Залиште свою оцінку! (27 голосів, оцінка: 4,90 з 5)

Бізнес-ідеї, яких ще нема в Україні – 33 готові варіанти для бізнесу з Америки, Європи та Азії

Бізнес, якого ще немає в Україні

Якщо ви шукайте нові бізнес ідеї, а самі хочете випередити ринок товарів і послуг в Україні, то вам потрібно шукати такий бізнес, якого ще немає в Україні. Кращі зарубіжні ідеї незвичайного бізнесу з Європи, Америки, Китаю, Японії та інших країн.

Зміст статті

Вигідний бізнес, якого ще немає в Україні – 7 ідей

Із існуючих досить багато варіацій бізнесу міжнародного і місцевого рівня, добре приживаються в усіх куточках планети. Визначити їх джерело досить важко, оскільки процес починався відразу в багатьох державах. Нижче будуть перераховані кращі бізнес ідеї з Європи та інших куточків світу, які ще не представлені в Україні.

Ідея №1. Серверний водонагрів

Компанія Nerdalize реалізовує ідеї для малого бізнесу в Україні. Вона запропонувала нагрівати воду в будинку за допомогою серверів, що дозволяє опинитися у виграші господарям житла та власнику data-серверів. Суть інновації в наступному:

 • Спеціальний обігрівач отримує енергію від системи охолодження сервера (комп’ютера);
 • Такий підхід дозволяє заощадити близько 40% енергії, скоротити витрати (в Голландії озвучують цифру економії в 300 євро за рік для середньостатистичного будинку);
 • Екологічна користь за рахунок зниження викиду вуглекислого газу.

На даний момент стартап Nedalize став досить успішним і отримав значне інвестування в розмірі 320 000 євро .

Щось подібне пропонувалося і в Німеччині компанією Cloud & Heat , але за установку і придбання сервера просили не менше 15 000 доларів. Nerdalize встановлюють сервери безкоштовно, беручи лише абонентську плату, яка за фактом вигідніша, ніж проста щомісячна плата за електроенергію.

Ідея №2. Агрегатор автосервісів

Хороший старт отримала зарубіжна бізнес-ідея з агрегатором автосервісів. У більшості регіонів України такий вид бізнесу ще відсутній, тому є великі перспективи для його реалізації. Всього може бути два варіанти:

 1. Створення свого сайту і укладення договорів з сервісами;
 2. Пошук підходящої франшизи, що діє в рамках бренду по всій країні.

За вищевказаною франшизою вартість входу складе близько 135 000 гривень за допомогу в організації, надання доступу до великого проекту і інші нюанси, при цьому заявляється потенційний дохід – понад 100 000 гривень щомісяця. Єдиним завданням з боку підприємця буде укладати договори з місцевими автосервісами.

Таким чином, подібна зарубіжна бізнес ідея досить свіжа для Україні, а з огляду на кількість автовласників, ще й актуальна.

Ідея №3. Автомат, який виготовляє дублікати ключів

Автоматизація ручної праці все більше захоплює світ, поступово переходячи і на український простір. Сьогодні роботи можуть позбутися ремісники-фахівці з виготовлення ключів, оскільки зробити копію ключа тепер можна просто за допомогою автомата в торговому центрі або іншому місці.

За кордоном ця ідея використовується дуже активно, але в Україні поки що процес просувається повільно, особливо в регіонах, де рівень доходу нижчий. Спеціальні автомати випускаються від різних брендів, таких як: MinuteKey, KeyMe і інші.

Вартість послуги мало чим відрізняється від майстрів (від 100 до 250 гривень залежно від складності ключа). Необхідні інвестиції – 150 000 – 300 000 гривень на покупку автомата, тому через низьку популярність окуповуватись така ідея може довго.

Проте, прогрес неминучий, рано чи пізно Україна буде заполонена цими автоматами. Якщо хочете взяти участь в новому тренді, то не варто зволікати.

