Цікаві бізнес-ідеї, про які ви б ніколи не здогадалися

Цікаві ідеї для бізнесу без великих вкладень

Поговоримо лише про цікаві ідеї для бізнесу, які сподобаються вашим клієнтам. Адже запорука успіху будь-якого починання – не лише якість кінцевого продукту але й цікава та незвична ідея. Наявність грошей та зв’язки не забезпечать хороший старт, якщо ви вибрали надто конкурентну нішу. Тому пропонуємо вам незвичні ніші для ведення бізнесу. В статті ви також:

 • ознайомитесь з незвичними бізнес-ідеями, в тому числі з Європи та США;
 • переглянете покрокову інструкцію, як реалізувати бізнес з нуля;
 • дізнаєтесь 10 способів як генерувати бізнес-ідеї

Цікаві ідеї для малого бізнесу

Пропонуємо варіанти бізнесу, які можуть приносити непоганий дохід.

А якщо ви шукаєте варіанти бізнесу, якого нема в Україні – прочитайте іншу нашу дуже цікаву статтю.

Виробництво, ремонт та продаж простих та недорогих велосипедів

Сьогодні цікаві бізнес ідеї все частіше фокусуються на виробництві велосипедів, так як все більша кількість людей віддає перевагу даному виду транспорту та обирає здоровий спосіб життя. Це цілком зрозуміло: користуючись велосипедом, ви підтримуєте себе у хорошій фізичній формі і економите (або на оплату проїзду в громадському транспорті, або на заправці своєї машини).

Як не дивно, але велосипеди  популярні як серед жителів великих міст, так і сіл. Городянам не завжди зручно користуватися автомобілями через затори, а селяни нерідко їздять в таких місцях, де автомобіль, просто-напросто, не проїде.

Кроссфіт-клуб

CrossFit (Кроссфіт) по праву можна віднести до категорії «цікаві бізнес ідеї світу», в силу активного поширення даного фітнес-напряму. Суть КроссФіту в особливій методиці: протягом одного тренування виконуються як силові, так і функціональні вправи. Це сприяє зростанню м’язової сили, а не простого збільшенню об’ємів (на відміну від занять в «качалках»). Крім цього, завдяки CrossFit, людина стає не тільки фізично сильнішою,  у неї підвищується витривалість всього організму.

Методика завоювала визнання серед любителів важкої атлетики у всьому світі. Кількість залів постійно збільшується, але їх як і раніше не вистачає. Тому, якщо вам потрібні цікаві ідеї для бізнесу, то придивіться до CrossFit. Однак для організації роботи залу необхідний грамотний підхід до справи.

Читайте також: Прибуткові та перспективні бізнес-ідеї на 2019 рік

Розведення черв’яків

Це нова і цікава бізнес-ідея для тих, хто хоче залучити наступних клієнтів:

 • магазини для рибалок, рибні господарства (у них часто не вистачає приманки для риб, які живуть у прісній воді);
 • товариства садівників і дачників, які використовують біогумус для отримання екологічно чистого добрива;
 • компанії по виробництву фармацевтичної та косметичної продукції, використовують хробаків в якості сировини;
 • зоомагазини, зоопарки, тераріуми, які використовують хробаків в якості корму для земноводних, птахів, рептилій і риб;
 • індивідуальні замовники (рибалки, садівники, власники екзотичних тварин);
 • підприємці, які планують почати бізнес з розведення черв’яків і, відповідно, потребують «стартового поголів’я».

Це досить цікава ідея для бізнесу в маленькому місті, в сільській місцевості або для людей, які володіють дачною ділянкою. Розведення черв’яків не пов’язане з серйозними капіталовкладеннями. Купуючи черв’яків оптом, ви, як правило, можете розраховувати на істотні знижки, а спеціального обладнання або корму вони не вимагають (можна обійтися залишками їжі).

