Продаж сайтів як вигідний заробіток – як і де продати сайт?

Продаж сайту в інтернеті

Статтю оновлено:

Давайте розглянемо тему продаж сайтів і розберемось, скільки грошей за це можна отримати. Як і де продати сайт, як його правильно оцінити, на що ще потрібно звернути увагу – про все це ви дізнаєтеся, ознайомившись з статтею.

На сьогоднішній день продаж сайтів – дуже поширене в інтернеті явище. Власники хочуть продати свій сайт з різних причин: у когось немає можливості ним займатися, хтось перейшов до роботи над новим проектом, а хтось одразу створював сайт для продажу.

Так чи інакше, продаж сайтів відбувається так же часто, як, наприклад, продаж квартир або бізнесу у вашому місті. Тому, якщо ви хочете прибутково продати своє дітище – реалізувати це зовсім не важко, якщо знати, як грамотно підійти до процедури продажу. Отже, як і де продати сайт – про це далі.

Можливо вас зацікавить, як купити сайт з доходом для заробітку на ньому.

Де продати сайт в інтернеті?

Продаж сайту можна здійснювати різними способами. Давайте розглянемо найпоширеніші.

Спосіб №1. Продати сайт через біржу. У мережі існують спеціалізовані ресурси – біржі з продажу сайтів, наприклад, в рунеті найпопулярніша така біржа – Telderi. Пройшовши реєстрацію на біржі, можна виставити там свій сайт на продаж: після проходження модерації він з’явиться в загальному каталозі сайтів, які продаються, і буде доступний для розгляду потенційними покупцями.

Сама біржа є певним гарантом чесності угоди як для покупця, так і для продавця, причому, гарантії можуть бути різного ступеня, кожна з яких має свою ціну.

Спосіб №2. Продати сайт через форуми вебмайстрів. Думаючи про те, де продати сайт, варто розглянути і розміщення оголошень на великих форумах, де спілкуються вебмайстри, продаються і купуються різного роду інтернет-активи та послуги. Наприклад, найпопулярніший такий форум в рунеті – searchenginges.guru.

Ваше оголошення про продаж сайту на таких ресурсах потрапить в поле зору саме цільової аудиторії – тих, хто, навпаки, розглядає варіанти придбання інтернет-ресурсів. Для посилення заходів безпеки угоду в цьому випадку можна проводити через гаранта. Зазвичай це старожил форуму з бездоганною репутацією і найвищим рейтингом, наприклад, модератора розділу.

Гарант бере комісію за свої послуги, яка зазвичай становить до 5% від суми угоди – її може сплатити покупець, продавець або покупець з продавцем порівну – в залежності від того, як ви домовитеся.

Спосіб №3. Продати сайт через інтернет-аукціони і дошки оголошень. Також, розглядаючи, де продати сайт, можна розмістити оголошення на найбільших аукціонах, таких як OLX. Продаючи свій ресурс як готовий інтернет-бізнес. Такі сайти відвідує величезна кількість користувачів, можливо, когось із них зацікавить ваша пропозиція.

Продаж сайту – як це зробити правильно?

Тепер давайте розглянемо саму процедуру продажу сайту. Щоб зробити це грамотно, необхідно передати покупцеві права на доменне ім’я та хостинг, на якому він розміщений. Така операція здійснюється через заявки реєстратору домен і хостинг-провайдера.

Вони виробляють перереєстрацію і висилають старому власнику сайту код протекції, який він передає новому власнику після отримання від нього оплати. Новий власник вводить цей код і стає повноправним власником сайту. Крім цього, йому передаються всі необхідні логіни і паролі для роботи з сайтом, особливу важливість має логін і пароль адміністратора ресурсу.

Оплата при покупці сайту найчастіше проводиться через електронні гроші, але можна вибрати і будь-який інший спосіб оплати, який влаштує продавця і покупця.

Коли мова йде про продаж великих, серйозних сайтів за великі гроші, покупець і продавець зазвичай підписують і нотаріально засвідчують договір купівлі-продажу сайту, щоб максимально убезпечити свої інтереси в угоді.

