Як заробити на продажі товарів з принтами – бізнес ідея

Втомилися від роботи на мікростоках і хочеться чогось нового? Чудово! Сьогодні ми розповімо, що таке прінтшопи, як з ними співпрацювати і, звичайно ж, як на них заробляти. Тобто у цій статті ви дізнаєтесь як заробити в інтернеті художнику та ілюстратору на продажі принтів.

Що таке прінтшоп

Отже почнемо, прінтшопи – це майданчики, які торгують футболками, світшоти, подушками, чохлами на телефони, кружками та багатьма-багатьма іншими товарами з різними принтами, візерунками і зображеннями.

По суті прінтшоп – це інтернет-магазин товарів з авторськими зображеннями, які ви навряд чи знайдете на прилавках звичайних магазинів. За останні роки такі майданчики набрали популярність, тому що кожен може придбати унікальну річ з авторським дизайном не виходячи з дому. У мережі зараз сотні прінтшопів, які можуть спеціалізуватися тільки на одному виді товару, наприклад, тільки на чохлах для смартфонів, або мати широкий асортимент: від наклейки до світшоту.

Як заробити на прінтшопах

Тепер, коли ви дізналися, що таке прінтшоп, відразу виникає питання: і як же на цьому заробити? Давайте розберемо, як же працюють такі онлайн-магазини. Алгоритм заробітку на прінтшопах скрізь практично однаковий:

  1. Реєстрація. В першу чергу, ви входите як автор. Десь можливо доведеться пройти іспит, тобто показати свої найкращі роботи, щоб вас прийняли до співпраці. Хоча іспит на шоп – явище рідкісне. Як правило, достатньо просто створити авторський акаунт і можна починати роботу.

Варто відзначити, що далеко не кожен прінтшоп відкритий для співпраці та заробітку. Багато дрібних шопів мають свою колекцію зображень і закриті для завантаження сторонніми авторами. Про такі майданчики, природно, ми навіть говорити не будемо, тому що нам це не цікаво. Детально ми опишемо тільки найбільші і прибуткові прінтшопи, які відкриті для заробітку. Про них піде мова нижче.

  1. Завантаження робіт. Далі, після реєстрації, ви завантажуєте свої принти, патерни, ілюстрації, фотографії і т. д. Слід заздалегідь ознайомитися з вимогами шопу, тому що далеко не кожен магазин, наприклад, приймає фотографії. Прінтшопи в принципі більше орієнтовані на ілюстраторів і художників, ніж на фотографів.

Великим плюсом, до речі, для художників є те, що на прінтшопах користуються популярністю саме картини, особливо акварельні. Вони приносять непоганий прибуток, чого не можна сказати про мікростоки, де такі роботи не затребувані і взагалі рідко пропускаються модераторами в продаж.

  1. Атрибутації. Для того, щоб продати свій принт, на більшості прінтшопів необхідно буде придумати назву свого зображення і прописати ключові слова. Втім у тих, хто працював зі стоками, цей процес не викличе труднощів. Єдиний мінус, що ключові слова, назва і опис мені не витягуються з метаданих зображення. Зроблено це для того, щоб ускладнити процес завантаження робіт, тому що складний процес завантаження, атрибутування і адаптації зображення під товар змушує авторів вантажити тільки кращі роботи. Таким чином прінтшопи прагнуть отримати каталог з максимально якісними та креативними роботами, а не ширпотреб, який тільки знизить рейтинг магазину.
  2. Адаптація під товар. Далі ви «підганяєте» малюнок або фото під товар, тобто накладаєте його на шаблон, щоб було видно, як те чи інше зображення буде виглядати на товарі. Для цього кожен прінтшоп має конструктор, де і створюється товар. Функціонал конструкторів різних магазинів відрізняється один від одного: десь достатньо лише визначити розташування і масштаб малюнка, а десь можна накласти додаткові ефекти, вибрати колір товару і т. д. Все залежить від конкретного шопа.

Далі модератори перевіряють вашу роботу і після схвалення товар потрапляє в каталог магазину. Відразу відзначимо, що відмови на пріншопах – вкрай рідкісне явище. 99% завантажених принтів потрапляє в каталог. А десь перевірки і зовсім немає.

