Залиште свою оцінку! (18 голосів, оцінка: 4,61 з 5)

Як отримати пасивний дохід – 24 хороших приклади, якими ви можете скористатись вже зараз

Як отримати пасивний дохід

Статтю оновлено:

Коли хтось шукає можливість отримувати додатковий заробіток, найчастіше йому радять знайти тимчасовий підробіток. Але що якщо у вас немає часу або сил на це? У цьому випадку вам потрібно знайти способи отримати пасивний дохід. Це заробіток грошей при невеликому вкладенні часу і зусиль з вашого боку.

У цій статті ми розглянемо найкращі приклади пасивного доходу і ви зможете отримувати прибуток навіть не працюючи. Поговоримо про основні бізнес ідеї, які можуть приносити пасивний та частково активний заробіток в 2018 та 2019 роках і в подальшій перспективі.

Зміст статті

Здавайте нерухомість в оренду

Здача в оренду порожньої квартири – очевидна ідея для кожного, у кого така квартира є. Є кілька варіантів, яким чином це можна зробити.

  • Здавати квартиру в довгострокову оренду. Це джерело стабільного і досить високого заробітку. Основний ризик – знайти квартиру після орендарів в непридатному для подальшого проживання стані.
  • Здавати квартиру подобово. Нестабільний, але більш прибутковий, ніж довгострокова оренда, спосіб. Краще вибрати варіант, при якому ви надаєте квартиру мандрівникам. Для цього доведеться постійно підтримувати товарний вигляд апартаментів, а й ризиків буде трохи менше. Якщо плануєте здавати квартиру подобово землякам, будьте готові до того, що її зніматимуть для гучних вечірок, після яких колишніми залишаться тільки стіни.
  • Здавати квартиру як комерційну нерухомість. Житло на першому поверсі можна перетворити в приміщення, придатне для магазину або офісу. Якщо будете робити це самостійно, ознайомтеся з нормативами. Також орендар може взяти витрати по переобладнанню приміщення на себе, але це відіб’ється на вашому доході.

Не всі способи потребують додаткових грошових витрат. Але в цьому випадку ваше вкладення – квартира, тому що ви не можете бути впевненим в її збереженні.

Покладіть гроші в банк

Спочатку варто визначитися, чи хочете ви отримувати прибуток від вкладу щомісяця, але по чуть-чуть, або вас влаштує більш значна сума раз в квартал, півроку, рік. У першому випадку підійде накопичувальний рахунок з можливістю знімати відсотки щомісяця. У другому випадку вибирайте депозит з капіталізацією, коли відсотки щомісяця додаються до основного внеску. Так в результаті ви отримаєте велику суму.

Варто врахувати, що відсотки за вкладами в українських банках не дуже великі. Щоб безбідно жити на них, потрібно тримати на рахунку суму в кілька мільйонів. За найпростішим підрахунками, при ставці в 16% з 1 мільйона гривень на місяць ви будете отримувати всього 12 тисячі гривень. При аналогічному внеску терміном на 1 рік з капіталізацією через 12 місяців ви отримаєте 82,99 тисячі.

Спробуйте індексні фонди

Індексні фонди дозволяють отримувати дохід від інвестицій в ринок акцій абсолютно пасивно. Наприклад, якщо ви інвестуєте в фонд на базі індексу S&P 500, ваші кошти будуть вкладені в загальний ринок, і вам не доведеться замислюватися, як розпоряджатися своїми грошима і чи варто продавати або купувати акції певних компаній. Всі ці моменти будуть управлятися фондом, який формує свій інвестиційний портфель залежно від стану конкретного індексу.

Ви також можете вибрати фонд, який працює з будь-яким індексом. Існують фонди, які займаються різними галузями бізнесу – енергетикою, дорогоцінними металами, банківською сферою, ринками та іншими. Вам потрібно тільки вирішити для себе, що ви хочете цим зайнятися. Потім вкласти гроші і розслабитися. З цього моменту ваш портфель акцій буде працювати на автопілоті.