Відео про те, як продати сайт дорого:

Як оцінити сайт перед продажем?

Перед тим, як виставити сайт на продаж, потрібно оцінити його, визначитися з ціною. І це потрібно робити максимально точно, адже якщо ви оціните сайт дорожче його реальної вартості – його ніхто не купить, а якщо дешевше – ви помилитеся у фінансовому плані і заробите менше грошей. Як правильно оцінити сайт? Для цього можна використовувати кілька методів:

Метод 1. Оцінка сайту за рівнем прибутковості

Найголовніше, на що дивиться покупець – це який прибуток приносить/може приносити інтернет-ресурс. Тому даний метод оцінки вартості сайту можна вважати найбільш точним.

У середньому сайти оцінюють у розмірі 12-місячного доходу, мінімальна межа знаходиться на рівні близько 6-місячного доходу, а максимальна – близько 24-місячного доходу.

В першу чергу, треба дивитися на чистий дохід, який вже приносить ваш проект, виходячи з використовуваних там схем монетизації сайту, але варто також враховувати і потенційний дохід, який він може приносити (якщо поки що не задіяні всі можливі варіанти). Ну а зсув ціни до того чи іншого ліміту залежить від інших факторів, які я розгляну далі.

Метод 2. Оцінка сайту методом порівняння

Перед тим, як продати сайт, необхідно також переглянути вже виставлені на продаж ресурси, знайти серед них ті, що найбільш схожі з вашим за тематикою і всіма параметрами, подивитися, скільки хочуть за них власники, і свою ціну сформувати в такому ж діапазоні. Знову ж таки, з урахуванням різниці в показниках сайту.

Метод 3. Оцінка сайту шляхом розрахунку на онлайн-калькуляторах

На будь-якій біржі або сервісі продажу сайтів є свої калькулятори для розрахунку вартості, також вони є на сторонніх інтернет-ресурсах. Такі сервіси дозволяють оцінити сайт за якимось своїм алгоритмом, що враховує безліч параметрів. При цьому на різних калькуляторах оцінка вартості сайту може виходити істотно різною.

На мій погляд, цей метод не варто брати за основу і надто до нього прислухатися, але заради інтересу оцінити свій сайт і порівняти з власною оцінкою, звичайно, можна.

Критерії, які допомагають визначити ціну сайту

Тепер розглянемо ряд критеріїв, які мають найбільший вплив на вартість сайту, крім його прибутковості:

  • Відвідуваність та її динаміка (чим вона вище, тим дорожчий сайт);
  • Тематика сайту (чим вона дорожча, більш комерційна – тим дорожчий сайт);
  • Способи монетизації сайту (наскільки вони легальні і безризикові);
  • Позиції в пошукових системах (чим вище позиції по ключових запитах – тим дорожчий сайт);
  • Джерела трафіку (сайти оцінюються дорожче з переважаючим відвідуванням з пошукових систем);
  • Тип контенту (сайти з унікальним авторським контентом мають найвищу вартість, з рерайтом – середню, з копіпастом – мінімальну);
  • Показники ТІЦ, PR, Траст (чим вищі – тим дорожчий сайт);
  • Наявність сайту в трастових каталогах DMOZ, Яндекс.Каталог (якщо він там є, то коштує дорожче);
  • “Додатки” – бази підписників, акаунти в соцмережах і т. д.

Тепер ви маєте уявлення про те, як відбувається продаж сайтів,  де продати свій сайт,  а також як легко оцінити його вартість в інтернеті. Бажаю вам успішного продажу за вигідною ціною!

Якщо ви досвідчений розробник, то вам мабуть буде цікава тема заробіток на створенні сайтів на замовлення.

Сайт Фінтрамплін – це безліч корисної та цікавої інформації в галузі заробітку в інтернеті  та підвищення фінансової грамотності. Приєднуйтесь до числа наших постійних читачів, підписавшись на оновлення в соцмережах (зокрема в каналі Телеграм Fintramplin). До нових зустрічей!

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про