Ідея №4. VR-трансляції спортивних заходів

Чудова настандартна бізнес ідея з мінімальними вкладеннями. Віртуальна реальність є досить новим явищем для всього світу, але на відміну від України більшість країн намагаються активно впроваджувати інновації в своє життя. Зокрема, це торкнулося спортивних матчів, які тепер можна дивитися в окулярах віртуальної реальності, набуваючи відчуття присутності на реальному стадіоні.

У перспективі в найближчі 5 років відео в 360 градусів і трансляції матчів в такому форматі стануть масовими, але реалізація ідеї вимагає безлічі зусиль і обліку сотень правових нюансів.

Ідея №5. Кіберспортивний дитячий табір

Кіберспорт міцно закріпився у всьому світі, завоювавши особливу популярність в азіатських країнах, де до підготовки кіберспортсменів відносяться як до державного проекту. У Україні до таких захоплень відносяться з обережністю, але це не заважає індустрії розвиватися вкрай швидко.

Організація табору потребує обліку безлічі чинників, які мало чим відрізняються від звичайного дитячого закладу (харчування, розважальні програми, проживання). Кіберспорт тут буде як одна з розваг, але про повноцінне життя забувати не можна. У більш дрібних масштабах табір можна перетворити в просту секцію з кіберспорту.

Для організації та будівництва свого подібного табору потрібно досить велика сума, як правило, простіше домовитися про партнерство з уже відкритими дитячими таборами. Вкладень буде потрібно тільки на обладнання і наймання вожатих, решта залежить від угоди з табором.

Ідея №6. Система електронних абонементів на каву

Ранкова кава в офісі або перед роботою – популярний спосіб знайти тонус. Багато хто п’є каву таким чином щодня, витрачаючи чималі суми в загальному перерахунку. За кордоном вже давно популярні спеціальні абонементи на каву, які діють в різних ресторанах і кафе. У Україні лише в недавньому часі з’явилася одна подібна система – « Coffee Cup ».

Переваги абонемента в тому, що:

 • Його власник може економити до 60% на вартості кави, досить показати свій абонемент в додатку продавцеві або офіціантові в кафе, що бере участь в програмі, а також надати спеціальний код;
 • Розповсюджувач абонемента буде отримувати близько 15 грн з кожної чашки і більше, якщо кава замовляється оптом корпоративними клієнтами;
 • Ресторани і кафе теж мають вигоду, адже отримують додаткову рекламу і клієнтів.

Цікаво й те, що вкладень практично не потрібно, якщо працювати спільно з Coffee Cup. Досить стати партнером і домовитися з місцевими кафе про співпрацю, після чого ви будете отримувати прибуток ( чистий прибуток на мережі близько 140 000 гривень щомісяця ). В іншому випадку, маючи капітал, можна спробувати зробити свою систему абонементів і конкурувати з Coffee Cup. Досить набрати команду партнерів, розробити сайт і мобільний додаток.

Ідея №7. Агрегатор весільних подарунків

Досить цікава ідея, в яку вклалися Social Capital сумою в розмірі понад 40 млн. доларів. Додаток назвали « Zola ». Це сервіс весільних подарунків, що володіє наступними можливостями:

 • Молодята вибирають список речей в додатку, які їм дійсно потрібні;
 • Гості по можливості оплачують обрані товари.

Сервіс відрізняється високим рівнем юзабіліті, дуже простий в управлінні і зручний.

Україна станом на поточний момент далека від подібних ідей, але спробувати щось подібне можна. Тут однозначно будуть потрібні чималі капіталовкладення, при відсутності яких можна придумати легкий аналог з меншим потенціалом, який не потребує складної розробки.

Перегляньте цікаве відео:

Американські бізнес ідеї, яких немає в Україні

Нові бізнес ідеї, яких немає в Україні, народжуються кожен день, але тільки деякі з них способи дійсно працювати. Америка має більші фінансові можливості за рахунок дешевого кредитування, тому Американські незвичайні і нові бізнес ідеї швидко втілюються в життя.

