Бізнес з Китаєм: як і з чого почати, як заробити без вкладень на перепродажі, що продавати – список популярних товарів

У статті мова піде про бізнес з Китаєм. Постараюся про все розповісти простою мовою і максимально детально, також поділюся своїм досвідом і практичними знаннями!

Тут буде наведено чимало реальних прикладів, які допоможуть вам зрозуміти, як побудувати успішний бізнес з Китаєм.

Якщо раніше Китай асоціювався з відвертим ширпотребом, то зараз ситуація кардинально змінилася – багато китайських товарів за якістю не поступаються аналогам з розвинених країн, а коштують набагато дешевше.

З особистого досвіду:
Насправді, щоб почати заробляти в даній сфері, не обов’язково потрібні істотні вкладення, стартувати можна навіть майже без грошей.

Нижче ви знайдете реальний приклад того, як хлопець почав буквально з нуля і за 4-5 місяців з моменту звільнення з роботи заробив на китайських товарах товари понад 80 тисяч доларів.

Через відсутність знань і досвіду може здатися, що почати бізнес з Китаєм досить складне заняття, однак якщо детально розібратися в цьому питанні, то все не так і складно, як здається з першого погляду!

Є безліч простих схем, які дозволяють організувати свій малий бізнес з Китаєм без істотних складнощів. Про те, як це зробити, я обов’язково розповім далі.

Однак, потрібно пам’ятати, що як і в будь-якому бізнесі, збут – це основа, без якої бізнес не може існувати, тому першорядне значення потрібно приділити саме цьому питанню. Без продажів – немає ніякого бізнесу! Про це також в подробицях буде описано в статті.

Крім цього зі статті ви дізнаєтеся:

  • З яких кроків почати товарний бізнес з Китаєм?
  • Які товари з Китаю вигідно подавати?
  • Яким чином шукати постачальників і як з ними працювати?
  • Як можна заробляти на оптовій торгівлі?

Тому, якщо ви новачок і хочете почати свій бізнес на продажі речей з Китаю, це стаття виразно для вас! Сподіваюся, що практичні поради та приклади допоможуть вам побудувати свій успішний бізнес на китайських товарах.

Зміст

Чому вигідно вести бізнес з Китаєм + приклад

Бізнес з Китаєм хороший тим, що, по-перше, китайські товари користуються величезною популярністю (в Україні приблизно 70% товарів легкої промисловості – це саме китайські товари) і, по-друге, націнки на них можуть досягати сотні і навіть тисячі відсотків.

Заробляти на китайських товарах можна по-різному: зазвичай від кількох десятків до сотень тисяч гривень на місяць , а в деяких випадках – мільйони!

Навіть підприємці на перепродажі ходових товарів можуть почати заробляти від 20-60 тисяч за місяць.

Отже, переваги товарного бізнесу з Китаєм полягають в наступному:

  • Низька вартість товарів. Наприклад, товари, які у нас в роздріб продають за 1000-1500 грн, в Китаї оптом можуть коштувати всього в межах 200-300 грн. Націнки на товари дійсно величезні.
  • Найширший асортимент товарів. Ви можете вибрати буквально будь-яку нішу для бізнесу, це може бути все що завгодно, головне – щоб товари користувалися попитом;
  • Невеликі стартові вкладення. Бажано на старті, звичайно, мати вільні кошти від 10 тис. гривень, але при бажанні можна почати і з набагато менших сум.

Вчитися завжди найкраще на наочних прикладах, тому тут же наведу в приклад одного мого знайомого Максим, який починав з мінімальних вкладень, а зараз заробляє мільйони на китайських товарах.

Реальна історія успіху

Максим спочатку працював на звичайній найманій роботі, отримував близько 10 тис. грн. в місяць.

В один час дізнався про м’які піжами «кігурумі» (до нас вони прийшли з Японії). Вирішив спробувати почати свій бізнес – закупив тестову партію товару з Китаю всього на 10 тисяч.

Знайшов посередника, який за 10% комісію самостійно закупив товар, перевірив його на якість і наявність браку, відправив його в Україну і вирішив всі питання з митницею.

Для замовлення посереднику потрібно просто скинути посилання на товар з оптових китайських інтернет-магазинів, вказавши при цьому кількість, фотографію, модель / розмір і т. д., а також через Вестерн Юніон відправити гроші на його рахунок.

Максиму через 20-25 днів лише потрібно було забрати товар в транспортній компанії. Доставка товару (разом з розмитненням) обійшлася в 300 грн за 1 кг. Зараз таких посередників, які все зроблять за вас, знайти через інтернет не проблема (напр. На тематичних форумах).

Далі Максим розмістив безкоштовні оголошення куплених піжам на OLX і всього за 2 дні реалізував всю партію. OLX – це реально безкоштовна реклама, на початковому етапі – це найоптимальніший варіант, яким обов’язково потрібно користуватися!

