Робота, пов’язана з подорожами по світу і туризмом: огляд найкращих професій

робота в подорожах

Статтю оновлено:

Вибір професії – завдання непросте. Робота може бути нудною, монотонною і одноманітною. А може бути захоплюючою, пізнавальною і повною нових відкриттів.

 Є люди, які просто задихаються в задушливих офісах, сидячи за моніторами. Вони хочуть активного життя, зміни місць, нових вражень. Саме такої категорії слід уважно придивитися до роботи, пов’язаної з туризмом і подорожами.

Чим приваблива робота, пов’язана з подорожами

Працювати в подорожі – мрія багатьох, хто хоче поєднати приємне з корисним. Для таких людей світ відкривається по-новому. Саме робота, пов’язана з туризмом і подорожами, стане для них ідеальним варіантом при виборі професії. Вона буде одночасно і способом заробітку, і захоплюючою пригодою. Переваг у такої роботи чимало. Розглянемо основні:

  • можливість побачити нові країни, познайомитися з їх культурою;
  • робота, пов’язана з подорожами, як правило, високо оплачується;
  • можна придбати за кордоном багато речей набагато дешевше, ніж на батьківщині;
  • подорожуючи і одночасно працюючи, можна поєднати тягу до зміни місць і пізнання з досить непоганим доходом;
  • отримуються корисні зв’язки за кордоном, в певних ситуаціях можна надалі переїхати в іншу країну;
  • у прекрасної половини українського суспільства сьогодні стало популярно пов’язувати своє життя з іноземцями. Саме робота, пов’язана з подорожами, може найбільш посприяти цьому.

Насправді у подібної роботи набагато більше переваг, багато хто з них суто індивідуальні.

У той же час у подібного роду роботи існують і певні недоліки. Їх небагато, але вони все ж є:

  • постійні поїздки не сприяють зміцненню сім’ї;
  • подорож до деяких країн є не тільки захоплюючою, але й досить небезпечною для життя чи здоров’я пригодою;
  • постійні подорожі просто вимотують будь-яку людину.

А якщо ви просто хочете мати більше вільного часу, щоб подорожувати, робота в інтернеті – стане для вас чудовим варіантом.

Тому при виборі роботи кожен вирішує для себе сам – чи підходить для нього життя на колесах, комфортний обраний спосіб заробітку і чи варто розраховувати на нього в майбутньому.

Тема роботи в подорож мені дуже близька. Працюючи перекладачем, мені довелося побувати в 17 країнах світу. Спочатку, коли тільки починаєш працювати, зарубіжні поїздки здаються чимось неймовірно привабливим, безліч нових вражень, знайомств і пригод. Але з часом все починає набридати. Перебуваючи тривалий час за кордоном, починаєш дуже сумувати за родиною, за домівкою, за друзями. 

Та й враження від зміни місць значно тьмяніють з часом. Мені довелось кілька років пропрацювати в Африці. Я помітив досить цікаву психологічну особливість у моїх колег. Ті з них, хто пропрацював в африканській країні більше двох або трьох років, вже переставали прагнути на батьківщину. Звичайно, вони їздили у відпустку, бачилися з рідними. Але ось подальших планів роботи в рідній країні вже не будували. Кожен з них розглядав свою майбутню кар’єру виключно за кордоном. І справа тут не тільки в високому рівні оплати праці (в Африці білим фахівцям платять непогано), але і в якомусь наростаючому психологічному відчуженню. З моменту мого повернення пройшло вже кілька років. Більшість з моїх колишніх колег так і не повернулися працювати на батьківщину. Одні знайшли роботу в Канаді, інші – в Євросоюзі, а один з них навіть полетів працювати в Нову Зеландію. Кілька людей в якості країни для роботи і проживання вибрали ПАР.   

Андрій, перекладач-мандрівник

Як бачимо, робота за кордоном, робота в подорож стає для багатьох просто способом життя, змінити який вони просто не хочуть. З моменту мого повернення пройшло вже кілька років.

Відео: робота в подорожі, її переваги і недоліки

Ким можна працювати подорожуючи

Існує досить широкий вибір професій і спеціальностей, представники яких з успіхом зможуть реалізувати свої професійні навички, подорожуючи по світу. Наведемо коротку характеристику основних варіантів роботи.

Event-менеджер

Event-менеджер займається організацією заходів за кордоном. За цим незвичним словом ховається організатор приватних і корпоративних свят, ділових заходів (семінарів, конференцій, симпозіумів), промоакцій, спрямованих на просування певних товарів або послуг на зарубіжному ринку.

