Монетизація блогу – 17 способів, як заробити на власному блозі

монетизація блогу

Статтю оновлено:

А ви чули, що на веденні блогу реально заробляти стільки, щоб жити безтурботно і подорожувати? Не чули або не вірите в це? У будь-якому випадку, який би варіант ви не вибрали, сьогодні я вас буду переконувати, що монетизація блогу здатна забезпечити вас солідним доходом. Головне, знати, як і що робити.

Перш, ніж приступати до ведення блогу або його монетизації, вам потрібно зрозуміти три ключових моменти:

 • чим живуть ваші читачі;
 • які проблеми вони вирішують щодня (або не вирішують, але стикаються з ними);
 • чому саме їм допоможе ваш блог.

Тобто, вам потрібно скласти своєрідний усереднений портрет ваших читачів. Його наявність дозволить зрозуміти, на які саме теми писати і в якому напрямку рухатися.

Зміст статті

Монетизація блогу з низькою відвідуваністю: чи можливо це?

Почну з того, що рівень вашого доходу безпосередньо залежить від того, на які саме теми ви віддаєте перевагу писати. Як показує практика, найбільш прибутковими є такі напрямки:

 • медицина і здоров’я;
 • фінанси і все, що пов’язано з реальним заробітком;
 • теми 18+.

Практика монетизації блогу показує, що в цих напрямках можна реально заробляти, починаючи зі 100 відвідувачів сайту в день. Однак необхідно правильно підібрати метод отримання доходу.

Зверніть увагу! Якщо ви вирішили вести блог про своє життя і події, що відбуваються навколо, то загальний рівень заробітку безпосередньо залежить від кількості відвідувачів сайту в добу. Отримати заробіток з такого блогу трохи складніше.

Який рівень доходу можна отримати

В принципі, всіх власників блогів можна розподілити на три умовні категорії:

 • починаючі користувачі – вони заробляють суму, достатню тільки на оплату хостингу і домену;
 • середнячки – їх рівень доходу дорівнює невеликої заробітної плати (на рівні 5 тисяч гривень або трохи вище);
 • професіонали – їх рівень сягає 1000 доларів в місяць і більше.

Зверніть увагу! В останню категорію потрапляє мінімальний відсоток від усієї кількості блогерів.

Якщо ви читаєте цю статтю, вас цікавить практика монетизації блогу, значить – ви новачок. У вашому випадку заробіток на блозі буде дорівнювати 0! Ось, правда, без обману. Істинний дохід ваш сайт / блог буде приносити через 6-8 місяців після початку роботи. А ось окупляться всі витрати не раніше, ніж через півтора року. Звичайно, можлива і більш швидка окупність, але таке трапляється рідко.

Зверніть увагу! Пишу про це, щоб ви не мали ілюзій і розуміли, щоб стати успішним блогером – потрібно довго і успішно працювати.

Як варіант, можна включити свій сайт в певні схеми. Наприклад, які передбачають продаж прямих посилань. Теоретично це може принести вам швидкий прибуток, однак велика ймовірність, що пошукові роботи просто забанять ваш сайт і викинуть його з видачі пошукових систем. В такому випадку, блог буде марним.

Так що порада одна – наберіться терпіння, не женіть коней, цілеспрямовано працюйте і буде вам щастя.

Як монетизувати блог: з чого почати і що робити

Монетизація блогу – справа непроста. Тут важливо розуміти, з чого починати і як вести сайт, щоб досягти успіху. Результат залежить від того, що саме ви вмієте робити, якими знаннями володієте. Адже блогер – це не просто власник сайту. Він зобов’язаний володіти певними навичками.

В обов’язки блогера входить:

 • підготовка тематики статей і написання статей;
 • адміністрування сайту / блогу;
 • роботу з дизайном, оформленням блогу;
 • підготовка ілюстрацій, зображень, схем, інфографіки;
 • SEO-оптимізація блогу в цілому і кожної статті зокрема;
 • просування блогу, в тому числі – в соціальних мережах;
 • спілкування з відвідувачами блогу.

Порада! Вести блог найкраще на тему, в якій ви дійсно розбираєтеся. І яка вам цікава. Це підвищує ймовірність кінцевого успіху.

Якщо ви не володієте певними навичками, вміннями – не турбуйтеся. При бажанні навчитися вдасться досить швидко. Або – як варіант – можна знайти людей, які будуть займатися цим за вас. Хоча їм доведеться платити за послуги.

