Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Бізнес-ідеї з Китаю, яких немає в Україні

бізнес ідеї з Китаю


Іноді для відкриття свого бізнесу не вистачає коштів, а іноді – ідей. Можна годинами займатися брейнсторомінгом (мозковим штурмом) і намагатися в черговий раз винайти колесо.

 А можна просто зайти в інтернет і поцікавитися, які нові бізнес-ідеї народилися останнім часом в світі. Одним зі світових центрів генерування бізнес-ідей стала Піднебесна (так називають Китай). Ефективність китайського бізнес-мислення і проектування доведена високим рівнем розвитку китайської економіки, яка посідає друге місце в світі. Тому не завадить познайомитися з деякими китайськими бізнес-ідеями ближче.

Креатив з Китаю – які нові бізнес-ідеї можна реалізувати в Україні і що з цього може вийти

Уже не перший рік український бізнес черпає свої креативні ідеї в Піднебесній. Успішно реалізовані проекти складно навіть перелічити. Почнемо з того, що український ринок просто завалений китайськими товарами. Але в Китаї можна не тільки дешево купити будь-яку партію товару, провести на китайських підприємствах продукцію на замовлення і так далі. Тим, хто мріє відкрити власний бізнес практично з нуля, варто уважно вивчити, які ідеї можна почерпнути в Китаї, яких поки що немає в Україні. Їх реалізація цілком може принести успіх і зробити новоспеченого підприємця успішним бізнесменом.

Розглянемо докладніше найбільш цікаві бізнес-ідеї, які сьогодні можна знайти в Піднебесній.

Платний 3-D друк

У Китаї 3-D друк вже давно набув популярності, як і безліч інших інноваційних ідей. За допомогою цієї апаратури можна друкувати різні вироби. Це швидко, оперативно і дешево.

Придбати 3-D принтер зовсім не складно. Вартість якісного апарату складе близько півмільйона гривень. Якщо ціна нижча, то з подібною апаратурою просто не варто зв’язуватися, оскільки вона низької якості і розрахована максимум на любителів. Професійно працювати на ній не можна. 3-D друк надає можливість створити сучасний копіювальний центр, можливості якого дійсно величезні. Для відкриття бізнесу також доведеться орендувати виробниче приміщення, в якому його потрібно розмістити. Природно, необхідні також витрати на комплектуючі і безліч витратних матеріалів для роботи.3-D друк надає можливість створити сучасний копіювальний центр, можливості якого воістину величезні.

На сьогоднішній день 3-D друк видається в Україні чимось екзотичним. Він поширений дуже слабо, тому перед підприємцем відкривається широке поле діяльності.

3-D друк з’явилася в світі в далекому 1986 році, а винайшов 3-D принтер американський учений Чак Халл. Але практичне застосування апарату почалося тільки в 2006 році. Першою діючої і широко поширеною моделлю 3-D принтера став Actua 2100.

Для деяких тривимірний друк є не просто дивиною, а явищем, абсолютно незрозумілим. Не вдаючись в технічні подробиці, скажемо, що 3-D друк може стати серйозною альтернативою для дрібносерійного виробництва. За допомогою даної технології можна створювати реальні тривимірні об’єкти. Як витратні матеріали застосовуються різні полімерні смоли, пластикові нитки, керамічний порошок і різні види металлоглини. Наприклад, на подібній апаратурі можна надрукувати навіть деякі деталі для автомобіля, що не несуть серйозного навантаження, деякі сантехнічні агрегати (наприклад, змішувач для ванної кімнати), побутові прилади та навіть інструменти для роботи (наприклад, гайкові ключі). Існує кілька технологій 3-D друку. Найбільш поширена стереолітографія (SLA). Це найшвидший спосіб друку,

У минулому 2018 році більше тисячі жителів Сполучених Штатів завантажили в інтернеті інструкцію по виробництву ручної вогнепальної зброї за допомогою 3-D друку. Це пов’язано зі зняттям заборони на розміщення відповідних креслень та інструкцій в інтернеті, який раніше був накладений адміністрацією попереднього президента Барака Обами. При цьому зняття обмеження, на думку американських експертів, не повинно привезти до збільшення потоку неконтрольованого зброї в США.

Застосування 3-D друку являє собою прекрасний спосіб оперативно вирішувати проблеми багатьох замовників. Швидко і з найменшими витратами друкуються як невеликі партії товару, так і його індивідуальні зразки. Головною перевагою в даному випадку є оперативність, дешевизна і можливість швидкого виконання індивідуальних замовлень клієнтів.

