Словник заробітку – поняття і терміни, які потрібно знати новачкам

0
25
Словник заробітку в інтернеті

У цій статті ми зібрали для вас всі найважливіші терміни та поняття, які стосуються роботи та заробітку в інтернеті.

Якщо вас цікавить чесний заробіток в інтернеті – радимо прочитати нашу окрему велику статтю по цій темі (ссилка відкриється в новому вікні).

Можливо більшість термінів із цього словника вам знайома, але ми все-таки рекомендуємо бодай побіжно переглянути його, щоб пізніше не виникло додаткових труднощів при роботі.

Базові поняття по заробітку і роботі в інтернеті

Акаунт (профіль) – це сторінка користувача або обліковий запис. Коли ви реєструєтесь на якомусь сайті для заробітку, то отримуєте на ньому акаунт. Після цього ви отримуєте доступ до ширшого функціоналу проекту.

Адмін (Адміністратор) – це користувач сайту, який має на ньому необмежені права. Він може налаштовувати сайт, як побажає, додавати і банити користувачів.

E-Mail – це електронна пошта. Ваша скринька, на яку можуть надходити листи від інших інтернет-користувачів, сайтів та сервісів. Зазвичай має вигляд формату: ваше_імя@gmail.com.  

Монетизація – це спосіб отримання доходу на чомусь. Коли говорять про те, як монетизувати певну справу чи заняття, то мається на увазі, як ви будете на цьому заробляти. Якщо найпростіше: монетизація – спосіб заробітку грошей.

Бан – це блокування користувача і позбавлення його будь-яких прав на сайті. Якщо вас забанили, то ви не зможете нічого робити (писати, коментувати, працювати). Бан дає адміністрація сайту за порушення його правил.

Домен – це назва сайту. Це те, що ви бачите в пошуковому рядку. Наприклад, домен нашого сайту fintramplin.com

Клік – це натискання лівою клавішею мишки при наведенні на певний веб-елемент (ссилку, банер, відео, зображення, текст). Аналог на тактильних екранах – Тап. Заробіток на кліках – один із найпростіших варіантів в мережі.

Тап – це натискання пальцем на певний веб-елемент. Мова про смартфони і планшети.

Скріншот – знімок екрану або його частини, на ПК або смарфоні.

Контент – це будь яка інформація та дані, які знаходяться на веб-сторінці. Контент буває текстовий, візуальний (зображення, відео, інфографіка), звуковий (подкасти, аудіодоріжки, звукові треки) та різний додатковий (наприклад, реклама).

Ссилка (посилання / лінк / урл) – це адреса сторінки в інтернеті. Наприклад, наша стаття про заробіток в інтернеті без вкладень має ссилку вигляду: https://fintramplin.com/zarobitok-bez-vkladen/

Логін – спеціальний ідентифікатор, який використовується при вході на певний сайт. Це може бути ваше ім’я, електронна пошта, номер телефону або якийсь набір символів, який ви задаєте самостійно.

Пароль – прихована фраза із різних символів, зазвичай цифр і букв, яку знаєте тільки ви. Її нікому не потрібно повідомляти, бо інакше зможуть зайти на ваш акаунт і зробити там все, що заманеться.

Капча – це метод перевірки на ботів. Вона може бути різного формату. Коли вам пропонують ввести капчу, це значить, що перевіряють чи ви справжня людина, чи робот. Є спеціальні сайти, на яких можна заробляти на введенні текстової та цифрової капчі.

Пост – це публікація на сайті, в блозі чи в соціальних мережах. Це може бути стаття, нотатка, зображення, відео, огляд, відгук, скарга і будь-який інший формат.

Трафік – це потік користувачів на сайт. Чим більший трафік на сайті, тим більше грошей він може приносити.

IP-адреса (айпі) – унікальна адреса комп’ютера в мережі. Своєрідний ідентифікатор, по якому визначають звідки користувач (країна та регіон). Айпішник складається із чотирьох чисел, які розділені точками. Кожне число може бути від 0 до 255. Наприклад, 196.23.6.123. Бувають сайти, на яких ви не зможете зареєструватись, якщо з вашої IP-адреси вже був створений акаунт.