Де розміщувати блог: кілька варіантів

Якщо у вас ще немає свого блога, а ви роздумуєте, де і як його розмістити, є кілька варіантів. Давайте розглянемо основні з них. А ви вже робіть висновок, який вам підходить найкраще.

1. Спеціалізовані безкоштовні платформи

До таких платформ відносяться:

 • Blogger;
 • WordPress.com;
 • LiveJournal
 • UCoz;
 • та інші.

Кожна з них має свої особливості. Як негативні, так і позитивні. В тому числі, і обмеження. Зокрема, ви не зможете встановлювати рекламні блоки в різних частинах статті / поста.

2. Платформи – соціальні мережі

До таких платформ відносяться:

 • Instagram;
 • Facebook;
 • YouTube;
 • та інші.

Даний варіант розміщення ідеально підходить для тих, хто бажає вести відео- або фотоблог. Оскільки не доведеться гроші на утримання хостингу.

3. Власний сайт

І третій варіант – це створення власного сайту. Якщо ви думаєте, що для цього необхідно багато грошей, ви помиляєтеся. Зробити особистий сайт для ведення власного блогу цілком реально своїми руками, з мінімальними витратами – тимчасовими, трудовими і грошовими.

Зверніть увагу! Відносно грошей – вам потрібно вкласти від 500 гривень за хостинг і домен в рік. Це щорічний платіж, а не щомісячний. Так що сума не така вже й велика.

Крім того, власний сайт відкриває більш широкі можливості для отримання прибутку. В такому випадку монетизація блогу піде набагато простіше!

Практика монетизації блогу: з чого і як починати

Якщо вас цікавить, як монетизувати блог, слід зазначити, що починати процес заробітку можна тільки за певних умов.

 1. Вік вашого блогу має бути не менше 6-ти місяців.
 2. Середньодобова відвідуваність повинна бути близько 200 чоловік, але краще, якщо їх понад 500.
 3. Слід мати певні показники в системах монетизації і системах партнерських програм. Які саме показники – залежить від типу системи. Наприклад, це може бути кількість проіндексованих сторінок блогу, показники ТИЦ, і інші цифри.

Тому, як бачите, поспішати з цим процесом не потрібно. Але і сильно уповільнювати не варто. Ось кілька порад, що і як робити при монетизації вашого дітища.

Використовуючи кілька рекламних інструментів, впроваджуйте їх по черзі

Тобто, не потрібно запускати відразу всі можливі продукти. Починайте з звичайного лід-магніту, суть якого в заклику підписатися на розсилку повідомлень про появу нових статей на вашому сайті.

Суть лід-магніту – наприклад, банальний заклик або картинка із закликом. Або клікабельним банер. Загалом, варіантів багато.

За допомогою блогу просувайте продукти, на які існує реальний попит

Тобто, займайтеся продажами. Вкрай бажано пропонувати відвідувачам продукт, який відповідає тематиці вашого блогу.

Монетизація блогу: 17 методів, що дозволяють істотно збільшити прибуток

Хочу зауважити, що практика монетизації блогу – взагалі цікавий напрямок. Тим більше, що існує багато методів, що дозволяють підняти рівень доходу. Я підготує детальний опис кожного з них.

Зрозуміло, що ви можете паралельно реалізовувати кілька з них. Тим самим, збільшуючи прибуток.

1. Банерна реклама

За допомогою рекламних мереж Google AdSense або Yandex Direct. Це сервіси контекстної реклами. Заробіток нараховується в тому випадку, якщо відвідувачі клацають по рекламі і переходять на рекламований сайт.

Підключити сервіс контекстної реклами досить просто – це реально зробити самостійно. Однак даний метод отримання прибутку добре підійде тільки тим, чий блог щодоби відвідують від сотні чоловік.

Зверніть увагу! На жаль, потрібно розуміти той факт, що по контекстній рекламі клікає всього від 1 до 2% користувачів, дуже рідко більше. І багато що залежить від тематики сайту і реклами. Наприклад, високий рівень клікабельності демонструє автомобільна тема, а у кулінарній тематиці клікабельність значно нижча.

Зрозуміло, що такий варіант заробітку добре підходить тільки для власників блогів, створених на основі власного сайту.

