Як почати заробляти гроші – інструкції та поради

Як почати заробляти

Гроші потрібні усім, але далеко не всі розуміють як їх отримувати і що потрібно робити на початку. Тому у цій статті ми поговоримо про те, як почати заробляти.

Прочитавши її ви дізнаєтесь:

 1. Як почати заробляти з нуля, якщо ви раніше ніколи не працювали (особливо актуально для молоді);
 2. Які існують основні форми заробітку, які у них переваги та недоліки, на що звертати увагу при кожному варіанті;
 3. Уникнути шахраїв та не витрачати свій час марно на заняття, за які вам не збираються платити;
 4. Як заробити без певних знань, умінь та навичок;
 5. Як стартувати в інтернеті.

Як почати заробляти з нуля

Спочатку трохи про очевидне. Гроші платять за щось (виконану роботу, послуги чи товари). Тому, щоб заробити ви повинні відірватись від дивану і телефона / комп’ютера після прочитання цієї статті. Далі треба діяти.

Але з нуля означає, що у вас нема ні грошей, ні якоїсь освіти (знань, умінь, кваліфікації), ні зв’язків, які дозволять кудись влаштуватись.

Вам треба вибрати, що ви хочете робити. Тут варіантів декілька:

 1. Знайти постійну роботу, за яку будуть платити стандартно щомісяця;
 2. Почати перебиватись тимчасовими підробітками;
 3. Створити власний бізнес.

Забігаючи трохи наперед! Варіанти, як заробити гроші – завжди знайдуться, було б бажання. Ті, хто сидить без грошей зазвичай відмазуються і насправді не дуже хочуть працювати.

Робота не вовк, робота – work

Перший рецепт, як почати заробляти дуже простий: влаштуйтесь на роботу.

З роботою в Україні зараз складно. Якщо спробуєте пошукати оголошення в газетах, то знайдете десятки пропозицій. Біда в тому, що велика їх кількість від шахраїв, які шукають дармову робочу силу.

Приклад. Моя знайома Мар’яна при пошуку роботи після закінчення університету часто потрапляла на одну контору, яка пропонувала роботу в офісі. Але представники «фірми» хотіли, щоб усі новачки проходили стажування кілька днів, за результатами якого визначиться, чи підходить людина. Треба було роздавати листівки та займатись іншими рутинними справами. Дуже розумна схема – кожні кілька днів мають нових стажерів, які роблять роботу на халяву, а потім кажуть їм, що ви не підходите.

До речі, сьогодні доступна і реальна робота в інтернеті – почитайте нашу статтю про всі можливості, варіанти та переваги, які вона пропонує.

Варто розуміти, що серйозні фірми цінують хороших працівників. Навіть стажування при нормальних розкладах оплачується. Тому, якщо вам пропонують якусь мутну схему – краще зберегти час та пошукати інші можливості.

Найкращий варіант – шукати роботу через знайомих. Тоді ймовірність, що вас обмануть значно нижча.

Знайшли вакансію і вас взяли? Далі все просто – працюєте за домовленим графіком, виконуєте свої обов’язки і отримуєте за це зарплату. Не будемо заглиблюватись в деталі, іншу інформацію про працевлаштування ви можете прочитати в інших наших статтях із розділу Робота.

Якщо у вас нема, ні освіти, ні досвіду – знайти щось пристойне і постійне буде дуже важко. Доведеться перебиватись тимчасовими підробітками.

Зараз навіть найменш оплачувана робота за місяць починається від позначки 3-4 тис. грн. Якщо вам платять менше, а ви працюєте цілий місяць, то вас нещадно експлуатують.

З нуля, без особливих знань та вмінь влаштовуються зазвичай на самі прості роботи: різноробочим, вантажником, сторожем, прибиральником, торговцем на базарі, робітником комунальних служб тощо.

Найголовніша перевага звичайної роботи – стабільність. Коли працюєте офіційно, то у вас є стабільний дохід, відпустка, лікарняні та інші вигоди.