Ідея №1. Агрегатор кафе і ресторанів з доставкою

Дана ніша вже встигає набирати обертів у нашій країні, але деякі міста ще не мають гідних конкурентів. Яскравим прикладом є Eda.ua з доставкою їжі з безлічі ресторанів, який нерідко вносять в рейтинги і кращі бізнес ідеї Україні. Насилу можна знайти їм гідну заміну, а в деяких містах і Eda нема, а доставляти є кому.

Ідея проста:

 1. Створюється сайт, додаток з меню різних ресторанів і кафе (McDonalds, KFC, Subway і т.д.);
 2. Людям пропонується замовити продукцію за певною ціною;
 3. Співробітники сервісу купують їжу в кафе і везуть замовникові.

Прибуток виходить з націнки на їжу, плюс з оплати доставки. Ідея явно прийшла з Америки, але можливо поїзд в цій ніші вже йде. Проте, при наявності капіталу можна і скласти конкуренцію вже існуючим сервісам, або попрацювати в невеликих містах, куди вони ще не добралися.

Ідея №2. Конструктор салатів

Цікава ідея з США, що дозволяє конструювати салати в місцях з великою відвідуваністю і кафе. В Америці одним з таких кафе є Chop’t , в Україні подібних аналогів поки що не спостерігається.

Як відзначають клієнти таких кафе, вартість салату виходить від $8 і вище, хтось набирав інгредієнтів і на $15.

Вкладень буде потрібно чимало, понад 500 000 гривень для реалізації подібної ідеї, адже потрібно власне кафе, різноманітні дозволи та дотримання санітарних вимог.

Дохід як від пристойного ресторану або кафе може бути необмеженим, можна масштабувати бізнес в рамках франшизи по всій країні. Таким чином, конструктор салатів – це цікавий аналог Subway , що з’явився в США. Його можна адаптувати під безліч варіацій мережевих кафе.

Ідея №3. Вулична зарядка телефону

Підзарядка акумулятора на вулиці або в автобусі вже дуже давно набула популярності в інших країнах. Багато хто відзначає, що почалося це все з США. У Нью-Йорку практично скрізь є подібні зарядки.

У Україні реалізувати таку ідею буде досить складно, адже це скоріше соціальний проект, що вимагає державних дозволів і підтримки.

Монетизація зазвичай проводиться просуванням власного бренду, платних зарядок немає, тому дохід може бути тільки за рахунок прибутку з державного контракту при установці.

У підсумку, ідея цікава з вуличної зарядкою, але бізнес з неї можна зробити тільки при наявності зв’язків у державних структурах. Крім того, потрібен час, щоб Україна прийшла до необхідності облаштування такими інноваціями більшості міст.

Ідея №4. Інтерактивний обід і гриль

Подібні ресторани в дійсності існують вже давно і в США, і в багатьох інших країнах, напевно, в Україні їх теж можна зустріти, але в дуже і дуже рідкісних випадках.

Ідея в тому, що клієнту надається м’ясо і морепродукти в сирому вигляді, які він смажить на вугіллі сам собі прямо за столом і їсть.

Людей цікавлять в першу чергу одержувані емоції, коли кожен може підсмажити м’ясо, як хоче, відчути запах та інше.

Для реалізації інтерактивного приготування їжі знадобиться наявність кафе-ресторану, плюс чималі вкладення в обладнання ( не менше 5 000 USD за мірками в США ). Прибуток не обмежена.

Якщо ви шукаєте, який бізнес можна відкрити за 5000 доларів – подивіться у цьому напрямку.

Ідея №5. Квітковий хостел

У догляді під час тривалої відпустки потребують не тільки домашні вихованці, а й рослини. У США дуже популярні так звані « готелі для квітів ». У Україні подібні заклади вже існують, особливо в столиці, де прогрес йде повним ходом. Регіони як зазвичай відстають у цьому плані, що відкриває великі можливості для підприємців.

Сьогодні вже є безліч успішних кейсів в даній ніші, виділимо основні нюанси:

 • За зберігання квітів різних розмірів зазвичай беруть від 2 до 5 гривень в день;
 • На одному квадратному метрі можна розмістити понад 40 невеликих горщиків, що буде приносити понад 80 гривень в день і 2 400 гривень на місяць, що непогано для бізнес ідеї з мінімальними вкладеннями;
 • Зростання обсягів залежить від регіону і можливостей, реклами бізнесу;
 • Хоч в більшості випадків вкладень для такого бізнесу практично не потрібно, але і дохід не великий.