Якщо вас цікавлять черв’яки для виробництва біомаси, то краще звернути увагу на каліфорнійських черв’яків, оскільки вони це роблять швидше і тому користуються великим попитом.

Організація швидких знайомств

Багато сучасних людей живе за певним сценарієм: робота – побут – кредити – робота. Однак всі хочуть знайти свою «половинку» і створити сім’ю. Нерідко колектив складається з людей однієї статі, або, між колегами є значна різниця у віці, значить, надія на якісь почуття відпадає сама собою, а часу на нові знайомства просто немає.

Тому з’являються нові цікаві ідеї для бізнесу, пов’язані зі знайомствами. Охочим освоїти цю нішу необхідно бути в курсі сучасних тенденцій і вчасно задовольняти попит (справа почне приносити прибуток, а люди знайдуть своє щастя). Ми радимо налагодити бізнес з організації знайомств і побачень, який буде проходити не за класичною схемою, а швидко.

Зробити це досить просто. Вам будуть потрібні: 10 чоловіків і жінок, затишний ресторан, активний ведучий (цілком можливо, що з цим завданням ви впораєтеся самостійно). Головне, щоб вами були враховані вікові критерії (різниця у віці не повинна перевищувати семи років). Наприклад, можна організувати знайомство хлопців 23-33 років і дівчат 20-27 років. Заздалегідь прорахуйте вартість квитка для участі у зустрічі. Якщо вам вдасться реалізувати цю бізнес-ідею, сміливо підвищуйте вартість квитків, так як ваші «швидкі побачення» будуть користуватися популярністю.

Вендінговий автомат для сну – цікава бізнес ідея з Європи

Як ви ставитеся до вендінгового автомату для сну? Ще вчора ця ідея здавалася фантастичною, а сьогодні «сонні бокси» розміщуються практично по всій Європі. Щоправда, ідея поки на стадії експерименту, і апарати встановлюють, як правило, в аеропортах. Місце обрано не випадково, так як саме тут людям хочеться поспати годинку-іншу, поки вони чекають на свій рейс.

Принцип роботи апарату досить простий. Це камера, площа якої становить 3,75 м2. Всередині неї є ліжко з чистою білизною (її треба міняти після кожного відвідувача). Вхід в бокс здійснюється після оплати послуги через спеціалізовану платіжну систему. Тривалість сеансу становить від 15 хвилин (можна більше), про закінчення часу сповіщає звуковий сигнал. У кімнаті, крім ліжка, можна встановити столик для ноутбука, телевізор, дзеркало і зарядні пристрої для мобільних телефонів.

Цегла зі сміття

В «еру споживання» збільшуються не тільки обсяги виробництва, але й обсяги відходів. Куди дівати сміття? Як від нього позбутися? У пошуку відповідей на ці питання з’явилися найцікавіші бізнес-ідеї у світі, пов’язані з переробкою відходів і раціональним використанням природних ресурсів.

Сьогодні застосування особливих технологій зробило можливим виробництво цегли зі сміття. Ми давно звикли до глиняних цеглин і не замислюємося, наскільки їх виробництво небезпечне для навколишнього середовища (під час сушіння вони виділяють шкідливі речовини, що надходять з печі в повітря).

Крім цього, умови роботи людей, зайнятих на цьому виробництві, теж залишають бажати кращого. Пропозицію про виготовлення цегли, які не вимагають випалу, було висунуто студентами Массачусетського технологічного інституту. Близько 70 % цеглин Eco BLAC – це гідроксид натрію, вапно, трохи глини і котельня зола (продукт горіння, що з’являється при виробництві електричної енергії). Причому котельня зола більше ніде не використовується, а її утилізація завдає непоправної шкоди екосистемі (її ховають у землі).

Під час виробництва звичайних цеглин витрачається дуже багато енергії (випал робиться при температурі 1000 С), а цегла Eco BLAC цього не потребує. Вона виготовляється при кімнатній температурі, так як використовується технологія лужної активації. Це не тільки безпечно для екології, але і досить економно для виробника.