Робіть відео для YouTube

Ця галузь розвивається дуже швидко і дає можливість отримувати з часом високий пасивний дохід в інтернеті. Ви можете знімати ролики абсолютно будь-якої категорії – музичні, навчальні, комедійні, огляди на кіно – все, що завгодно…і потім викладати це на YouTube. Потім до цим роликам можна підключити Google AdSense, і у них з’явиться автоматична реклама. Коли глядачі будуть клікати на цю рекламу, ви будете отримувати гроші від Google AdSense.

Головна ваша задача – створювати якісні ролики, просувати їх у соціальних мережах і підтримувати достатню їх кількість, щоб забезпечити собі прибуток з декількох кліпів. Зняти і змонтувати відео не так вже просто, доведеться трохи повчитися. Але після цього ви отримаєте джерело повністю пасивного доходу, який здатний прослужити дуже довгий час.

Не впевнені, що на YouTube у вас все вийде? Мішель Фан поєднала свою любов до косметики і малювання зі зйомкою відео, набрала більше 8 мільйонів підписників, а тепер відкрила власну компанію з капіталізацією в $800 млн.

Спробуйте партнерський маркетинг і почніть продавати

Це техніка пасивного заробітку, більш підходяща власникам блогів і активних інтернет-сайтів. Ви можете почати просування якихось продуктів у себе на сайті і отримувати фіксовану плату або відсоток від продажів.

Заробляти таким чином не так складно, як ви могли подумати, тому що багато компаній зацікавлені в тому, щоб продавати свою продукцію на якомога більшій кількості майданчиків.

Знайти пропозиції про партнерство можна або звертаючись безпосередньо до виробників, або на профільних сайтах. Краще всього, якщо рекламований продукт або сервіс цікавий вам чи відповідає тематиці сайту.

Фотографії як джерело постійного прибутку онлайн

Ви любите фотографувати? Якщо так, у вас може вийти перетворити це на джерело пасивного доходу. Фотобанки, такі як Shutterstock та iStockphoto, можуть надати вам платформу для продажу знімків. Ви будете отримувати відсоток або фіксовану ставку за кожну фотографію, продану клієнту сайту.

У цьому випадку кожна фотографія являє собою окреме джерело доходу, яке може працювати знову і знову. Вам потрібно лише створити портфоліо, завантажити його на одну або кілька платформ, і на цьому ваші активні дії закінчаться. Всі технічні питання продажу фотографій вирішуються з допомогою веб-платформи.

Купуйте високоприбуткові акції

Створивши портфель акцій високої прибутковості, ви отримаєте джерело регулярного пасивного доходу з річною процентною ставкою, яка набагато перевищує відсотки банківських вкладів.

Не варто забувати і про те, що високоприбуткові акції – це акції, тому завжди є ймовірність переоцінки капіталу. У цьому випадку ви будете отримувати прибуток з двох джерел – від дивідендів і прибутку на вкладений капітал. Для покупки таких акцій і заповнення відповідних форм вам потрібно створити брокерський рахунок.

Спосіб отримати пасивний дохід - вкладення в акції

Напишіть електронну книгу

Звичайно, це може бути досить трудомістким процесом, але коли ви напишете книжку і додасте її на торгових майданчиках, вона зможе забезпечувати вам дохід від роками. Можна продавати книгу на власному сайті або укласти партнерську угоду з іншими сайтами, що підходять по тематиці до книги.

Напишіть справжню книгу і отримаєте авторський гонорар!

Як і у випадку з написанням електронної книги, спочатку тут доведеться попрацювати. Але коли робота буде закінчена, і книга надійде в продаж, вона стане повністю пасивним джерелом доходу.

Це особливо стосується ситуації, коли вам вдасться продати книгу видавцеві, який буде виплачувати вам гонорар з продажів. З кожного проданого примірника ви будете отримувати відсоток, і якщо книга популярна, ці відсотки можуть вилитися в солідні суми. До того ж ці виплати можуть тривати роками.

Майк Пайпер з сайту ObviousInvestor.com нещодавно зробив так. Він написав книгу «Інвестиції простою мовою», яка продавалася тільки на Amazon. Перша книга стала настільки прибутковою, що він створив цілу серію. Ці книги в цілому приносять йому шестизначні суми щорічно.

Отримуйте кешбек з операцій із кредитними картами

Багато кредитних карток забезпечують кешбек в розмірі від 1% до 5% від суми покупки. Ви ж все одно ходите по магазинах і витрачаєте гроші, вірно?