Якщо ж постійна зайнятість це не для вас, а гроші все таки потрібні – спробуйте підпрацьовувати тимчасово.

Тимчасовий підробіток

Почати заробляти таким способом може будь-хто. Просто знайдіть тим, кому потрібні ваші послуги і надавайте їх.

Найпоширеніші варіанти в містах – роздача листівок та рекламок, підробіток в палатках від політичних партій.  В селах – допомога з роботою на землі.

Для чоловіків хорошим способом буде стати «чоловіком на годину». Це коли ви допомагаєте по господарству з чимось (ремонтуєте сантехніку, переносите меблі, робите ремонт і т. д.)

До цієї ж категорії можна віднести і тимчасовий сезонний заробіток за кордоном. Через брак нормального заробітку в Україні наші громадяни їдуть за кордон: в Польщу, Іспанію, Португалію, Італію, Німеччину, Чехію та інші. Працювати доводиться в різних сферах, але найчастіше пропонують працю в таких сферах:

 • Будівництво;
 • Некваліфікована робота на заводах (наприклад збирання комплектуючих до авто та техніки);
 • Збирання ягід, фруктів та овочів (різні сільськогосподарські роботи);
 • Водії-далекобійники.

Свій бізнес

Найбільш прибутковий варіант – створення власного бізнесу. Це дуже нелегка справа, яка дається не кожному. Але якщо ви хочете почати заробляти дійсно хороші гроші, то варто дивитись саме в цьому напрямку.

Коли мова йде про бізнес, це не обов’язково має бути щось грандіозне. Вмієте шити одяг чи ремонтувати взуття – чим не варіант? Хочете продавати товари з Китаю – теж круто. Але приготуйтесь, якщо ви стартуєте з нуля, то на початку буде складно. Зате ви отримаєте низку переваг:

 • Не будете залежні від начальника (бо тепер ви самі собі начальник);
 • Зможете заробляти більше, ніж на звичайній роботі;
 • Не будете обмежені по графіку.

Є й мінуси:

 • Майже в будь-якій сфері є конкуренція, її багато хто не витримує і через це бізнес провалюється;
 • Ви маєте платити за себе податки (хоч більшість цього й не робить);
 • На початку часто дохід нестабільний, особливо коли ви ще міцно не стоїте на ногах.

Загалом власну справу можна розвивати у трьох напрямках:

 1. Надавати будь-які послуги;
 2. Продавати товари
 3. Виробництво.

Як почати заробляти гроші на власному бізнесі – інструкція

 • Виберіть справу, у якій ви розбираєтесь і можете бути конкурентоспроможним;
 • Проаналізуйте ринок і знайдіть свою нішу;
 • Складіть бізнес-план та вивчіть досвід людей, які вже працювали в цьому напрямку;
 • Оформіть все належним чином (ФОП або ТОВ);
 • Зробіть так, щоб про вас дізнались потенційні клієнти;
 • Робіть якісні продукти або надавайте професійні послуги;
 • Аналізуйте прибутки та витрати і майте запас міцності на важкий період (пам’ятайте про нестабільність).

Довкола одні шахраї!?

Який би спосіб ви не обрали, пам’ятайте, що на недосвідчених завжди намагаються нажитись різні недобросовісні особи. Тому старайтесь працювати з людьми, яким можете довіряти.

На початкових етапах це дуже складно. Але завжди є ті, до кого можна звернутись за допомогою. Проблема багатьох молодих людей в тому, що вони надто самовпевнені.

Скажімо, ви закінчили університет, і хочете бути фінансово незалежним. Ви знаходите непогану роботу і починаєте працювати. Але раптом щось йде не так. Так от, при будь-якій незрозумілій ситуації старайтесь звертатись до більш досвідчених людей. Це можуть бути не тільки батьки, але й знайомі, а також профі в своїй сфері.

Крім того сьогодні для будь-кого відкритий безлімітний запас знань. Найпростіший і найуніверсальніший рецепт, якщо ви сумніваєтесь в чомусь (чи вам заплатять, роботі, начальнику, своїх вміннях) – ГУГЛІТЬ!

