заходи. Але далеко не всі купують квитки завчасно. Цим можна скористатись, та й користуються кмітливі люди. Інколи на перепродажі білетів можна заробити 100%, 200% чи навіть більше. Якщо вас не стримує те, що хтось буде називати вас баригою – це крута прибуткова ніша, яка працює і в інтернеті.

77. Станьте учасником фокус-групи

Це чимось схоже до платних опитувань, але, по-перше, заробіток тут більший. По-друге, зазвичай такий спосіб значно цікавіший. Ви долучитесь до групи людей, з якими будуть спілкуватись телефоном, скайпу чи через месенджери. Крім оплати, ви зможете спробувати якийсь продукт чи послугу, раніше за інших.

78. Заробіток на питаннях та відповідях

Якщо ви розбираєтесь в багатьох речах, то можете відповідати на запитання інтернет-користувачів. Для цього є спеціальні сайти, наприклад БольшойВопрос.

Швидкий заробіток в інтернеті – основні способи

Багатьом гроші потрібні тут і зараз. Тому в цьому пункті поговоримо про швидкий заробіток онлайн. Якщо ви перелопатите кілька статей на тему, то побачите, що часто пишуть всяке безглуздя. Часто пропонують купу дурниць, які до реального заробітку не мають жодного відношення (наприклад, кредити).

Також ви не зможете швидко заробити реально відчутні гроші на кліках, лайках, опитуваннях і тому подібних варіантах. Скажімо, якщо вам потрібно заробити 2000, 3000, 5000 чи 10 000 грн за пару днів, то тут варіантів не дуже багато. Особливо, якщо ви не фрілансер і не можете виконати якусь складну роботу за короткий час.

Тому варіантів всього три:

79. Продати якісь непотрібні речі

Сядьте і проаналізуйте, які зі своїх речей ви не дуже часто використовуєте. В основному вони лежать десь глибоко в дивані, на балконі, складовій чи на горищі.

Але якщо гроші потрібні дійсно швидко, то можна й продати все, крім найнеобхіднішого. Наприклад, у вас є лазерний принтер і ноутбук. Ви користуєтесь обома пристроями, але без останнього не можете обійтись. Зате такий самий принтер ви зможете купити з часом знову без проблем, тільки трішки дорожче. Можна продати таку річ.

Щоб продати швидко, треба буде скинути ціну відносно пропозицій, що є на ринку. Використовуйте максимально велику кількість сайтів з оголошеннями, щоб збільшити охоплення, напишіть вдалий опис, який зачепить покупця.

80. Заробити на посередництві

Якщо ви комунікабельна людина і маєте багато знайомих, то знаєте про їх потреби. Хтось шукає квартиру, а хтось хоче придбати машину. Ви завжди можете стати тим, хто зведе двох людей, які шукають, але не знають про існування один одного. Зрештою, це не обов’язково мають бути ваші знайомі.

Приклад. Ви знайшли оголошення на сайті Бесплатка про продаж гарної квартири за $30 000. При цьому ви добре знаєте, що ваш сусід шукає житло з критеріями, яким ця квартира повністю відповідає. Тоді треба зв’язатись з продавцем і домовитись з ним про відсоток, якщо ви приведете йому реального покупця.

Або простіше: знаєте, що знайомому потрібен сайт. Звертаєтесь до різних надійних студій з питанням про винагороду для посередника. Майже кожна друга готова буде заплатити від 5 до 20% від свого прибутку.

На практиці подібний швидкий заробіток трапляється рідко, але чому б не спробувати!?

81. Знайти халяву

Це не зовсім заробіток. Буває, що в мережі розігрують досить великі грошові призи. Це може бути акція, присвячена певній події, дню народження компанії тощо. Суть в тому, щоб знайти такий розіграш та взяти у ньому участь. Але у розіграшах не все залежить не від вас. Інша річ – конкурси, де є певні умови, які потрібно виконати. Це вже складніше, а значить і претендентів на винагороду буде менше.

Візьміть участь у конкурсі з грошовим призом, виконайте правильно всі умови. Зрозуміла річ, що конкурс має бути швидким, а не розтягуватись в часі на місяці. Зважайте на цей момент.