Квітковий хостел – це чудовий закордонний бізнес-досвід, адже багато потребують догляду за квітами під час відпустки. Прогнозувати дохід складно, все залежить від масштабів міста і ступеня активності реклами, звичайно, все це можна віднести тільки до категорії малого бізнесу.

Ідея №6. Продаж сумок з динаміком

Наступний варіант – це продаж портфелів і сумок з вбудованою Bluetooth-колонкою. Сучасні підлітки дуже часто використовують подібні девайси в повсякденному житті, тому пристрій добре впишеться в тренд, взятий з США.

Ціна на портфель залежить від якості колонок і варіюється від 1 000 до 7 000 гривень. Основний варіант початку бізнесу – це пошук постачальників в Китаї та оптова купівля портфелів і сумок, а далі перепродаж сумок у власних точках і інтернет-магазинах. Для старту знадобиться капітал близько 100 000 гривень і більше в залежності від оффлайн або онлайн-продажів.

потенційний прибуток в районі 30 000 – 50 000 гривень на місяць і вище.

Перепродаж трендових товарів, як рюкзаки з колонками – це цікавий варіант бізнесу. Дуже багато самих різних новинок з’являються в фінансовому центрі світу – США.

Ідея №7. Фітостіни з рослин

Вузька і інноваційна ніша – оформлення фітостін з рослин в офісах і житлових будинках. Інша назва – « вертикальне озеленення ». Компаній в Україні в цьому напрямку дуже мало, в основному тільки декілька зосереджено в столиці, тому в великих регіонах шлях вільний, практично без конкурентів.

Особливості:

 • Фітостіни і фітомодулі побребують початкових вкладень, зараз є виробники в Україні (ціна за 1 квадратний метр від 10 000 до 30 000 грн);
 • Прибуток від 50 000 гривень на місяць і не обмежена, залежить від масштабів міста, області;
 • Золотою жилою стануть великі замовники – торгові центри і офіси корпорацій.

В цілому фітостіни – це тренд останніх років, оскільки в нішу активно вривається безліч учасників, тому варто поквапитися при виборі даного напрямку.

бізнес якого нема в Україні - зелена стіна

Ідея №8. Сервіс по здачі в оренду автомобіля на час відпустки

Яскравим прикладом цікавою бізнес-ідеї з США є сервіс з оренди автомобілів FlightCar. Ідея в тому, щоб здавати автомобілі тих, хто залишає їх в аеропорту на час відпустки. Власник автомобіля отримує прибуток і засновник сервісу, що дає якісь юридичні гарантії.

У США власнику автомобіля платять 15 USD на добу, а якщо машину беруть в оренду, то ще додатково по 10 USD на добу.

Американська бізнес ідея з орендою авто – це досить хороший спосіб заробити під час відпустки, але є і ряд проблем, пов’язаних з своєчасним поверненням автомобіля і іншими аспектами.

Європейські бізнес ідеї, які ще не прийшли в Україну

У слід за США представляємо вашій увазі новий бізнес в Україні, взятий в приклад з європейських країн, які не менше розвинені і відкриті для інновацій.

Ідея №1. Велокафе

Даний вид кафе ще тільки розвивається в Європі під брендом Velokafi, але вже встиг наробити шуму і завоювати хорошу репутацію. Ідея в тому, що відвідувачі кафе заїжджають в нього на велосипеді і можуть перекусити або попити кави, не злазячи з нього.

Такий підхід розвантажує велопарковки і запобігає потенційним крадіжкам велосипедів.

Для відкриття в Україні будуть потрібні вкладення не менше 300 000 гривень і узгодження з місцевими органами самоврядування, потенційний прибуток близько 15 000 – 30 000 гривень на місяць.

В Україні їздить чимала кількість велосипедистів, але парковки для них зустрічаються рідко, тому дана бізнес ідея з Європи може залучити багато уваги і відвідувачів.

