Заробіток на подорожах: відомі способи і схеми

як заробляти на подорожах

Статтю оновлено:

Усім знайомий вислів про суміщення приємного з корисним. Ця фраза якнайкраще підходить для людей, які бажають побродити по світу і навіть на цьому заробити. Тому поговоримо про заробіток на подорожах і основні варіанти, які для цього існують.

Дійсно, досить багатьом відомим мандрівникам цілком вдається поєднати своє хобі і заробіток. Існує безліч способів не тільки оплатити витрати на поточну поїздку, але і накопичити грошей на наступну подорож.

Як і скільки можна заробити на подорожах

Подорожувати по різних країнах приємно і корисно для саморозвитку. У світі навіть є чемпіони цієї справи, які об’їздили практично всі регіони планети.

Наприклад, американець Дон Перріш, якому зараз 72 роки, побував в 942 регіонах Землі і здійснив 4 кругосвітні подорожі.

Мандрівників, які заробляють під час своїх мандрів, можна умовно розділити на три категорії:

 1. Туристи, які тимчасово підробляють під час поїздок;
 2. Мандрівники, які з успіхом продають матеріали, отримані під час поїздок;
 3. Люди, для яких подорожі стали професією, що приносить непогані гроші.

Досить часто ці мандрівні люди переходять з однієї категорії в іншу або починають освоювати відразу дві. Так, людина, яка отримала випадковий заробіток під час своєї поїздки (1 категорія), може узагальнити свій досвід перебування в інших країнах і продати цю інформацію (2 кат.). Або мандрівник, що видав і реалізував альбом своїх фотографій і подорожніх нотаток (2 кат.), може відчути смак грошей і перетворити свої подорожі в основне джерело доходів (3 кат.).

Існує безліч схем заробити непогані гроші на подорожі. Це привертає все більшу кількість жителів всіх країн, в тому числі і України.

Основні способи заробити на подорожах

Деякі думають, що за кордоном мають можливість заробити тільки люди, які добре знають іноземні мови. Звичайно, в чомусь з такою думкою можна погодитися. Знання іноземної мови, особливо англійської, є найкращим засобом комунікації і значно збільшує шанси на заробіток. Однак існує ще кілька навичок, які можуть допомогти мандрівникові зробити гроші.

Корисні професії

Можна виділити такі найбільш підходящі для заробітків на подорожах професії:

 • Викладачі іноземних мов. Проведення курсів рідної мови для іноземців завжди було дуже затребуваною справою. Також знання іноземної мови як головного засобу комунікації служить важливим інструментом для всіх способів заробітку на подорожах.
 • Спортсмени. Професійні спортсмени, які мають освіту, ступені та сертифікати, можуть зайнятися коучингом. Можна працювати тренером в шкільних секціях, спортивних клубах або проводити індивідуальні тренування.
 • Фотографи. Продаж фотографій видавництвам, сайтам, туристичним і рекламним агентствам.
 • Журналісти. Складання статей про незвичайні явища природи, людей, звичаї, події, пригоди, спортивні та музичні заходи, політику.
 • Блогери. Ведення подорожніх відеорозповідей, опис нових маршрутів, висвітлення цікавих подій.
 • Ремісники. Виготовлення та продаж сувенірів і речей, зроблених своїми руками (хендмейд). Проведення майстер-класів.

Безумовно, це оптимальний, але не повний список корисних професій для заробітку подорожуючих. В принципі, будь-який фахівець починаючи, наприклад, від маляра і закінчуючи геологом може знайти можливість заробити на подорожах. І навіть без спеціальних знань в західних країнах можна заробити тільки на одному ентузіазмі.

Про роботу, пов’язану з подорожами, ми писали в окремій оглядовій статті.

Наприклад, один мій знайомий, аж ніяк не звик до фізичної праці, зумів в Нью-Йорку заробити на ноутбук риттям звичайної канави.

Заробіток на подорожах – основні схеми

Існує кілька десятків схем заробітку на подорожах. Серед них є більш поширені і звичні, наприклад, викладання, фотографування, ведення блогів. А є і більш рідкісні способи заробітку, наприклад, вуличний живопис або допомога в організації весіль.