Згодом були створені група вконтакте, інтернет-магазин, а також був відкритий офлайн магазин в одному з торгових центрів.

В результаті за 4 місяці з дня звільнення з найманої праці його бізнес приніс йому майже 2 млн. чистого прибутку!

Як і з чого почати бізнес на китайських товарах?

На самому початку необхідно визначитися з оптимальною для себе схемою співпраці з постачальниками. Про одну з таких схем ви вже дізналися з прикладу вище. У цьому ж розділі розберемо детальніше всі найбільш популярні варіанти ведення бізнесу.

На стартовому етапі не обов’язково відразу безпосередньо возити товари з Китаю – часом простіше , менш затратно і ризиковано починати працювати з українськими постачальниками китайських товарів або купувати товари в роздріб / дрібним оптом через майданчики AliExpress, Joom.

Коли ж ви протестуєте попит і ваш бізнес стане на ноги (буде приносити стабільний продаж), тоді є сенс замовляти товари безпосередньо з Китаю, легше і простіше за все це робити через посередників.

СХЕМА МІНІМАЛЬНІ ВКЛАДЕННЯ ТЕРМІН І ВАРТІСТЬ доставКИ
1 Купівля в роздріб на китайських майданчиках від 500 грн. Вартість: в основному безкоштовна 
Термін: до 30 днів
2 Купівля товарів на місцевих оптових ринках від 300 грн. Вартість: безкоштовно 
Термін: відразу
3 Работа по системе дропшиппинга від 400 грн. Вартість: ≈ 300-400 грн
Термін: від 2 до 7 днів в залежності від  постачальника
4 Купівля товарів з Китаю під ключ через посередників від 10-20 тис. грн Вартість (+ входить розмитнення):
≈ 190 грн / кг – від 100 кг .; 
≈ 210-250 грн / кг – від 50 кг .; 
≈ 250-290 грн / кг – до 50 кг. 
Термін: зазвичай до 20-25 днів
5 Групові / спільні закупівлі (Україна/ Китай) ≈ від 300 грн. з кожного учасника Вартість:
1. Росія – ≈ 350-700 грн. 
2. Китай – ≈ 1000-4000 грн. 
Термін:
1. Росія – до 4-7 днів 
2. Китай – до 25-30 днів

Купівля в роздріб на китайських майданчиках

Один з найпростіших варіантів – закуповуватися в роздріб на таких майданчиках, як наприклад Аліекспресс або Joom, чекати доставки товару і реалізовувати його.

Плюс цього варіанту в тому, що витрати на закупівлю потрібні гранично малі – в деяких випадках досить 500-1000 грн.

Однак, як самі розумієте, ціни на даних майданчиках у зв’язку з їх популярністю завищені. Наприклад, на Таобао той же товар, що і на Аліекспресс навіть з урахуванням платної доставки може обійтися в 1,5-2 рази дешевше.

На Таобао ж зазвичай вигідніше замовляти відразу на велику суму, так як платна доставка при одиничних замовленнях істотно підвищує їх підсумкову вартість.

Та й до того ж, на цьому майданчику замовлення краще робити через посередників, щоб бути повністю впевненим у якості товар і відсутності браку!

2. Купівля товарів на місцевих оптових ринках

Ще простіше – просто знайти товар, що цікавить у місцевих оптових постачальників.

Багато з них погоджуються продавати товари оптом поштучно або навіть давати товари під реалізацію, головне зацікавити їх в цьому, наприклад пообіцяти, що ви будете надалі закуповуватися тільки у них і будете їх постійним клієнтам!

Так, товар обійдеться трохи дорожче, ніж якщо самому замовляти з Китаю. Однак, переваги в цьому випадку очевидні: вам будуть потрібні мінімум вкладень і ви відразу отримаєте товар на руки, який зможете протестувати на попит.

Приклад:
На торгових ринку також можна знайти безліч нових товарів по уцінці і придбати їх навіть не оптом, а 
вроздріб за мінімальними цінами.

Так наприклад, я сам купував абсолютно нові брендові сумки за зниженою ціною ціною 300 грн. / шт . При цьому всім в інтернеті вони продаються по 1000-2000 грн.

З огляду на таку собівартість, їх навіть з націнкою в 200-300% не складно реалізувати (наприклад, через дошки оголошень – абсолютно без вкладень в рекламу, створення сайтів, спільнот).

Працюємо по системі дропшипінгу

Інший простий, найменш витратний і популярний спосіб почати продавати китайські товари – це працювати за системою дропшипінг.

У цьому випадку постачальник самостійно відправляє товар вашому клієнтові, ви лише отримуєте замовлення від клієнтів і передаєте їх дані постачальнику. Таким чином, можна продавати товари, не маючи їх в наявності.

