Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Що таке монетизація сайту – основні способи заробити на своєму ресурсі

Що таке монетизація сайту

Монетизація – це отримання доходу за допомогою власного сайту в інтернеті. Коефіцієнт монетизації безпосередньо залежить від багатьох факторів: розкрутки веб-сторінки, трафіку, показників авторитетності та довіри до проекту, активності аудиторії.

Загалом, інтернет-платформа повинна бути привабливою для рекламодавців.

Способи заробітку на сайті

Далеко не кожен веб-майстер хоче заробити чесним шляхом. Ті, хто застосовує чорні методи оптимізації та монетизації, повинні пам’ятати, що така поведінка загрожує санкціями аж до повного блокування сайту. На застосування чесних методів потрібен час і фінансові вливання.

Способи монетизації сайту

Заробити гроші на сайті можна різними способами. Причому регулярно з’являються нові способи монетизації, адже інтернет постійно розвивається. В основному дохід власнику приносить реклама або дії користувачів. Існують також партнерські програми для монетизації, суть яких нагадує офлайновий мережевий маркетинг.

Контекстна реклама

Даний спосіб – престижний вид заробітку в мережі. Власник ресурсу розміщує на ньому рекламні блоки, схожі за тематикою з ресурсом. Кліки користувачів по блокам приносять прибуток власнику сайту. Вартість кожного кліка залежить від тематики та кількості трафіку.

Банери

Банерна реклама – чудовий спосіб монетизації для сайтів з високою відвідуваністю. Банери – це анімаційна або графічна реклама. Мінус – засмічення дизайну веб-ресурсу і таке поняття як банерна сліпота – ігнорування користувачами банерів. Є спеціальні сервіси банерної реклами, де володарю сторінки можна зареєструватися і заробляти на банерах.

Читайте корисну статтю про 17 способів монетизувати свій блог.

Продаж посилань

Даний спосіб один з найпоширеніших способів монетизації – на сайті за гроші розміщуються посилання на інші ресурси. При великій кількості посилань на веб-сторінці пошукові системи ідентифікують сайт як пошуковий спам. Варто бути гранично акуратним, щоб не перетворити сайт в смітник посилань. Існують системи, які відстежують і контролюють кількість посилань на сайті, щоб не допустити його пессимізації.

Платні матеріали

Рекламодавці можуть залишати на сайті рекламні статті, а власник отримуватиме за це гроші. Даний спосіб монетизації гарний тільки за умов гарної відвідуваності сайту, великої кількості сторінок і високої активності користувачів.

Партнерські програми

Участь в партнерській програмі робить власника сайту ланкою між рекламодавцями і клієнтами, залучає нових користувачів. За це власник сайту отримує прибуток. Існує кілька варіантів співпраці:

  • плата за дію (CPA);
  • плата за кліки;
  • плата за лід (CPL);
  • залучення нових користувачів по реферальних посиланнях.

Пряма реклама

Досить створити сторінку для рекламодавців, щоб отримувати стабільний дохід. Природно, рекламодавців зацікавлять тільки якісні сайти, з достатньою кількістю відвідувачів і цікавим контентом. Рекламодавці часто є спонсорами: їх згадка в текстах нагороджується.

Платні послуги для користувачів

Ще одним варіантом монетизації може стати отримання прибутку від самих користувачів. Наприклад, платне створення VIP-акаунта, відправка подарунків, продаж курсів і майстер-класів. Дуже перспективний напрямок – інфобізнес.

Веб-майстри часто комбінують декілька способів монетизації, адже це набагато вигідніше. Успіх монетизації безпосередньо залежить від способу, а сам спосіб вибирається досвідченим шляхом.

Таким чином, монетизація сайту – це будь-який варіант отримання на ньому доходу. Виходити при цьому слід з тематики та кількості відвідувачів.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про