Написання статей

Під час подорожі у людини, яка звикла до публічного викладу своїх думок, руки самі просяться зафіксувати все побачене в ноутбуці або висловити свою думку про подію, що відбулася. Запропонувати роботи можна як в друковані видання, так і на сайти. Роботи можна оформляти як у вигляді інтерв’ю, так і просто викладу фактичного матеріалу про цікаві місця, спортивні, музичні або політичні події.

При роботі з іноземцями, звичайно, необхідне знання мов. Але якщо ви описуєте красу природи або берете інтерв’ю у земляків, то і це не обов’язкова умова. Головне при такій роботі – талант до письменництва і велика працьовитість. Обидва ці якості вкрай необхідні, якщо ви укладете договір з будь-яким видавництвом або сайтом. Продати статті про подорожі без попередньо укладеної з ними угоди буде важко. Необхідно заздалегідь домовлятися про тему статті, вимоги до матеріалу і вартість. 

заробіток на подорожі - способи

Із зарубіжних видань користуються всесвітньою популярністю:

 • National Geographic Traveler;
 • Travelicious;
 • Road and Travel;
 • Wanderlust.

Вартість статті в іноземних журналах для новачка в середньому варіюється від 40 до 150 доларів. Необхідне знання англійської мови, так як текст друкується тільки англійською.

Організація туристичних груп

Організація невеликих туристичних турів в даний час є досить затребуваним методом заробітку. Але, звичайно, вона підходить не для всіх. Необхідно самому любити подорожі, бути готовим до деяких труднощів, вміти спілкуватися з людьми.

Поетапно слід продумати свою роботу:

 1. Для початку потрібно визначитися, яка категорія туристів вам підходить: діти, дорослі, жінки, чоловіки, спортсмени, сімейні пари, молодь і т. д.
 2. Чи не заважає ознайомитися з ринковою ситуацією: визначити прибуткові, затребувані і вільні ніші, зібрати дані про конкурентів, досконально вивчити місця відвідування.
 3. Перш ніж приступити до організації «авторського» туру, необхідно ретельно продумати склад майбутньої групи.
 4. Потім необхідно викреслити маршрут, визначитися з проживанням і скласти приблизний кошторис.
 5. Тільки після це можна приступити до рекламних заходів зі збору групи, в основному це полягає в подачі інформації на своєму сайті, блозі і в соціальних мережах. Значно полегшує збір групи, якщо вона вже сформувалася заздалегідь. Наприклад, коли ви входите в групу, що вивчає йогу, то набрати людей для туру в Індію з її учасників не складе труднощів. Або, наприклад, якщо ви захоплюєтеся гірськолижним спортом і входите в один з лижних гуртків, то саме його члени можуть стати вашими першими клієнтами при організації поїздки на гірськолижні курорти Швейцарії.

При правильній організації роботи з «авторськими» турами це може принести чималі гроші.

Наприклад, підприємець Леонід Тропін в своєму тематичному блозі розповідає, що тільки один день фітнес-туру за кордоном приносить йому чистий дохід в 20 тис. рублів. Леонід запевняє, що, організувавши тури на Балі, він вже через один рік вийшов на місячний прибуток в 530 тис.. Правда, Іван Лешуков, організатор авторських турів в Індію і на Суматру, пише, що перші «авторські» тури йому ніякого прибутку не принесли, але зате дали можливість протягом 10-15 днів практично безкоштовно відпочити і подивитися цікаві місця. Швидше за все, істина знаходиться десь посередині.

Відео: 5 способів заробітку в подорожах від Леоніда Тропіна

Ведення блогу

Багато досвідчених мандрівників перетворюють ведення під час подорожі так званого тревел-блогу в постійне джерело доходу. Для реалізації такого заробітку найкраще володіти розкрученим блогом, ведення якого може принести чистого прибутку 10-15 тис. гривень на місяць. Для того щоб почати блог з нуля, необхідно створити свій сайт, витративши на це 20 $, а також витратити на його підтримку ще певну суму. При веденні тематичного блогу про подорожі бажано укласти партнерські програми з кількома туристичними фірмами. Джерелами доходів від ведення тревел-блогу є:

 • партнерські програми з туристичними фірмами (70%);
 • контекстна реклама Google і Яндекс (25%);
 • пряма реклама (5%).