Крім цього плюс дропшипінгу в тому, що ціни максимально наближені до оптових, а продавати можна все від 1 шт. За цією системою ви також можете продавати все, що завгодно: від речей та іграшок і аж до електроніки.

До речі, співпрацювати по системі дропшипінг можна як з російськими компаніями, так і з китайськими. З російськими ж компаніями працювати за такою схемою найзручніше, так як в цьому випадку кінцевого покупця не потрібно чекати доставки товару з Китаю 20-30 днів.

В цілому є 2 найбільш поширені схеми співпраці:

  1. Ви отримуєте замовлення від клієнта, передаєте його контакти (адреса, телефон) постачальнику для доставки, клієнт отримує товар і оплачує його, постачальник перераховує вам вашу націнку на товар.
  2. У вас замовили товар, ви оплачуєте постачальнику вартість товару по дропшипінгу + вартість доставки, постачальник доставляє товар. Оплату ж з клієнта в цьому випадку можна брати як при оформленні замовлення, так і при доставки товару.

Щоб було все максимально ясно, наведу наочний приклад.

Припустимо ви вирішили продавати рюкзаки по Дропшипінгу. Одна з популярних компаній, з якою я сам починав свого часу працювати за такою схемою – ОптоЛідер . На їхньому сайті можна знайти широкий асортимент товарів: від іграшок, годинників та сумок до різної електроніки.

Ось наприклад рюкзак Fjallraven Kanken, який коштує по дропшіпінгу 300 грн. На OLX подібні рюкзаки продають від +1290 грн, на односторінкових сайтах ж їх можуть продати набагато дорожче – до 2000 грн (+ покупцем окремо оплачується доставка).

Коли ви знайшли покупця, ви повідомляєте постачальнику адресу доставки і оплачуєте оптову ціну товару, комісію + вартість доставки.

Він в свою чергу безпосередньо відправляє товар вашому клієнтові. Клієнт при отриманні товару віддає оплату кур’єру або на Пошті (ваша ціна + вартість доставки), ви отримуєте гроші. Як бачите, вся схема роботи гранично проста.

Переваги та недоліки

Плюси дропшипінгу полягають в наступному:

  • Можливість вибору широкого асортименту різноманітних товарів практично на будь-який смак потенційних покупців;
  • Мінімальні фінансові ризики, так як фактично немає необхідності купувати товар великою партією оптом;
  • Вам не треба організовувати склад або реальний магазин, так як товари знаходяться у постачальника;
  • Можна легко працювати з одним або декількома постачальниками, змінювати їх, в пошуку оптимального партнера по бізнесу;
  • Немає прив’язки до певного місця.

Головний же мінус даного способу полягає саме в завищеній закупівельній ціні. Тому дропшіппінг за великим рахунком гарний тільки на етапі тестування товарів та початку бізнесу, коли немає стабільних продажів, не хочеться ризикувати і вкладати значну суму грошей в покупку товарів. Коли ж бізнес набрав обертів, варто задумати про те, щоб закуповувати товари оптом у російських або китайських компаній.

Також дропшіппінг невигідний при продажу дешевих товарів (так як зазвичай додатково постачальником береться комісія в районі 50-150 грн. + Доставка до вартості додає близько 200 грн). Відповідно по дропшипінгу в основному є сенс продавати товари не нижче 1200-1500 грн.

Доставка товарів з Китаю під ключ через посередників

Це ще один поширений і нескладний спосіб ведення бізнесу з Китаєм. Про нього я вже згадував в одному з прикладів вище.

Що стосується посередників в Китаї, то знайти їх можна, наприклад через спеціалізовані форуми (наприклад, msgforum.ru/posredniki-v-kitae/ ), групи в соціальних мережах і т. д. (докладніше про це поговоримо трохи пізніше).

Зазвичай мінімальний поріг вкладень в цьому випадку становить від 10-20 тис. грн . Посередники за свої послуги беруть орієнтовно 10-15% з суми замовлення.

Доставка, як правило, обходиться межах 200-300 грн за один кілограм. Термін же доставки товарів зазвичай становить до 25-35 днів .

Серед майданчиків, з яких можна замовляти товари можна виділити Таобао (роздріб і опт), 1688 (дрібний опт) і Алібаба (опт).

Возити самому ж товари з Китаю без посередників справа досить нелегка і витратна за часом, особливо для підприємців-початківців, які не мають в цьому досвіду. Тому на старті (та й не тільки) найпростіше замовляти товари через посередників.

Групові закупівлі

Організувати бізнес на китайських товарах з нуля можна купуючи товари спільно з іншими людьми.

Великою перевагою спільних покупок є істотне зниження витрат і мінімальні вкладення, так як в цьому випадку товари купуються за оптовими цінами, а вартість доставки розподіляється на всіх учасників.

