Користувачі новачки часто закидають форуми питаннями що таке донати і навіщо вони потрібні? Для початку з’ясуємо значення слова “donate” англійського походження. У перекладі воно означає «дарувати» чи «жертвувати».
Запитайте будь-якого геймера зі стажем, що таке донат, і по блиску його очей зрозумієте: зачепили найтонші струнки юзерської душі. На сленгу цієї публіки донат – оплата реальними грошима цілого ряду віртуальних привілеїв.
Отож якщо ви заробляєте на стрімі, то донати стануть для вас чудовим варіантом додаткового заробітку. Також багатьох зараз цікавлять донати в популярних мобільниіграх Clash of Clans та Clash Royale.
Зміст
Донат це перш за все гроші
З’явившись в ігровій індустрії, донати спочатку забезпечували процвітання самим креативним ігровим проектам. Всі розробники закликали своїх користувачів кидати їм гроші, якщо гра припала до смаку.
Але віртуальне золото текло до рук найбільш талановитих творців онлайн-розваг. Донат тоді був своєрідною винагородою творцям ігрового дітища від вдячних користувачів. Утворилася каста донатерів – тих, хто завжди оплачував всякі необов’язкові, але вельми привабливі бонуси. Вони давали можливість грати тим, хто не в змозі платити.
Поступово спонсорувати таким чином, почали всі ігри. Адже завжди знайдуться «благодійники», яким легше купити, ніж заслужити перемогу. Поступово кожна гра обросла системою пожертвувань. Вони стали негласним правилом і добровільно-примусовою умовою перебування в ігровому онлайн-світі.
🎯 Читайте також: Як заробляти на стрімах.
Що таке Донат в іграх: хто, навіщо, кому
Які ж «пряники» обіцяють ігровим донатерам? Зазвичай в безкоштовних геймах, створених за типом free-to-play, учасникам пропонують придбати:
- Суперекіпіровку, наприклад , бронетруси або бронеліфчики як гаранти стовідсоткової безпеки.
- Різні прикрашення типу малинового камуфляжу на Калаш або орнаменту з сердечок на вогнемет.
- Квиточки в цікаві місця.
- Збільшену швидкість прокачування у вигляді тижневого благословення ігрового божества, або придбаного на місяць досвіду.
- Ігрову валюту, що дозволяє обзавестися чимось додатковим (вона має в реальному світі власний курс, скажімо, 1 одиниця донату дорівнює 30 грн).
У платній грі, маркованій як pay-to-play, в якості додаткових бонусів можуть виступати унікальні засоби пересування. Так, в World of Warcraft можна прикупити швидкохідних маунтів і петів.
Способи оплати можуть бути самими різними:
- СМС з мобільного телефону.
- Банківською картою.
- Шляхом транзакцій через платіжні системи: WebMoney, PayPal, Яндекс.Гроші, QIWI.
Хто вони – донатери, або «Заціни: тут реальні пацани!»
Спонсори-геймери – ненаситні суб’єкти. Апетит у них зростає під час гри. Отримавши якусь реліктову штучку на тиждень або на місяць, вони не можуть змиритися з її втратою і готові платити за її повернення будь-які гроші.
Розробники мають від них не тільки багато гемору і головний біль, що не проходить. Донатери вимагають постійного введення в гру нових крутих фішок. Часто ця еліта веде себе просто по-хамськи, відкрито нагадуючи про свої інвестиції і права: мовляв, хто платить, той і замовляє музику.
Ці хлопці не позбавлені снобізму. Вони люблять хизуватися тим, що фінансують розробників. Хоча, якщо копнути глибше, до тих доходить лише мізерна частина спонсорського капіталу. В основному він осідає в кишенях власників серверів. Але донатерам справи немає до таких тонкощів. Вони позують один перед одним, вихваляючись, як трофеями, купленими привілеями.
Якщо ви ще не всі зрозуміли про донат – що це таке і яка від нього користь геймеру – то уявіть собі аборигена, який купує різні дрібнички у європейських колоністів. Дикун поняття не має, навіщо йому портмоне або години, але не може встояти перед спокусою мати ці цікаві штучки.
Чи воно того варте?
