Як дизайнеру заробити в Інтернеті – ідеї від віддаленої роботи на біржі до створення власного бізнесу

изайнеру заробити в інтернеті

У цій статті поговоримо про те, як дизайнеру заробити в Інтернеті. Поговоримо про основні особливості пошуку роботи для дизайнера та інші особливості.

Знайти цікаву добре оплачувану роботу не просто навіть досвідченому фахівцю в великому місті. Що ж говорити про молодь, яка живе далеко від мегаполісів? Криза і безробіття неабияк псують плани недавніх випускників. Але завдяки розвитку Інтернету можливості працевлаштування значно розширилися. Все більше компаній готові вийти на онлайн-ринок, і впізнаваність стає для них питанням номер один. Попит на виконавців, здатних розробити фірмовий стиль бренду, неухильно зростає. Де б не жив дизайнер, він може заробити на життя. Якщо ви володієте навичками роботи в графічних редакторах, знайомі з типографікою, веб-програмуванням, то заробіток грошей виключно в офісі – це більше не про вас.

Дизайн на продаж

Якщо колективна робота вас не цікавить, і ви віддаєте перевагу працювати поодинці над невеликими проектами, то для Вас в Інтернеті знайдуться способи заробити гроші. Створення ілюстрацій, іконок, логотипів на продаж, розробка дизайну виділяються з сірої маси інтерфейсів – найпростіші з них. Вміння працювати в графічних редакторах для такої роботи буде достатньо. Якщо ви володієте мовами програмування, можете поєднати дизайн і верстку макетів для сайтів. Або ж розробляти інтерфейси для мобільних додатків. На виконання таких завдань можна зробити набагато більше грошей, ніж на малюванні найпростішої графіки, і багато web-дизайнерів розвивають свою кар’єру саме в цьому напрямку.

Щоб отримати завдання побільше і подорожче, вам не обійтися без заздалегідь складеного портфоліо . Перші роботи в Інтернеті доведеться виконати за невеликі гроші: ім’я та репутацію потрібно заробити. Замовлення можна знайти на спеціалізованих онлайн-ресурсах.

Перевірені біржі роботи в Інтернеті, яким довіряють фрілансери

 • Work-zilla.com – на цьому сервісі багато завдань для дизайнерів початківців: видалити водяний знак з фотографії, намалювати візитку, банер, листівку, фірмовий бланк, створити дизайн односторінкового сервісу. Ціни на замовлення такого рівня складності коливаються в середньому від 100 до 1000 грн (платять в рублях).
 • FL.ru – тут дизайнерам пропонується заробити гроші в розділах: “Поліграфічний дизайн”, “Малюнки та ілюстрації”, “Логотипи”, “Банери”, “2D і 3D Графіка”, “Іконки”, “Анімація і флеш”, “Розробка ігор”,” Дизайн сайтів”,”Фірмовий стиль”,”Дизайн упаковки”,”Дизайн інтерфейсів”, “Шрифти”, “Інфографіка”.
 • Godesigner.ru – проводить конкурси-тендери на розробку фірмового стилю і логотипів компаній. Замовлення видно всім потенційним виконавцям, кожен з яких пропонує свої варіанти вирішення. Це хороша можливість для новачків поборотися за замовлення при відсутності портфоліо і репутації на сайті. В середньому конкуренція при конкурсі – 46 реалізованих ідей на одне техзавдання. Заробити в разі отримання замовлення можна непогані суми.
 • Freelancejob.ru – на цій біржі знайдуть роботу дизайнери, які спеціалізуються на дизайні сайтів, поліграфії, інтер’єрі, а також розробники логотипів і ілюстратори.
 • Weblancer.net – пропонує роботу ілюстраторам і дизайнерам в розділах “Банери”, “Дизайн мобільних додатків”, “Іконки і Піксель-арт”, “Інтерфейси ігр та програм”. У розділі “Графіка і Фотографія” завдання від однодоларових по заміні фону на фотографії до 100-доларових і вище по відмалюванню макета заміського будинку в ландшафті.
 • Freelance.ru– багато завдань від найпростішої обробки фото за 5 рублів до створення етикеток за 10 тисяч. Дизайнери можуть заробити гроші в категоріях: “3Д графіка”, “Поліграфія”, “Арт-ілюстрації” і “Дизайн”.

Щоб замовники вам довіряли, добийтеся на цих ресурсах доброї репутації. Кожен позитивний відгук буде працювати на Ваш рейтинг. Чим їх більше, тим більше  шансів отримати цікаве замовлення в майбутньому. Згодом необхідність брати участь в тендерах за проекти відпаде – з’являться постійні клієнти, завдяки яким ваш заробіток стане регулярним.