2. Показ реклами на YouTube

В даному випадку монетизація блогу можлива в тому випадку, якщо ви ведете свій канал на відео-хостингу YouTube.

Цікаво, що власний блог на YouTube – це прерогатива західних блогерів. У нас цей напрямок не так сильно розвинений. Хоча все одно є досить успішні «фахівці». Вони заробляють кілька тисяч доларів на місяць. Суть заробітку полягає в демонстрації реклами в відео-роликах. Природно, чим більше переглядів відео, тим більше дохід відео-блогера.

Хоча в 2016 році були внесені зміни в роботу відеохостингу. Відповідно до нової політики, рівень оплати за показ реклами істотно знизився. Однак, якщо створювати унікальні, оригінальні відео, то цілком реально заробляти все одно досить багато.

3. Product placement

Хороший метод, як монетизувати блог. Суть його полягає в тому, що в тексті статті, а також на ілюстраціях, або в відео вказується логотип компанії, назва конкретного продукту в якості реклами. Природно, вам за це виплачується винагорода від компанії, що володіє брендом або продуктом.

Зверніть увагу! Перевага даного методу полягає в тому, що його можна впровадити ненав’язливо для користувачів. Наприклад, на зображення, яке використовується в якості ілюстрації до тексту, наноситься невеликий логотип.

4. Партнерські програми

В даному випадку монетизація блогу передбачає розміщення спеціальних посилань, що ведуть на певний товар або послугу. Після того, як користувач перейде за посиланням і зробить покупку, ви отримуєте обумовлене раніше винагороду.

Рівень оплати зазвичай високий – до 30% від суми угоди. Хоча бувають і більш високі показники. Найкраще на партнерських програмах заробляють тревел-блогери.

Однак партнерські програми є в різних сферах діяльності. Тому, незалежно від того, в якій темі ви ведете блог, можете бути впевнені, що знайдете цікаву пропозицію.

5. Пряма реклама

Суть даного методу полягає в тому, що ви просто, прямо, не приховуючи, вказуєте рекламований продукт або компанію. Наприклад, розповідаючи, що користуєтеся товарами певного бренду і в чому саме його переваги. Тобто, з усіх боків рекламуєте товар.

Природно, рекламувати потрібно товари, які тематично перегукуються з вашим блогом.

6. Розміщення замовних статей

Суть методу полягає в тому, що ви на сторінках свого блогу за гроші розміщуєте статтю від компанії чи бренду. Це може бути, як пряме співробітництво з рекламодавцем, так і за допомогою спеціальних бірж.

Наприклад, існують спеціальні сервіси, що дозволяють налагодити таку співпрацю. Вам потрібно буде зареєструватися в сервісі і отримати доступ до статей, які будуть публікуватися на платній основі.

Реєструватися на сервісі потрібно від імені вебмайстра. Після цього ви зможете вибирати статті, які будете публікувати на своєму сайті і отримувати від цього прибуток. Кінцевий рівень заробітку залежить від ваших запитів.

7. Проведення майстер-класів

Багато тематик дозволяють організовувати майстер-класи. Наприклад, популярний напрям – фуд-сфера. Спочатку, звичайно, доведеться проводити їх безкоштовно, але після того, як наберете аудиторію, зможете здійснювати їх за гроші.

8. Продаж фотографій

Продаж знімків і ілюстрацій здійснюється на спеціальних фотобанках. Серед таких варто виділити:

 • Shutterstoсk;
 • Dreamstime;
 • BigStockPhoto;
 • і деякі інші.

Здавалося б, як можна об’єднати продаж фотографів і веденням власного блогу. Все дуже просто!

Ми писали, як заробити на фотографіях.

Наприклад, ви ведете блог, присвячений приготуванню їжі. Чи готуєте оригінальні страви, щоб крок за кроком продемонструвати своїм відвідувачам, як саме готується їжа. А потім красиво фотографуєте готову страву і завантажуєте знімки на фото-сток.

До речі! Фуд-фото – одні з найбільш затребуваних на фото-стоках!

Один знімок може принести вам від 25 центів. Максимальний розмір винагороди нічим не обмежений і може становити кілька сотень доларів. При цьому – кожен знімок може продаватися необмежену кількість разів!

9. Мобільний додаток

Продовжуючи розповідь, як монетизувати блог, докладніше опишу і цей метод. Суть його полягає в тому, щоб створити додаток для мобільного телефону під ваш блог. А потім викладати його в магазини додатків і продавати за символічну ціну – наприклад, 2 долара.