82. Арбітраж трафіку

Арбітраж трафіку – спосіб, що потребує хороших навичок та досвіду. Він полягає в переспрямуванні потоку користувачів з одного каналу на інший. Наприклад, ви купуєте рекламу у гуглі, чи ставите банер на сайті на під своє партнерське посилання. Загалом це складний варіант, але тут можна заробити чималі гроші навіть за кілька годин чи за добу.

Де можна заробити онлайн – типи сайтів

Якщо виділити типи сайтів, то вони будуть наступними:

  1. Власний сайт – веб-ресурс, який ви створили, налаштовуєте та просуваєте самі. Найвигідніший варіант, щоб заробляти.
  2. Біржі фрілансу – сайти, де заробляють фрілансери. Вибір роботи, способів та замовлень там дуже великий та постійно оновлюється.
  3. Біржі контенту – сайти, на яких заробляють копірайтери, рерайтери та перекладачі. На них іноді пропонують й інші завдання по роботі з текстами (коректура, вичитка, сео-оптимізація, коментарі для сайтів тощо).
  4. Спеціалізовані сайти та сервіси – наприклад є окремі біржі для перекладачів, програмістів, дизайнерів, маркетологів, інженерів. На них можна взяти роботу, на якій ви розумієтесь добре. Платять там часто вище ніж на проектах широкого профілю.
  5. Букси – сайти для заробітку в неті з різними простими завданнями та задачами. Там насамперед пропонують реєструватись на інших майданчиках, клікати, лайкати і виконувати іншу рутину.
  6. Форуми потрохи відживають своє, але впорядкування інформації це їхній плюс. Є форуми, на яких платять за пости. Також тут можливий заробіток модератором чи адміном.
  7. Дошки оголошень – сайти, де ви можете розміщувати свої оголошення. Частіше за все безкоштовно. На них зазвичай щось продають. Тому найкращі варіанти заробити – продаж речей та використання партнерських програм, якщо це можливо.
  8. Соцмережі – тут дуже багато різних варіантів, як отримати дохід. Заробляють на рекламі, партнерстві, блогерстві, веденні чужих сторінок і т. д.
  9. Партнерські мережі та програми – сайти, де ви можете отримати спеціальні посилання і ділитись ними, де побажаєте. Гроші ви будете отримувати, якщо люди перейдуть по вашому посиланню та зроблять якусь дію (переглянуть товар/щось куплять).

Крім того заробляти можливо через месенджери та інші канали. Один із нових популярних варіантів – пошук роботи та підробітку в Телеграмі.

Хто може отримувати заробіток в інтернеті

Заробіток в інтернеті доступний навіть для повних новачків (початківців/чайників). Але якщо у вас є додаткові знання та вміння – це тільки плюс. Він відкритий як для жінок, так і для чоловіків.

Тут немає ніяких обмежень в плані віку – знайдуться варіанти як для неповнолітніх (школярів), так і для молодих людей (студентів/частково зайнятих), так і для людей літнього віку (пенсіонерів). Дохід нічим не обмежений для жінок та чоловіків різного віку.

Але є кілька груп людей, для яких він буде особливо актуальним:

  • Молоді мами в декреті, які не можуть працювати повний день через догляд за малюком;
  • Творчі люди, які знайдуть тут значно більше каналів для залучення клієнтів і вихід на іноземні ринки;
  • Ліниві люди – які можуть не встаючи з крісла чи навіть ліжка вдома на простих кліках та серфінгу заробити хоча б якісь гроші;
  • Інваліди. Люди з обмеженими можливостями, які мають проблеми з функціонуванням нижніх кінцівок зможуть працювати тут легше.

А ще інтернет заробіток – ідеальний варіант для інтровертів, тобто людей, яким важко дається спілкування наживо. Тут легше отримати роботу і всі контакти завжди опосередковані тільки екраном, а зазвичай і просто текстом в чаті.

Хто може заробляти в інтернеті

Типові помилки новачків

Заробіток в інтернеті для новачків може здатися надто важким, адже на шляху трапляються різні перешкоди та небезпеки.

