Всі способи заробити на музиці в інтернеті не виходячи з дому — 7 прибуткових ідей заробітку для музиканта

як заробити музиканту в інтернеті

Початківці музиканти часто стикаються з проблемою працевлаштування, адже творчі люди не терплять обмежень і нормованих графіків. Саме тому багато талановитих людей задають собі питання «як заробити музиканту в інтернеті». Насправді варіантів є безліч. Умовно їх можна розділити на 7 напрямків: аудіостоки, онлайн-заняття, біржі фріланса, канал YouTube, краудфандінг-сервіси, вузькоспеціалізовані соціальні мережі та онлайн-магазини. У цьому огляді розглянемо особливості і підводне каміння кожного виду заробітку.

Як заробити музиканту в інтернеті на аудіостоках

Аудіосток – це майданчик для розміщення, скачування і продажу аудіофайлів. У зарубіжних країнах вони дуже поширені, а в Україні тільки починають набирати популярності. Здебільшого це пов’язано з можливістю спілкуватися і просувати свої проекти англійською мовою.

Принцип роботи аудіостоків

Аудіостоки поділяються на: мікростоки та макростоки.

Мікростоки є посередниками між музикантом і потенційним покупцем його творів. При цьому вигоду отримують всі учасники сервісу: музиканти заохочуються авторською винагородою за продаж ліцензії, замовники купують відповідну музику для свого проекту за доступною ціною, а проект забирає собі певний відсоток з кожної угоди.

Для початку роботи необхідно зареєструватися на сервісі і завантажити в портфоліо свої аудіофайли. Перед додаванням на аудіосток всі файли проходять модерацію, після чого можна встановити на них ціну на свій розсуд. Далі все відбувається в автоматичному режимі. Покупці оплачують ліцензію, а музикантам зараховуються на баланс гроші від продажу.

Варто відзначити, що купівля записів на аудіостоці може здійснюватися з повною або частковою передачею прав покупцеві. Багаторазова ліцензія коштує в десятки разів дорожче, тому більшість покупців надають перевагу одноразовому використанню ліцензії.

Імовірність продажів на мікростоках в інтернеті досить велика. Про це свідчить висока відвідуваність сайтів. Сотні дизайнерів, ді-джеїв, розробників комп’ютерних ігор і власників сайтів щодня шукають музичний супровід для свого матеріалу.

Макростоками називають продакшн-бібліотеки-бази музичних добірок для радіо, телевізійних програм і музичних проектів. Основна їх відмінність від мікростоков в тому, що на них можна завантажувати тільки ексклюзивні твори. Тут до авторів з мікростоків відносяться скептично. Тому якщо музикант вирішив перейти на новий рівень заробітку, поєднувати обидва види аудіостоків не вдасться.

ТОП аудіостоків для заробітку

Питання: «де заробити гроші на музиці в Інтернеті?», – хвилює всіх музикантів. Існує безліч аудіостоків з різними умовами і можливостями, але розглянемо найбільші майданчики. Нижче представлена трійка найприбутковіших ресурсів.

1 AudioJungle

Вже тривалий час AudioJungle – найпопулярніший аудіосток, з яким працюють мільйони музикантів. Він широко відомий серед творців ігор, представників лейблів і реклами. На сайті немає підвищених вимог до композицій, тому на ньому легко заробити як початківцям, так і досвідченим авторам.

Особливості AudioJungle:

 • Приймаються файли відмічені водяним знаком;
 • Обов’язкове завантаження preview-файлу. Його потрібно залити додатково до композиції в zip-архіві;
 • Швидка модерація. В середньому займає від 3 до 5 днів.
 • Ціну композиції на продаж музикант вказує самостійно.
 • Заробіток авторів залежить від контракту. Ексклюзивні творці заробляють до 70% від продажів композицій, неексклюзивні музиканти до 35%. Середня вартість скачування одного треку з урахуванням комісії системи-5$. Отже, за 100 Завантажень зі стандартною Ліцензією стокер отримає 500$. Підсумкова сума заробітку музиканта буде залежати від кількості і популярності аудіофайлів в портфоліо.
 • Зручні способи виведення грошей від 50$: PayPal, Skrill, Payoneer, SWIFT.

2. SoundClick

SoundClick – це популярний зарубіжний аудіосток, на якому можна виставити на продаж музику різних жанрів. Особливим попитом користується хіп-хоп напрямок, бо аудиторія переважно американська. Ресурс підходить для просунутих музикантів і передбачає постійне вкладення грошей у просування для подальшого стабільного заробітку на музиці.

Особливості SoundClick:

 • Командна робота. На аудіостоці потрібно не тільки завантажувати музичні твори, а й просувати біти, запускати рекламу, робити конкурентний аналіз, заповнювати договори на покупку.
 • Наявність аккаунта в системі PayPal.
 • Необхідність володіння спеціальними навичками. Крім впевненого знання англійської мови, для створення дизайну сторінки в інтернеті знадобляться початкові навички програмування або наймані фрілансери.
 • Сувора модерація. При виявленні яскраво вираженого грубого плагіату, сторінку блокують і прибирають пісню.
 • Хостинг і домен потрібно також підібрати і оплачувати самостійно. Оскільки сайт не передбачає місце під зберігання інтернет-сторінок користувачів.
 • Платять за прослуховування і продаж за різними типами ліцензій, передбачають не тільки різні права користування, але і склад файлів: MP3, WAV, Track Out. Кожен проданий біт в середньому приносить творцеві від 50 до 150$. Ексклюзивні права на трек можуть коштувати до 1000$ і вище.

3. Audiosparx

Майданчик Audiosparx-продакшн-бібліотека, одночасно є паблішером і дистриб’ютором. На ньому приймають звуки, Рінгтони, музику. Комісія становить 50% від заробітку автора, при цьому авторство залишається у музиканта. Виплати становлять від 25$ через PayPal. Затребуваність бібліотеки пояснюється тим, що з нею працюють багато музичних редакторів, звукорежисерів, продюсерів.

Особливості Audiosparx:

 • Для реєстрації потрібно пройти іспит.
 • Необхідна реєстрація в PRS-мережі щодо захисту авторських прав.
 • Гроші можна вивести на PayPal або валютний рахунок.
 • Дохід автора обчислюється в роялті. Це означає що музикант може заробити свій відсоток кожен раз, коли покупець використовує його твір. Підрахувати заробіток на музиці учасника продакшн-бібліотек складно: він залежить від багатьох факторів. Середній прибуток популярних авторів починається від 1000$. Комісія сайту становить 50%.

Заробіток на краудфандінгу

Краудфандінг – це система, коли люди добровільно перераховують гроші вподобаному виконавцю, щоб підтримати його творчість. Створені цілі спеціальні майданчики для краудфандінга, які допомагають не тільки заробити музиканту в Інтернеті, але і розкрутитися новачкам. Одна з найбільш популярних – Kroogi.

Для того, щоб отримувати гроші на проекті, необхідно зареєструватися і розмістити свої роботи. Шанувальники переглядають їх і при бажанні поповнюють баланс електронного гаманця на будь-яку суму. Фішкою подібних майданчиків стала можливість присвоєння індивідуального домену, з допомогою якого музикант може рекламувати своє портфоліо за межами проекту.

Як заробити музиканту на YouTube

Напевно, на планеті не залишилося людей, які будуть заперечувати, що YouTube – найбільший в інтернеті відеохостинг. Тут будь-яка людина може викласти відео і отримувати гроші за його перегляди. Для цього необхідно створити свій канал через веб-інтерфейс сайту і регулярно завантажувати на нього свої композиції, а також корисну для користувачів інформацію у вигляді навчальних або інформаційних уроків. Новачкам краще заробляти на YouTube з каверами популярних пісень. Це підвищує ймовірність того, що користувачі швидко помітять канал. Заробити гроші на своєму каналі можна тільки після підключення монетизації. Програма передбачає авторські відрахування за тарифом приблизно 1$ за 1000 переглядів.

Заробіток в музичній соціальній мережі

Музичні соцмережі підходять всім маловідомим творчим особистостям. Це відмінний спосіб в першу чергу заявити про себе, а вже потім заробити музиканту в Інтернеті. На таких майданчиках можна отримати коричні контакти, запропонувати свої послуги або продати записи. Одна з небагатьох, але напевно найпопулярніша соцмережа – Soundcloud.

Ресурс Soundcloud – широкомасштабний онлайн-майданчик, створений для прослуховування і скачування аудіофайлів. Аудиторія ресурсу налічує 175 млн. передплатників, серед яких представники лейблів і клубні промоутери, які шукають унікальних виконавців для своїх проектів.