Сьогодні реалізовується пілотний проект з виробництва «Еко-цеглин», яким керує Tata Center (центр технологій при Массачусетському технологічному інституті). Перші цеглини вже проходять тестування в Індії, де їх використовують для будівництва доступного житла. Якщо ця цікава бізнес-ідея себе виправдає, то, швидше за все, її почнуть використовувати країни, в яких проблема з будівництвом житла стоїть особливо гостро.

3D принтер для будівництва

3D друк все більше цікавить громадськість. Здавалося б, перші 3D-принтери з’явилися зовсім недавно, але на них вже можуть друкувати посуд, іграшки, самі принтери і «розхідники» та, навіть, протези. А закордоном з’являються цікаві ідеї для бізнесу, які полягають у виготовлені житлових будинків і будівельних конструкцій за допомогою 3D-технологій.

Доктор Сунгву Ліма з університету Лафборо у Великобританії зібрав групу вчених, які займаються розробкою підходів до використання в будівництві 3D-друку. Фінансування проекту здійснює EPSRC (Дослідницький рада інженерних і фізичних наук) при Центрі промислових і будівельних інновацій.

Вчені вже навчилися друкувати невеликі форми із застосуванням формули цементу (вазони, будівельні блоки) і приступили до друку будівельних конструкцій повного розміру. Дана технологія здатна надати повну свободу думки під час проектування, тому що з’являється можливість використовувати абсолютно будь-які форми та лінії.

Цікаві ідеї для бізнесу своїми руками, які не потребують великих вкладень

В перелік таких ідей ми включили:

 • пошиття ексклюзивного одягу;
 • виготовлення біжутерії (бус, браслетів, сережок тощо);
 • виготовлення ґудзиків.
 • в’язання спицями або на машинці (шапок, светрів, сумок тощо);
 • виготовлення мила;
 • плетіння бісером (іграшок, прикрас тощо);
 • виготовлення паперових виробів (великих квітів, статуеток, шкатулок тощо);
 • нарощування і дизайн нігтів;
 • виготовлення топіари (сувеніри з круп, гофрованого паперу тощо);
 • виготовлення ексклюзивних іграшок;
 • приготування кондитерських і кулінарних виробів (тортів і тістечок, напівфабрикатів, обідів на замовлення);
 • створення картин з піску і бісеру;
 • фото – та відеозйомка;
 • копірайтинг (написання статей, сценаріїв, літературних творів тощо);
 • оформлення приміщень для проведення заходів;
 • виготовлення дерев’яних меблів або інших унікальних виробів з дерева;
 • садівництво (збір і реалізація врожаю, розведення рідкісних рослин);
 • організація та проведення заходів;
 • послуги музиканта (індивідуальні заняття, спів, гра на музичному інструменті).

Чому варто обирати цікаві ідеї для бізнесу та як їх реалізовувати

Чимало підприємців-початківців «катують себе сумнівами», вибираючи ідею для майбутньої діяльності. Здавалося б, гроші є, але… Що зацікавить споживача? Що здатне принести достатній прибуток?

В Інтернеті запропонована маса ідей і варіантів їх реалізації, але, ознайомившись з ними, встаєш перед дилемою: «Що ж вибрати?!». Судячи з описів, все не так ідеально! За статистикою лише 5 % компаній протягом першого року починають отримувати прибуток, а 90 % підприємців припиняють свою діяльність. Здавалося б, є все необхідне для успіху: стартовий капітал, бажання працювати. Виявляється, цього не достатньо. Де цікаві ідеї для бізнесу? Про це треба замислитися до початку діяльності, а не тоді, коли процес вже запущений.

Ідеальний варіант: вибрати напрямок, який є найбільш затребуваний на поточний момент і спрогнозувати його перспективи. Чи буде ця ніша актуальна «завтра»? Щоб не поповнити статистику закритих компаній, треба заздалегідь продумати всі тонкощі і нюанси обраного напрямку.