Такі бонуси дозволяють забезпечувати собі свого роду пасивний «дохід» (у вигляді зменшення витрат) від дій, які все одно робите.

Продавайте в інтернеті товари власного виробництва

Хоча це швидше активний дохід, у цій сфері безмежні можливості: ви можете продати будь-який товар або послугу. Це може бути щось, створене вами і виготовлене власноруч або ж бути цифровим продуктом (програми, DVD-диски або навчальні відео).

Для торгівлі ви можете використовувати профільний ресурс, якщо раптом у вас немає свого сайту або блогу. Крім цього можна укласти партнерську угоду, запропонувавши товар сайтів відповідної тематики або використавши платформи на зразок ClickBank (американський маркетплейс для продажу інформаційних цифрових продуктів).

Ви можете навчитися продавати товари в інтернеті і досить багато на цьому заробляти. Може, це і не повністю пасивний дохід, але він вже точно пасивніший від звичайної роботи, на яку треба вирушати щоранку.

Інвестуйте в нерухомість

Цей спосіб потрапляє, швидше, у категорію напівпасивного доходу, так як інвестиції в нерухомість передбачають, принаймні, невеликий рівень активності. Тим не менш, якщо у вас є нерухомість, яку ви здаєте вже, в основному залишається тільки підтримувати її стан.

Крім того, існують професійні розпорядники майна, які можуть керувати вашою нерухомістю за комісію приблизно в 10% від орендної плати. Такі професійні менеджери допомагають зробити процес отримання прибутку від таких інвестицій більш пасивним, але заберуть при цьому його частину.

Ще одним способом інвестувати в нерухомість є виплата позики. Якщо ви берете кредит для купівлі приміщення, яке будете здавати в оренду, кожен місяць ваші клієнти будуть потроху гасити цей борг. Коли вся сума буде виплачена, ваша прибуток різко зросте, і ваше порівняно невелике вкладення перетвориться на повноцінну програму додаткового прибутку.

інвестування в нерухомість приносить пасивний прибуток

Купіть блог

Щороку створюються тисячі блогів, і багато з них через деякий час виявляються закинутими. Якщо ви зможете придбати блог з достатньою кількістю відвідувачів – а, значить, і з достатнім грошовим потоком – це може стати відмінним джерелом пасивного доходу.

У більшості блогів використовується Google AdSense, який раз у місяць виплачує певну суму за рекламу, розміщену на сайті. Для забезпечення додаткового доходу можна також укласти партнерські угоди. Обидва ці потоки прибутку будуть вашими, якщо ви володієте блогом.

З фінансової точки зору блоги зазвичай продають за суму, яка в 24 рази перевищує щомісячний дохід, який цей блог може принести. Тобто якщо сайт може заробляти $250 в місяць, швидше за все, ви зможете його придбати за $3000. Це означає, що, вклавши $3000, ви зможете отримувати по $1500 щорічно.

Можливо, у вас вийде купити сайт і за менші гроші, якщо власник дуже хоче позбутися від цього активу. На деяких сайтах розміщені «вічні» матеріали, які не втратять актуальності і будуть приносити дохід через роки після публікації.

Бонусна порада: Якщо ви купите такий сайт, а потім заповніть його свіжим контентом, вам вдасться підвищити щомісячний дохід, і ви зможете через якийсь час продати сайт знову за значно більшою ціною, ніж ви віддали при покупці.

Нарешті, замість покупки блогу ви можете створити свій власний сайт. Це теж непоганий спосіб заробити.

Створіть комерційний веб-сайт

Якщо є товар, про який ви знаєте досить багато, ви можете зайнятися його реалізацією на профільному сайті. Методика та ж, як і при продажу продукту власного виготовлення, не рахуючи того, що самим виробництвом займатися вам не доведеться.

Через якийсь час ви можете виявити, що можете додати подібні товари. Якщо це станеться, сайт почне приносити суттєвий прибуток.

Якщо ви знайдете спосіб доставляти товари безпосередньо від виробника до покупця (це називається дропшіпінг), вам навіть не доведеться бруднити руки. Може, це й не стовідсотково пасивний заробіток, але дуже близько до цього.