Ідея №2. Магазин з добірками продуктів за рецептами страв

У всьому світі і в Європі завжди цінується застосування нестандартних рішень. Одним з таких став магазин, який продає готові добірки продуктів за різними рецептами.

Суть в тому, щоб надавати абсолютно всі продукти, необхідні для приготування конкретного блюда. Наприклад, всі продукти для приготування грецького салату або «Цезар», на різні супи і т. д. Людині зручно в тому, що не потрібно шукати різні товари в різних магазинах, купувати їх в надмірній кількості. Магазину вигідно, оскільки можна зробити націнку.

Як відомо, роздрібна торгівля продуктами вимагає чималих вкладень і реєстрації бізнесу, тому потрібен капітал від 300 000 гривень. Потенційний дохід залежить від масштабів міста і мережі магазинів, в одній точці може варіюватися від 30 000 до 200 000 гривень на місяць.

У підсумку, добірка продуктів – це оригінальне рішення для продуктового магазину, яке може внести новизну і додати зручності людям. Така незвичайна бізнес ідея в Україні цілком може прижитися.

Ідея №3. Конструктор виробів з шоколаду

Вперше така ідея була реалізована у Франції дизайнером Ельзою Ламбіне і її шоколадним брендом « Sweet Play». Ідея в тому, що людині надається можливість в режимі онлайн створити власну модифікацію шоколаду, як в плані начинок, так і зовнішнього вигляду.

Процес самостійного створення свого шоколаду дарує приємні емоції і дозволяє створювати ідеальні подарунки близьким. Не дивно, що сервіс швидко набрав популярність.

Сьогодні вже є компанії, що виготовляють шоколад ручної роботи, тому на перших етапах можна почати роботу над сервісом з мінімальними вкладеннями в подібному стилі, а в подальшому відкривати повноцінне виробництво.

Таким чином, конструктор шоколаду – це знову нестандартне рішення для звичної покупки шоколаду, що з’явилося у Франції. У Україні така ідея може мати успіх при грамотному підході до маркетингу.

Ідея №4. Вендінг з товарами для мандрівників

Такий незвичайний вендінг – це досить поширене явище в Європі. Звичайно, є автомати з абсолютно марними товарами, які простіше купити в магазині. Ставку потрібно робити на терміновість і швидкість. Одним з таких напрямків є продаж товарів для мандрівників прямо в аеропортах.

Особливості:

 • В автоматі є зарядники, навушники, взуття, одяг та інші речі для тривалих подорожей, які людина може забути.
 • Вартість автомата залежить моделі і знаходиться в діапазоні від 100 000 до 200 000 гривень.
 • Також, доведеться домовитися і оплачувати оренду в аеропорту, що не завжди можливо. У цьому випадку ціни повністю індивідуальні.

В цілому вендінг – це дуже популярний напрям, людям зручно купувати товари швидко і без консультантів. Нестандартні рішення з Європи дуже добре працюватимуть і в Україні.

Ідея №5. Вендінг з продажем ролів

Наступний варіант незвичайного вендинга – це продаж ролів. В Європі таких автоматів дуже багато, і вони користуються непоганим попитом. У Україні подібні ідеї вже намагаються реалізувати, наприклад, нерідко продають набори ролів в супермаркетах, але брендовий вен може добре спрацювати.

Автомати для зберігання їжі коштують дорожче звичайних, їх вартість знаходиться в районі 150 000 – 200 000 гривень. Додаткові інвестиції будуть потрібні для закупівлі ролів у перевірених постачальників.

Приблизний дохід залежить від розташування автомата і може варіюватися від 10 000 до 20 000 гривень на місяць. Буде потрібно щоденне обслуговування автомата.

У підсумку, незвичайний вендінг з ролами є прекрасною ідеєю з Європи, яку можна з легкістю адаптувати і в Україні. На просторах столиці такі автомати вже зустрічаються, але частіше все ж намагаються відкривати доставку ролів, тому конкурентів практично не буде.