Початківці йдуть заробляти онлайн, почувши казкові історії, що приділяючи 2-3 години в день клікам мишкою – можна заробляти кілька тисяч доларів. Такі уявлення помилкові, але на помилках ми вчимося. Тому зараз, ви дізнаєтеся кілька найпоширеніших перешкод, які очікують новачків, що вирішили працювати в онлайні.

Довге сидіння на малооплачуваній роботі

Заробіток для новачків найчастіше починається з поштовиків, буксів та інших систем активної реклами. Це потрібно лише для того, щоб освоїтися в онлайні, зрозуміти, що таке електронні гроші, реферельні посилання, реферали, кліки і т. д. Для хорошого заробітку це не дуже годиться. Вам вистачить місяця найпростішої роботи в Інтернеті. Більше затримуватися не варто.

Щоб вам було легше, ми підготували спеціальний словник, який познайомить з базовими поняттями онлайн-заробітку.

Наївність початківця

Зараз в інтернеті з’явилося досить багато лохотронів. Всі вони хочуть знайти наївних користувачів та скористатись їхньою довірою. Напевно, ви теж бачили подібні оголошення: «500 доларів за 10 хвилин». В таке не варто вірити. Якби це було правдою, то мало хто б працював на реальній роботі. Всі б сиділи та заробляли онлайн.

Дехто хоче все швидко, відразу та без жодних зусиль

Такого не БУВАЄ! Щоб заробити, потрібно вкласти час та старання. Навіть на реальній роботі, якщо ви не будете робити нічого, то вам не заплатять. Найчастіше такі ледачі новачки, які хочуть грошей, – нічого не домагаються. Тому щоб заробити – потрібно щось зробити. Якщо сайт пропонує надто легку і добре оплачувану роботу – то, швидше за все – це обман.

Дірки, помилки в платіжних системах

Багато хто рекламує, що він знайшов велетенську діру в платіжній системі. Щось типу, якщо відправити 100 рублів на цей гаманець, то через 10 хвилин прийдуть 200. Це не правда. Захист у платіжних систем дуже високий. Ніяких 200 рублів ви не отримаєте, а зловмисник отримає 100 рублів.

Не читають відгуки

Перед тим як почати заробляти, на якомусь підозрілому сайті, де обіцяють золоті гори, потрібно почитати про нього відгуки. Краще ознайомитися з відгуками людей, які вже попеклися на цьому. Інакше все може скінчитися погано – втрачений марно час та гроші. Але не забувайте, що відгуки можна купити, тому особливо не довіряйте надто позитивним коментарям.

Вибір ніші

Заробіток в Інтернеті для новачків починається з вибору ніші. Не потрібно хапатися за все. Припустимо, ви вирішили спробувати одразу кілька сфер: почали працювати копірайтером (написання статей), відеоблогером, а також почали писати відгуки та заробляти на партнерських програмах. Не варто хапатись одразу за все. Якщо ви вирішили писати статті, то й розвивайте себе в цій ніші.

Коли освоїте цей вид заробітку в Інтернеті, то можете вивчати інші методи. Адже не дарма кажуть «За двома зайцями поженешся – жодного не зловиш».

От запущу свій сайт або блог і гроші потечуть рікою

Створити свій сайт – це звичайно дуже добре. Але ваш прибуток буде залежати від відвідуваності сайту. А створити та розкрутити сайт ох як нелегко. Тим більше зараз, коли конкуренція з кожним днем стає все складнішою. Потрібно буде вивчити масу інформації та постійно наповнювати сайт новою і цікавою інформацією. Тому, з цим завданням впораються лише наполегливі люди.

Страх бути обманутим

Так, правда, що шахраїв досить багато як в реальному житті, так і в онлайні. І нічого не зробиш. Просто потрібно читати відгуки, і взагалі бути обережним. В інтернеті так само багато хороших і чесних роботодавців.

Найбільша помилка – лінь

Грошей хочеться, а от працювати не дуже. Новачкам лінь писати статті, розбиратися в html та seo. Але хто хоче заробляти по-справжньому, лінуватися не буде. І працювати йому буде цікаво.

Так, що не лінуйтеся. Знайдіть в онлайні заняття, яке вам цікаве, і тоді, казкові історії про великі заробітки стануть для вас реальністю.

