Диктор або професія для заробітку власним голосом

2
65
Диктор це професія

У цій статті ми розглянемо, хто такий диктор, та у яких сферах можна заробити своїм голосом. Ви дізнаєтесь про основні особливості цієї професії та можливостей заробітку.

Також ми підготували для вас покрокову інструкцію, як опанувати професію. Дивіться в статті нижче.

Ось яке визначення спеціалісту дає Wikipedia: Диктор – це ведучий новин, розважальних програм та інших видів подачі різної інформації у засобах масової інформації: на радіо, на телебаченні або при коментуванні будь-яких подій.

У звичному значенні, це людина, робота якої полягає в тому, щоб озвучувати якісь інформаційні та розважальні продукти. Але це надто вузька сфера. Насправді можливостей у диктора сьогодні значно більше. І мова не тільки про інтернет.

В останні роки професія диктор знову стала доволі популярна. І це пов’язано з тим, що все більш популярними стають аудіопродукти, серед яких:

 • Аудіокниги;
 • Подкасти;
 • Тренінги;
 • Навчальні курси.

До всього цього може бути причетний професійний диктор. Особливо актуальною послуги такого спеціаліста стають і в сфері створення відеоконтенту. Наприклад, якісні Youtube-канали шукають людей для озвучки.

Головна перевага диктора в тому, що сьогодні спокійно можна працювати з дому. Вам не потрібно навіть їздити в студії і записуватись там. Щоправда в такому випадку доведеться мати в своєму розпорядженні професійну апаратуру. Але якісна техніка настільки доступна в наш час, що навіть напівпрофесійний мікрофон робить вас справжнім гуру, у порівнянні з минулим.

Хто такий диктор і що він робить

Давайте приведемо більш сучасне розуміння професії диктора:

Диктор – це спеціаліст, який професійно начитує різноманітні тексти. Це можуть бути не тільки передачі для радіо чи телебачення, а й звукові доріжки для відеороликів, аудіокниги, аудіоспектаклі, подкасти тощо. Крім того, багатьом організаціям та компаніям, які працюють з людьми потрібні диктори для виголошення коротких оголошень. Іноді такі повідомлення записуються один раз і прокручуються далі автоматично, але дуже часто певні заклади потребують штатного диктора. Хороший приклад – вокзали та аеропорти.

Зрозуміло, що на наземну роботу диктора потрапляють одиниці. А от в інтернеті – сфера озвучки процвітає. І людині з хорошою дикцією, приємним голосом і вмінням розставляти акценти завжди знайдеться застосування.

Основні переваги та недоліки роботи диктором

Професія диктора має такі основні плюси:

 • Ви часто будете працювати з цікавою інформацією та дізнаватись щось нове;
 • Можна працювати через інтернет, дистанційно;
 • Це досить вигідно в фінансовому плані і є можливості для кар’єрного росту (якщо вас помітять);
 • Публічні диктори можуть стати популярними.

Головні мінуси професії диктора наступні:

 • Доведеться багато сидіти при начитці;
 • З часом можна посадити зір (якщо ви, наприклад, записуєте аудіокниги);
 • Нестабільність замовлень, якщо ви працюєте на фрілансі.

Читайте також: Заробіток для музиканта в інтернеті.

Як стати диктором

Як стати диктором і заробити на цьому гроші

 1. Опануйте знання та вміння, необхідні для професії

  В основному цьому вчаться в профільних вузах, у інститутах телебачення та радіомовлення / на факультетах акторської майстерності та журналістики. Також ви можете скористатись курсами ораторської майстерності або самостійно освоїти все необхідне з відкритих джерел (книги, тематичні сайти, безкоштовні курси).

 2. Здобудьте перший досвід

  Одразу на серйозну роботу вас не візьмуть, але ви можете повправлятись в ремеслі самі. Спробуйте записати власні подкасти чи озвучити аудіокниги. А ще хороший варіант – спробувати себе в озвучці фільмів.

 3. Шукайте роботу диктором і працюйте

  Професіоналізм приходить з досвідом. Ви можете обрати сьогодні один із двох шляхів: диктор фрілансер та спеціаліст з повною зайнятістю (знайти важче). При першому варіанті – зареєструйтесь на фріланс біржах та оберіть своєю спеціалізацією озвучку відео, книг, подкастів. Обов’язково додавайте приклади робіт у портфоліо.

 4. Постійно вдосконалюйтесь


  Навіть, якщо ви вже знайшли стабільну роботу, це не означає, що більше не потрібно розвиватись. Слухайте своїх колег, імпровізуйте, вивчайте нові прийоми акторської майстерності і ставайте справжнім асом. Зробіть так, щоб вас впізнавали по голосу!

Головне в цій професії – красивий, поставлений і приємний голос. Якщо у вас є задатки, то можна прорватись і без спеціальної освіти. Це буде важче, але можливостей все одно буде достатньо.