Ідея №6. Ресторан здорового харчування з підрахунком калорій

Продовжуємо оригінальні ідеї, які прибули з Європи. Наступним цікавим рішенням є ресторан здорового харчування, де підраховуються калорії, білки, вуглеводи і жири, даються рекомендації по дієті в залежності від мети. Здоровий спосіб життя, схуднення і набір ваги стали дуже модною тенденцією останніх років, що відкриває прекрасні можливості для ресторанного бізнесу.

Організація унікального ресторанного бізнесу – непросте завдання, потрібні чималі вкладення від 500 000 гривень і більше. Багато що залежить від масштабів міста, в невеликих населених пунктах не буде аудиторії, здатної сприймати модні течії в здоровому способі життя. Потенційний прибуток – понад 50 000 гривень в місяць.

Ресторан з підрахунком калорій – унікальна бізнес ідея з Європи, яка може бути добре реалізована і в великих містах Україні. На поточний момент ніша слабо розвинена, зустрічаються лише поодинокі заклади подібного роду.

Ідея №7. Будівництво нестандартних будинків

Будь-яка ніша має безліч вузьких напрямків, і будівництво – не виняток. В Європі скористалися цим фактом, що призвело до популярності вузькоспеціалізованих будівельних компаній, що будують оригінальні будинки в нестандартному дизайні. Під нестандартними розуміються ультрамодні конструкції в мінімалістичному і інших стилях з панорамними вікнами та іншими атрибутами.

нестандартні бізнес ідеї - будівництво будинків

Компанії потрібно значне портфоліо, щоб завоювати нових клієнтів.

Оформлення будівельного бізнесу – це завжди великі вкладення і чималі ризики, пов’язані з наймом досвідчених робітників і бригадирів. Для організації гідної фірми буде потрібно не менше 2 000 000 гривень. Потенційний прибуток понад 300 000 гривень на місяць. У більших містах прибуток буде вищим, в невеликих регіонах відкривати подібну фірму не має сенсу.

Таким чином, будівельний бізнес до сих пір є актуальним, особливо, якщо вибирати ультрамодні напрямки і вузьку спеціалізацію. Таких компаній дуже мало в Україні, по більшій мірі організації орієнтовані на штампування одноманітних котеджів з мінімумом екстравагантних рішень.

Ідея №8. Абонементи на таксі

Багатьом відомо, яку революцію в світі таксі скоїв Uber і аналогічні сервіси. У Європі пішли далі, знаючи, що багато людей і бізнесмени їздять на таксі, створили спеціальні абонементи на практично безлімітні поїздки.

Для продажу абонементів необов’язково організовувати своє власне агентство з таксі, іноді досить укласти партнерські угоди, але не всі компанії йдуть на подібні поступки. Відкриваючи власне таксі потрібно мати в запасі бюджет не менше 500 000 гривень.

Абонементи сьогодні рідко зустрічаються в Україні, приблизна ціна по Києву – 15 000 рублів на місяць на 60 хвилин поїздок в день, що при підрахунках дозволяє заощадити близько 10 000 гривень власнику абонемента.

Подібні проїзні на таксі вигідні за умови, що їздити необхідно до 50 км в день. Вони добре будуть розходитися в великих містах Україні, де рівень заробітної плати значно вищий, ніж в регіонах.

5 бізнес ідей з Китаю

Не тільки західні країни відрізняються цікавими рішеннями і бізнес ідеями, а й східні. У поточному розділі будуть представлені бізнес ідеї з Китаю, яких ще немає в Україні.

Ідея №1. Платний 3D-друк

Справжньою інновацією для всього світу стало виробництво 3D-принтерів, що дозволяють друкувати будь-які фігури і вироби. Сьогодні придбати 3D-принтер нескладно, як наслідок, з’явилися підприємливі громадяни, які продають різні вироби, надруковані на таких пристроях, також виконують друк на замовлення. Вся тенденція почалася в Китаї, там напрямок отримав особливу популярність.

Хороший 3D-принтер обійдеться власнику в суму в районі 200 000 гривень. Все, що коштує дешевше – це низькоякісний і аматорський рівень.