Добре розкручений блог про подорожі може приносити чималі доходи.

Купівля та продаж речей і сувенірів

Подорожуючи по екзотичних місцях, неважко помітити, що деякі з продаються там речей стоять іноді в кілька разів дешевше, ніж в Україні. Так чому б не використовувати цей момент для заробітку? Деякі мандрівники так і роблять. Наприклад, в Україні можна прибутково продати:

 • камені-самоцвіти і прикраси з Бірми та Індії;
 • срібні прикраси з Алжиру, Марокко та Тунісу;
 • саронги з Балі;
 • чай з Індії, Китаю, Бангладешу, В’єтнаму;
 • шалі з Індії;
 • кольорові штани (аладіни) з Єгипту.

У свою чергу, можна за кордоном продати деякі традиційні сувеніри з України, наприклад всілякі гуцульські дерев’яні вироби. Така невелика комерція може бути вигідна тим, хто часто виїжджає за кордон на короткий час.

Тут слід знати, що практично в будь-якій країні існують спеціалізовані магазини, які продають вітчизняні товари, і конкурувати з ними дуже складно.

Кожна країна пропонує свій набір сувенірів, які можна вигідно перепродати в Росії

Продажі в Росії можна здійснювати:

 • самому або через знайомих і друзів;
 • за допомогою посередника;
 • через магазин.

Зазвичай починається такий бізнес з перепродажу одиничних товарів. Наприклад, можна купити в Індії сарі або дитячу сорочку за 5 євро, а продати в Україні за 20 євро. Одяг в Індії здебільшого високої якості. Також дуже вигідно купувати в Індії аюрведичні препарати. Вдома вони коштують щонайменше в 2-3 рази дорожче.

Наприклад, баночка імуностимулятора «Чаванпраш» в Індії коштує 150-200 рупій (80 грн.), А в Україні – понад 250 грн.

Починаючи з одиничних речей, згодом мандрівник може перейти до оптової торгівлі і навіть відкрити свій сувенірний магазин.

Віддалена робота

Найбільшою популярністю серед мандрівників користується віддалена робота. Це робота з програмування, створення дизайнів для сайтів, складання текстів, перекладів і так далі. В принципі, безліч робіт зараз можна здійснювати віддалено, включаючи бухгалтерську діяльність, юридичні консультації та менеджмент інтернет-ресурсів.

Для виконання, наприклад, роботи програміста досить мати ноутбук і зв’язок з інтернетом.

Для виконання віддаленої роботи потрібно мати достатній рівень кваліфікації, відому репутацію надійного виконавця і ноутбук, підключений до інтернету. Заробіток програміста може досягати 4-5 тисяч доларів на місяць. Веб-дизайнери, СЕО-фахівці, журналісти можуть заробити на віддаленій роботі до 2 тис. доларів на місяць. Також можна підробити на англомовному фрілансі. Тут заробітки становлять від 10 тис. гривень на місяць.

Заробіток в подорожі на своєму пк

Продаж фотографій

Хорошим заробітком на подорожах може виявитися реалізація фотографій, які у великій кількості робить практично кожен мандрівник. Продавати фотографії можна відомим сайтам, друкованим виданням і фотобанкам. Причому продавати фото можна скільки завгодно раз, якщо, звичайно, покупцем не обумовлені інші умови. Вартість одного зображення, зробленого відомим фотографом, може досягати сотень доларів. Правда, на такі заробітки при продажу фото на фотобанках розраховувати не доводиться.

Як заробляти на продажі фото ми детально описали в окремій статті.

У звичайних, які ще не зарекомендували себе фотографів фотобанки можуть купити фото оптом по 20-30 центів за штуку і до 1 $ в роздріб (рідко до 20-30 $).

Серед відомих фотобанків можна назвати Shutterstock і Fotolia Instant.

Крім художньої цінності, зображення повинні відрізнятися високою якістю. Воно досягається тільки при використанні професійних апаратів вартістю від трьох тисяч доларів і вище. Окупити придбання такого фотоапарату можна шляхом реалізації тисяч фотографій. Так як середня тривалість показу фото на фотобанках становить п’ять років, то ця мета цілком досяжна.

Неодмінною умовою заробітку на фотографіях є володіння потужною професійною апаратурою.