VPN – це програма, яка дозволяє переглядати сайти, змінюючи вашу IP-адресу. Зазвичай міняє вашу країну. Дуже потрібна річ, коли ви не можете відвідати сайт зі своєї країни.

Укрнет (Юанет) – український сегмент інтернету.

Рунет – частина інтернету, сайти якої представлені на російській мові (з країною поняття не пов’язане).

Буржуйнет (буржнет) – західний, європейський та американський сегмент інтернету, в основному англомовний.

Спам – це нав’язлива реклама різного виду.

Флуд – це коли користувачі на сайті пишуть різну дурню, яка не стосується теми сторінки.

Читайте також: Як почати заробляти.

Поняття, пов’язані з роботою на сайтах і різними типами проектів

Форум – сайт, який розбитий на різні розділи, в кожному з яких розглядається конкретна тема або питання.

Лендінг – односторінковий сайт. Найчастіше такі сайти використовуються для продажів певного товару.

Мультиакаунт – це створення кількох (двох і більше) профілів користувача на одному сайті.

Реферальна система (рефералка) – це можливість заробляти на залученні користувачів на певний проект. Передбачає, що кожен користувач отримує свою партнерську ссилку, по якій може запрошувати нових юзерів і отримувати за це бонуси від сайту, згідно умов.

Реферал – це користувач, якого ви запросили на певний проект. Якщо він почне заробляти на ньому, то ви отримаєте за це комісію від сайту.

Читайте: Як заробити на рефералах.

Реферер – це користувач, який запросив вас як реферала. Він отримує заробіток, якщо ви працюєте на проекті.

Реферальна ссилка (посилання) – це ссилка, з допомогою якої можна запрошувати інших користувачів, з метою заробітку в партнерській програмі. Людина, яка перейде за цим посиланням і зареєструється стане вашим рефералом.

Пошукова система – програма, яка обробляє всі сайти, ранжує їх на різні місця і видає користувачам відповідні результати при пошуку. Найвідоміші ПС: Google і Yandex.

Індексація – це процес додавання сторінки вашого сайту в базу даних пошукової системи. Коли сторінка проіндексована, то її можна знайти у пошуку. Якщо ні – її там немає.

Біржа – це загальна назва для великої кількості сайтів. Зазвичай біржа – це сервіс, який виконує посередницькі функції. Наприклад, криптовалютна біржа зводить тих, хто хоче купити валюту і продати її.

Біржа контенту (або копірайтингу) – сайт, на якому можна взяти замовлення на написання текстів. Такі сервіси зазвичай мають ще і магазин контенту, де продаються готові статті.

Біржа ссилок – це сервіс, який пропонує продавати та купувати посилання власникам сайтів.

Біржа копірайтингу – це те саме, що й біржа контенту. На таких веб-ресурсах заробляють копірайтери, рерайтери, перекладачі.

Букс – це сайт, на якому пропонуються найрізноманітніші легкі завдання. Ви зможете заробити там на кліках, серфінгу, перегляду сайтів, читанні листів, проходженні тестів.

Вебмайстер – це спеціаліст, який займається створенням і обслуговуванням веб-сайтів. Найчастіше вебмайстром виступає сам власник сайту.

Хостинг – сервер, на якому розміщується ваш сайт.

Система управління контентом (CMS, движок) – платформа, яка дозволяє створювати та обслуговувати сайти. Якщо простіше, це програма для створення сайтів без програмування.

WordPress – найпопулярніша в світі система управління контентом. Майже половина сайтів інтернету побудована на Вордпресі.

Різні типи заробітку

Партнерська програма (партнерка) – це можливість заробити на рекламуванні певних продуктів, сервісів чи послуг.

CPA-партнерки – партнерські програми, які передбачають оплату за дії. До прикладу, партнер заробляє на тому, що клієнт щось купив по партнерській ссилці.

Автосерфінг – це автоматичний перегляд сайтів. При включенні автосерфінгу всі сайти будуть переглядатись автоматично. Це один із низькооплачуваних способів заробітку.

Копірайтинг – це написання унікальних текстів за гроші. Тексти потрібні всім сайтам і тому попит на таку роботу є постійно. В вужчому сенсі, копірайтинг – написання рекламних або продаючих текстів.