Також пам’ятайте декілька простих принципів обману та напівправди, на які не варто вестись:

 1. Не платіть гроші, якщо у вас їх вимагають на роботі чи при будь-якому заробітку. Все просто: працюєте ви – платять вам;
 2. Не надавайте нікому своїх важливих персональних даних, якщо є сумніви (особливо мова про захисні коди карточки і т. д.);
 3. На початковому етапі домовляйтесь про аванс, або частину зарплати / оплати праці. Час – це теж гроші, і якщо ви просто попрацюєте на когось на халяву тиждень – півбіди, місяць – куди гірше;
 4. Не довіряйте обіцянкам. Часто хитрі керівники годуватимуть розповідями про неймовірні перспективи. Типу, зараз треба попрацювати з затягнутим поясом, зате через рік ви будете їсти ікру, відпочивати на Мальдівах та мати власну секретарку. Насправді мотивація – це добре, але краще коли говорять правду. На такі брехні часто ведуться недосвідчені працівники, які ще мають запас енергії та бажання показати себе з кращої сторони.

Досі ми говорили в основному про стандартну роботу (на заводі, підприємстві, офісі, корпоративі і т. д.) Але на сьогоднішній день є ще велика окрема сфера, де можна почати заробляти з нуля.

Мова йде про інтернет. Тут також є свої плюси й мінуси, та підводні камені. Про них ми й розповімо нижче.

Як почати заробляти в інтернеті

Люди хочуть отримувати гроші, і щоб при цьому їм було зручно. Саме таку можливість дає інтернет.

Якщо вас зацікавив ця сфера – радимо прочитати наш великий огляд про заробіток в інтернеті 2019. Там ви знайдете найповнішу підбірку способів, які зараз доступні в мережі та конкретні перевірені сайти.

Ще досі для більшості така форма заробляння грошей здається дуже дивною та небезпечною. Як це заробляти вдома, нікуди не ходити по зарплату. Хто ж буде платити і як отримати гроші? Ці та багато інших питань стають на заваді, коли ви хочете почати. Але найголовніше побоювання – страх бути обманутим.

Насправді онлайн не більше обману, ніж у реальному житті. І в інтернеті дійсно можна отримувати непогані доходи. Треба тільки знати, на що звертати увагу і чого уникати.

Багато методів заробітку в інтернеті не вимагають якихось знань чи навичок. Достатньо комп’ютера, голови на плечах і трохи часу на вивчення конкретного способу підробітку.

При цьому, в мережі представлені всі три форми заробляння грошей, про які ми писали вище:

 • Робота онлайн (з гнучким графіком або також на постійній основі);
 • Заробіток різними способами;
 • Онлайн бізнес.

Коли ви починаєте, то можна заробляти в інтернеті кліками, лайками та підписками на сторінки в соцмережах, чи завдяки перегляду відео. Спочатку може й не вийде заробляти тисячі, але на хліб з маслом вистачить. Якщо ви професіонал свого діла, наприклад копірайтер чи дизайнер, – то будете отримувати значно більше від людини, яка нічого не вміє. Це очевидно.

Найкращі варіанти в мережі на початку

Давайте ближче до діла. Розберемось, як почати заробляти в інтернеті.

Способи заробітку в інтернеті які на початку найкраще підійдуть новачкам:

 1. заробіток на кліках і простих діях;
 2. на написанні коментарів;
 3. в соцмережах (ведення групи, розкрутка, лайки);
 4. на Ютубі (треба буде вивчити основи);
 5. на партнерських програмах.

Щоб почати отримувати гроші в мережі потрібно всього декілька нескладних штук:

 • Комп’ютер, планшет чи смартфон з інтернетом;
 • Самодисципліна, щоб працювати;
 • Електронний гаманець, наприклад Webmoney, куди будуть платити вам гроші;
 • Карточка банку, на яку будете виводити гроші.