Найголовніше – обрати цікаву та оригінальну ідею для бізнесу та скласти бізнес-план, в якому буде розглядатися кожна деталь. Після цього прорахуйте суму, необхідну для старту, розпишіть можливі витрати і спрогнозуйте прибуток, так як від цього залежить тривалість життя всього проекту.

Якщо у вас є достатньо коштів, щоб оплатити послуги фахівців, то замовте маркетингове дослідження ринку. Професіонали вивчать ринок, з’ясують актуальність товару і конкуренцію в цій сфері, а також підкажуть цікаві бізнес-ідеї. Це ваш шанс розпочати успішний бізнес з нуля.

Як реалізувати цікаві ідеї для бізнесу з нуля: покрокова інструкція

Є такі напрямки підприємницької діяльності, які не вимагають великих матеріальних вкладень на стартовому етапі (треба просто пройти процедуру державної реєстрації).

Надаючи послуги, можна зробити акцент на своїх навичках і уміннях: в’язання, шиття та випічка, стрижки і зачіски, макіяж і манікюр, догляд за дітьми та ін – все це здатне принести вам непоганий дохід. Так що, є сенс перетворити хобі у спосіб заробити.

Посередницькі послуги можуть надавати люди, які мають досвід у сфері продажів. Суть бізнесу: закуповуємо подешевше – продаємо дорожче. При формуванні вартості для реалізації товару необхідно врахувати всі витрати і прибуток.

Хороше володіння інформацією також здатне забезпечити непоганий заробіток. Підготовка до іспитів, репетиторство, написання курсових і дипломних робіт – це далеко не весь перелік послуг, які може надати людина, яка бажає заробляти на своїх розумових здібностях.

Запровадження партнерських відносин у вже існуючий бізнес. Наприклад, ви здатні швидко оцінити ситуацію і побачити шляхи виходу з кризи. В такому разі ваші послуги можуть знадобитися компанії, що потрапила у скрутне становище. Ви можете почати співпрацю по створенню або «порятунку» бізнесу, ставши партнером компанії.

Для початку бізнесу важливі перші кроки, які краще робити самостійно:

 1. оберіть цікаві ідеї для бізнесу. Для цього визначіть, які найцікавіші бізнес-ідеї підходять саме вам. Вирішіть, що ви можете запропонувати споживачеві і чому це повинно зацікавити (чому вашу пропозицію можна вважати унікальною?);
 2. проаналізуйте ринок, включаючи діяльність найближчих конкурентів;
 3. напишіть докладний бізнес-план. Вам необхідно визначити прибутковість задуманої справи, її ефективність. Ви повинні мати чітке уявлення про всі потрібні витрати: на обладнання, матеріали, меблі і т. п. Можливо, що деякі об’єкти, включені в список, у вас вже є;
 4. визначте точку, на якій припиняться збитки – це і буде часом окупності бізнесу. Проаналізуйте ціни на закупівлю, поцікавтеся постачальниками і вартістю доставки;
 5. починайте діяти. Знайдіть потрібне приміщення, вибираючи з тих, які пропонуються для оренди, і підготуйте робоче місце. Зробіть перші закупівлі: сировина, витратний матеріал, обладнання, меблі;
 6. найміть персонал. Якщо ви не можете впоратися самостійно, то треба найняти працівників. Проведіть співбесіду і відберіть тих людей, які найбільше відповідають вашим вимогам;
 7. запускайте бізнес. На перших етапах варто працювати в тестовому режимі: готуємо перші продажі, аналізуємо недоліки і виправляємо їх;
 8. налагодіть діяльність: підберіть оптимальні варіанти, проконтролюйте рух фінансів, відкладіть кошти на розвиток і розширення бізнесу.

Читайте також 100+ ідей інтернет-бізнесу.