Сьогодні український ринок не відчуває нестачі в агентствах, що займаються подібною діяльністю. Саме в них найчастіше і працюють Event-менеджери.

Професійні Event-менеджери, здатні розробляти оригінальні сценарії, генерувати креативні ідеї, дуже затребувані на ринку праці. Event-менеджер може працювати на відомому закордонному курорті, пасажирському теплоході, на міжнародній виставці і так далі. Представники даної професії, як правило, заробляють досить непогано, хоча заробіток безпосередньо залежить від кількості і якості проведених заходів та їх рівня.

Якщо вам вдасться поєднувати віддалену роботу і подорожі, це дуже добре, але практика показує, що в подорожах не завжди є інтернет, плюс потрібно продумати безліч інших організаційних моментів. Облаштувати робоче місце, знайти зручний стіл і стілець, паралельно займатися пошуком клієнтів і безпосередньо самою роботою.

Інструктор з серфінгу або підводного плавання

Це досить специфічні професії. Як правило, вони представлені сильною половиною людства. Робота інструктором по серфінгу або підводному плаванню найбільше підходить спортсменам, які досягли певних спортивних висот, професійним водолазам і навіть колишнім рятувальникам. Знайти подібну роботу, як правило, можна на відомих міжнародних курортах. Якщо мова йде про Туреччину, або, наприклад, Єгипет, Туніс, то затребуваність інструкторів з серфінгу і по дайвінгу найвища в період літнього сезону. У Таїланді можна працювати практично цілий рік. У більшості випадків інструктор з серфінгу і дайвінгу входить до складу найманого персоналу туристичних готелів або реєструє власну підприємницьку діяльність в іншій країні, якщо її законодавство дозволяє це робити іноземцям.

Робота інструктором з підводного плавання найбільше підходить спортсменам, які досягли певних спортивних висот, професійним водолазам і навіть колишнім рятувальникам.

Робота на круїзному лайнері, яхті

Така робота підходить тим, хто любить морські подорожі і, крім усього іншого, не страждає морською хворобою. До складу екіпажу яхт або круїзних лайнерів входять не тільки матроси, але й бармени, офіціанти, кухарі та їх помічники, покоївки, прибиральниці і ще представники деяких спеціальностей. Рівень оплати праці багато в чому залежить від того, на який саме яхті або круїзному лайнері доводиться працювати. Найбільше платять тим, хто обслуговує яхти мільйонерів і мільярдерів. На круїзному лайнері можна цілком розраховувати на заробітну плату до 2 тис. доларів на місяць під час туристичного круїзу. Тривалість контракту може бути різною.

На круїзному лайнері можна цілком розраховувати на заробітну плату до 2 тис. Доларів на місяць під час туристичного круїзу

Робота на сільськогосподарській фермі

На європейських сільськогосподарських підприємствах практично завжди потрібні робочі руки. Вони потрібні фермерам Німеччини, Голландії, Франції, Іспанії, Швеції і так далі. Найбільше така робота підходить тим, хто добре знайомий з сільським господарством, народився і виріс у селі. Заробляти в якості робочих на фермі можна досить непогано. Наприклад, в Швеції середня зарплата на руки складе нетто понад 3 тис. євро на місяць. Досить добре себе зарекомендувати і можна сміливо розраховувати на те, що в подальшому проблем ні з сезонною, ні з постійною роботою за кордоном не буде.

Археолог

Багатьох професія археолога приваблює ще з дитинства. Ці люди займаються розкопками, пошуком артефактів, вивчають історію минулих цивілізацій. Для участі в археологічній експедиції немає необхідності бути кандидатом або доктором наук або навіть просто вченим. Участь в розкопках, що проводяться за кордоном, можуть взяти студенти-практиканти або навіть просто волонтери. Їм довірять виконання простої роботи і, цілком можливо, за невеликі гроші. Але є можливість помандрувати і пізнати історію. Адже археологія дасть можливість зовсім іншого бачення світу і дотику до дивних загадок історії.

Стюардеса, бортпровідник, пілот літака

Тяга до неба часом нездоланна. Тому багато хто вибирає собі професію, пов’язану небом. Бути командиром повітряного судна, обіймати посаду другого пілота або навіть стюардеси можна тільки при наявності профільної освіти. Крім цього, необхідні певні якості: стійкість психіки, міцне здоров’я, сміливість, знання мов, комунікабельність. Саме представники льотного складу можуть похвалитися найбільш високими зарплатами в Україні і країнах СНД, а також в більшості країн світу. Це стосується не тільки льотчиків, бортінженерів, але і стюардес з бортпровідників. Крім усього іншого, подібна робота дозволяє побувати в безлічі країн.