  1. Ціноутворення і заробіток на прінтшопі. Один з найбільш хвилюючих нас моментів. Ціна на пріншопах задається або самим автором, або автоматично формується магазином.
  • У першому випадку автор може максимально вплинути на свій заробіток. Працює це так: товар магазину має фіксовану вартість, наприклад, 20 доларів. До цієї вартості автор сам додає націнку, як правило, вона становить 10-15% від вартості товару. Початкова ціна + націнка автора і буде кінцевою вартістю товару в каталозі магазину.
  • У другому випадку шоп сам автоматично встановлює націнку. Націнка зазвичай фіксується по категорії товару, наприклад: 15% на футболки, 10% на чохли і т. д.

Відсоток або сума націнки на товар і є заробіток ілюстратора на прінтшопі. Таким чином, якщо ви створили толстовку зі своїм принтом в каталозі прінтшопу, поставили на неї націнку 5 доларів і її купили, то вам на рахунок зараховуються ці самі 5 доларів.

Тобто гроші ви отримуєте тільки в тому випадку, якщо хтось оформив замовлення на покупку товару з вашим дизайном.

Існує маса аспектів виставлення ціни на шопах. Якщо націнка фіксується самим магазином, то тут ми безсилі – залишається тільки виставляти якісні та креативні роботи на продаж для того, щоб заробляти на прінтшопі більше.

Читайте також: Заробіток на продажі креативних товарів з сервісом Etsy

Якщо ж магазин дає можливість автору самостійно задати ціну, то не варто відразу ставити максимальні націнки: покупець навряд чи купить чохол з вашим дизайном, якщо він буде коштувати вдвічі дорожче від інших товарів в каталозі.

Новачкам рекомендується ставити мінімальні націнки, поступово підвищуючи їх з ростом вашого рейтингу на прінтшопі.

  1. Вивід зароблених грошей. Зароблені на прінтшопе гроші, як правило, можна вивести двома способами
  • Звичний спосіб – це вивід на електронний гаманець, карту або банківський рахунок. Магазини, подібно як і на стоках, мають ліміт, після досягнення якого, ви зможете запросити виведення грошей.
  • Альтернативний спосіб – зароблені від продажу гроші ви можете витратити в самому магазині, замовивши будь-які товари з каталогу. При цьому багато прінтшопів дають своїм автором хорошу знижку на товари. Також витрачати гроші в самому магазині, як правило, можна навіть не досягнувши встановленого ліміту заробітку. Тобто якщо шоп встановив ліміт для виведення коштів 100 доларів, а ви накопичили 50, то ви ще не можете перевести гроші собі на рахунок, але вже можете щось купити в цьому магазині.

Заробіток на принтах в інтернеті

Плюси прінтшопів

– Додатковий заробіток. Якщо ви давно продаєте свої зображення на мікростоках, то у вас точно є напрацьоване портфоліо робіт, які ви швидко зможете завантажити на прінтшопи. На перших порах це може стати непоганим додаткових заробітків до продажу на стоках, а в подальшому, якщо ви увіллєтеся в цю сферу творчого бізнесу, продажі принтів на шопах можуть стати і основним джерелом вашого заробітку.

– Піар і реклама авторам. Багато відомих прінтшопів мають щось на зразок рубрик «Кращий автор», «Роботи місяця» і т. д. Через те, що конкуренція тут не така висока, як на тих же стоках, потрапити під таке почесне звання набагато легше. Такі роботи і їх автори публікуються на головних сторінках сайтів онлайн-магазину, сторінках в соціальних мережах і т. д. А це вагома розкрутка і реклама для автора. Так ви можете отримати не тільки додатковий прибуток від продажів, але і корисні знайомства або хороше замовлення.

– Конкурси. Дуже часто прінтшопи проводять тематичні конкурси, наприклад, намалювати принт на тему або створити патерн «Весна». Перемога в таких акціях і конкурсах приносить непогані гроші: від 100 доларів рублів в рубриці а-ля «Робота тижня» і до дуже великих сум за тематичні конкурси.

– Знижки. Не всі, але багато онлайн-прінтшопів надають своїм авторам знижки на покупку товарів шопа. Навряд чи, звичайно, ви станете часто замовляти, скажімо, чохли для телефону, але все одно приємний бонус. Та й купувати подарунки та сувеніри на принт-шопах – одне задоволення.