А тут бізнес ідеї для пасивного доходу можуть бути дуже варіативними, все буде залежати від вибраної ніші.

Вкладайте в інвестиційні трасти нерухомого майна (REIT)

Припустимо, ви вирішили інвестувати в нерухомість, але взагалі не хочете приділяти цьому увагу і час. З цим вам допоможуть інвестиційні трасти. Вони представляють собою щось на кшталт фонду, який володіє різними проектами у сфері нерухомого майна. Фонди управляються професіоналами, так що вам взагалі не доведеться втручатися в їх роботу.

Одним з головних плюсів інвестицій в REIT-трасти є те, що вони зазвичай приносять більш високі дивіденди, ніж акції, облігації та банківські вклади. Ви також можете в будь-який час продати свою частку в трасті, що робить такі активи більш ліквідними, ніж самостійне володіння нерухомістю.

Станьте пасивним бізнес-партнером

Чи знаєте ви успішну компанію, яка має потребу в капіталі для розширення бізнесу? Якщо так, ви можете стати кимось на кшталт короткострокового ангела і надати цей капітал. Але замість того, щоб дати кредит власнику компанії, попросіть частку акцій. У цьому випадку господар фірми буде керувати роботою компанії, в той час як ви будете пасивним партнером, який теж бере участь в бізнесі.

Станьте джерелом рекомендацій

Кожен малий бізнес потребує рекомендацій для підтримки продажів. Складіть список підприємців, послугами яких ви користуєтесь регулярно і яких ви можете порекомендувати для співпраці. Зв’яжіться з ними і дізнайтеся, чи передбачено у них система оплати рекомендацій.

До списку можна внести знайомих бухгалтерів, ландшафтних дизайнерів, електриків, водопровідників, чистильників килимів – та кого завгодно. Будьте готові рекомендувати послуги цих людей своїм друзям, родичам та колегам. Ви можете отримувати комісію з кожної рекомендації, просто спілкуючись з людьми.

Не варто недооцінювати реферальні програми і в професійній сфері. Якщо у компанії, в якій ви працюєте, передбачені бонуси за рекомендацію нових співробітників або нових клієнтів, скористайтеся цим. Це дуже легкі гроші.

Здавайте невикористовуване житло на Airbnb

Концепція Airbnb з’явилася лише кілька років тому, але дуже швидко розлетілася по всьому світу. Airbnb дозволяє людям подорожувати по світу і платити за проживання набагато менше, ніж у звичайних готелях. Беручи участь в Airbnb, ви можете використовувати ваш будинок для розміщення гостей і заробітку додаткових грошей лише за рахунок оренди.

Обсяг доходу буде залежати від розміру і стану вашого будинку і його розташування. Природно, якщо ваш будинок розташований в дорогому місті або поруч з популярним курортом, дохід буде набагато вищим. Це спосіб отримання пасивного доходу за рахунок вільних приміщень у вашому будинку, які у будь-якому випадку були б порожні.

Придбати квартиру, що будується і продайте її після здачі об’єкта

Різниця в ціні квартири на стадії котловану і при введенні в експлуатацію становить 15-30%. Відповідно, можна купити квартиру, наприклад, за 2 мільйони гривень, а через пару років продати за 2,4 мільйона. Це варіант непостійного, але відчутного пасивного доходу. Але важливо вибирати надійного забудовника, щоб не залишитися без грошей в статусі обманутого пайовика.

Здавайте кімнату

Якщо ви один живете в дво- або трикімнатній квартирі, то маєте в своєму розпорядженні дуже вигідний інструмент для пасивного доходу. По-перше, здача кімнати в оренду дозволить розділити зі наймачами витрати на комунальні послуги . По-друге, щомісяця ви будете отримувати суму, якої досить, щоб вижити під час відсутності інших джерел доходу.

Звичайно, жити з чужою людиною у власній квартирі – процес для сильних духом. Але, можливо, ви саме така людина і цей спосіб вам підходить.

Розробіть веб-додаток

Додатки можуть бути неймовірно прибутковим джерелом доходів. Подумайте про те, скільки людей сьогодні мають смартфони. Та майже всі! Люди завантажують програми як божевільні – і не без причини.

Додатки роблять життя людей легшим. Неважливо, чи допомагають вони постити красиві картинки або відстежує завдання, завжди є додатки, які комусь корисні.