Бармен, офіціант, кухар

Працювати в якості бармена, офіціанта або кухаря можна практично в будь-якому кафе, барі чи ресторані світу. Але для цього необхідно володіти певними якостями: комунікабельністю, акуратністю, знанням мови і бути професіоналом своєї справи.

Особливо затребувані за кордоном (зокрема, в європейських країнах) поварі, які володіють секретами національної кухні: української, білоруської, узбецької, грузинської, вірменської і так далі.

Працюючи кухарем, наприклад, в Німеччині, можна заробляти від 2 тис. євро на місяць. Офіціанти можуть розраховувати на зарплату на 500 євро менше, але до неї додаються «чайові», які зазвичай складають від 5 до 10 відсотків від вартості замовлення.

Але потрібно віддати належне організаторам. Завод брав на себе все: їжу, підвезення до місця роботи і назад, забезпечення робочим одягом і взуттям. Організація різних екскурсій. Якби не ця робота, ніколи б в житті я не побував на Мертвому морі, озері Кінерет, в долині річки Йордан, у найдавнішому місті світу Єрихоні, на Голанах, на батьківщині Марії-Магдалини – в місті Мигдаль. Не побачив би руїн фортець лицарів часів хрестових походів, не побував на місці хрещення Ісуса Христа. І … ні на одному з підприємств нашої країни я не отримав би стільки подарунків, скільки отримав їх за два місяці роботи в Ізраїлі.

 Мандрівник Михайло Казанський

Екскурсовод, гід

Для екскурсовода та туристичного гіда важливою складовою є знання мови країни перебування, і хороша поінформованість про її історію, знання туристичних маршрутів і інших нюансів. Наприклад, російськомовних туристичних гідів можна зустріти в Італії, Франції, Німеччини, де вони проводять екскурсії для туристів, які приїхали з російськомовних країн. Ця робота вважається досить престижною, але при цьому заробіток безпосередньо залежить від кількості проведених екскурсій. При вдалому збігу обставин туристичний гід, наприклад, в Парижі, може заробляти понад 3 тис. євро на місяць.

Відео: робота екскурсоводом в Туреччині і її особливості

Дипломат

Робота в складі дипломатичної місії своєї держави не тільки добре оплачувана, а й престижна. Дипломат – це покликання. Крім того, на працівниках дипломатичного корпусу лежить відповідальність за міжнародний престиж країни.

Працювати дипломатом може людина з відповідною освітою, комунікабельна, яка, як правило, знає мову країни перебування, і її традиції. Співробітники дипкорпусу зазвичай мають дипломатичну недоторканність за кордоном.

Музикант, діджей

Гастрольне життя підійде не всім, необхідно володіти певним талантом і великим бажанням приносити людям радість. Музиканти та діджеї затребувані і вдома, і за кордоном. Їх затребуваність прямо пропорційна їх професіоналізму і популярності. Втім, як і дохід.

Вирушаючи в дорогу, насправді, у нас не було багато досвіду і не було впевненості, що ми зможемо отримувати прибуток віддалено. До поїздки ми практично не працювали онлайн. І наше становлення як фрілансерів і цифрових кочівників вже відбувалося в нашій подорожі. Тут, напевно, зіграв фактор першого кидка в море – тобі нікуди подітися і ти починаєш гребти!

Фрілансер Марина

Журналіст-міжнародник

Працювати журналістом-міжнародником може людина, яка не тільки вміє писати, а й готова до тривалих і часом небезпечним відряджень в інші країни. Робота журналіста-міжнародника добре оплачувана. Крім того, він може вести власний блог, що стане додатковим джерелом заробітку.

Робота журналіста-міжнародника дуже престижна і цікава

Торговий представник

Розширення ринку в певній країні проходить не саме по собі. Для цього в неї відправляються торгові представники, супервайзери, регіональні менеджери, які займаються побудовою системи продажів.

Така робота добре оплачується і передбачає швидке кар’єрне зростання в складі певної компанії, яка відрядила людей за кордон.

Геологи

Займатися геологорозвідкою не тільки цікаво, а й вигідно. Ця професія добре оплачується, дозволяє познайомитися з багатьма країнами і народами. Але вона досить небезпечна, коли мова йде про роботу, наприклад, в африканських джунглях.

Аніматори

Ця робота підійде студентам або, наприклад, сезонним трудовим мігрантам. Аніматором бути непросто. Іноді доводиться ходити цілий день в жаркому костюмі який-небудь звірятка під палючим турецьким або африканським сонцем. На турецьких курортах аніматори заробляють від тисячі доларів на місяць.