– Втілення ідеї в життя. У вас з’являється можливість побачити, як ваша ідея і задум стає реальним предметом, який можна купити і помацати. Наприклад, ви можете замовити собі футболку зі своїм же артом, або обкладинку на паспорт зі своїм патерном.

Мінуси прінтшопів

– Фотографи не затребувані. Як вже відзначали вище, прінтшоп – це рай для ілюстраторів і художників, але ніяк не для фотографів, тому що друк знімків, як правило, обмежується гуртками і магнітами. Багато шопів просто не приймають в продаж фотографії, орієнтуючись виключно продаж принтів.

– Немає єдиних вимог. Якщо в роботі зі стоками ви можете підготувати одну ілюстрацію відповідно до вимог усіх майданчиків відразу, то тут так не вийде. Вимоги прінтшопов настільки різняться, що доведеться готувати роботи мало не під кожен магазин окремо. Також окремі товари можуть зажадати окремої підготовки, наприклад: видалити фон або розмістити зображення строго по центру на білому тлі.

– Витрати часу. Цей мінус випливає з попереднього пункту: через довгу підготовку, завантаження і атрибутацію виникає питання: а чи варто воно того?

У будь-якому випадку ми радимо вам спробувати роботу з прінтшопом, тому що це як мінімум цікаво і пізнавально, а як максимум – затягне вас з головою і надовго, що в підсумку принесе свої плоди у вигляді гарного заробітку. В кінці також варто згадати, що авторські права на зображення, які ви вантажите на більшість шопів, залишаються у вас. Також магазини не забороняють вантажити одні і ті ж малюнки на різні майданчики. Але тим не менш, перед тим, як почати співпрацю з прінтшопом уважно читайте умови роботи.

Ну а якщо ви хочете продавати свої принти швидше і більш автоматизованим способом, то ласкаво просимо на мікростоки.

Читайте статтю: Бізнес ідея: створення та продаж футболок з малюнками

Список найпопулярніших прінтшопов, де можна заробити на прінтах

Заробити на прінтшопах цілком реально, якщо докласти до цього зусилля. Але не варто витрачати свій час на дрібні шопи, які не приносять доходу. З якими ж з майданчиків варто працювати, а які краще обійти стороною? Для відповіді на це питання ми підготували список найпопулярніших прінтшопів.

У мережі зараз сотні прінтшопів, але дійсно прибутковими є одиниці. Розповімо про найбільш цікавих і перспективних докладніше.

Fatline.com.ua

Fatline – український магазин футболок з авторськими принтами. В місяць його відвідує понад 100 тис. користувачів. Сервіс працює вже доволі давно і відгуки про його роботу досить схвальні.

Стандартна ставка від продажу становить 5%. Однак ілюстратори і художники можуть заробляти 20% від продажу футболок з їх авторськими принтами, якщо будуть розміщувати свої партнерські ссилки на них. В принципі, можна ділитись і іншими роботами і заробляти все ті ж 20% на партнерській програмі сервісу.

Почати продавати можна взагалі без обмежень.

Перейти на Fatline

Maryjane

Відкриває наш список прінтшопів магазин Maryjane. Цей майданчик більше нагадує соціальну мережу, так як тут є маса способів комунікації: коментування робіт, голосування і т. д. Основною відмінною рисою шопа є постійні конкурси та акції для авторів. Діє постійна рубрика «Дизайн дня», а також «Дизайн тижня», автори яких отримують грошові винагороди. Переможці визначаються іншими авторами, які голосують за вподобану роботу.

При цьому для того, щоб розмістити свої принти, вам спочатку необхідно проголосувати за кілька вже існуючих робіт. Навіщо це потрібно, не зовсім зрозуміло, але таким чином магазин підтримує постійну активність своїх користувачів.

Що стосується продажу, то тут вони трапляються часто, так як каталог наповнений дійсно якісними і унікальними артами топових авторів. Однак через високу конкуренцію пробитися в топ досить важко. Та й підтримувати свою активність на шопі не завжди вистачає часу.

Загалом спробувати точно варто. Та й конкурси прінтшопа з призовими фондами в 15 000 рублів не залишають байдужими.

