ТОП-10 кращих бірж фрілансу – список перевірених сайтів віддаленої роботи та поради новачкам

Найкращі біржі для фрілансерів

Загальної думки, як зручніше і продуктивніше налаштувати віддалену роботу, не існує. Фрілансери, які працюють безпосередньо з замовниками, лають біржі за демпінг і низький рівень якості. Тому в цій статті ми поговоримо про найкращі біржі для фрілансерів. Ви дізнаєтесь де отримати роботу для фрілансерів, як початківців, так і досвідчених спеціалістів.

Фрілансери, які співпрацюють з платформами дистанційної роботи говорять про відпрацьовану апеляційну систему і гарантії зайнятості, нехай навіть на мінімальних розцінках. І все-таки, більшість з тих, хто називає себе вільним фрілансером, лукавлять: старт практично у всіх пов’язаний з тим чи іншим порталом для працюючих віддалено, а багато хто навіть періодично повертаються на свої акаунти для пошуку нових зв’язків. Саме тому список перевірених бірж для копірайтерів, веб-дизайнерів і контент-менеджерів прибирати з закладок браузера не варто.

Навіщо фрілансеру біржа: за і проти реєстрації на порталах віддаленої зайнятості

Працювати не виходячи з дому – мрія багатьох. Але стереотипне виховання, наполегливо твердить про необхідність віддати кудись трудову книжку, невміння себе подати, боязнь втратити стабільне джерело доходу – перші суперники, з якими стикається початківець фрілансер. Здавалося б, що простіше: подати оголошення на найближчу онлайн-дошку в розділ “вакансії” і чекати, коли на пропозицію написати тексти відгукнуться, або зробити хороший сайт, на який будуть самі приходити роботодавці. Але так склалося, що замовники, які дійсно шукають віддалених працівників, рідко заглядають на форуми з резюме електриків і няньок-доглядальниць.

Біржа фрілансу – спеціалізований портал, який об’єднує тих, хто надає віддалені послуги, і тих, хто їх потребує. На біржах можна практично з нуля і без особливих навичок почати заробляти на постінгу або найпростішому рерайтингу.

Саме тут сотні роботодавців пропонують таку зайнятість. Біржа ж займається і рішенням деяких організаційних питань, без яких так складно у вільному плаванні: оцінює якість роботи в спірних ситуаціях, надає необхідні інструменти і забезпечує можливістю самореклами. Перехід до роботи поза сайтом на багатьох біржах заборонений, так як портал позбавляється законної комісії. Але фрілансери, як представники інтелектуальної праці, рідко зупиняються перед цією перепоною: обмін координатами і вихід на пряму роботу після знайомства на біржі – поширена практика. Залишається тільки одна проблема: знайти ту саму найкращу біржу фрілансу і почати тріумфальне сходження до вершин рейтингу фрілансерів.

Як вибрати кращу біржу фрілансу і чи варто обмежуватися одним сайтом для заробітку

За останні роки, що характеризуються значним зростанням попиту на представників віддалених спеціальностей, бірж відкрилося чимало. Охочі заробити не виходячи з дому часто реєструються на всіх підряд, вибираючи кращу шляхом проб і помилок. Бажання особисто познайомитися з механікою різних сайтів можна пояснити, але спроба всидіти на цілому ряді стільців рідко має сенс. Практично на кожному порталі є внутрішній рейтинг, на який орієнтуються роботодавці. Заробіток від десятка реєстрацій навряд чи збільшиться, а рейтинг, прив’язаний до кількості виконаних робіт, високим не буде. Та й проблеми з виконанням вимог і правил, індивідуальних для кожного сайту, запросто можуть бути.

Порада досвідчених фрілансерів – знайти накращий сайт фрілансерів для себе, що задовольняє по механіці і рівню заробітку. Далі слід розвиватися на ньому, пробиваючись до вершин ТОПу виконавців. Яка з бірж віддаленої роботи буде оптимальною, залежить від профілю виконавця і його підготовки, але своє “гніздо” знайдеться для кожного, хто зважився стати “вільним художником”.

Великі біржі фрілансу для всіх напрямків віддаленої зайнятості

Більшість бірж фрілансу мають основний профіль. Їх варіанти:

 • акцент на роботу з текстом і наповненням сайтів контентом;
 • майданчик для заробітку веб-дизайнерів, художників, і роботи фотографів ;
 • сайт для бухгалтерських послуг і віддаленого аудиту;
 • портали, що орієнтуються на допомогу учням у підготовці та написанні навчальних робіт.

Також поширені і сайти для дрібних оплачуваних завдань  і навіть такі, що спеціалізуються на наборі символів – тобто розгадуванні капчі за гроші , майданчики найму працівників на телемаркетинг або пошук інформації і біржі, які торгують готовими сайтами. Але нерідкі і спроби об’єднати всі напрямки під одним брендом: багатопрофільні біржі пропонують роботу і послуги відразу в усіх напрямках дистанційної роботи. Заробити в рамках такого порталу може і райтер-профі, і навіть школяр, який шукає онлайн підробіток.