Скільки ж грошей можна заробити дизайнеру в Інтернеті на біржі фрілансу? Суми сильно варіюються. Це залежить від кількості замовлень, які Ви виконаєте, і їх цін. Вартість замовлень розрізняється залежно від складності роботи, бюджету роботодавця, терміновості. Кількість – від вашої працездатності. Відомі випадки, коли дизайнери могли дозволити собі не працювати на дядю, роблячи кар’єру тільки завдяки вищеописаному способу заробітку.

Як заробити дизайнеру через Інтернет магазини

Якщо ви в пошуку постійної роботи в студії, чи чекаєте дорогі замовлення, у вільний час можете створювати графічні елементи для продажу. Перший шлях – персональний авторський онлайн-ресурс. Додайте на ньому безкоштовно те, що вмієте малювати своїми руками: шрифти, кнопки, іконки, банери, інфографіки. Власний тематичний майданчик в Інтернеті – це в першу чергу чудова реклама Вашого таланту. Згодом виділіть платний розділ з більш складною графікою. А поки особистий сайт не розкручений, можна вдатися до допомоги сторонніх майданчиків, благо, їх повно.

Кращі інтернет-магазини для продажу веб-графіки:

 • Stocklogos.com, Logoground.com, Identitycrowd.com – посередники в реалізації логотипів.
 • Istockphoto.com, Fotolia.com, Shutterstock.com, Dreamstime.com, Vectorstock.com – спеціалізуються на продажу векторної графіки, а крім дизайнерської зацікавленості ці майданчики пропонують хороший заробіток для фотографів з усього Світу. Graphicleftovers.com, Fantero.com, Creativemarket.com – торгують текстурами і іконками.
 • Woocommerce.com, Themeforest.net, Wpexplorer.com – ресурси з шаблонами до WordPress.
 • Etsy.com – міжнародний майданчик з річним обсягом продажів в 2,84 млн. Доларів і 29 млн. активних покупців, що акцентує увагу на продажу виробів ручної роботи . Тут графічні дизайнери можуть відкрити магазин по збуту кліп-артів, банерів, векторів, шрифтів, макетів для друку різної поліграфічної продукції (блокнотів, бланків, календарів). Середня ціна за банер або листівку-запрошення – 5 доларів, за візитну картку – 8.
 • Illustrators.ru – російськомовний сервіс, на якому продаються ілюстрації. На сайті також є розділ, де пропонується постійна робота.
 • Vsemayki.ru – магазин орієнтований на продаж прінтованих футболок і толстовок. Також продає інші види одягу, сумки та сувенірну продукцію – все, на що можна нанести логотип або малюнок. Авторам пропонують продати свій дизайн за винагороду в 3% від кожної успішного продажу. Це чудова можливість для амбітних художників і ілюстраторів заявити про себе, демонструючи своє портфоліо мільйонам відвідувачів ресурсу. Заробіток виплачується після доставки обраного товару з авторським принтом покупцеві.
 • Printio.ru – цей ресурс також торгує одягом і сувенірами з принтами (понад 700 тис. Товарних позицій, розроблених за участю 17 тис. дизайнерів). Витративши 15 хвилин, фахівець може створити віртуальний магазин в рамках платформи, завантажити свою графіку і виставити ціни. При покупці товарів з принтами автор заробляє 15% від суми замовлення. Просуванням найбільш креативних умільців сервіс займається самостійно.

Безперечно, заробити в Інтернеті дизайнер зможе, продаючи свої творіння. Але на початковому етапі, коли немає досвіду і портфоліо, виставляється більш низький цінник, і загальний заробіток не перевищує декількох сотень доларів. Середні ж доходи регулярно продаючих дизайнерів – 1, а то і 2-3 тисячі доларів в місяць. Деякі web-дизайнери вибирають вузькі напрямки для спеціалізації. Досягнувши майстерності в певній сфері, вони заробляють в кілька разів більше, ніж “всеїдні” колеги.

Буде цікаво: Найкращі іноземні сайти для заробітку грошей в інтернеті  ТОП-5

Студії web-дизайну

Дистанційна робота в веб-студії дизайну за наймом

До співробітників web-студій зазвичай пред’являються вимоги про наявність вищої профільної освіти, умінні на високому рівні використовувати графічні редактори (Photoshop, CorelDRAW, Illustrator), розумінні принципів верстки. Часто просять продемонструвати художній смак і власний стиль, показавши портфоліо. Будьте готові працювати в команді і дотримуватися заданого плану – веб-студії спеціалізуються на масштабних проектах. Як бонус, співпраця з іменитим бюро стане досвідом, яким не соромно поділитися в резюме. Будучи позаштатним дизайнером, ви вбиваєте двох зайців: одержуєте стабільний заробіток і позбавляєте себе від переговорів з замовниками. Вакансії віддаленої роботи для дизайнерів пропонують заробити від 25 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Власна студія web-дизайну