Рерайтинг – це переписування тексту іншими словами. Головна мета рерайтингу – отримати на виході унікальний текст. Це робиться для того, щоб пошукові системи вважали, що ваш текст не має нічого подібного в мережі.

Платні опитування – заробіток на заповненні анкет за гроші. Це коли користувач просто отримує питання і дає на них відповіді.

Оптимізатор (сеошник) – спеціаліст, який займається просуванням сайтів в пошуку. Він працює над тим, щоб сайт займав якомога вищі позиції в пошуковій видачі.

Серфінг – перехід на різні сайти та їх перегляд. За це платять дуже небагато.

SEO (від Search engine optimization) – це пошукова оптимізація сайту. Те, чим займається веб-оптимізатор. Робота над факторами, від яких залежить ранжування сайту і його місце при пошуку.

Поняття зі сфери фрілансу

Фріланс – віддалена робота в інтернеті. Зазвичай її можна взяти на біржах фрілансу.

Фрілансер – це людина, яка працює віддалено через інтернет. Зазвичай це спеціаліст у якійсь сфері: рекрутер, копірайтер, програміст, дизайнер, бухгалтер, перекладач, художник, сеошник, контент-менеджер і т. д.

Дедлайн – термін, на коли потрібно виконати замовлення. Наприклад, дедлай 31 грудня 14-00. Значить ви маєте виконати замовлення до обіду 31 грудня.

Біржа фрілансу (фріланс-біржа) – це сервіс, де можна працювати віддалено (дистанційно). На такому сайті є тисячі замовлень на роботу. (Детальніше дивіться нижче поняття «Фріланс»)

Поняття зі сфери реклами і маркетингу

Баннер – це блок реклами, зазвичай у вигляді зображення. Також може містити тільки текст або відео (останній варіант використовується рідше).

Контекстна реклама – це рекламні блоки, які ви бачите на сайтах та в пошуку. Вона враховує, що ви шукаєте і видає вам потрібні результати: ссилки та банери. Інколи користувачі дивуються, як гугл показує ті чи інші результати, які їх цікавлять. Це якраз і є контекстна реклама.

Адсенс (Adsens) – це найбільша мережа контекстної реклами, яка належить компанії Google.

Гроші в інтернеті і платіжні системи

Платіжна система – це сервіс, який дає користувачу широкий набір інструментів для зберігання, переказів та інших фінансових операцій онлайн. По іншому це називається електронний гаманец.

Електронний гаманець – це сервіс, який дозволяє зберігати гроші онлайн і використовувати їх на свій розсуд. Це еквівалент звичайного кошелька. Може мати декілька рахунків в різних валютах. Найпопулярніші в Україні електронні гаманці: Webmoney, Qiwi, Liqpay, Payeer.

Вебмані (Webmoney) – популярна платіжна система або електронний гаманець, який дозволяє отримувати заробіток, переводити гроші на інші рахунки (наприклад, банківські картки). Ви можете розраховуватись грошима з цього кошелька в інтернеті, оплачувати товари і послуги. Вебмані має свої еквіваленти популярних валют WMZ (долар), WME (євро), WMU (гривня), WMR (WMP) (рубль) – про них є інформація нижче. Система вебмані найчастіше доступна на сайтах для заробітку.

Яндекс.Гроші (Yandex.Money) – платіжна система, яка належить компанії Яндекс. Нею досить проблематично користуватись, якщо ви з України.

Qiwi (Ківі) – популярна платіжна система, якою дуже легко і зручно користуватись. Реєстрація займає всього 5 хвилин. Друга за популярністю система, на яку можна виводити гроші.

Мінімалка – це сума, яку ви повинні заробити на певному проекті, щоб мати можливість вивести з нього гроші. Наприклад, мінімалка на сайті Seosprint – всього 1 рубль.

Це далеко не всі терміни про заробіток. Поки що ми зібрали тільки найважливіші та базові поняття. Але якщо у вас виникли інші питання і ви не можете розібратись – пишіть в коментарях і ми доповнимо цей словник.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
avatar
  Підпишіться  
Сповітити про