Однак потрібно розуміти, що створити додаток – коштує грошей. Тому потрібно чітко продумати, чи зможете ви окупити його.

10. Навчання

Практика монетизації блогу передбачає проведення навчальних програм. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо ви маєте певний авторитет серед користувачів. Тоді ваші навчальні програми будуть купувати.

11. Продаж книги

Ви вже зробили собі ім’я у вашій сфері? Напишіть книгу по темі блогу. Ваша аудиторія точно захоче її купити!

12.Копірайтінг

Пишіть хороші статті? У вас багато читачів? Ваші статті коментують і переписують їх?

Так чому б не надавати свої послуги автора власникам сайтів або блогів? І отримувати гроші за написання статтей.

Читайте наш розділ про заробіток на копірайтингу. Там багато корисних статей.

13. Продаж власних продуктів

Один з напрямків діяльності блогера – створення і просування власних нових продуктів. Даний спосіб монетизації успішно впроваджують власники блогів на західному ринку інтернет-послуг.

Зокрема, серед успішних продуктів, що користуються попитом, варто виділити:

 • аудіокниги;
 • одяг для фітнесу;
 • програми вивчення іноземних мов;
 • і багато іншого.

Однак вам потрібно розуміти, кого саме ваш товар може зацікавити, і де його саме продавати.

14. Приватні професійні консультації

В цьому випадку монетизація блогу – досить складна справа. Але цілком реальне, що дозволяє отримувати солідний дохід. Природно, вам необхідно мати авторитет серед відвідувачів і мати конкретні знання по темі.

15. Продаж ссилок

Для виведення сайтів в топ-видачу пошукових систем давно і успішно використовується метод набору ссилочної маси. Суть його полягає в тому, що чим більше джерел посилається на сайт, тим вищий його авторитет в очах пошукових систем. І, відповідно, тим вище його позиція в пошуковій видачі.

Щоб заробити на продажу ссилок, вам необхідно зареєструватися на спеціальних біржах в якості веб-майстра і «прикріпити» до свого профілю в сервісі свій блог. Але такий варіант не до вподоби пошуковим системам і поступово втрачає актуальність. За надмірну активність в цьому напрямку можна отримати бан.

В результаті, ви надаєте майданчик для розміщення посилань і отримуєте оплату за кожне таке розміщення.

Серед відомих бірж, що дозволяють заробляти таким способом, варто виділити наступні ресурси:

 • Sape;
 • Міралінкс;
 • GoGetLinks;
 • RotaPost;
 • інші.

Але такий метод – не найкращий. Тим більше що при занадто активному його використанні ви втратите довіру з боку користувачів – вони напевно помітять, що ви використовуєте в своїх матеріалах велику кількість рекламних посилань.

16. Продаж інформації

Що я маю на увазі в даному випадку? Йдеться про продукуванні спеціальних інформаційних матеріалів, а потім їх подальший продаж. Наприклад, можна писати спеціалізовані, авторські, авторитетні статті, але продавати до них доступ за символічну суму. Наприклад, за 1 долар.

Думаєте, багато заробити не вийде? Помиляєтеся! Саме символічна сума і є гарантією вашого заробітку. В такому випадку більше людей захочуть купити доступ до матеріалу.

Окремо можна створити абонентський доступ. Наприклад, за 10-ть доларів доступ до всіх матеріалів сайту протягом місяця.

Зверніть увагу! Пам’ятайте, що інформація дійсно повинна бути максимально корисною, цікавою для користувачів, а не «порожні» статті.

Даний метод буде корисний не для всіх власників блогів. Тільки для тих, хто володіє унікальними знаннями.

17. Створіть власний бренд

І ще один варіант збільшення прибутку зі свого блогу – створення власного бренду. Наприклад, ваш блог присвячений індустрії косметики та краси, ви спеціалізуєтесь на візажі. Так чому б не створити свою лінію екологічно чистої косметики? Така продукція буде користуватися попитом серед жінок!

Монетизація блогу: підбиваючи підсумок

Отже, я розповів вам, як проводиться монетизація блогу. Впровадження декількох перерахованих методів дозволить вам істотно заробляти на веденні блогу.

Особливо, якщо він зроблений на основі власного сайту, а не на основі відомих платформ.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про