Що повинен вміти та знати диктор

Головним інструментом такого спеціаліста є його власний голос. А отже найважливіше для диктора – повне професійне володіння голосом.

Основні навички, які вам знадобляться:

 • Приємний тембр голосу, який хочеться слухати;
 • Чітка дикція;
 • Вміння начитувати швидко;
 • Грамотність мовлення.

В окремих випадках: Вміння грати голосом (актуальне для озвучки фільмів та книг).

Також не завадять такі риси характеру:

 • Стресостійкість (особливо, якщо записувати доведеться одне і те ж десятки разів);
 • Винахідливість.

Чи повинен диктор розбиратись в програмах і апаратурі?

Це зовсім не обов’язково. За монтаж звуку в спеціальних програмах та налаштування апаратури повинен відповідати звукорежисер. Це ще одна професія, де робота пов’язана зі звуком. Але послуги монтажу звуку повинні оплачуватись додатково.

Якщо ж ви самі не тільки озвучуєте, а й потім редагуєте звукові доріжки. Наприклад, прибираєте із них зайві шуми та фрагменти і випускаєте готовий продукт, то така робота, логічно, повинна коштувати більше.

Але якщо ви хочете стати більш конкурентоспроможним в цій сфері – освоєння базових програм та інструментів зайвим не буде.

Інтернет диктор – основні напрямки

Найбільше можливостей для заробітку спеціалістам з озвучки дає сьогодні інтернет. Тут ви навіть зможете освоїти ази цієї діяльності самостійно.

Можна виділити кілька перспективних напрямків для озвучки в інтернеті:

Диктор Ютуб – часто на фрілансі замовляють озвучку роликів. Це потрібно класним каналам, творці яких не можуть робити це якісно самостійно;

Озвучка подкастів – можна навіть створити сайт по якійсь цікавій темі, та викладати на нього свої записи. Заробляти можна буде на контекстній рекламі;

Диктор Твіч – ще одна платформа, яка може потребувати коментування відеоряду.

Заробіток на аудіокнигах – дуже цікаве і перспективне заняття. Іноді в цьому напрямку працюють цілі команди. Про це у нас є окрема стаття.

Озвучка фільмів – хороший варіант, особливо якщо ви фанат кіно;

Озвучка рекламних роликів – менше слів, більше грошей!

Про те, як заробити на озвучці в інтернеті ми вже писали в окремій статті.

Скільки заробляє диктор

Все залежить від рівня професіоналізму. Іноді кілька тисяч гривень можна отримати за озвучку навіть ролика на кілька секунд. Якщо надавати послуги постійно, то загальний заробіток може складати до 10 000 грн і більше. А коли буде великий досвід, то і дохід буде зростати.

Якщо мова про наземні компанії та організації, все залежить від конкретної зайнятості. Наприклад, диктор на залізничних вокзалах в Україні заробляє на рівні інших працівників Укрзалізниці.

Де знайти роботу диктору

Сьогодні найбільш широке поле для можливостей – всесвітня павутина. Інтернет диктор це людина, яка працює віддалено онлайн. Зазвичай мова йде про фріланс, де замовлення можуть з’являтись на різних біржах.

Якщо ви хочете перетворити начитку на свою основну сферу зайнятості, то варто бути готовим, що замовлення будуть не завжди. А тому варто підстрахуватись і опанувати додаткові навички. Чим не варіант, той же монтаж звуку.

Поза інтернетом послуги диктора потрібні у наступних сферах:

 • Телебачення та радіо;
 • Реклама;
 • Театри, кінотеатри та інші розважальні заклади;
 • Залізничні вокзали, метро, автовокзали, станції метро;
 • Великі підприємства та організації, де потрібні звукові оголошення;
 • Студії та компанії з виготовлення звукової продукції.

Якщо вас цікавить реальний заробіток в інтернеті – читайте про більшість способів у нашому найповнішому огляді.

Відео в тему

Висновки

Сьогодні диктор потрібен не тільки для телебачення. Кожен день в інтернеті з’являються десятки звукових продуктів, які потребують хорошого та професійного голосу.

Якщо у вас є потрібні вміння та навички, а також бажання – спробуйте себе у цій сфері. Можливо вже невдовзі ви станете популярним і будете озвучувати найцікавіші для себе фільми чи передачі.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Дем'ян ФартовичОлександр Recent comment authors
  Підпишіться  
найновішими найстарішими з найвищим рейтингом
Сповітити про
Олександр
Гість
Олександр

Мені завжди казали, що маю приємний голос, отож сробую себе в цій сфері. Надіюсь вийде, маю намір почати з озвучки роликів для Ютубу. Який сайт порадите, щоб знайти таку роботу диктором?

Дем'ян Фартович
Адмін
Дем'ян Фартович

Обов’язково спробуйте. І не забудьте написати чи все вийшло.