Ви не хочете працювати за жорстким офісного графіку під чиїмось керівництвом? В Інтернеті є інший спосіб для дизайнера, щоб заробити хороші гроші – власна web-студія. Але якщо ви, наприклад, фахівець тільки в галузі графіки, а HTML, Javascript і CSS так і залишилися неосвоєними, то для розробки макетів сайтів потрібно буде залучити професіоналів. Також вам знадобиться власний онлайн-ресурс в якості візитки. Плата за його хостинг і роботу фрілансерів – основна проблема відкриття веб-студії дизайну, адже гроші на стартовий капітал є не у всіх. До того ж крім творчої роботи творця чекає і рутина – реєстрація підприємницької діяльності, пошук замовлень, переговори з клієнтами і найманими працівниками, укладання договорів, сплата податків. Це теж можна передоручити спеціально навченим людям, але витрати на їх утримання знову ж ляжуть на ваші плечі. Потрібно максимально точно прорахувати всі можливі витрати, врахувати ризики недотримання термінів фрілансерами і несвоєчасної оплати від замовників. Своя студія зажадає багато сил і уваги, перш ніж почне приносити дохід. На окупність може знадобитися близько року, а іноді й більше.

Пасивний дохід дизайнера в Інтернеті

Інтернет пропонує кілька можливостей заробляти, не витрачаючи багато часу. І при такому підході  пасивний дохід без вкладень може бути для дизайнера стабільним джерелом грошей.

Монетизація власного сайту web-дизайнера

Якщо ви створили сайт-візитку, почніть заробляти на відвідуваності. Людей завжди цікавить можливість скачування безкоштовної графіки, банери, кнопки і вектори можуть привести на ресурс велике число відвідувачів. Встановіть рекламу від пошукачів Гугл і Яндекс, партнерки і клікандери, більш детально про це читайте в статті про способи реклами в Інтернеті, з усіма їх наявними перевагами і недоліками.

Цікаві умови пасивного заробітку для дизайнерів з особистими сайтами можна виявити на тому ж vsemayki.ru, де запропоновано відкрити авторські магазини на своїй платформі і розмістити реферальні посилання на сайтах дизайнерів. Якщо відвідувач творчого сайту учасника переходить в його онлайн-магазин на “Всемайкі” і щось купує, дизайнер отримує винагороду – 25% від продажів.

За кожну покупку, зроблену по переходу по ref-посиланню з сайту дизайнера на його магазин в printio.ru, той може заробити до 30% від суми продажів.

Читайте також: Професія технічний дизайнер

Книги та відеокурси

Книги та навчальні відео з майстер-класами – чудовий спосіб заявити в Інтернеті про свої таланти і заробити на цьому.

Художник-ілюстратор Наталі Ратковскі заради самомотивації в 2015 році почала експеримент “365 днів”, обіцяючи творити кожен день. Весь рік Наташа в своєму блозі звітувала шанувальникам таланту про пошук музи. Підсумком проекту стала книга про творчість і натхнення “Малюй щодня”. Ця та інші книги дизайнера користуються величезною популярністю, і стабільно приносять Наталії пасивний дохід у вигляді відсотків від продажів.

“Отримання надбавки до зарплати або навіть нової роботи, залучення нових клієнтів – це все додаткові, побічні ефекти, публікації книг”, – ділиться досвідом веб-дизайнер Натан Баррі, який заробив в перший день продажів електронної книги “Авторитетність” 6 тис. Доларів.

Заробити на унікальних знаннях і напрацювання можна не тільки написанням книг. Ще один вид заробітку в Інтернеті для дизайнера – створення і продаж навчальних відеокурсів. Їх можна розміщувати на своєму сайті або на спеціалізованих сервісах. Суми доходу від онлайн-курсів досить великі, але наприклад, веб-дизайнер Кріс Конверс при 1800 передплатників на свій курс по адаптивному дизайну на сайті freesliv.com заробив 80 тис. доларів.

Третій спосіб заробляти дизайнеру на навчанні через Інтернет – записати на відео майстер-клас і монетизувати його на особистому Youtube каналі. Якщо тема цікава, то слухачі самі знайдуть Ваші уроки. Раніше на блозі публікувалася стаття про те, як заробити на Ютубі новачкові, рекомендується для початку ознайомитися з нею.

Висновок

Детально ознайомившись з усім вищевикладеним, стає очевидно, що заробити в Інтернеті дизайнеру цілком реально і грошова сума може бути абсолютно різною, починаючи від зарплати сумірною з прожитковим мінімумом, до величезного і непередбачуваного числа, тому що межі не існує. Потрібно лише побороти лінь , адже вашу мрію за вас ніхто не здійснить, і почати діяти креативно, постійно розвиваючи свої навички.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про