Як заробити гроші на стрімах twitch

Як заробити на стрімінгу Заробіток онлайн

Більшість сучасних людей знає, що можна добре заробляти на стрімах, або трансляціях. У цій статті піде мова про такий спосіб заробітку. Популярність сервісу twitch в останні роки набирає обертів, і все частіше говорять про появу нових мільйонерів в цій сфері. Тому не варто далі відмовлятися від можливості заробити на стрімах twitch: як почати, скільки можна отримати і про що стрім розповім детальніше в статті.

Особливосты заробітку на стрімах:

 • Оплата: близько 300 $ в місяць, якщо 1000 глядачів
 • Вимоги: харизма, почуття гумору, «підвішений язик» і любов до ігор

Як заробляти на стрімах (трансляціях)?

Стрім – це онлайн-трансляція відео в інтернеті. Дуже схоже на вебінари, але тільки в стрімі найчастіше йдуть ігрові трансляції. Інші люди можуть вільно підключатися і дивитися, як стрімер грає в гру. Людина, яка транслює відео і називається стрімером.

Twitch.tv (Твіч) – сайт потокового відео, де користувачі можуть транслювати свою гру або дивитися чужу. Існують і інші подібні сервіси, то twitch найвідоміший і популярний.

Як проходить стрім?

Більшу частину екрану займає вікно з відео, а з правого боку відкритий чат для користувачів. Ведучий (стрімер) грає в гру, коментує те, що відбувається, спілкується з глядачами і  способами розважає їх.

Глядачі можуть в будь-який момент підключитися до трансляції, подивитися відео, поспілкуватися в коментарях з іншими дивляться, поділитися враженнями та в будь-який момент піти.

Якщо ви вперше зіткнулися з таким поняттям як «стрім», рекомендую для початку подивитися на процес очима глядача. Зайдіть на сайт, знайдіть популярних стрімеров і вивчіть їх поведінку, манеру триматися, як вони коментують те, що відбувається і т.п. Спробуйте зрозуміти – чому вони популярніший інших?

Щоб почати заробляти на стрім вам буде потрібно:

 • Вільний час – не менш 3 годин, щоб у вас було достатньо часу для проведення стрімів.
 • Хороший комп’ютер, на якому вільно йтимуть потрібні гри.
 • Спеціальний софт для стрімінга (наприклад OBS або XSplit).
 • Вебкамера, якщо ви хочете бути на виду. Глядачам подобається спостерігати за гравцем, його емоціями і мімікою, так що бажано все ж грати з включеною камерою. Особливо це актуально для дівчат.
 • Високошвидкісний стабільний інтернет, щоб відео транслювалося рівномірно і без затримок заробляти на стрімах.
 • Бажання і вміння грати в ігри, адже люди не хочуть спостерігати за невмілим гравцем.
 • Почуття гумору і вміння влучно коментувати гру – вам доведеться постійно щось говорити і розважати глядачів. Якщо грати мовчки, вони швидко розбредуться по інших цікавих каналах.

Вимоги до стрімера: станьте впізнаваним

В цілому це основні вимоги до стрімера-початківця. На шляху до успіху можуть з’явитися і інші вимоги (покращений мікрофон, додати зелений фон за спину і т.п.). Але все це потім, для початку потрібно розібратися в нюансах і розглянути ваші дії.

Як успішно стрімити:

Якщо врахувати, що в даній сфері крутиться дуже багато грошей і багато стрімерів непогано заробляють на улюблених іграх, конкуренція тут велика. Але успіху домагається лише невелика частина шоуменів. Чому так? Все просто – люди хочуть спостерігати за цікавими стрімами, тому вам обов’язково потрібно виділитися.

 • Вибирайте гру, в якій ви відмінно розбираєтеся і можете здивувати глядачами вправністю, своїми фішками або вміннями.
 • Не мовчіть – обов’язково щось говоріть під час трансляції та намагайтеся розважити глядачів. Забавні коментарі про те, що відбувається, відповідайте на питання з чату, розповідайте якісь пов’язані з грою історії або просто творіть в ігровому світі щось таке, що могло б здатися цікавим.
 • Підключіть веб-камеру і дайте людям себе побачити. Візуальний контакт необхідний, щоб домогтися успіху. Люди хочуть відчувати себе в компанії, коли дивляться стрім. Багато дівчат-стрімерш домоглися успіху тільки через те, що грають з включеною камерою і примітним вирізом.
 • Виробіть свої фішки – в ваших трансляціях повинна бути якась родзинка, через яку люди будуть знову і знову повертатися і дивитися ваші гри. Намагайтеся не копіювати інших людей, а винайти щось оригінальне.