Freelance.ru

Один з великих багатопрофільних порталів, улюблений багатьма користувачами за лояльну політику в питанні обміну даними між виконавцем і замовником. По суті, сайт просто дозволяє обмінюватися координатами. Роботодавець розміщує оголошення і за відгуками вибирає виконавця. На цьому етапі участь адміністрації проекту Freelance.ru може і закінчитися: в профілі дозволено залишати скайп або електронну пошту. Робота через захищену зону також можлива: за невелику комісію керівництво сайту виступить посередником.

Основний дохід цієї біржі йде від оплати “Бізнес-акаунтів”: місяць обслуговування коштує 400-1000 рублів. За цю суму проект надає доступ до закритих замовлень, можливість виведення портфоліо на центральні сторінки і право додаткової реклами своєї візитки. І хоча знайти можливість заробити можна і без бізнес-акаунта, проплатити 1-2 місяці іноді дійсно варто: бажаючі знайти серйозного співробітника на довгострокову роботу часто розміщують вакансії саме з таким обмеженням.

На Freelance.ru можуть заробити:

 1. копірайтери та контент-менеджери;
 2. веб-дизайнери та програмісти;
 3. складачі тексту і фахівці з транскрібації;
 4. автори шрифтів і фахівці по seo-просуванню.

У середовищі фрілансерів саме ця біржа вважається найкращою для пошуку довготривалих проектів і постійної зайнятості. Багато вакансій з оплатою помісячно, і заробітки 40-50 тисяч рублів тут не рідкісні. Конкурси і тимчасові нагальні завдання вважаються тільки приємним доповненням.

Freelancehunt.com

Ще один сайт, який намагається осягнути неосяжне: як і попередній, пропонує заробити в самих різних напрямках. Єдина серйозна відмінність Фрілансханту від описаної вище біржі – пропозиція до зареєстрованих користувачів заздалегідь вибрати профіль роботи. Вибравши роботу з дизайном в якості основної, користувач не позбавляється права ознайомитися з пропозиціями для райтерів або сценаристів. Але на пошту він буде отримувати розсилку тільки за своїм напрямом.

Фрілансхант, незважаючи на невеликий термін існування, багато хто називає найкращим саме за систему розсилки і профілювання. Працювати безпосередньо з замовниками адміністрація не дозволяє, так як отримує відсоток від транзакцій. Однак жодних перешкод для цього немає. Система заявок досить проста: роботодавець характеризує тип і обсяг роботи, а потенційні виконавці влаштовують своєрідний аукціон, називаючи ціну своїх послуг.

Огляд Freelancehunt дивіться тут.

FL.ru

На думку багатьох учасників Fl.ru – кращий сайт для віддаленої роботи і заробітку в найрізноманітніших напрямках фрілансу з єдиною обмовкою: це майданчик для виконавців, які же мають рекомендації та портфоліо. На сайті складна рейтингова система, відпрацьований механізм розміщення вакансій і резюме, блоки для відгуків і лічильник виконаних робіт.

Кращою цю біржу для заробітку дистанційно називають за складний, але ефективний фільтр: він дозволяє відсіяти замовлення і за терміном розміщення, і за вартістю робіт, і за кількістю відгуків під вакансією. Мінус сайту – якщо немає портфоліо, то новачкові стартувати в полі з такою великою конкуренцією дуже складно.

Kwork.ru

Кворк – унікальна біржа для заробітку на будь-якому вигляді віддаленої діяльності: її родзинка – загальний цінник на усі послуги. Кожен лот, який називається кворком, можна купити за 500 рублів .

Кворк це:

 1. готовий шаблон сайту або бренд-листа;
 2. сторінка-лендінг “під ключ”;
 3. розроблений логотип або товарний знак;
 4. текст, що продає на головну сторінку;
 5. пакет з десятка простеньких рерайтів;
 6. година транскрибації тексту і багато іншого.

Природно, що після переговорів до “кворку” – на односторінковий сайт можна замовити ще і seo-оптимізацію, і наповнення, але спочатку на віртуальній вітрині буде заявлена ​​саме ціна в 500 рублів. І судячи з кількості активних користувачів і відгуків, торгівля кворками йде досить активно.

Weblancer.net

Біржу фріланса Weblancer можна назвати кращою тільки за стабільність і відносну скромність. Вона не позиціонує себе як “перша” або “найкраща”, але тисячі замовників рік за роком саме на ній вивчають портфоліо і вибирають виконавців. Одна з переваг, що доповнює можливість створити візитку і проплатити рекламу на головній сторінці, це власний хороший відвідуваний форум. Вступаючи в дискусії і демонструючи компетентність можна знайти замовників і там.

Як і на більшості аналогічних порталів успіх безпосередньо залежить від якості портфоліо. Новачкові, ще не має прикладів оплачених робіт, варто навіть розмістити зроблені спеціальні зразки своїх робіт. Так шанс на знайомство зі щедрим роботодавцем виросте в рази. Але і посилатися на чужі матеріали не варто: той же форум буквально розтопче акаунт і його власника, як тільки вас піймають на шахрайстві.

Біржі копірайтингу: дистанційна зайнятість для працюючих з текстами

Райтери, копірайтери і постери – окрема каста фрілансерів. Це фахівці, які заробляють на роботі з текстами. До цієї ж когорти відносять себе коректори і контент-менеджери, вони безпосередньо залежать від тих же райтерів. Біржі, що спеціалізуються саме на текстах – популярне явище. Яка з них краща, тобто дозволяє максимально заробити, вибрати непросто. Представлений нижче перелік сайтів допоможе визначитися як новачкові, так і бувалому фрілансеру.

Адвего

Офіційно позиціонує себе біржею контенту №1. І Адвего має повне право такою називатися. Уже 10 років стажу, понад 10 тисяч активних виконавців, власні сервіси роботи з текстом від автоматики для перевірки seo-ядра до самого популярного в рунеті сервісу “Плагіатус”. Виконавцям в будь-який час дня і ночі відкриті сотні замовлень:

 • постинг і коментарі;
 • рерайтинг і унікалізація тексту;
 • копірайтингі реклама ;
 • коректура і переклади.

Заробити на Адвего може як школяр, так і досвідчений фахівець з продаючих і сео-текстів. В добу запускається кілька тисяч завдань різних рівнів складності.

Виконавці також підрозділяються на “рівні”: рейтинг прив’язаний до обсягу виконаних робіт та їх цінника. За замовником залишається право вибору виконавця.

В рамках Адвего можна працювати як на замовлення, так і через магазин контенту. Активний і доброзичливий форум завжди готовий прийти на допомогу новачку. Єдина сувора заборона – публікація особистих даних: біржа віддаленої роботи Адвего живе за рахунок комісійних.

Останні роки адміністрація Адвего активно займається впровадженням системи рейтингів і відсівом недобросовісних виконавців. Коло можливостей заробити для відповідальних авторів постійно зростає.

Текст.ру

Авторитетна біржа фріланса вважається найкращою для продажу недорогого контенту через магазин. Як і на Адвего, на Текст.ру є власні інструменти перевірки і досить зручна автоматика. Яка з них краще, Текст.ру чи Адвего – суперечка, який навряд чи буде закінчено у фрілансерському середовищі.

Головна відмінність двох мастодонтів серед бірж для віддалених роботи – акцент на працездатності і цінник, як на Адвего, і на відгуки – у випадку з Текст.ру. Яка з двох оціночних систем об’єктивніша, вирішити складно. Заробітки на тій, і на іншій біржі залежать від “прокачанності” і вміння “продати” свої вміння. Топові автори впевнено заробляють до 2 000 рублів в день .

Турботекст

Незважаючи на дещо легковажну назву, підхід до реєстрації новачків на Турботексті більш строгий, якщо порівнювати з двома згаданими вище біржами. Відразу після реєстрації автору пропонується пройти невелике тестування на знання російської мови. Воно включає тест і міні-твір на задану тему. Оцінка нижче п’ятірки позбавляє автора права брати хоч якісь серйозні замовлення. Повторно пройти тестування можна тільки через місяць.

Плюс біржі – можливість виводити кошти без обмеження суми, що досить зручно, з огляду на невеликий цінник на більшість завдань. Додатковий спосіб заробітку – це магазин контенту.

Копілансер

Біржа Copylancer, яка десять років вважалася кращою в Рунеті поступово поступилася позиції. Можливо, причина в трохи невірно обраному векторі розвитку: адміністрація Копілансера прив’язала всю роботу до рейтингу, який базується на суб’єктивних відгуках замовників. Подати касаційну скаргу і відновити своє чесне ім’я і високі цінники неможливо, як і уточнити у замовника причину невдоволення.

На першому етапі заробити багато не вийде: перші 10 робіт перевіряються коректором в примусовому порядку і оплачуються з доходів виконавця. Пробитися на більш високий рівень досить складно.

І тим не менше, для авторів з досвідом це найкраща за максимальними розцінками біржа: треба тільки проявити терпіння. Працюючі на Копілансере вважають себе обраними і рідко діляться інформацією про заробіток, але за підтвердженими чутками вони вищі від інших бірж віддаленої роботи на 20-30%.

Textsale.ru

Текстсейл – магазин готового контенту з можливістю брати і замовлення, тобто робота із замовниками на цьому сайті позиціонується як другорядна, а й така можливість є. Вміючи писати паками на найпопулярніші і затребувані тематики, райтер не залишиться без заробітку в рамках цієї біржі. Середні розцінки на кілознак – 30-50 рублів, що дає 700-800 рублів в день при повноцінному робочому дні.

Все, що потрібно розуміти фрілансеру – найкращий сайт для кожного свій і універсального секрету успішного старту немає. І все-таки, присвятивши вибору кращого сайту для віддаленої роботи деякий час, розвиватися варто в рамках одного-двох проектів: до виконавця з високим рейтингом більше довіри, ніж до новачка. Друга важлива порада – портфоліо має бути під рукою завжди, на якому б майданчику не “жив” виконавець: ніхто не знає, коли зустрінеться той самий замовник, який забезпечить вигідною роботою і заробітком на тривалий термін.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про