Щоб почати заробляти онлайн, треба зробити наступне:

 1. Знайти чесний сайт, який виплачує зароблене;
 2. Зареєструватись на ньому і отримати перші прибутки;
 3. Виводите гроші на Webmoney чи якусь іншу систему електронних грошей;
 4. Переводите свіжі грошенята на свою банківську карточку.

Буває й таке, що платити в інтернеті можуть на карточку напряму, тобі потреба в Вебмані відпадає. Такий варіант трапляється у фрілансерів.

З карточкою банку теж все легко, якщо її у вас раптом нема – в любому відділенні її оформлять безкоштовно за кілька хвилин.

Якщо ви хочете почати заробляти серйозні гроші – переходіть на фріланс. Так називається віддалена зайнятість, коли ви надаєте послуги замовникам. Доведеться опанувати якусь із професій, тобто витратити кілька місяців на навчання. Але воно буде того варте.

Без чого варто обійтись

Оптимальний варіант на початку – робота без грошових вкладень. Навіть якщо вам щось не підійде на початку – далі зможете завжди це залишити і нічого не втратите.

Для початку вам:

 1. Нема необхідності знайомитись з сотнею способів чи купувати якісь курси, можна просто знайти чесний сайт і працювати на ньому;
 2. Не треба купувати всіляких курсів ні про що – є безліч безкоштовної інформації на сайті Фінтрамплін та інструкцій на Ютубі;
 3. Треба довіряти тільки тим варіантам, де все прозоро, і можна легко перевірити чи це не обман.

Серед людей які починають шукати варіанти в мережі дуже багато наївних. Ніколи не ведіться на все, що обіцяють. Часто запевняють, що ви будете отримувати тисячі доларів мало не за пару хвилин, а робити при цьому майже нічого не треба. Якщо ви кмітливі, то одразу зрозумієте, що таке неможливо.

Завжди треба щось робити, щоб отримати хорошу винагороду.

Дуже важливо при початку заробітку в мережі не потрапити в руки якихось шахраїв. Якщо вам не пощастить, то ви витратите час, нерви і нічого не отримаєте взамін.

Радимо читати наш Фінтрамплін. Тут ми чесно розповідаємо про те, як почати заробляти в різних сферах і ділимось перевіреними проектами, які платять.

Як не обпектись на шахрайстві

Лохотрон (або як його ще називають в народі «развод») – дії, головною ціллю яких є обман наївних користувачів інтернету з метою отримати на цьому гроші або дармову працю.

Якщо ви раптом не знали, «Л-О-Х» – це абревіатура, що означає «личность обманутая хулиганами». На жаль, людей такого типу дуже багато, на кожну вівцю знайдеться свій вовк.

Головні ознаки лохотрону в інтернеті:

 • Кажуть, що виплатять всі гроші через місяць або ще довший термін (затягують час);
 • Обіцяють тисячі ні за що. Вам типу просто треба сидіти і отримувати гроші (ми ж з вами добре знаємо, що у нашому світі такою доброчинністю ніхто не займається);
 • Обіцянки великих сум за найпростішу роботу, яка зазвичай оплачується дуже дешево.

Як не обпектись, коли ви тільки-но почали заробляти? Насамперед – треба перевіряти будь-яку інформацію. Якщо ви натрапили на рекламу магічного курсу, який обіцяє легкий заробіток для новачків – спершу перевірте чи це не черговий обман і чи за таке дійсно дають гроші.

Як визначити обман

Щоб зрозуміти чи вас не обманюють достатньо як мінімум почитати відгуки про конкретний сайт чи курс. Уважно ознайомтесь з думками людей і вже тоді (якщо все здається чесним) – починайте працювати.

Далі застосовуйте схему: «Заробили – вивели».

Сайти, які шанують свою репутацію – платять без якихось суттєвих перешкод. Другий момент – ліміти на виведення. Бувають сайти, які дозволяють заробляти багато, а вивести в день виходить копійки. Це дуже не вигідно і пахне шахрайством.