Як генерувати цікаві ідеї для бізнесу

Пропонуємо дієві способи, які допоможуть вам самостійно генерувати оригінальні ідеї для бізнесу.

Мозковий штурм

Спосіб полягає в генерації ідей і критиці. Учасники пропонують цікаві бізнес-ідеї, реалізацією яких займаються інші члени групи. Отримані рішення аналізуються через якийсь час. Можна використовувати і варіант «німого штурму»: учасники висловлюють ідеї на листку паперу і передають членам творчої групи. Всі, у кого є якісь ідеї, вписують свої пропозиції.

Шість капелюхів

Суть методу: учасники подумки надягають кольоровий капелюх, щоб пройти один з етапів творчого процесу, упорядкувавши його.

Наприклад, якщо учасник «одягне білий капелюх, то він займається аналізом фактів і цифр. Надівши капелюх чорного кольору, він намагається знайти негативні сторони, а жовтий призначена для пошуку позитивних моментів. Зелений надівається для генерування ідей, а червоний дозволяє дати хід емоціям. І, нарешті, останній – синій капелюх – підведення підсумків.

Ментальні карти

Пам’ять і креатив – це два взаємопов’язаних розумових процеси, отже, тренуючи пам’ять, ми покращуємо креативне мислення. Загальноприйнята система запису: заголовок – абзац, – не кращий спосіб запам’ятовування. Автор пропонує абсолютно інший спосіб: у центрі аркуша записується ключовий термін, а всі, пов’язані з ним поняття, розміщуються навколо нього.

Можна використовувати і графічні зображення. Під час створення дерева з’являються нові асоціації, а пам’ять фіксує картинку на досить тривалий час.

Синектика

Автор даного методу впевнений, що джерелом креативності є аналогії. Вибирається об’єкт і малюється таблиця для фіксації аналогій. Перший стовпець містить прямі аналогії, а другий – непрямі (заперечення аналогій, зафіксованих у першому стовпці). Після чого зіставляються: об’єкт, мета і непрямі аналогії.

Наприклад, об’єкт – олівець, мета: розширити олівець. Пряма аналогія – олівець круглої форми, непряма – олівець плоскої форми. Підсумок – олівець-закладка.

Метод фокальних об’єктів

Ознаки різних об’єктів можуть бути об’єднані в одному предметі. Припустимо, предмет – це свічка, а об’єкт – «Новий рік». Одна з найбільш яскравих новорічних асоціацій пов’язана з бенгальськими вогнями – дана ознака об’єднуємо зі свічкою. Для цього розітремо до порошкоподібного стану бенгальську крихту і додамо в свічковий віск.

В результаті маємо новорічну свічку, всередину якої додана іскриста крихта. Чим вам не цікава бізнес-ідея?

Морфологічний аналіз

Об’єкт розкладається на компоненти, з яких відбираються основні характеристики, обробляються і знову з’єднуються в єдине ціле. Якщо все виходить, то в результаті може вийти абсолютно новий об’єкт.

Розглянемо приклад. Парфумерній компанії необхідна нова візитна картка. Беремо вже звичну чотирикутну форму і робимо її ароматизованою.

Автобус, ліжко, ванна

В основі методу лежить впевненість, що цікаві бізнес ідеї не тільки «ховаються» в підсвідомості, але і «прагнуть» назовні. Треба тільки дати їм вихід. Вони можуть з’явитися в голові у будь-який момент, в будь-якому місці (навіть у невідповідному). Наприклад, у ванній, як у Архімеда.

Розшифровка

Можна взяти будь-який напис, зроблений незрозумілою нам мовою, наприклад, ієрогліфами, і розглядати його. Людині будуть приходити в голову різні асоціації, як, наприклад, одному чоловіку, який відкрив бізнес по доставці устриць.

Таким чином, тепер ви зможете не лише скористатися нашими ідеями, але й запропонувати власні цікаві ідеї для бізнесу.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (2 голосів, оцінка: 4,50 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про