При цьому як і в випадку дропшипінгу, товари спільно можна закуповувати оптом як в українських посередників, так і у китайських компаній.

Знайти організаторів спільних покупок досить просто, наприклад зробити це можна за допомогою соціальних мереж.

Як варіант можна навіть самому створити співтовариство в соцмережі в вашому місті, стати організатором спільних покупок і брати невелику комісію за свої послуги (зазвичай це 10-15% від вартості замовлень).

Наприклад, якщо ви зібрали замовлень на 15 тис. грн, то ваш прибуток складе приблизно 1,5-2 тисячі рублів.

Популярні товари для бізнесу з Китаєм – ТОП 12 напрямків

Один з найбільш важливих питань, яким задаються новачки, плануючи почати бізнес з Китаєм: « Що продавати?».

Великою популярністю у покупців користуються такі категорії товарів, як одяг, аксесуари, взуття, дитячі речі, іграшки, парфумерія, засоби по догляду за собою, незвичайні речі і подарунки, товари для тварин.

Більш докладний список найпопулярніших китайських товарів, на яких можна побудувати свій  бізнес, наведено нижче!

Візьміть на замітку: В Китаї заборонено продавати брендові товари, тому постачальники не викладають їх у відкритий доступ або маскують назви.

А трохи пізніше я ще розповім, як перевіряти товари на попит через спеціальні сервіси в інтернеті.

Ідея 1: Годинники (розумні годинники, фітнес браслети)

Розумні годинники або фітнес-браслет – це чудова новинка, яка дозволяє стежити за здоров’ям і фізичною активністю. Розумні годинник можуть використовуватися навіть як смартфон, з якого можна зателефонувати.

Цільова аудиторія подібних гаджетів – це молоді та активні люди, тому їх можна непогано реалізовувати через ті ж соціальні мережі, такі як Instagram або ВКонтакте, а також через дошки оголошень. Так само, при налаштуванні ефективної реклами в Яндекс Директ / Гугл АдВордсі, товар можна реалізовувати через посадочні сторінки (односторінкові сайти).

В середньому купити розумні годинник можна від 200 до 2000 грн. (В залежності від моделі). Націнка на годинник становить 80-200%.

Читайте також: Бізнес-ідеї з Китаю, яких немає в Україні

Ідея 2: Сумки/рюкзаки і гаманці/портмоне

Сумки, аксесуари, портмоне з Китаю завжди користувалися і користуються популярністю у покупців, так як вони коштують відносно недорого, при цьому якість в більшості випадків більш ніж гідна.

Обов’язково подбайте про правильний асортимент сумок. На початковому етапі краще зупинитися на одній або декількох найбільш популярних моделях.

Основне завдання (втім як і завжди) – це вибір гарного постачальника і налагоджений канал продажів. В якості останнього добре підходять соціальні мережі.

Подивіться відео, з нього ви дізнаєтеся, як дівчина всього за 7 тис.  в кишені побудувала успішний бізнес на сумках через Інстаграм:

Бізнес з Китаєм з мінімальними вкладеннями – приклад

Ідея 3: Іграшки

Іграшок у Китаї просто величезна кількість, і тому нестачі в товарі точно не буде. Взагалі за статистикою 7 з 10 іграшок, якими грають діти на планеті зроблені якраз-таки в піднебесній.

Окупність продажу м’яких іграшок може досягати на початковому етапі продажів порядку 150-200 відсотків і навіть більше. В першу чергу придивіться до трендових іграшок-конструкторів і керованим по радіо іграшок, так як вони користуються великим попитом.

Вибрати для продажу можна такі категорії дитячих іграшок, як:

  • Іграшки на пульті управління (човни, машинки, вертольоти);
  • Різноманітні машинки, вантажівки, легкові іграшкові машинки;
  • Фігурки улюблених мультиплікаційних героїв;
  • Ляльки та аксесуари для дівчаток;
  • М’які іграшки;
  • Моделі і конструктори;
  • Іграшки, які підходять за віковими категоріями дітям від нуля до 10-15 років.

Навіть іграшки, що купуються оптом в Україні, можна перепродувати з націнкою 50-100%. Наприклад, радіокерований позашляховик коштує в закупівлі в українських постачальників близько 1 000 грн , роздрібна же ціна його 1500-1800 грн .

Де можна продавати дитячі іграшки? Знову ж до ваших послуг соціальні мережі, односторінкові сайти, сайти оголошень. Можна з часом навіть відкрити свій офлайновий магазин.

Ідея 4: Електроніка (телефони, планшети)

Хоч і смартфони та планшети користуються величезною популярністю, проте в цій ніші стартувати досить непросто. По-перше, через наявність великої кількості конкурентів і по-друге, через відносно невисоку рентабельність.