Робота приблизно на 6 місяців. Робочу візу оформляли по приїзді, зараз начебто вже роблять до початку роботи. Вся анімаційна команда поділена на дорослу спортивну анімацію (проводять волейбол, баскетбол, теніс, йогу, гімнастику) і дитячу анімацію (тих, хто проводять час з дітьми на майданчику, в басейні, водять їх на міні-гольф). Крім того, вся команда бере участь в постановках і шоу, спілкується з гостями, збирає відгуки про цей готель, запрошує на вечірні заходи і т. д. Аніматор – робота не для кожного. Але якщо ти веселий, шукаєш пригоди, нові враження, сповнений сил і готовий провести незвичайне літо – Туреччина однозначно для тебе.

Студентка Наталка

Біологи

Біологи займаються дослідженням фауни в різних куточках світу. Це дуже цікава професія. У складі міжнародних експедицій біологи виїжджають в віддалені куточки планети. Часто такі експедиції небезпечні. Складно відчувати себе в цілковитій безпеці, наприклад, в джунглях Амазонії.

Загалом, якщо ти хочеш чи тобі треба багато працювати, це не проблема, можливостей дуже багато. Головне – зрозуміти, чому саме ти хочеш займатися, виробити свою структуру. Моя ситуація здається мені ідеальною. Можливо, це тому, що я в перекладі ще не 10 років – не відчуваю втоми від одноманітності. Насправді ж ця робота дуже різноманітна і за змістом, і за ритмом. Буває день, коли ти працюєш 10 годин поспіль: ти один перекладач, і ти втомився. А на наступний день може випасти лише пара технічних моментів.

Соня, перекладач

Професії для роботи онлайн

Розвиток технологій змінив усталену віками систему праці. Представники деяких професій можуть тепер працювати практично з будь-якої точки планети, де є доступ до інтернету.

Наприклад, працювати онлайн зможуть художники-ілюстратори, що виконують замовлення по ілюстрації статей, сайтів, блогів тощо. Досить підтримувати постійний зв’язок із замовниками та дотримуватися дедлайну.

Точно так же може працювати і розробник сайтів, SEO-фахівець. Віддалена робота дозволяє виконувати замовлення без прив’язки до офісу.

Робота перекладача дуже різноманітна. Перекладачем можна бути в диппредставництві своєї країни, в закордонній філії компанії і навіть в археологічній експедиції. Перекладачі, як правило, є випускниками лінгвістичних вузів.

Розробники комп’ютерних програм і додатків теж не прив’язані до певного місця. Виконати подібну роботу можна (при наявності ноутбука чи комп’ютера та інтернету) де завгодно. Можна розробляти програму для європейського замовника, перебуваючи, наприклад, в готелі або на пляжі Таїланду. Але будуть потрібні досить фундаментальні знання комп’ютерних технологій.

Відеомонтажем і подальшим продажем готового продукту можна займатися не тільки вдома. І це не передбачає виключно відеозйомку, наприклад, весілля, монтаж і подальший продаж відеоролика молодятам. Можна знімати і монтувати відео за кордоном на замовлення інформагентства, продавати відеопродукт власного виготовлення інформаційних сайтів, вести свій канал на YouTube. Відеооператор і відеомонтажёр повинні мати великий досвід і, крім того, бути творчими людьми, здатними виділити головне і зафіксувати на відео потрібний момент.

Кожна з професій, пов’язаних з фрілансом, має свої переваги і недоліки. Навряд чи варто розраховувати на стабільний і стійкий дохід. Але іноді він може перевищити всі найсміливіші очікування. Питання в підході до роботи і рівні професіоналізму фрілансера.

Сьогодні в мережі можна знайти просто величезну кількість веб-ресурсів, які допоможуть не тільки в реалізації послуг або готового продукту, але і нададуть можливість підвищити свою професійну кваліфікацію.

Знайти роботу можна, ввівши відповідний запит в рядок пошуку. Наприклад, це може бути «робота відеооператора віддалено» або «розробник сайтів, SEO-оптимізатор, віддалена робота». Система видасть величезну кількість варіантів: відомі і не дуже сайти працевлаштування, приватні замовлення і так далі. Можна зробити такий же запит, наприклад, англійською або французькою. В цьому випадку доведеться мати справу безпосередньо з закордонними роботодавцями або замовниками.

Роботу, пов’язану з подорожами, не варто вибирати переконаним домосідам. Інакше вона не принесе бажаного результату, а стане швидше тягарем. Перед вибором професії, яка передбачає перспективу подорожей, слід добре зважити всі за і проти.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про