Ви можете запитати: якщо існує так багато додатків, навіщо вам намагатися створити ще один. Чи не занадто велика конкуренція? Все це так, але свіжі креативні ідеї можуть виграти. Якщо ви можете придумати щось унікальне, ви зможете заробити на цьому.

Не знаєте, як програмувати? Не проблема, ви можете навчитися. В інтернеті дуже багато різних курсів, в тому числі і безкоштовних. Крім того, ви можете найняти розробника, який створить додаток на основі вашої ідеї.

Кінцевий результат являє собою додаток, що потенційно буде приносити відносно пасивний дохід.

Створюйте онлайн-курси

Кожна людина – експерт. Чому не створити онлайн-курс про ваше захоплення?

Існує кілька способів створення і проведення своїх власних онлайн-курсів. Один з найпростіших способів полягає у використанні сайтів зразок Udemy.com. Udemy з аудиторією понад 8 млн студентів є відмінним способом представити ваш контент на огляд інших.

Після того, як ви створите онлайн-курс, він може працювати на вас, поки ви спите.

Що ви включите в ваш курс? Ви можете додати відеоуроки, чек-листи для виконання рекомендованих до них кроків, невеликі електронні книги в доповнення до уроків, аудіофайли для людей, що слухають під час поїздок, інтерв’ю з експертами та однодумцями.

Насправді, ви можете створити кілька пакетів з різними цінами. Деякі люди будуть хотіти все, так що ви можете додати в сегмент «все включено» за найвищою ціною і два дешевших сегмента, щоб отримати максимально можливий обсяг замовлень.

Створіть онлайн-інструкцію

Якщо написання статей або створення відео не ваш коник, але ви хочете заробити гроші в інтернеті, спробуйте створити інтерактивний гайд.

Хорошим прикладом є веб-сайт Пета Фліна SecurityGuardTrainingHQ.com. На сайті є карта Сполучених Штатів, яка дозволяє при натисканні на будь-який з них побачити вимоги до співробітників охоронних служб в цьому штаті.

Забезпечуючи конкретну інформацію у форматі цікавої інструкції, ви можете робити гроші за допомогою згаданих раніше коштів: реклама через Google AdSense, партнерські посилання, і можна навіть продавати підписку на свої інструкції.

Відео про 9 способів створення пасивного доходу:

Заробляйте гроші на тому, що робили б в будь-якому випадку

Так, ви можете робити гроші на деяких речах, якими вже займаєтеся. Це ідеальний пасивний заробіток.

Наприклад, InboxDollars дозволяє вам заробляти, граючи в ігри, роблячи покупки онлайн, виконуючи пошук в інтернеті та багато іншого. Swagbucks дозволяє заробити, виконуючи ті ж дії.

Надіємось ми допомогли вам знайти варіанти, які дадуть пасивний заробіток в інтернеті чи буденному житті. А які варіанти ви вважаєте оптимальними. Діліться в коментарях!

Монетизуйте хобі

Якщо у вас є захоплення, яке приносить відчутний результат, можна почати продавати плоди своєї праці. Припустимо, ви талановитий тесляр і вже обдарували табуретами всіх знайомих або любите вишивати, але не знаєте, що робити з готовими полотнами. Ви захоплені процесом, а тому готових виробів все більше і більше, і незрозуміло, що з ними робити.

Заведіть профільні сторінки в соцмережах, акаунти на популярних торгових майданчиках, наприклад Etsy, «Ярмарку майстрів». Обов’язково знайдеться хтось, хто оцінить ваш талант. Але пам’ятайте: як тільки ви почнете робити речі спеціально для продажу, пасивний дохід перетвориться в активний.

Висновок

Це ще не всі варіанти отримати додаткові кошти на життя. Але ми будемо поповняти статтю по мірі відкриття нових способів.

В будь-якому випадку, якщо у вас є вільні кошти, не варто ховати їх під матрац. Краще хай вони працюють і приносять вам додаткові кошти без роботи. Це дуже вигідний варіант.

Якщо у вас є друзі, які не знають як отримати пасивний прибуток – поділіться з ними цією статтею. І можливо вони вам щедро віддячать після отримання доходу.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про