Продавати ж іншу електроніку (зовнішні акумулятори, колонки, навушники) набагато вигідніше і простіше.

Ідея 5: ТВ товари

В окрему групу хотілося б віднести ТВ товари, тобто товари які активно продаються через рекламу по телебаченню. Такі товари спочатку мають хороший попит, так як просто так витрачати мільйонні бюджети в телевізійну рекламу ніхто не буде!

Важлива риса ТВ товарів – висока націнка, часом вона може становити більше 1000% !

Подивитися які товари користуються попитом на ТБ можна на наступних майданчиках: Markethot.ru(працює також по дропшипінгу), z29.ru , optolider.ru.

ТВ товари

Ідея 6: Товари для авто (реєстратори, анти-радари)

Продаж таких товарів для авто, як відеореєстратори, анти-радари і т. д. рентабельний і вигідний бізнес. Ці пристрої завжди будуть затребувані серед автолюбителів.

Якщо говорити про націнку, то на відеореєстратори вона може становити близько 40-100% залежно від виду продукції та її технічних характеристик.

В середньому в закупівлі відеореєстратор обійдеться в 1-2 тисяч гривень, продавати ж їх можна за 5-6 тис. гривень.

Ідея 7: Взуття

Продаж взуття з Китаю – це вигідна можливість непогано заробити. Асортимент краще підібрати різноманітний, включивши дитяче, жіноче та чоловіче взуття. Можна спеціалізуватися на продажі спортивного або ж ортопедичного взуття.

Якщо ви плануєте офлайнові продажу, то варто відкрити ІП, підібрати код КВЕД, подбати про реєстрацію в податковій, пошуку приміщення, підборі персоналу.

Для починаючого підприємця, який бажає реалізовувати товар через інтернет, підійде така схема організації бізнесу, як дропшіппінг. За допомогою цього формату ви зможете уникнути серйозних витрат і ризиків.

При цьому окупність може досягати до 150-200 відсотків від початкової вартості взуття.

Ідея 8: Одяг

Ще одна непогана ідея – це продаж одягу з Китаю: блузки, сукні, футболки, сорочки, костюми, піжами, куртки, толстовки, дитячий одяг … – асортимент просто величезний, та й ціни прийнятні.

Націнка ж на одяг становить зазвичай від 50 до 300% .

Найпопулярніший китайський сайт для пошуку одягу – taobao.com , також можна використовувати дрібнооптовий майданчик – 1688.com .

Ідея 9: Чохли для телефонів

Життя абсолютно будь-яку людину можна уявити без телефону або планшета, відповідно багато людей шукають красиві, якісні і незвичайні чохли для своїх гаджетів.

Можна реалізовувати найрізноманітніші види чохлів, наприклад, чохли у вигляді улюблених героїв мультиків або фільмів, вироби, прикрашені стразами, камінням, фотографіями або принтами.

Так як чохли в закупівлі обходяться досить дешево, націнка в 200-500% – це цілком звичайне явище. Шукати продукцію можна на сайтах Taobao або Аліекспресс.

Закупівельна вартість чохлів може варіюватися приблизно від 25 до 150 грн за одну одиницю товару. Продавати чохли можна за ціною від 200 до 1500 грн залежно від дизайну і матеріалу виконання. Ви можете пропонувати такі ексклюзивні варіанти, як наприклад чохли з ручною вишивкою або індивідуальними принтами.

Хороші чохли розбираються швидко і їх можна продавати активно через соціальні мережі. Наприклад, створіть свій паблік, робіть репости, проводите розіграші чохлів і не ставте високі ціни на свої товари.

Не варто відразу ж створювати свій сайт, просто спочатку спробуйте реалізовувати чохли невеликими партіями. Якщо справа піде успішно, то тоді вже можна буде подумати про розкручування.

Ідея 10: Гіроскутери

Гіроскутер – це відмінний подарунок або цікаве придбання, яке припаде до душі як дорослим, так і дітям. При цьому гіроскутери можна вигідно продавати, закуповуючи в Китаї.

Дуже добре гіроскутери продаються через OLX.

Закуповувати гіроскутери можна на китайських майданчиках. Звичайно, в цьому випадку без капіталовкладень не обійтися, але якщо хочете почати при мінімумі вкладень, то вибирайте дропшіппінг.

Яких виробників краще вибрати, виходять із співвідношення оптимальної ціни і хорошої якості? Найкраще брати гіроскутери від таких китайських виробників, як Smart Balance, Xiaomi, Aerlang, Mipo, Hoverbot.

Ідея 11: Робот-пилосос

Робот-пилосос – це чудова ідея для продажу.

Робот-пилосос являє собою домашню роботизовану техніку. Є різноманітні моделі пилососів і самі наворочені з них мають інфрачервоні датчики, за допомогою яких розумна техніка самостійно стає на підзарядку або ж виїжджає за заздалегідь встановленим розкладом. Як бачите, досить зручна і проста в управління штука для дому та побуту.