Чітких розцінок на донати у творців ігор немає. Зате скрізь – і в WoW, і в Runes of Magic, і в інших не менш захоплюючих геймах – діє один і той же принцип. Його можна сформулювати так: чим далі в ліс, тим більше дров. На підході до максимального рівня ставки неймовірно зростають, розвіюючи ілюзії про те, що можна скупити все «смачненьке» в донат-магазині.
При підрахунку в реальній валюті це добро може обійтися в тисячу (!) євро. Отямившись і зрозумівши, що без донатів перемога не світить, багато виходять на підході до фінішу. Якщо покупки в гейм-магазині стають не по зубах частині учасників, то починаються чвари між ними. Зрештою, місцева «аристократія» витісняє «нищебродів», і ті змушені покинути розбалансоване поле ігрової сутички.
Що таке донат на стрімі?
Матеріальна винагорода стрімера від онлайн-глядачів за показ чогось цікавого в прямій трансляції на відеохостингу: YouTube, Twitch, LiveEdu – це і є донат на стрімі.
На Заході деякі автори відеосюжетів дякують щедрим передплатникам стриптизом, виставляючи перед екраном дівчат, що роздягаються. Правда, сьогодні Twitch став відправляти в бан за подібний перфоменс. Але є і більш пристойні види подяки стрімерам, наприклад, «відпрацювання» доната в 10 баксів тою ж кількістю акробатичних номерів.
Вивід донату на стрімі: крок за кроком
Налаштування коду.
Потрібно ввести отриманий від одного з вищевказаних серверів код у відповідний плагін браузера. Це дозволить використовувати його в автоматичному режимі в момент прямої трансляції.
Яка саме інформація буде відображатися на екрані, визначає конкретний стрімер. Найчастіше виводять:
- Імена останніх донатерів і пожертвувані ними суми.
- ТОП-10 максимальних донатов
- Загальний обсяг винагород за весь період або інтервал часу: місяць, тиждень, добу.
- Підключення картинки.
Більшість стрімерів виводять інформацію для глядачів із залученням ефектної анімації або іншого забавного відеоряду.
Крутий саунд
Хітова мелодія здатна привернути увагу багатьох людей. Серед донатерів чимало меломанів. Впізнаваний звуковий сигнал дозволить і самому стрімеру під час гри не прогавити новий донат.
Подячне слово
Чарівному «спасибі» радий кожен інвестор. Донатер відчує себе на сьомому небі, якщо на додачу до подяки буде винагороджений яким-небудь обіцяним фокусом або дією.
Маленькі хитрощі
Щоб підбурити перших донатерів, стрімеру слід взяти ініціативу в свої руки. Можна задонатити самому собі або попросити про це приятелів, повернувши їм налом пожертвувані гроші. Зазвичай це спрацьовує: люди так влаштовані, що наслідують приклад найсміливіших і щедрих.
Що таке донат на Ютубі?
Варіацій монетизирування стріму на YouTube не так вже й багато. Найчастіше відеоблогери всіх країн вдаються до універсального способу – донату. Розміри пожертвувань від глядачів іноді приємно дивують творців відеопотоку.
5 кроків для запуску трансляції з донатом на Ютубі:
- Вписування гаманця WebMoney.
- Встановлення та налаштування OBS – утиліти, проводить в Мережу мультимедійний контент.
- Завантаження CRL плагіна на obsproject.com.
- Налаштування донату на стрімі Ютуба шляхом реєстрації на Donation Alerts.
- Організація свого стріму з аудиторією не менше сотні передплатників і погодженням часу трансляцій.
Супердонати, або Хто більше?
Багатьом стрімерам-стартерам напевно додадуть впевненості рекордні розміри донатов від якогось араба, який виступав під ніком Motar2k. Правда, він дякував тільки найпопулярнішим авторам, але як він це робив! Так, один тільки стрімер Pasha отримав від нього ні багато ні мало-25 000 доларів.
Експерти вважають, що у доната є всі шанси стати третім за значимістю мотиватором – після слави і жінок – в роботі вільних блогерів і програмістів. Хотілося б тільки, щоб від цього виграли всі учасники віртуального світу.