Підсумки: на чому можна заробити в інтернеті

Якщо загально, то заробляти гроші в інтернеті можна на трьох речах:

  • Рекламі;
  • Послугах;
  • Товарах.

Найпоширеніший варіант – послуги. Ви можете виконувати найрізноманітніші завдання – від кліків і лайків і до розробки програм чи створення маркетингових концепцій просування бренду.

Якщо ж виділити найпоширеніші предмети, то інтернет заробіток можливий:

Оголошення від партнерів

  • На власних знаннях – їх можна передавати і продавати. Хороші методи для цього – створення каналу на Ютубі або сайту. Також ви можете проводити платні вебінари та лекції, або упаковувати свій досвід в курси.
  • Своєму сайті. Якщо підійти до справи серйозно – це найбільш вигідний варіант розвитку свого бізнесу онлайн.
  • Наданні послуг – якщо ви щось вмієте, то час запропонувати це іншим. Зрозуміло, що це має бути щось, що передається через інтернет. Послуги сантехніка чи автомеханіка тут не пройдуть, але навіть їх ви можете пропонувати на дошках оголошень та спеціалізованих сайтах.
  • Завданнях – це найлегша робота онлайн, яку може виконувати навіть дитина (кліки, лайки, коментарі, реєстрації і т. д.).
  • Інвестиціях – заробіток з вкладами підходить не всім, адже потрібно ризикувати власними грошима. Однак при правильному підході це найшвидший варіант заробітку. Але придивляйтесь, бо шахраїв тут теж, хоч греблю гати.
  • Текстах – пишіть статті для інформаційних сайтів, онлайн-журналів, сторінок в соцмережах.
  • Іграх – можна розвивати свого персонажа, а потім продати його чи якісь обладунки/амуніцію. Другий варіант – інвестиційні ігри з вкладеннями.
  • Креативі – ручна робота має великий попит. Продавайте хенд-мейд, свої картини, музику, відео чи інші продукти творчості.
  • Фотографіях і графіці – вас чекають фотостоки, де можна заробляти на своїх світлинах майже довічно.
  • Програмному забезпеченні – якщо ви розробник, то безтурботна старість вам забезпечена. Але крім того, можна продавати чужі програми чи додатки.
  • Інфопродуктах (курси, вебінари, лекції, тренінги).
  • На рекламі (контекст, тизери, таргетинг) – отут знов допоможе власний сайт, де це все легко ставиться і приносить відчутний дохід.
  • Трафіку – займіться арбітражем. Ви можете спрямувати потік користувачів через банер, кнопку, посилання чи рекламне оголошення і отримати божевільні гроші на партнерці.
  • Спілкуванні – є й таке. Влаштуйтесь віддалено в техпідтримку або кол-центр і спілкуйтесь з людьми і при цьому ще й заробляйте. Це для тих, хто дійсно любить поговорити.
  • Допомозі іншим з труднощами – будь-який експерт, який надає консультації заробляє в годину сотні гривень.

Перегляньте відео по темі:

Все перелічене доступне всім, хто має бажання працювати та заробляти гроші. Головне не лінуватись та не шукати відмазок. Ви можете сидіти в Instagram чи Фейсбуці. А можете за цей же час, навіть за місяць заробити на новий телефон чи те, що вам потрібно. А якщо ще витратите якийсь час на навчання, то згодом можна забути про будь-які проблеми з грошима!

9 коментарів до “Заробіток в інтернеті – огляд ТОП 82 способів заробити”

  1. Ого. Не знав, що є стільки способів заробітку в інтернеті. Здивували. Зазвичай пишуть про всякі кліки і лайки тільки, а тут цілих 92 варіанти. Але я так розумію, що для більшості з них доведеться вчитись купу місяців. Я от зараз залишив роботу вчителем і хочу спробувати свої сили в інтернет. Прошу поради, на який напрямок себе зорієнтувати, щоб не витратити марно час і дійсно знайти гідний заробіток. Думаю про копірайтерство, але читав у вас на сайті, що українською замовлень мало, російською володію далеко не досконало. Чи варто подаватись в цей напрямок, чи ще щось порадите. Наперед дякую вам за відповідь. З найкращими побажаннями, Олександр.