3D-друк можна організувати, як аналог сучасного копіювального центру з величезними можливостями. У цьому випадку знадобиться оренда офісу, а також додаткові інвестиції на комплектуючі та витратні матеріали до принтера.

Друк на 3D-принтерах – щось нове, що в Україні поки що має вкрай слабке поширення. Використовувати таке рішення з Китаю, як платний 3D-друк і продаж різних виробів, виготовлених за допомогою 3D-принтера може стати справжнім трендом наступних десятиліть.

Ідея №2. Кіберспортивний бізнес

Як відомо, азіатські країни славляться своїм серйозним ставленням і любов’ю до кіберспорту. Ми вже згадували про створення кіберспортивного табору для дітей на початку статті, тепер мова піде про більш серйозний напрямок – спонсорування та співробітництво з кіберспортивного командами, просуванні кібер-брендів і т. д.

Бізнес-модель кіберспортивної організації будується на рекламних контрактах з іншими компаніями. Перед повноформатною роботою слід як мінімум заручитися хорошими партнерами. Потрібно мати зв’язки як серед професійних гравців, так і серед потенційних спонсорів. Початковий капітал – не менше 200 000 гривень.

Інший варіант – заробіток за рахунок спеціальних сервісів для кіберспортсменів, продажу ігрового інвентарю та організації великих турнірів. Тут масштаби зовсім інші і вкладення потрібні більші.

В теорії кіберспортивний бізнес виглядає дуже привабливо і має великі перспективи, але на практиці в Україні поки що він відстає в плані розвитку. Більшість команд мають зарубіжних спонсорів, а українські корпорації тільки починають робити перші кроки в рекламі і просуванні бренду через кіберспорт.

Ідея №3. Ресторан з роботами

Іншим цікавим напрямком в Китаї та інших східних країнах є роботи, які вже почали брати участь в бізнесі. Наприклад, існують ресторани і кафе, де в якості офіціантів виступають спеціальні роботи, вони приносять їжу і можуть приймати замовлення.

Сьогодні подібних роботів вже продають і в Україні, ціна починається від 300 000 гривень за штуку.

Роботи в ресторані – це цікаво і в новинку, але в плані окупності далеко від ідеалу. З урахуванням того, скільки один робот коштує, як відкрити окреме кафе в регіоні, подібні ідеї в Україні доступні далеко не всім, а в Китаї – в порядку речей.

Ідея №4. Ролл-чіпси

Східні країни славляться також унікальними стравами і кухнею, які швидко набирають популярність при впровадженні в бізнес іншої країни. Свого часу такий успіх отримали японські роли, але в Китаї є свої власні роли у вигляді картопляних чіпсів. Їх часто продають на вулицях, вони є певним варіантом фаст-фуду.

Для відкриття бізнесу знадобиться сума від 100 000 гривень. Сюди входить покупка спеціального апарату для спіральних чіпсів, а також фритюрница і інші елементи обладнання. Залежно від місця продажу і збуту дохід може бути в районі 20 000 – 40 000 гривень на місяць.

В цілому ролл-чіпси – це аналог картоплі фрі і будь-яких варіацій фаст-фуду, але оскільки поширений він слабо, це зіграє як «новинка» для багатьох людей.

Ідея №5. Компанія по розкрутці ігрових акаунтів

Як уже згадувалося, в Китаї дуже популярні комп’ютерні та онлайн-ігри, тому є величезний попит на прокачані акаунти для різних ігор. Звичайно, в пострадянському просторі такий бізнес не отримає великих масштабів, але як варіант ідеї для малого бізнесу в Україні цілком підійде. У нас вже пропонують такі послуги по Dota 2 і CS: GO, а в Китаї заробляють навіть на простих іграх типу Ферми.

Розкрутка ігрових акаунтів – це не зовсім серйозний, скоріше невеликий бізнес, віддалено нагадує кіберспортивні напрямки. В теорії подібна ідея може «вистрілити» і принести непоганий дохід на тлі популярності будь-якої гри, але все це буде лише тимчасовим явищем.