  • Іспит: немає.
  • Перевірка робіт: так, модерація кожного товару протягом 1-2 днів.
  • Асортимент: Одяг, чохли, наклейки, постери.
  • Заробіток: Націнка на весь товар встановлюється автоматично, автор отримує до 20% від вартості товару.

Printdirect

Один з перших великих прінтшопів в онлайн-просторі країн СНД. Продає практично все, на чому можна надрукувати свій дизайн: від значка і магніту до одягу і поліграфії.

З плюсів: найширший асортимент, який дійсно продається багато і часто. Також кожен автор може відкрити свій маленький інтернет-магазин на основі майданчики Прінтдірект. Тобто ви можете розміщувати свої роботи не тільки в загальному каталозі магазина, але і створити свою сторіночку, де буде знаходиться тільки ваш товар і потім вже ділитися посиланням на нього зі своїми друзями, партнерами або замовниками.

З мінусів: велика конкуренція – через відсутність іспиту для авторів сюди може потрапити хто завгодно, та й якість самих робіт залишає бажати кращого. Магазин спрямований саме на ширвжиток, а не на креатив і унікальність. Тобто тут швидше куплять футболку з якимось популярним написом, ніж з дійсно красивим і крутим принтом.

Printdirect – це чудовий варіант для тих, хто «не заморочується». Якщо ви автор коміксів, замальовок, веселих жартівливих принтів або написів – то вас тут точно чекає успіх.

  • Іспит: немає.
  • Перевірка робіт: так, модерація кожного товару протягом 1-3 днів.
  • Асортимент: Максимально широкий – краще ознайомитися прямо на сайті.
  • Заробіток: Націнка на весь товар встановлюється автором вручну, тому ви самі контролюєте свій заробіток на пріншопе.

Pinkbus

Черговий пункт нашого списку прінтшопів Pinkbus – дуже приємний в усіх відношеннях магазин з широким асортиментом товарів, який дуже часто поповнюється новими видами позицій. Магазин популярний серед покупців за рахунок великого каталогу креативних речей, а також за рахунок якості самих товарів, що виготовляються.

Автори люблять ПінкБас за приємний інтерфейс, часті конкурси, а також рекламу – сайт часто рекламує роботи своїх авторів в своєму пабліку ВКонтакті. Ну і звичайно головний плюс – магазин дійсно продає і дає можливість заробити гроші.

  • Іспит: так, необхідно надати посилання на будь-яке портфоліо своїх робіт.
  • Перевірка робіт: так, модерація кожного зображення протягом 1-2 днів.
  • Асортимент: Чохли, обкладинки для паспорта, сумки, текстиль, постери. Незабаром очікується запуск продажу одягу.
  • Заробіток: Націнка на весь товар встановлюється автоматично, мінімальний заробіток – 150 р. від одного продажу. Виняток: націнка на постери встановлюється автором вручну.

Hipoco

Один з відомих прінтшопов, який до недавнього часу продавав лише чохли на телефон. Тепер серед товарів також з’явилися обкладинки для паспорта і подушки. Незважаючи на вузький асортимент сайт користується популярністю як у покупців, так і у авторів завдяки своїй зручності і простоті інтерфейсу.

Роботам, завантаженим на сайт, необхідно лише прописати назву і ключові слова, вибрати категорію і все – роботи тут же потрапляють в продаж, без будь-якої модерації.

  • Іспит: немає.
  • Перевірка робіт: немає.
  • Асортимент: Чохли, обкладинки, подушки.
  • Заробіток: Націнка на весь товар встановлюється автоматично – 10% від вартості товару.

Ми перерахували лише деякі популярні прінтшопи, насправді їх набагато більше. До речі, робота з багатьма магазинами одночасно не заборонена – ви можете вантажити одні і ті ж принти на різні майданчики.

Незабаром ця стаття буде доповнена оглядами прибуткових зарубіжних прінтшопів, на яких доступний заробіток на прінтах. Але вже зараз ми можемо виділити привабливі варіанти, серед яких такі сервіси:

  1. Redbubble
  2. Teepublic
  3. DesignbyHumans
  4. Society6
  5. Tostadora
  6. Neatoshop

Заходьте до нас частіше, адже список буде поповнюватися новими майданчиками. Успіхів вам і великих продажів!

Оголошення від партнерів

Залишити коментар