    Відповіcти
    • Дякуємо за відгук, Олександре! Можете спробувати свої сили як копірайтер. Час точно не втратите, а отримаєте корисний досвід. Також зараз перспективно займатись соцмережами (SMM) та розбиратись в рекламі. Наприклад, ви можете настроювати людям рекламні кампанії в Гугл, Фейсбук чи Інстаграм.

      Відповіcти
  2. Думаю, що способів більше. Але тут зібрано дійсно порядно хороших варіантів роботи. Автор напевно писав статтю не один день. Є сумніви чи взагалі варто пробувати всякі опитування, відгуки, коментарі і тому подібне, бо такий заробіток в інтернеті на дому мені здається багато грошей не принесе, а часу займе багато. Принаймні, один мій знайомий дуже не рекомендує цим займатись, бо ви просто витратите час і нерви. Що скажете?

    Відповіcти
    • Доброго дня Віталій. Дякуємо за ваш відгук. Насправді заробити так дуже багато дійсно не вийде, але якщо працювати так би мовити на повну ставку, то ту зарплату, яку отримують люди на звичайній роботі отримати можна. Просто дехто думає, що за одне опитування платять сотні гривень. Так насправді не буває, але якщо ви дійсно працюєте, то і вихлоп із цього буде відповідний.

      Відповіcти
  3. Корисно і пізнавально. Сподобалось. Дякую за інфу. Деякими способами зможуть заробляти тільки спеціалісти, але все одно рекомендації та інсайди дуже важливі. Додала в закладки!

    Відповіcти
    • Вітаю Леся! Дякую що ви з нами. Так, віддаленим бухгалтером чи бізнес консультантом зможе працювати не кожен, але це допоможе деяким людям зорієнтуватись, що робити в мережі. Більшість застрягає на способах, які описані у пункті “Найпростіші” і потім каже, що грошей заробити неможливо. Просто потрібно працювати, як і всюди.

      Відповіcти
  4. Добрий день! Хочу виразити Вам велику подяку за сайт. Завдяки ньому я отримала вичерпну інформацію про роботу в Інтернеті. Мені 48 років і я вирішила кардинально поміняти неулюблену роботу на фріланс. Деякий час блукала по сайтах як в темряві, допоки не знайшла Вас. Людям мого віку важче бути гнучкими і орієнтуватись на просторах Інтернету так, як молоді. Але починати міняти життя на краще реально в будь-якому віці. Головне не боятися і вірити.
    Ще раз хочу подякувати Вам за пророблену Вами ВЕЛИКУ РОБОТУ. Тепер у мене немає сумнівів щодо того, як мені реалізовуватися вже сьогодні і чим я хочу займатися надалі.
    Дуже хотілося б, щоб хтось створив щось подібне для тих бажаючих, хто хоче самостійно освоїти професію програміста – щоб на одному сайті можна було б освоїти ази програмування і вивчити хоча б одну мову на початковому рівні.
    Ще хочу у Вас запитати про таке – я хочу заробляти на сайтах, які співпрацюють з платіжною системою Webmoney. Коли я почала створювати гаманець, мені видало інформацію, що в Україні це неможливо. Скажіть, будь-ласка, без встановлення якогось VPN-розширення це можливо зробити, чи ні?
    Наперед дякую і бажаю успіхів у Вашій роботі!

    Відповіcти
    • Доброго дня, Світлано! Так, на жаль, Вебмані в Україні зараз не працює бо сервіс заблокований. Але скористатись ним можна через VPN, наприклад є отаке розширення https://chrome.google.com/webstore/detail/hola-free-vpn-unblock-any/gkojfkhlekighikafcpjkiklfbnlmeio?hl=uk, а ще інтегрований ВПН є у браузері Опера, але він не завжди там працює добре.

      На жаль, зараз криза і ми трохи перестали вести сайт, але невдовзі повернемось. В планах є статті про систему Webmoney та інші платіжні системи в нових реаліях і багато цікавого. Коли вийде ця стаття, я обов’язково дам вам знати на email. Дуже дякуємо за такий теплий відгук і раді, що наша робота комусь допомагає!

      Відповіcти

Залишити коментар