На сайті існує сортування композицій за популярністю. Чим більше людей лайкнули, прослухали і відкоментували мелодію, тим вище вона піднімається в рейтингу. Набрати передплатників можна за допомогою розсилки запрошень в друзі. Саме вони будуть потенційними слухачами і покупцями в інтернеті. Заробити гроші на проекті можуть діджеї, реміксери і саундпродюсери запрошені в систему SoundCloud Premier.

Заробіток на онлайн уроках

Уроки по Skype – простий і прибутковий прийом заробити на музиці в інтернеті для просунутого музиканта. Для проведення навчальних занять знадобиться високошвидкісний Інтернет, програма для відео зв’язку і музичний інструмент. Насамперед необхідно скласти план з навчання: зробити добірку музики і акомпанементу для розучування. Знайти майбутніх учнів можна, додавши портфоліо на будь-якомусь сервісі онлайн-репетиторів. Багато ресурсів дозволяють безкоштовно розмістити анкету, але при оплаті учнем проведених по скайпу занять, стягують з вчителя комісію у межах 30%.

Вартість навчання можна встановлювати самостійно. Підсумкова сума доходу в інтернеті буде залежати від кількості проведених уроків.

Заробіток на фріланс біржах

Спосіб заробітку на біржах фрілансу підходить практично всім музикантам. Найбільш затребувані на подібних сервісах послуги з обробки аудіо, написання мелодій і саундтреків, аранжування, мастерингу. Принцип роботи на них простий: реєструєтеся на сайті, завантажуєте портфоліо, шукаєте замовлення і відповідаєте на запити замовників. Найпопулярнішими біржами серед фрілансерів-музикантів вважаються:

AudioJob – російськомовна біржа, яка спеціалізується тільки на аудіоконтенті. На ній можуть заробити вокалісти, диктори, музиканти і сценаристи. Всі переговори і сам продаж здійснюються представником послуг самостійно. На сервісі діє система рейтингу, вище знаходяться ті хто довше працює на сайті, має велику кількість позитивних відгуків та багато робіт в портфоліо. Піднятися в рейтингу можна купивши преміум аккаунт з розширеними можливостями. Заробіток музиканта  в AudioJob залежить від кількості наданих послуг. Наприклад, топові Композитори оцінюють створення джингла в 1500 гривень, музику для реклами в 2500 гривень, і готові виконати роботу за 2-3 дні.

Fl.ru – багатопрофільна біржа фрілансу. На ній підробляє багато починаючих музикантів, а також диктори радіостанцій. Ресурс платний, для безкоштовного використання створено багато обмежень. Важко пробитися новачкові, система тендерна і замовники самі вибирають виконавця серед запропонованих. Стягується комісія з автора (3% від суми замовлення). На біржі фрілансу Fl.ru музиканти встановлюють вартість роботи за годину. У починаючих виконавців вона може бути до 250 гривень., а топові автори призначають розцінки від 700 грн за годину.

Заробіток в онлайн-магазині

Ще один спосіб заробити на музиці в інтернеті – викладати свої пісні або альбоми на продаж в онлайн-магазини. Найдоступнішим для українських музикантів вважається iTunes Store. Для заробітку в магазині потрібно мати Apple ID і кредитну карту. Щоб завантажити музику необхідно спочатку подати заявку. Заповнити її потрібно англійською мовою. За невелику плату в цьому можуть допомогти агрегатори Apple. Вони ж можуть надати універсальні і міжнародні коди, які присвоюються в обов’язковому порядку всім записам.

Після схвалення заявки слід підписати контракт для регіону, в якому будуть викладатися Ваші пісні або альбоми. Потім можна буде розмістити їх на сайті. Гроші нараховуються за продаж або платне скачування мелодії. Заробіток залежить від кількості пісень, розкрученності і заповзятливості автора.

Висновок

Як бачите, заробити гроші на музиці в Інтернеті на кишенькові витрати можна і не володіючи спеціальними навичками. А от вийти на високий рівень доходу, не вклавши при цьому часу, сил і грошей просто неможливо. Але якщо підійти до справи грамотно, то будь-який новачок здатний стати професіоналом, забезпечивши собі фінансову незалежність завдяки своєму хобі.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про