Якщо є художній смак, підкріплений професійною апаратурою, то фотографування під час подорожей з хобі може перетворитися в постійний заробіток. Але епізодична продаж цікавих фото також послужить додатковим матеріальною підтримкою.

Консультування

Об’єднання подорожі і підприємницької діяльності в даний час є досить популярною ідеєю. Це явище навіть отримало власну назву – travelpreneur. Звичайно, вести підприємницьку діяльність не в затишному постійному офісі, а періодично міняючи готелі, досить складно. Але тим не менш безліч людей не проти такого способу життя.

Відомими напрямками підприємництва онлайн під час подорожей є маркетинговий консалтинг, заняття коучингом або робота копірайтером. Особливого поширення зараз отримав лайф-коучинг, яким називаються методичні бізнес-тренінги, що допомагають бізнесменам досягати поставлених цілей. Виділяється індивідуальний і груповий коучинг. У груповому коучингу вартість навчання одного «курсанта» становить 100-150 $. Сформувавши групу з 20 осіб, можна заробити до 2 тис. доларів на місяць.

Мандрівники можуть спілкуватися зі своїми клієнтами як в онлайні, так і в офлайні. В онлайні можна проводити консультації на вебінарах і блогах. Головне, щоб таке спілкування відбувалося в одному або близьких часових поясах. А офлайн-зустрічі можна організувати практично в будь-якому готелі, де є хороший зал і демонстраційна апаратура. Зараз досить модно проводити такі зустрічі в відомих курортних містах.

Робота міжнародним кур’єром

Існує як мінімум шість організацій, які використовують туристів в якості міжнародних кур’єрів. Як правило, ці організації пропонують роботу через такі американські та європейські сайти:

 • GransJoy.com;
 • FeedEx;
 • DHL;
 • Auto Driveway;
 • uShip;
 • Passenger.me.

Здебільшого робота полягає в тому, що мандрівники, повертаючись в Україну із США або Європи, доставляють в інтернет-магазин будь-який товар. Ці товари туристи зазвичай вибирають самі з каталогів на сайтах. В аеропорту туриста зустрічає і проводить розрахунок представник компанії. Ціна доставки залежить від ваги, габаритів і вартості товару. Зазвичай вона знаходиться в межах від 30 до 500 євро.

Співпрацюючи з міжнародними агенціями з передачі дрібних речей і грошей, можна попутно заробляти до 500 євро.

Аналогічна послуга існує при перевезенні автотранспортом. В цьому випадку турист зобов’язується доставити вантаж на своїй машині.

На порталі GransJoy послуга міжнародного кур’єра, по суті, трансформувалася в послугу міжнародного листоноші. Тут мандрівники можуть залишити дані про майбутню поїздку з зазначенням маршруту, часу і контактних даних на Facebook або ВКонтакте. Будь-який бажаючий передати що-небудь може з ними тут зв’язатися і домовитися про послугу. Крім речей, передати можна гроші. У багатьох доступних службах включена зустріч в аеропорту і допомогу в доставці клієнта і його багажу за обумовленою заздалегідь адресою.

Підробіток міжнародним курєром в ма

Підробіток в сільському господарстві

Для тих, хто не боїться простої фізичної праці, зараз можна знайти за кордоном масу вакансій для роботи на сільськогосподарських фермах. Наймаючись на таку роботу на тривалий час, доводиться забути про саму подорож.

Однак для мандрівників, які бажають просто підробити, щоб накопичити грошей на подальші подорожі, завжди можна знайти тимчасову роботу на термін від одного дня до місяця.

Найкраще для цього підходять сільськогосподарські роботи, що мають сезонний характер. Легше знайти вакансії в період збору врожаю. В цьому плані широкою популярністю користуються сезонні роботи зі збору полуниці в Фінляндії, винограду в Португалії, кукурудзи в південноамериканських країнах, яблук в Польщі, лісових ягід у Фінляндії.

Сезонна робота зі збору врожаю не вимагає ніякої робітничої кваліфікації

Здебільшого для збору врожаю робітничої кваліфікації не потрібно. Зате можна за короткий термін отримати непоганий заробіток. Навіть якщо мова йде не про офіційне влаштування, то можна заробити на годину від 4 до 7 євро. Якщо у вас вистачить сил відпрацювати 8 годин підряд, то зарплата складе 30-50 євро.