Середній чек на пилосос становить близько 12-17 тисяч рублів, а торгова націнка в загальному становить 30-40%. Дохід з одного продажу робота-пилососа зазвичай варіюється від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ідея 12: Нові та унікальні товари

Пошукайте на китайських майданчиках унікальні, нові та цікаві товари. Так, термін їх популярності може бути коротким, згадати хоча б популярний свого часу спіннер, який був практично у кожного школяра.

Товари повинні бути або корисними, або стильними, або унікальними. У такої продукції повинна бути певна фішка, яка точно зайде покупцеві.

Ось приклади з недавніх новинок:

  • Рюкзаки для кемпінгу і відпочинку, оснащені цифровими замками від злому і додаткової зарядкою, які припадуть до душі туристам або завзятим рибалкам;
  • Окуляри з функцією 3D графіки, за допомогою яких можна дивитися фільми і відео на улюблених гаджетах;
  • Автомобільні чайники, в яких можна приготувати чай або каву навіть в дорозі, що працюють від прикурювача в авто;
  • Програмований транслятор зображення на колеса авто;
  • Електронні мірні гуртки для кухні зі світловим табло;
  • Тестер стану води на наявність бактерій і важких металів;
  • Тестер калорійності страв і різних продуктів;
  • Bluetooth поплавок для любителів риболовлі, що сповіщає про наявність риби в тій чи іншій локації;
  • Дрони з дистанційним управлінням і відеокамерою;
  • Розумні wifi-розетки в спальні, які сповіщають дистанційно про не вимкнені техніки з мережі;
  • Лампи з ефектом полум’я або розрядів електрики.

Націнка на такі вироби може досягати до 400%. Якщо ваша ідея вистрілить, то тоді ви зможете заробити досить непогані гроші.

Намагайтеся вибирати тільки реально корисні і потрібні речі. Просто поставте себе на місце потенційного покупця і подумайте про те, що вам потрібно або в нагоді б в побуті або для свого автомобіля, будинку, дачі, гаража і т. д.

Як знайти трендовий товар і оцінити попит?

Будь-якому підприємцю хочеться, щоб його товар добре продавався.

Для новачків у цій справі краще підбирати ті товари, які спочатку вже користуються широким попитом серед споживачів. Перевірити це можна з допомогою спеціальних сервісів в інтернеті.

Начините роботу з аналізу пошукових запитів в інтернеті, щоб дізнатися, які категорії товарів користуються великим попитом і популярністю. Вам допоможуть такі сервіси, як підбір ключових запитів від Яндекс Вордстат , Google AdWords або сервіс Google Тренди.

Ви можете організувати проведення моніторингу торгових майданчиків, взявши за основу той же Аліекспресс. Просто вбиваєте запит безпосередньо в пошукову систему китайського сайту і аналізуєте попит (кількість замовлень), ціни і пропозиції за обраним вами товаром.

Також оцінити попит допоможе OLX, просто знаходите оголошення конкурентів по потрібним товарам і переглядаєте їх статистику переглядів:

Пам’ятайте про те, що товар, який продається має бути конкурентоспроможними. Якщо всі продають, наприклад, один вид популярного гаджета, то можливо краще пошукати щось альтернативне, щоб не просідати в ціні і не конкурувати безпосередньо.

Так само врахуйте, що продаж нікому невідомих новинок не завжди закінчується успіхом. Так, часом на нові товари можна швидко і при мінімальних вкладеннях в рекламу працювати.

Однак, перш ніж закуповувати більше товарів, завжди пробуйте зробити і оцінити тестові продажі (навіть при відсутності товару). На цьому етапі вам набагато важливіше зрозуміти наскільки добре (і чи буде взагалі) продаватися обраний товар.

Як продавати товари з Китаю – 6 робочих напрямків

Збут і реалізація товарів – це те, без чого не може існувати жоден бізнес.

Якщо у вас немає досвіду продажів, і ви поки обмежені в засобах, то тоді краще всього починати з дощок оголошень. Непоганою підмогою в продажах на перших порах, якщо немає онлайн-магазину або ж односторінкового сайту можуть стати також групи в соціальних мережах.

Варіант 1: Використовуйте безкоштовні майданчики оголошень (ОЛХ)

Сайт OLX – це чудовий майданчик, на якій можна безкоштовно або ж з дуже невеликими витратами на платні оголошення почати продаж товарів з Китаю. Це найпростіший і в той же час найменш ризиковий спосіб реалізувати товари, не потрібно його недооцінювати.

Перед закупівлями вивчіть сам сайт і відзначте, які товари найбільше виставляються в продажу. Обов’язково вивчіть цінові категорії і пропозиції від продавців.