У роботі ви зможете дізнатися ще багато різних нюансів, особливо якщо будете аналізувати трансляції успішних стрімерів.

Як заробляти на стрімі хороші гроші

Ви розібралися в термінах і вимогах, так що саме час показати шлях до вашого успіху у вигляді покрокової інструкції.

 1. Зареєструйтеся на Twitch.tv.

Зайдіть на сайт, натисніть нагорі кнопку Реєстрація та заповніть інформацію про себе (пошта, ім’я, пароль, дата народження). Ніяких проблем з реєстрацією бути не повинно – ви напевно вже десятки разів реєструвалися на інших сайтах. Єдиний нюанс – деякі стримери рекомендують вказувати дату народження так, щоб вам було більше 21.

 1. Підтвердіть реєстрацію.

На вказану поштову скриньку прийде лист від Twitch, в якому буде посилання для підтвердження. Пройдіть по ній, щоб завершити реєстрацію.

 1. Встановіть спеціальні програми.

Для проведення стрімів потрібно встановити XSplit або OBS. Вирішуйте самостійно яку програму вибрати – це важливо. Я не буду детально розглядати всю нюанси і відмінності між ними, просто коротко розпишу чим відрізняються:

 • XSplit – платна, зручний і зрозумілий інтерфейс, можливість багатопотокового мовлення (одночасно стрім на ютуб, Твіч і ін.). Про оплату варто додати, що безкоштовна версія з обмеженнями, та й є способи працювати з повною версією програми. Ну ви знаєте про що я;)
 • OBS – безкоштовна, багато плагінів на неї, але багато новачків скаржаться, що розібратися складно. Стрім відразу на декількох майданчиках можна.

як заробляти на твічі

В основному стрімери працюють з XSplit, так що я розповім як заробити гроші на стрім за допомогою цієї програми. OBS працює за схожою схемою, так що проблем бути не повинно.

Читайте також: Скільки заробляють на стрімах професіонали.

Трохи налаштувань XSplit

Зайдіть на офіційний сайт xsplit.com і скачайте Broadcaster версію, натиснувши на кнопку Download.

Увійдіть, вказавши пошту, ім’я, нік, пароль і підтвердіть реєстрацію, пройшовши за посиланням з листа (Activate your account). В цілому повторюється та ж картина, як і на сайті twitch

Запустіть програму і введіть дані, які тільки що вказали при реєстрації, і налаштуйте програму. Про налаштування можна подивитися у відео нижче або прочитати в текстової інструкції.

 1. Прив’яжіть аккаунт в Twitch до програми.

У занедбаній програмці натисніть Broadcaster – Add channel – Twitch і торкніться збоку Authorize. На новій сторінці впишіть логін і пароль, які вказували при реєстрації на сайті Twitch. Клікніть Log In, в наступному вікні Authorize і ви повертаєтеся в програму, але вже авторизовані.

Трохи нижче натисніть Next, щоб програма перевірила швидкість інтернету і підключення до сервера. Процес займе кілька хвилин.

 1. Налаштуйте область екрану.

Зайдіть в верхньому меню File – Add screen region, і налаштуйте область, яка буде видна глядачам. Вибирайте так, щоб вони могли спостерігати за ігровим процесом, а зайва інформація не потрапляла в поле зору. Налаштовується за бажанням.

 1. Запустити трансляцію.

Коли все зроблено і ви будете готові приступити, зайдіть в розділ Broadcaster і виберіть трансляцію. Приміром, вона буде називатися Twitch – Ваш_нік.

Після цього на сайті Twitch в ваш обліковий запис можна буде дивитися, як ви граєте в відкриту гру. Це лише побіжний огляд програми та налаштувань, для повноцінної роботи обов’язково подивіться навчальні відео від досвідчених стримеров.

Як заробляти на twitch стрімах

Тепер перейдемо до найцікавішої частини статті – фінансової. Які існує способи заробити на трансляціях? Можна виділити 5 основних напрямків:

 1. Партнерська програма Twitch. Відмінно підійде для початківців стрімерів. Для підключення ви повинні проводити трансляції не рідше, ніж 3 рази на тиждень, і кожну трансляцію повинні дивитися більше 500 чоловік. Крім того ваше відео повинно відповідати правилам сервісу, з ними можна ознайомитися на сайті.