5 японських бізнес ідей

Не менш дивовижні бізнес ідеї з Японії, яких ще немає в Україні. Японці мають абсолютно унікальний менталітет і особливості ведення справ. Звернемо увагу на деякі японські види бізнесу.

Ідея №1. Алкогольний секонд-хенд

Подібні магазини стали відкривати в Японії ще в 2013 році під брендом Liquor Off. Ідея в тому, щоб перепродувати б / у алкоголь, який стоїть вдома, але ще не був відкритий.

Ключова перевага алкогольного секонд-хенду полягає в демократичних цінах. Український менталітет зміг би сприйняти подібного роду заклад, але вирішити юридичні питання буде непросто, тому прогнозувати прибуток поки що не вийде.

Ідея №2. Капсульний готель

Японія завжди відрізнялася особливими традиціями і підходом до життя. Деяким аналогом своєрідного хостелу став капсульний готель, який по суті дає персональний простір, але в той же час і є гуртожитком.

Щоб відкрити капсульний готель знадобиться покупка приміщення з великою площею, а також його ремонт і облаштування, що обійдеться на суму не менше 5 000 000 гривень. Капсули продаються окремо від виробників, наприклад, « KOTOBUKI ». Вартість однієї капсули обходиться приблизно в 100 000 гривень, 6 капсул займуть приблизно 15 кв. метрів.

Ідея №3. Кафе с сюрпризами

Суть кафе з сюрпризом в тому, що тут можна замовити блюдо як собі, так і наступного гостю або покуштувати відповідно сюрприз, заготовлений вже для вас. Подібні кафе давно існують в Японії, а в Україні таких наразі немає.

За зовнішнім виглядом – це звичайне кафе, бізнес-план мало, чим відрізняється від ресторанів і кафе, тільки позиціонувати себе варто інакше. В Україні кафе з сюрпризом поки що в новинку, знайти їх важко, тому це вільна ніша в нашій країні.

Ідея №4. Конструктор коктейлів в барі

Ми вже згадували про сайти-конструктори шоколаду і салатів, але в Японії пішли далі і стали конструювати через додаток напої в барі. Заняття досить веселе, дозволяє отримати особливі емоції. Звичайно, бармен все одно необхідний, щоб контролювати процес і робити замовлені через конструктор коктейлі.

Буде потрібно спеціальний термінал або кілька таких, щоб клієнти могли складати замовлення, як в McDonalds. Застосовувати можна в великих клубах і на концертах. Такий підхід зможе розвантажити чергу і прискорити процес приготування напоїв.

Подібний конструктор добре підійде як ідея вдосконалення вже існуючого бізнесу у вигляді клубу з баром, де є велика кількість людей.

Ідея №5. Кафе для одиноких

Цікавою знахідкою стало кафе, куди приходять самотні люди, але замість того, щоб залишити таких гостей в спокої, до них підсаджують виконаних в людський зріст героїв казки під назвою «Мумі-тролі». В Японії вже є ціла мережа таких кафе під брендом Moomin House Cafe . В якості іграшок-сусідів можна вибрати і інших персонажів, вкладення в м’які іграшки за кожен стіл обійдуться приблизно по 5 000 – 10 000 гривень за штуку.

У нас поки що немає подібного роду закладів. В силу специфіки такий бізнес, якого ще немає в Україні може успішно працювати тільки в великих містах.

Висновок

Бізнес, якого немає в Україні, зустрічаються закордоном часто-густо. Унікальні варіанти є з самих різних країн: США, Японії, Європи і Китаю. Це можуть бути нестандартні варіанти кафе, вендинг-автоматів і магазинів.

Зазвичай у всіх категоріях підприємництва потрібні чималі капіталовкладення, адже інноваційні ідеї для малого бізнесу в Україні зустрічаються рідко. Крім того, в більшості випадків нестандартний бізнес важко адаптувати під вітчизняний менталітет, може знадобитися багато часу для прийняття продукту або послуги місцевого аудиторією, а часто і зовсім може не вийти прибуткової справи.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про