Однак не варто боятися конкуренції, якщо вона є це добре, тому що це вказує в першу чергу на те, що дані товари користуються попитом.

Зверніть увагу, що товари повинні бути якісними і конкурентноспроможними за ціною.Якщо у вас кілька різновидів товарів, як в прикладі вище, то в оголошенні вказуйте мінімальну ціну.

Щоб мати успіх на OLX, потрібно публікувати якомога більше оголошень, навіть якщо ви продаєте всього один вид товару. Просто підберіть інші картинки, по-іншому опишіть модель, її характеристики і т. д. Таким же чином можна розміщувати одні і ті ж товари по різних містах.

Додатково на платній основі на OLX можна створити магазин, як показує вкладення в нього досить швидко окупаються.

Варіант 2: Створення спільноти в соцмережах

Соціальні мережі – це не тільки місце для спілкування або обміну фото. В першу чергу зараз соціальні мережі не тільки в Україні, але і в світі застосовуються для продажів товарів або послуг.

Саме тому ще одним ефективним і найбільш простим способом пошуку клієнтів через інтернет є створення спільноти в соціальних мережах.

Можна створити паблік в соціальних мережах, активно набирати передплатників, викладати фото і опис товарів. Для розкрутки свого паблік публікуйте рекламні пости в спільнотах, де присутня ваша цільова аудиторія. Накручувати же дешевих ботів і передплатників через спеціальні сервіси сенсу ніякого немає.

Так наприклад, через соцмережі можна продавати:

  • Одяг, взуття, сумки та аксесуари. Покупці на такі товари, особливо якщо вони недорогі, стильні і оригінальні знайдуться завжди. Та й до того ж рентабельність цього бізнесу дуже висока;
  • Продукцію для малюків і мам. Величезним попитом користується одяг для вагітних, іграшки, підгузки, пеленальні столики, посуд, взуття і т. д .;
  • Різноманітні товари для автолюбителів. Це можуть бути як автомобільні запчастини, так і аксесуари для авто, інструменти, чохли;
  • Незвичайні подарунки і сувеніри, книги, які можуть стати подарунком з будь-якого приводу.
  • Товари для братів наших менших. Це можуть бути будиночки, лежанки, поїлки, будинки, іграшки, різноманітні пристосування, системи для годування;

Оптимально, якщо ви будете ставити на свої товари ціни трохи нижчі, ніж у своїх конкурентів, таким чином ви привернете увагу більшої кількості покупців. Завжди демпінгувати не варто. Коли продажі пішли і умовно зрушили з мертвої точки, тримайте їх на оптимальному для себе і клієнтів рівні.

Варіант 3: Односторінкові сайти і реклама

Односторінковий сайт (або як його ще називають лендінг) підійде в тому випадку, якщо у вас одинична категорія товару або ж ви плануєте створити для кожного товару свою посадкову сторінку з окремою рекламою.

Лендінг або LandingPage – це веб-ресурс, в якому немає розділів. Є розділ головної сторінки, і на ньому відображається вся необхідна і максимально продаюча інформація про товар. Тобто ви вибираєте один або два товари і просуваєте їх через односторінковий сайт

У чому плюс цього ресурсу для просування і продажу китайських товарів?

  • Щодо недорогий вхідний квиток. Можна створити лендінг самому, наприклад через онлайн-конструктори PlatformLP або Lpgenerator.ru. Можна також недорого замовити під ключ у фрілансерів за 2-5 тис. грн;
  • Сайт робиться дуже швидко. Тобто почати запуск продажів ви зможете менше, ніж за тиждень;

А що у нас з мінусами? Відзначити треба те, що односторінковий сайт найкраще підходить для продажу унікальних товарів. Однак, тут успіх залежить не тільки від правильно підібраного товару, а й також від ефективно налаштованої реклами.

СЕО-просування односторінкового сайту не дуже ефективно на відміну від СЕО-просування звичайних інтернет-магазинів, тому для просування лендінгу використовується реклама через той же Google Adwords, Директ від Яндекса і різні тизерні мережі.

У налаштуванні реклами краще один розібратися самому, якщо ж не хочете витрачати на це свій час, то можна знайти недорого хорошого фахівця.

Варіант 4: Свій інтернет-магазин

Якщо ви вже впевнено почуваєте себе в продажах, то тоді варто зробити бізнес більш успішним, відкривши свій інтернет-магазин. Сайт можна створити самостійно, благо безкоштовних конструкторів повно або ж замовити його у студії або у веб-програміста фрілансера.