Заодно сезонна робота дасть можливість ближче познайомитися з країною і підучити мову.

Звичайно, більш кваліфікована праця коштує набагато дорожче. Так, якщо у мандрівника є особистий досвід роботи на тваринницькій фермі, то, наприклад, в Швеції, займаючись доїнням і годуванням корів, він може за місяць отримати не менше 1 тис. євро.

Для пошуку тимчасової роботи на фермі найкраще поспілкуватися з досвідченими мандрівниками або з місцевими жителями. Також існують сайти, на яких викладені вакансії на такі тимчасові роботи. Одним з таких агентських порталів є сайт wwoof.org/ .

Участь в організації заходів

Як підробіток чудово підходить допомога в організації різних заходів. Мова не йде про серйозний бізнес, що вимагає часу і чималих грошей. Мається на увазі участь в організації весіль, спортивних заходів, днів народження, музичних фестивалів і т. д. Для проведення подібних заходів завжди потрібні помічники.

Особливо модні в даний час символічні весілля де-небудь на золотих пляжах далеких островів. Організація такого весільного заходу є дуже важкою справою, і помічники можуть бути вельми до речі.

Беручи участь у весільних церемоніях помічником організатора, можна заробити від 5 тис. гривень, заодно ближче познайомившись з модними курортами і купувати в блакитних затоках. Самі ж організатори весіль отримують чималі доходи. Тільки за весілля в Україні вони беруть від 30 тис. гривень. Вартість послуг по організації весільного торжества за кордоном починається від 60 тис. гривень. При витратах на проведення весілля більш 1,2 млн гривень винагороду організаторам зазвичай становить 10-15% від бюджету заходу.

Також можна взяти участь у виїзних заходах по різних тренінгах, які останнім часом стали такими популярними. Організатори тренінгів потребують не надто жадібних до грошей, але сумлінних помічників. Адже для справжнього мандрівника, крім заробітку, великим бонусом є саме знайомство з новою країною.

Організація весіль закордоном

Здача в оренду на час подорожі своєї квартири

Ситуація, коли під час подорожі по світу в Україні залишається нежилою квартира або будинок, є досить поширеною. За час подорожі потрібно нести за порожнє житло комунальні витрати і оплачувати послуги охоронного бюро. При цьому зростає ризик пограбування квартири. Всього цього можна уникнути і навіть заробити непогані гроші.

Бувалі мандрівники вже давно на час своїх поїздок здають свою квартиру або будинок в оренду. Така операція, особливо в великих містах, може принести істотний дохід.

На час подорожі дуже вигідно здати власне житло в оренду!

Найкраще здачу в оренду доручити якомусь агентству, так як в умови договору з ним входить страхування майна. При цьому можна розраховувати не тільки на хорошу орендну плату і адекватних постояльців, а й на збереження квартири.

Інші способи заробітку на подорожах

Безумовно, список наведених схем заробітку не є вичерпним. Можна коротко перерахувати й інші способи:

 • постійна робота в зарубіжних компаніях;
 • організація власного бізнесу;
 • волонтерство;
 • фотосесії весіль;
 • виготовлення і продаж сувенірів;
 • ремісництво;
 • проведення тренінгів та майстер-класів;
 • Інфобізнес;
 • зйомка для гламурних видань.

Відео: ще кілька способів заробити в подорожах

Є багато відомих схем заробітку на подорожах: від дистанційної роботи програмістом до здачі квартири в оренду на час поїздки. Для того щоб знайти такий заробіток, часто не потрібно вміти добре писати, фотографувати і знати іноземні мови, хоча такі знання і не завадять. Головне, це зайнятися активним пошуком підробітку, і тоді ваші зусилля виправдають ваші надії.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Отак Recent comment authors
  Підпишіться  
найновішими найстарішими з найвищим рейтингом
Сповітити про
Отак
Гість
Отак

Це звісно справа смаку, але я полюбляю “ліниві” подорожі. Раз пробувала продавати фото, але виявилося на практиці все не так просто і фото ніхто купувати не поспішає. Ну і ще було, раз маски африканскі, привезені з відпустки, на Віоліті продала. От і всі заробітки.