Наприклад, немає необхідності замовляти поламаний бампер автомобіля рідкісної марки в магазині автозапчастин, переплачувати за нього і довго чекати доставки замовлення. Досить мати скачане в інтернеті креслення і звернутися в копіювальний 3-D центр. Готовий бампер можна отримати вже буквально через годину.

Експерти вважають, що початкові вкладення у відкриття бізнесу (при вартості апаратури в півмільйона гривень) складуть близько 20 тис. доларів. Період окупності буде прямо залежати від кількості замовлень. Ймовірно, він займе від року до двох. Також не слід забувати про те, що 3-D принтери вимагають періодичного сервісного обслуговування, яке повинно проводитися в сертифікованих центрах щоб уникнути припинення гарантії на обладнання з боку його виробника.

Відео: ТОП бізнес-ідей з Китаю, яких поки немає в СНД


 

Кіберспортивний бізнес

Саме в азіатських країнах любов до кіберспорту дуже велика, хоча і в Україні з кожним днем ​​стає все більше його прихильників. Експерти вважають, що саме за кіберспортом майбутнє. Адже сьогодні підлітки і молоді люди часто вже не йдуть на традиційні зимові катки, а вважають за краще провести вільний час за монітором. І з кожним роком подібна тенденція стає все більш яскраво вираженою.

У Піднебесній, яка сама по собі є одним з найбільш інноваційних країн світу, вже давно почали робити бізнес на кіберспорті. Організація змагань з кіберспорту стає з кожним днем ​​все більш вигідним бізнесом. Також перспективним напрямком діяльності буде просування певного кібер-бренду, організація рекламних компаній. У кіберспортивному бізнесі, як і в класичному бізнесі, пов’язаному зі спортом, величезне значення мають зв’язки з професійними гравцями і потенційними спонсорами.

Хороші перспективи в плані заробітку є відкриття киберспортівних кафе, де можуть збиратися любителі кіберспорту. Організація подібного закладу обійдеться трохи дорожче, ніж відкриття звичайного кафе, оскільки доведеться витратитися на придбання великих і якісних телевізорів і моніторів. Такому кафе гарантовані постійні відвідувачі. Крім того, націнка на напої та страви можуть бути вищі, ніж в звичайних кафе.

Відкриття кафе обійдеться приблизно в 10 тис. доларів, багато чого буде залежати від правильної маркетингової політики власників. Організація кіберспортивного табору потребує безлічі дозволів і вкладень від 200 000 гривень. Приблизно такими ж стануть інвестиції в організацію змагань і спонсорування кіберспортивної команди.

Ресторан з роботами

Використання робота замість офіціанта або, наприклад, бариста, може значно підвищити привабливість кафе, бару чи ресторану для відвідувачів. Крім того, можна істотно заощадити на оплаті персоналу.

Одночасно робот-бариста може обслуговувати відразу декількох відвідувачів, як і офіціант – кілька столиків. Інноваційність обслуговування сприятиме підвищенню популярності закладу.

Вартість одного робота складе не менше 7 тис. доларів США. Багато що залежить від модифікації. Відповідно, і витрати на придбання роботів будуть залежати від їх цільового призначення і кількості.

Імовірно, вкладення в «роботизацію» бару чи ресторану окупляться вже на другий рік його роботи.

Читайте також: Бізнес-ідеї, яких немає в Україні.

Ролл-чіпси

Ролл-чіпси давно стали популярною їжею в Китаї. Їх виготовлення не вимагає великих витрат. Досить 50 тис. гривень, а вкладення окупляться вже через кілька місяців. Ролл-чіпси це спіральні чіпси з картоплі, нанизані на дерев’яні шпажки. Спочатку продукт обсмажують у фритюрі. Після чого він подається до столу.

Розмістити виробництво ролл-чіпсів можна в будь-якому кафе чи ресторані. До речі, подібний продукт дуже цінують любителі пива.Розмістити виробництво ролл-чіпсів можна в будь-якому кафе чи ресторані

Компанія по розкрутці ігрових акаунтів

Надпопулярність комп’ютерних ігор в Китаї обумовлює високий попит на «розкручені» акаунти. В умовах України подібний бізнес теж може з успіхом реалізуватися. Компанія по розкрутці ігрових акаунтів віддалено нагадує кіберспортивний напрямок. Навряд чи можна вважати цей бізнес грунтовним і довготривалим. Але реалізація цієї ідеї може принести непогані дивіденди на тлі надпопулярності певної комп’ютерної гри.

Гаражний бізнес по виготовленню виробів, посуду з дерева

Тим, хто хоче відкрити свій бізнес, але при цьому обмежені скромним бюджетом, варто зайнятися організацією виробництва в гаражі. Можна виготовляти різноманітні вази, посуд, статуетки, сувеніри та багато іншого, наприклад, плетені кошики. Це досить популярна і екологічно чиста продукція, яка переживає сьогодні своє відродження.