Дуже часто про розвод дізнаєтесь вже після прочитання першого сайту з відгуками. Ще багато обманюють на курсах. Кажуть, що будете заробляти тисячі, а насправді такі лохотронські інструкції дають інформацію про примітивні способи, які всім відомі.

Коли вирішили працювати в інтернеті треба перевіряти:

 1. Чи платить сайт гроші громадянам вашої країни (це дуже рідкісне обмеження, але воно існує);
 2. Який вік сайту для заробляння. Добре коли сервіс працює декілька років, а не місяць-другий;
 3. На яку електронну систему платять гроші, наприклад, працюють лише з Яндекс.Гроші (а це вам не підходить);
 4. За який період часу виплачують і що для цього треба зробити (досягнути такого-то рівня, запросити 10 рефералів і т. д.).

Відео в тему:

Підсумки

У цій статті ми постарались дати важливі дороговкази на рахунок того, як почати заробляти. Звісно це невичерпна тема і всі нюанси втиснути сюди дуже важко. Але якщо ви дійсно хочете змінити своє матеріальне становище – варіантів є чимало. Переходіть з цієї статті на інші матеріали, де ми детально розповідаємо про різні способи.

Загалом же варіантів, щоб почати заробляти гроші всього три:

 • Влаштуйтесь на звичайну роботу;
 • Шукайте тимчасові підробітки через знайомих або по оголошеннях;
 • Ризикніть і створіть власну справу (бізнес).

Також все це можна спробувати отримати в інтернеті. Щоправда потрібно бути на «ти» з комп’ютером і вивчити якусь нову для себе сферу.

12 думки про “Як почати заробляти гроші – інструкції та поради”

 1. Віка М.

  Дякую! Корисна стаття – завжди хотіла почати заробляти в неті, але не знала як. Рекомендую ваш сайт друзям)

 2. Цікаво. Але потрібне уточнення по електронному гаманцю… Webmoney точно не працює. Як щодо домену “ru”. І взагалі сайтів з Росії?

  1. Дем'ян Фартович

   Вітаємо Олег! Дякуємо за влучні зауваги. Вебмані не працює з гривнями,точніше їх еквівалентом WMU, але з допомогою обхідних схем виводити долари можливо, хоча й тяжко. Інша річ, що можна спробувати переводити Вебмані на інші електронні гаманці. Цю інформацію слід пошукати в інтернеті. Щодо сайтів на домені ru, то з заробітком на них ніяких проблем немає. Гарні приклади в цьому плані vktarget, wwmail, qcomment та інші. Ви легко звіди виведете гроші, головне зясувати яким гаманцем можна користуватись, щоб отримати кошти в Україні зараз, після припинення простої взаємодії з Webmoney. Ми це питання незабаром розберемо і напишемо окрему корисну статтю. Радимо звернути вашу увагу на українські сайти, наприклад біржу фрілансу Freelancehunt, де виводити гроші можна прямо на картку приватбанку.

 3. Володимир

  Дякую розробникам за такий цікавий сайт, мабуть один з моїх найулюбленіших, за допомогою вас я вийшов на дохід 20000 грн в місяць за допомогою контекстної реклами на свому сайті.Доречі на сайті Wix.com можна замовити домен і хостинг безкоштовно.Ще раз дякую вам!!!

  1. Дем'ян Фартович

   Доброго дня Володимире! Ми дуже раді, що Фінтрамплін допомагає заробляти людям. Ви користуєтесь Віксом самі? Просто я б не рекомендував його використовувати,бо сайт де факто належить тоді не вам. Поділіться секретом хоча б в загальному, у якій ніші заробляєте? Мова про контекст Адсенс, я правильно зрозумів? Скільки часу знадобилось вам з нуля, щоб вийти на такий дохід. Поділіться подробицями, думаю нашим читачам буде цікаво. І дякуємо за теплий коментар, після таких відгуків ще більше хочеться старатись і вдосконалювати проект!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.