Як заробити художнику в інтернеті – 10 перевірених способів, які можна спробувати вже зараз

Як заробити художнику в інтернеті

Творчій людині найзручніше працювати в звичному середовищі – в майстерні або вдома. Правда, виникає багато проблем з реалізацією власних творінь. Фріланс для художників – відмінний спосіб працювати, не виходячи з дому. Ресурси інтернету допомагають знайти покупців і орієнтуватися на ринку художніх робіт. Тому в цій статті ми поговоримо про те, як заробити художнику в інтернеті. Віддалено, зручно, не витрачаючи свій творчий запал.

В інтернеті цілком можна заробити реальні гроші, маючи уявлення про такі поняття, як композиція, колірна гамма і добре володіючи будь-якої художньою технікою. Шарж, портрет, пейзаж, карикатура на паперовому або інформаційному носії – все це є товаром. Потрібно всього лише визначитися з жанром, темпом роботи, оцінити свої здібності в застосуванні сучасних технологій.

Як заробити художнику в інтернеті? Способів заробітку безліч, їх можна розділити на кілька категорій.

Продаж готових картин

Тим, кому важко працювати на замовлення в умовах дедлайну, можна розглянути такий спосіб заробітку, як продаж готових картин через інтернет. Найпростіше – розмістити роботу на дошці оголошень в інтернеті. Розміщувати готові роботи можна в соцмережах, на власних сайтах, блогах. Якщо сайт популярний, гроші йдуть ще й з його монетизації.

Плюси в такому розміщенні:

 • замовники самі шукають роботи;
 • розміщення оголошень найчастіше безкоштовне;
 • не треба піклуватися про пересилання робіт;
 • низькі ризики залишитися без оплати.

Але в такому випадку аудиторія потенційних покупців невелика і без активного просування не обійтися.

Можна розміщувати готові роботи на спеціальних майданчиках для художників. Наприклад, Ярмарок Майстрів – один з перших і найбільш поширених інтернет-ресурсів. Принцип продажу досить простий: реєстрація, відкриття магазину, завантаження фото роботи. Готові картини відправляються або післяплатою, або замовник сам приїжджає у домовлене місце. Головне обговорити заздалегідь всі умови замовлення. Бажано всі кращі роботи оформити в магазині, так як по ним можна оцінити рівень майстерності. Охоче ​​купують роботи того художника, у якого багато позитивних відгуків, тому з клієнтами необхідно дружньо спілкуватися.

Великим ресурсом є міжнародний майданчик ETSY. Художники-фрілансери продають свої роботи в Європу, Америку чи в Австралію. У цих країнах ручна робота коштує досить дорого, і тому замовники охоче купують вироби від майстрів з країн СНД. Потрібно ознайомитися з розцінками доставки і обов’язково вказати її вартість в профілі роботи.

Художники досить високого рівня розміщують свої роботи в картинних галереях, наприклад, ArtNоw.

З чого почати заробіток художнику?

Потрібно розглянути уважно свої роботи – багет, кріплення, полотно – все повинно бути в порядку. Навіть якщо картина майстерно виконана і в роботі використовуються якісні матеріали, погане фото зведе нанівець всі старання. Бажано придбати не обов’язково професійну, але якісну фототехніку. Камери в телефонах сильно спотворюють зображення, тому краще оплатити роботу професійного фотографа, або самому освоїти ази фотографії.

Потрібно бути готовим до конкуренції. Обмірковувати механізми продажів – кому, куди, для чого робота. Без просування ви можете загубитися серед інших майстрів. Бажано навчитися писати тексти, які супроводжують роботу, щоб, за ключовими словами, вас знайшов покупець.

Робота на замовлення

Володіючи дисциплінованістю, працьовитістю і здатністю працювати на замовлення, можна стати вільнонайманим працівником на біржі художників-фрілансерів. Замовниками є веб-майстри, інтернет-видавництва, приватні особи. Порядок такий: потрібно вибрати ресурс, зареєструватися, знайти замовлення, відправити заявку на його виконання. Якщо схвалення отримано – робота виконується. Як правило, відразу обговорюються умови і терміни, які не можна порушувати.

Дуже поширений вид заробітку для художників – це малювання портретів по фото. Робота художнику портретистові віддалено пропонується і на вже згаданому ресурсі ArtNоw і на біржі художників фрілансерів JobForArtist. На біржі приймаються класичні портрети, шаржі та карикатури.

На майданчику Illustrators збираються художники, вбирається в малюнок художні тексти. Купуються роботи для журналів, книг, реклами, комп’ютерних ігор. Тут ілюстратором створюється сторінка, на якій розміщується готова робота. На ній же можна поділитися своїми Лайфхаками або просто поміркувати про мистецтво. Для замовників відкритий безкоштовний розділ «Робота», де розміщують замовлення.

Подібні замовлення можна отримати на наступних біржах:

 1. illustrators.ru
 2. prohq.ru
 3. fl.ru
 4. freelance.ru

Бірж, на яких розміщуються замовлення на художні роботи є величезна кількість. Потрібно вибрати вподобану і почати роботу. Перш ніж зареєструватися на біржі, необхідно уважно вивчити умови оплати, оцінити ризики. На більшості біржах розміщення робіт безкоштовне, але існує відсоток відрахувань з проданих творів.