Витрати на розгортання міні-виробництва будуть мінімальні, а ось прибуток може бути цілком пристойним.

Відео: виготовлення посуду своїми руками

Продаж бездротових розеток

Бездротова розетка – чергова інновація, яка тільки починає ставати частиною побуту українців. Прилад дуже зручно, що вона дозволяє дистанційно керувати електроприладами і, крім цього, оберігає їх від стрибків напруги в мережі і дозволяє економити електроенергію.

Бездротові розетки можна оптом замовити в Китаї. Вартість їх різна і безпосередньо залежить від технічних параметрів. Мінімальна роздрібна ціна одного приладу складе близько 300 грн., а придбати її в Китаї можна в два рази дешевше.

Автомат по виготовленню дублікатів ключів

Вартість автомату по виготовленню дублікатів ключів складе не більше 2 тис. доларів. А прибуток подібне обладнання зможе принести вже на другий рік експлуатації. Встановити автомат можна в будь-якому місці. Тепер немає необхідності замовляти дублікати у майстра і очікувати виготовлення. Відправивши оригінал ключа в спеціальний приймач автомата, можна вже через хвилину отримати його якісний дублікат.

Виробництво надувних батутів

Надувні батути популярні в дитячих садах, школах, в розважальних центрах, у організаторів дитячих атракціонів. Вкладення в виробництво складуть не менше мільйона гривень, але прибуток з огляду на високу затребуваність продукції можна отримати вже на другий рік роботи. Сьогодні переважна більшість подібної продукції виробляється в Китаї.

Організація електрозаправки

Перехід на екологічний електротранспорт став трендом сьогоднішніх днів в розвинених країнах світу. В Україні, як і в інших республіках СНД, розвиток ринку електромобілів багато в чому стримується відсутністю мережі заправних станцій.

Відкриття електрозаправки у великому місті стане дуже прибутковим бізнесом. Ще краще, якщо це буде ціла мережа електрозаправних станцій. Вартість однієї електрозаправної колонки складе в районі 2 тис. доларів. При організації бізнесу буде потрібно отримати всі дозвільні документи. Рентабельність відкриття мережі електрозаправних станцій безсумнівна. Вона принесе прибуток вже на другий рік роботи.

Мій товариш купив електромобіль. Прекрасна техніка, безшумна і досить надійна в експлуатації. Але відразу ж виникла одна проблема – українські дороги не обладнані електрозаправками. Максимальна дальність пробігу електромобіля на одній зарядці акумулятора складає не більше 200 км. Тому доводиться експлуатувати автомобіль тільки в межах міста і прилеглих до нього районах. Для більш далеких поїздок використовується звичайний автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння. Відсутність заправних станцій для електромобілів сильно стримує попит на них серед українців. У той же час відсутність електромобілів обумовлює і нерозвиненість мережі станцій. Виходить як би замкнуте коло. Відкриття мережі електрозаправок може принести непогані дивіденди. Адже сьогодні вже ніхто не сумнівається в тому, що саме за електромобілями майбутнє.

Виробництво люмобетону

Люмобетон – оздоблювальний камінь, що світиться в темряві. У Китаї він мегапопулярний. У Піднебесній же можна закупити та обладнання для виробництва. Його вартість складе близько 15 тис. доларів. Але при правильному маркетинговому підході недоліку в клієнтах не буде. Повернути витрачені гроші вдасться вже до кінця першого року роботи. Більш рентабельно виробляти і реалізовувати оздоблювальний камінь що світиться, звичайно ж, у великих містах країни, де немає нестачі в клієнтах.

Виробництво 3-D тротуарної плитки

Це новий продукт, який тільки починає завойовувати серця українців. На плитку за допомогою спеціального обладнання наноситься об’ємна картинка. Вартість обладнання, яке можна купити в Китаї, складе не більше 5 тис. доларів. А 3-D плитка буде коштувати вдвічі дорожче, ніж її «двомірний» аналог.

Бізнес дуже рентабельний. При ефективній роботі невеликого виробництва, для розміщення якого підійде невелике приміщення, прибуток можна почати отримувати вже через півроку.

Найприбутковіший і популярний малий бізнес в Китаї

Малий бізнес відіграє істотну роль в китайській економіці. Маленькі заводики і майстерні з виробництва товарів широкого споживання приносять своїм власникам великий прибуток. Значна частина продукції, що експортується Китаєм, складають товари, виготовлені подібним способом.