Дуже важливу роль в пошуку клієнтів грає розкрутка сайту. Розкрутку можна проводити наступним чином:

  • СЕО-оптимізація веб-ресурсу під певні пошукові запити. Кожна сторінка інтернет-магазину оптимізується під конкретні ключові запити користувачів, відповідно згодом з пошукових систем починають приходити користувачі. Зазвичай це основне і безкоштовний джерело продажів.
  • Організація контекстної реклами. Як і у випадку з лендінгом, тут налаштовується реклама на товари через Дірект і АдВордс. Дозволяє швидко залучати трафік на сайт.
  • Соціальні мережі. Налаштування таргетингової  реклами в соціальних мережах і / або покупка рекламних постів в тематичних спільнотах;

Також ще одним варіантом просування веб-ресурсу може стати тізерна або банерна реклама на сторонніх сайтах.

Варіант 5: Розміщення товарів на сторонніх майданчиках

Що стосується продажу товарів то вони тут йдуть гірше, про варто додати, що є спеціальні майданчики, через які можна розміщувати і продавати свої товари.

Наприклад, великою популярністю в Україні користується платформа Prom.ua.

Варіант 6: Офлайн магазин

Ви можете відкрити звичайний магазин і продавати товари в ньому. Це буде реальне торгове місце, в якому покупець може прийти, помацати, поміряти або подивитися товар перед тим, як купити його.

Для відкриття оффлан-магазину вам буде потрібно:

  • Підібрати торговельний майданчик. Як варіант – це оренда магазину або точки в торговому центрі;
  • Зареєструвати себе в якості приватного підприємця в податкову службу з подальшим отриманням статусу юридичної особи;
  • Якщо приміщення ваше, то тоді треба пройти всі дозвільні процедури, такі як отримання дозволу від санітарно-епідеміологічної станції та пожежної служби;
  • Знайти необхідний асортимент і зайнятися пошуком товарів на китайській майданчику;
  • Купити або орендувати склад для зберігання речей;
  • Заповнити магазин товарами та постійно поповнювати асортимент своєї торгової точки.

Такий бізнес, звичайно, ризикований і досить витратний, але офлайн магазин може окупитися в термін від декількох місяців до півроку часу і приносити хороший прибуток.

Найпоширеніші помилки при роботі з Китаєм

У висновку статті, поговоримо про найпоширеніші помилки, які можуть виникати при веденні бізнесу з китайськими постачальниками.

ПОМИЛКА №1: До першого пункту можна віднести домовленості з продавцем. Ви можете обговорити ціну, кількість товару, умови доставки, але не факт, що на виході ви отримаєте те, про що домовлялися.

Наприклад, деякі китайці зовсім не бачать різниці між білим і рожевим квітами, вони запросто можуть відправити вам товар не того кольору і при цьому не відчувати своєї провини.

Тому завжди намагайтеся перевіряти товар на невідповідність і брак, а для цього користуйтеся послугами  перевірених посередників.

ПОМИЛКА №2: Ми переходимо до другої помилки, яка полягає в повній оплаті партій товару. При можливості не рекомендуємо відразу переводити всю суму за товар.

Намагайтеся перестраховуватися: домовтеся про передоплату або розстрочку на товар, тим більше, якщо ви не працювали до цього з продавцем.

ПОМИЛКА №3: Вводіть гроші в доларах США, щоб ви в подальшому не йти в збиток і не переплачували за конвертацію, втрачаючи на курсі валют. Також обов’язково плануйте покупки заздалегідь. Порівняйте асортимент товарів і ціни на них у різних постачальників.

Інші помилки при співпраці

ПОМИЛКА №4: Не варто вестися на занадто низькі ціни на доставку товарів з Китаю. Доставка просто не може бути аномально дешевою. Шукайте золоту середину і перевіряйте всю комплектність товару.

ПОМИЛКА №5: Не поспішайте і завжди вибирайте усі товари з розумом, урахуванням їх актуальності і корисності для потенційного покупця. Намагайтеся не купувати товарів більше, ніж розраховуєте продати, навіть в тому випадку, якщо ви впевнені в комерційному успіху свого заходу.

Висновок

Маю велику надію, що дана стаття була для вас корисною, і ви почерпнули для себе багато цінної інформації, яка допоможе вам у розвитку власного бізнесу.

Китайські торгові майданчики – це просто криниця мільйонів різноманітних товарів.

Не бійтеся починати свою справу, адже зараз для цього є всі можливості. Навіть при мінімальних вкладеннях можна вдало продавати китайські товари з націнкою більше 100% і покупці на них точно знайдуться.

Не ставте мету тільки заробити гроші, постарайтеся в першу чергу акцентувати увагу на інтересах клієнтів – чим більше вони будуть задоволені, тим успішнішим буде ваш бізнес.

Оголошення від партнерів

Успіхів вам і удачі в розвитку бізнесу з Китаєм!

Якщо вам сподобалася стаття, натисніть на одну з кнопок нижче і поділіться нею в соціальних мережах! 

Залишити коментар