Фотобанки або фотостоки

Фотобанки – це можливість заробити не тільки для фотографів, а й для художників. На сайтах фотобанків крім фотографій продаються зображення. Мова йде не про зображення намальовані на папері, а про електронні зображеннях найчастіше в векторній графіці.

Для створення векторних зображень використовується спеціальна програма – Adobe Illustrator. Освоївши її, художник відкриває для себе нові перспективи зростання і доходів на фрілансі.

Основні фотобанки, в яких можна розміщувати на продаж свої зображення:

 1. shutterstock.com
 2. fotolia.com
 3. ru.depositphotos.com
 4. istockphoto.com

Продаж інформаційного продукту

Люди, які володіють разом з талантом малювання талантом грамотно писати або артистизмом, створюють майстер-класи. Якщо є, чим поділитися з початківцями майстрами, можна створювати групи в соцмережах, завести блог, писати тексти на Advego, інших біржах контенту. Можна проводити індивідуальні уроки по скайпу. Темами до майстер-класів можуть бути як виконання картини з нуля, так і складання рейтингу матеріалів, короткі лайфхаки, поради по стилістиці. Знавці історії мистецтв завжди знайдуть вдячних глядачів або читачів.

Читайте також: Бізнес ідея – купівля 3D принтера

Заробіток на YouTube

Дуже багато людей хочуть навчитися малювати, але у них не виходить без наставника. Хоча б віртуального. Це в свою чергу є унікальною можливістю для художника. Можете записати на відео процес виготовлення картини, і по ходу докладно пояснювати, як і що ви робите.

Далі створити канал на YouTube і завантажити своє відео туди. При досить великій кількості відеоматеріалів буде і відповідне число переглядів, а значить, художник як творець каналу отримає значний дохід від реклами.

Співпраця з розробниками комп’ютерних ігор

Ігри розробляються не тільки великими компаніями, але і фрілансерами. Фрілансер-програміст один не справиться з розробкою гри так як навіть з класного програміста практично завжди дуже поганий дизайнер і художник, тому для роботи розробники залучають сторонніх художників, які зможуть намалювати для них персонажів, опрацювати інтерфейс гри, графічні елементи.

Художник може увійти в тандем з таким розробником і отримувати від нього замовлення. Це дуже вигідно.

Дизайн одягу та товарів

Цей напрямок більше підходить для створення власного бізнесу. Найпростіше – робити дизайн для принтів на футболках. Великою популярністю зараз користуються герої мультсеріалів, зокрема японського аніме. Красиві і незвичайні футболки добре замовляють.

Ми вже писали про те, як заробити на принтах.

Для початку такого бізнесу художнику також буде потрібно додаткове обладнання для здійснення друку на футболках.

Як стати художником? Навчання, якщо зовсім немає навичок

Люди приходять в сферу фрілансу в якості художника-ілюстратора з різних місць.

Хтось навчається самостійно за матеріалами з Інтернету, хтось закінчує арт-школу, а хтось і художні інститути.

У будь-якому випадку обов’язковий освітній мінімум це: основи перспективи, живопис, анатомія. Також на високому рівні необхідно освоїти графічні програми: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop.

Для художника на фрілансі результатом навчання повинно бути сформоване портфоліо для того, щоб показати його замовникам. Без портфоліо роботу знайти навряд чи вдасться. Так саме за тим самим зробленим робіт майбутній замовник розуміє те, що отримає на виході при роботі з даними фрілансером.

Малювання принта

Спілкування з замовниками в роботі художника-фрілансера

На відміну від роботи художником в офісі, на фрілансі ще доводиться спілкуватися з клієнтами. Фріланс, як малий бізнес, де ви в одній особі і начальник і менеджер по роботі з клієнтами і виконавець. Потрібно вміти продавати себе. Тому, якщо вам не подобається виступати в якості продажника, то і фрілансом краще не займатися. Якщо ж навпаки це вас не лякає, то дерзайте і пробуйте!

Сарафанне радіо в роботі художника-фрілансера

Як не дивно для художника на фрілансі найкращий канал залучення клієнтів – це сарафанне радіо. Якщо клієнтові сподобалася якість роботи, яку ви зробили, дотримані терміни виконання і ви ввічливо спілкуєтеся, то найімовірніше він не тільки звернеться до вас знову, але ще і порекомендує своїм знайомим, яким також потрібні послуги художника.

Конкуренція і законність роботи

Не варто боятися конкуренції. Перевагою новачка можуть стати демпінгові ціни або згода працювати на індивідуальних умовах. Крім того, їм властивий ентузіазм і свіжий погляд. Знайдеться робота і для майстрів, і для новобранців. Розробка індивідуальних листівок, візиток, портфоліо, банерів, оформлення сайтів, дитячі розмальовки – ось далеко не повний перелік видів робіт.

Якщо все вийшло, і замовлення течуть рікою, потрібно проконсультуватися з юристом про порядок податкових відрахувань. Чи варто реєструвати ФОП, платити податки, або залишити все як є – кожен вибирає сам.

Робота для художника в інтернеті не має обмежень за віком, географічним положенням і рівнем майстерності. Будь-яка людина, що володіє талантом і любить малювати, може знайти собі основний або додатковий заробіток. Дистанційна робота для художника розширює коло спілкування, дозволяє ділитися майстерністю, дає стимул для подальшого зростання і розвитку.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про