Виробництво окулярів

Практично 90% всіх сонцезахисних окулярів, що продаються в Україні, виготовлені в Китаї. Окуляри мають різну якість, вони можуть бути скляними або пластмасовими. Але використання скла або пластмаси не є критерієм якості. Не слід забувати, що неякісні сонцезахисні окуляри призводять до значного погіршення зору. Тому краще купувати їх в спеціальних сертифікованих магазинах.

Для розуміння рентабельності цього бізнесу наведемо в наступні цифри: собівартість виробництва однієї пари сонцезахисних окулярів становить 1,85 долара США. Оптовий китайські продавець реалізує їх по 3 долари. На оптовому ринку Одеси  пара окулярів коштує 5 доларів. Оптова база, розташована в іншому місті, яка закупила китайські окуляри у оптовика в Одесі, реалізує їх по 7 доларів. А роздрібний продавець на ринку виставляють ціну в 10 доларів за штуку. Звичайно, в даному випадку значну роль відіграє обсяг купленої партії товару і його якість. Ми привели лише усереднений приклад.

Китайці роблять і звичайні окуляри. Як правило, вони пластикові. Якщо окуляри, виготовлені на замовлення в спеціальній майстерні, коштують (залежно від оправи та якості лінз) від 500 гривень, то пластикові китайські «потягнуть» всього на 100 грн. При цьому їх ефективність практично не буде відрізнятися від виготовлених на замовлення в майстерні.

Виробництво дитячих товарів

Більшість дитячих товарів, що продаються в Україні, теж родом з Піднебесної. Мова йде про дитячі іграшки, дитячий одяг, візки, велосипеди, самокати і так далі.

Далеко не вся продукція для дітей, яка виготовляється в Китаї, вважається екологічно чистою. Вже неодноразово піднімалося питання про те, що деякі іграшки можуть бути просто шкідливі для здоров’я дитини. Але китайські дитячі товари теж бувають різної якості. Одні виробляються на сертифікованих підприємствах, інші ж з’являються на світ в «підвалах».

Китайські виробники практикують креативний підхід до випуску дитячої продукції. Вони використовують послуги дизайнерів, які розробляють нові товари, і постійно оновлюють асортимент виробленої дитячої продукції.

Дитячі товари з Китаю можна придбати не тільки в українських магазинах або на ринках, але і в інтернеті. Популярність їм забезпечує їх невисока ціна.

Виробництво косметики

Експерти ставлять китайський ринок косметики на третє місце в світі. Його щорічний оборот перевищує 25 млрд доларів. У Піднебесній щорічно проводиться безліч косметичних виставок. КНР є і виробником, і одночасно споживачем косметики. Китайські жінки віддають перевагу закордонній косметиці, яку нині вважає більш якісною.

Багато китайських виробників просто копіюють відомі західні косметичні бренди. Така продукція найчастіше відправляється на експорт. Найбільш вдалі підробки деколи складно відрізнити від оригіналу. Оскільки мова йде про відомі світові бренди, то і ціна підробок буде чималою.У Піднебесній щорічно проводиться безліч косметичних виставок

Чи можна налагодити виробництво в Україні

Напис «Made in Сhina» для багатьох стає клеймом. Респектабельний українець, який намагається підтримувати своє реноме, як правило, не користується китайськими товарами, віддаючи перевагу виробленим в Європі, за океаном або в Україні. Українці люблять купувати товари вітчизняного виробництва. Але часто саме тут прихований підступ. Розмістивши в Україні виробництво за китайською технологією, з китайських складових, можна сміливо ставити на товар «Зроблено в Україні». І продавати такий товар набагато дорожче від китайського. 

Наприклад, мобільний телефон, зібраний на вітчизняному підприємстві з китайських запчастин, буде вважатися зробленим в Україні. І, відповідно, продаватися набагато дорожче від китайського, та й попит на вітчизняний товар буде вищим. Адже продавець з гордістю буде говорити про те, що це вітчизняна марка (бренд, відповідно, теж повинен бути українським). По суті, всі ці товари будуть китайськими, тільки зібраними в Україні. Наші підприємці вже давно зрозуміли рентабельність подібного бізнесу. А китайці з радістю продають їм обладнання та навіть технології.

Купуючи український мобільний телефон, вітчизняну косметику або речі для дітей, слід постаратися з’ясувати їхнє справжнє походження.

Використання бізнес-ідей, народжених в Піднебесній, принесло успіх не одному підприємцю. Ця величезна країна не перестає дивувати світ новими розробками, бізнес-проектами та ідеями. Уважно їх вивчивши, можна реалізувати багато і в рідній країні, створивши ефективний і рентабельний бізнес.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про