Після підключення під час вашої трансляції буде показуватися відео-реклама, і ви отримаєте 50% від відрахувань. Частоту рекламних роликів можна налаштувати самостійно, але не дуже часто (2-3 рази на годину досить).

Оплата 3,5 $ за 1000 переглядів (враховуйте, що мінімум 60% глядачів встановили AdBlock). Багато на цьому не заробити, так що краще використовувати і інші методи.

 1. Продаж реклами у вікні трансляції. Підійде для успішних стрімерів з великою кількістю глядачів. Потрібно знайти рекламодавця, який погодиться розмістити рекламу у вашій трансляції.

Ціна визначається в залежності від кількості глядачів і щедрості замовника. Конкретні цифри по доходу тут складно назвати. У перший час можна вставляти свої власні рекламні посилання (партнерські програми, рефералки), які будуть цікаві глядачам.

 1. Платна підписка на канал – глядачі можуть підписатися за певну плату на вподобаного стрімера. При цьому він не буде бачити рекламу, а в чаті у нього буде спеціальний значок і унікальні смайли від стрімера.

Так що намагайтеся зацікавити людей, щоб вони хотіли спостерігати за вами постійно і без реклами. Тільки так ви зможете заробити на стрімі. Крім того, створіть унікальні смайли для чату, щоб у людей був стимул підписуватися (вони зможуть їх використовувати і виділитися в чаті). Якщо самостійно не вмієте малювати, замовте у фрілансерів на біржах.

Ціна передплати – 5 $ в місяць, але половину від суми забирає Twich. В середньому підписується зазвичай близько 1% від числа постійних глядачів. Для багатьох стрімеров це головне джерело доходу, але скористатися цим зможуть тільки ті, хто підійшов під правила партнерської програми (дивіться перший пункт в цьому списку).

 1. Пожертвування від глядачів – вкажіть на каналі реквізити для добровільних пожертвувань, і коли ви станете популярним і відомим, люди почнуть посилати гроші.
 1. Сервіс донатів – це спеціальний сервіс, який за своєю суттю схожий з пожертвуванням, але він автоматизований і набагато зручніше для користувачів. Пригадується успішним стримера, які користуються популярністю або дають корисну інформацію (наприклад, навчальні відео).

Вам потрібно буде зареєструватися на спеціальних сервісах, прив’язати аккаунт і встановити мінімальну суму для донату (наприклад, 50 рублів). Коли якийсь ваш шанувальник захоче висловити свою повагу, він сплатить Донат.

Детальніше про те, що таке донат і як на цьому заробити.

Ще один плюс для глядачів – можна прикріпити до оплати повідомлення, яке відобразиться на екрані і його точно прочитає стрімер. Актуально для популярних трансляцій, де в чаті пишуть дуже багато повідомлень і це єдиний спосіб донести інформацію стрімеру (подяку, задати питання, дати пораду і т.д.).

заробіток на відеотрансляціях

Не забувайте, що ви вказуєте тільки мінімальну суму, а глядачі можуть надсилати набагато більше (бували випадки, коли надсилали десятки тисяч доларів). Тому передбачити дохід складно. Але щоб заробляти на стрімах twitch таким способом, вам потрібно стати популярним.

Скільки можна заробляти на стрімах з аудиторією 1000 осіб

В інтернеті можна знайти гіпотетичні розрахунки доходів стрімера, коли його аудиторія розростеться до 1000 чоловік:

 • Реклама буде приносити в середньому 15 $ за трансляцію * на 3 рази в тиждень = 180 $ в місяць.
 • Платну підписку оформить приблизно 10 осіб (1% від 1000) = 25 $.
 • Встановіть Донат на 1 $ (середня сума), і за одну трансляцію вийде близько 10 $, що в місяць виллється в 120 $.

Разом в місяць можна отримати 325 $, з урахуванням досить усереднених значень. Виходить досить непоганий дохід для людини, який заробляє граючи в ігри. Головне в цій справі виділитися серед натовпу однотипних стрімеров, проводити цікаві і душевні трансляції, дістати постійну аудиторію. Тоді ви зможете заробити гроші на стрімах в twitch, і по-справжньому любити свою «роботу».

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар