Як заробляти на відгуках в інтернеті – найкращі сайти та поради

0
35
Заробіток на відгуках

Якщо ви активний інтернет-користувач, то можете поділитися своєю думкою і заробити на відгуках хороші гроші! Існують спеціальні сайти для заробітку на відгуках в інтернеті, які пропонують своїм користувачам писати огляди до товарів і послуг і отримувати за це реальні гроші.

Людина, яка переходить по пошуковому запиту на ваш відгук, збільшує відвідуваність ресурсу і приносить додаткові гроші за перегляд реклами. Саме тому власники сайтів з відгуками готові платити вам за вашу думку про товари. Отже, як реально заробляти гроші на відгуках? Спробуємо розібратися.

Скільки можна заробити на відгуках в інтернеті

Точна сума залежить тільки від вашого бажання і частоти написання своїх оглядів та коментарів. Перевага такого заробітку полягає в наступному: виклавши відгук один раз, ви будете постійно отримувати з нього прибуток. Чим більше ви додасте відгуків, тим вища ймовірність перегляду, тим, відповідно, більше грошей отримаєте.

Здебільшого сайти з платними відгуками оплачують роботу в рублях, але зараз доступний і заробіток в гривнях.

Вартість перегляду ваших відгуків варіюється від 5 до 20 копійок в залежності від якості тексту і сайту, де він розміщений. При самому вдалому розкладі ви зможете заробляти близько 15 тисяч рублів (7 тис. грн) на місяць, якщо працювати на декількох біржах одночасно. Середній заробіток в перший місяць роботи буде становити близько 200-300 рублів, але оскільки з часом ваших відгуків буде все більше і більше, ваш постійний прибуток буде зростати.

Також існують сайти для заробітку на відгуках, які платять саме за відгук, а не за перегляд ваших оглядів, тобто написали – отримали. Один відгук на таких сайтах може коштувати 10-20 рублів. Мінус цього способу в тому, що ви заробляєте тільки поки пишете, адже в першому випадку ви отримуєте гроші і після написання відгуку.

Як заробити гроші на відгуках в інтернеті?

Все, що вам потрібно зробити, щоб почати заробляти гроші на відгуках – перейти на сайт, призначений спеціально для відгуків і зареєструватися там, вказавши всю необхідну інформацію. Заведіть власний електронний гаманець (більшість виплат здійснюється на Webmoney), вкажіть його номер в налаштуваннях і починайте роботу.

На всіх ресурсах існують основні правила, яких потрібно дотримуватися, коли пишете свої матеріали.

Наприклад, оплачуються відгуки довші від 500 символів без пробілів. Насправді відгуки повинні бути більші, щоб пошуковики краще їх обробляли, а сайт отримував трафік і нових користувачів. Також текст повинен бути змістовним, цікавим, грамотно написаним і унікальним.

Перш ніж написати відгук, добре вивчіть товар або послугу. За недостовірну інформацію вам ніхто не заплатить. Наприклад, якщо ви не користувалися праскою Philips, вам буде складно написати про неї докладно. З одного боку, необхідно писати на «дорогі» теми: косметика, готелі, ресторани, машини, з іншого боку потрібно робити це досить правдоподібно.

Не забувайте про актуальність тематики. Найкраще писати відгук про товар і послуги, які затребувані в даний час. Наприклад, якщо ви залишите відгук про старий телевізор – швидше за все, його ніхто не прочитає. А замітка про новий мобільний телефон, який вийшов нещодавно, приверне на вашу сторінку велику кількість читачів.

А тепер саме час розповісти про те, де заробляють на відгуках.

Сайти для заробітку на відгуках

Робота в інтернеті відгуки дається на спеціальних сайтах. Російською вони називаються «отзовики». Це саме ті сайти, де можна заробити на відгуках. На них розміщені тисячі думок про найрізніші послуги, товари і компанії. Найбільша перевага сайтів – коментарі для них пишуть реальні люди. В одному місці зібрано величезну кількість достовірних відгуків, тому бажаючому дізнатися про товари не потрібно блукати по форумах в пошуках потрібної інформації.

Найпопулярніші сайти — Irecommend.ru і Otzovik.com. Про перший ми вже писали в окремій статті. Відгуки з цих сайтів зазвичай в числі перших позицій видачі пошуковика. Тобто, вводячи в запит на пошук «товар відгуки», в першу чергу ви натрапите саме на ці сайти. Існує також кілька сайтів, які поступаються першим двом сайтам за кількістю відвідувачів, але пропонують своїм користувачам непогані можливості для заробітку. Мова йде про ресурси Tutux.ru і СпасибоВсем.

У кожного з сайтів є як переваги, так і недоліки. Розглянемо кожен з них детальніше.

Як заробити пишучи відгуки? Дуже просто – реєструєтесь на вказаних сайтах і починайте писати свої огляди.

Увага! Дуже прикро, але заробляти на відгуках можна здебільшого в рублях. Аналогічних українських проектів наразі немає.

Види сайтів для заробітку на відгуках і коментарях

В Інтернеті є чимало ресурсів, які збирають у відкритому доступі достовірні відгуки від споживачів, проте не всі з них цікаві в перспективі заробітку. Умовно сайти, на яких можна заробити на відгуках, діляться на дві групи:

 1. Сайти відгуків, де вибір тем виключно за автором;
 2. Біржі контенту, які шукають виконавців для написання фідбеків на замовлення.

Зупинимося лише на перевірених лідерах, які давно і стабільно виплачують винагороди авторам за їхні коментарі.

Як заробити на відгуках з Irecommend

Проект Irecommend (огляд читайте тут) був створений в 2008 році. Спочатку він був каталогом рецензій, але поступово трансформувався в сайт оплачуваних відгуків. На сьогоднішній день сайт лідирує серед схожих сайтів, володіючи найбільш високою відвідуваністю.

Як заробити на відгуках з допомогою цього сайту:

 • Кожен раз, коли хтось переглядає ваш відгук на сайті, ви отримуєте на рахунок 5 копійок. Ставка фіксована, вона не збільшується з розвитком навичок автора або залежно від оцінки відгуку.
 • Якщо ви напишете відгук на популярну тему, то його можуть переглянути тисячі відвідувачів, і 5 копійок перетворяться в 100-500 і більше рублів. А адже в день ви можете писати по 3-5 відгуків.
 • Сайт має реферальну систему, можливості додавати користувачів у друзі, однак не заохочує авторів бонусами. Зате переглядати ваш відгук будуть набагато частіше, ніж на інших ресурсах, тому і заробіток може бути вище.
 • Відгук на Irecommend повинен бути не менше 500 знаків;
 • Щоб нарахування не зупинили, потрібно мінімум раз на місяць писати новий відгук.

Вивід зароблених коштів можна замовити після накопичення на рахунку суми розміром 150 рублів. Гроші приходять на гаманець протягом 10 днів після заявки.

Заробіток на відгуках з Otzovik

Otzovik – сайт, який йде на другому місці за популярністю. Він створений у 2010 році. Працює за таким же принципом, як і Irecommend, хоча має кілька суттєвих відмінностей. Мінімальна сума першої заявки на виведення – 200 рублів (після першого разу можна ставити на вивід від 100 рублів).

Виплати здійснюються протягом п’яти робочих днів. Вперше заявку на вивід можна подати після місяця з моменту публікації першого відкликання.

Сайт має цілий ряд переваг.

Ресурс Otzovik.com виплачує авторам одноразовий бонус за написання відгуку. Його величина залежить від розміру тексту, його якості та наявності фотографій. На більшу суму сподіватися не варто, розмір бонусу – в середньому 7 рублів. На жаль, сайт має один, але дуже вагомий недолік – переглядів на ньому набагато менше, ніж на Irecommend.

На відміну від попереднього сайту, тут ви можете заробляти репутацію, збільшуючи вартість перегляду відгуків. У середньому вони платять від 3 до 7 копійок, але за відгук хорошого автора сума може значно збільшитися. Також ресурс має систему додавання інших авторів в друзі і реферальну програму, яка також збільшує дохід. Суть реферальної програми проста – ви запрошуєте авторів на сайт і отримуєте 15% їхнього заробітку.

«Отзовик» дає користувачам можливість писати великі професійні огляди за високу плату. Для цього вам необхідно отримати статус експерта (подати заявку можна в особистому кабінеті). Сайт платить експертам від 100 рублів за 1000 символів і 50 рублів за кожну якісну фотографію. Ціни можуть бути збільшені до 500 рублів, але щоб стати експертом, ви дійсно повинні бути професіоналом у своїй темі.

Якщо вам цікаві і інші способи, які допомагають заробити гроші в інтернеті – читайте нашу велику оглядову статтю.

Tutux

Tutux.ru. Зовні схожий на Irecommend.ru. Відрізняється більш вигідними умовами, але низькою відвідуваністю. Фіксована ставка за перегляд – 10 копійок. Разом з цим сервісом ви будете заробляти близько 100 рублів за 1000 унікальних переглядів. Звичайно, за кількістю переглядів не варто порівнювати ресурс з його популярними конкурентами, зате майданчик пропонує свої користувачам цікаві конкурси, вкладаючи в них чималі кошти.

Мінімальна сума виводу – 300 руб. Відсутня система рейтингу, зате є реферальна програма – за залучення учасників ви зможете отримати 20% прибутку. Чи Реально заробити на відгуках з допомогою Tutux.ru? Реально, але сума заробітку буде менша, ніж на інших сайтах схожої тематики.

СпасибоВсем

Заснований в 2012 році, ресурс СпасибоВсем схожий своїм інтерфейсом на Отзовик і працює за таким же принципом, що й інші сайти. Виплачує вітальний бонус за реєстрацію в розмірі 300 рублів. За кожен перегляд автор отримує 10 копійок. Мінімальна сума для виводу – 200 рублів.

Ще один нюанс: огляд чи відгук для заробітку на ньому повинен містити не менш як 750 символів. Часто на сайті проводяться конкурси з грошовими призами, також ресурс має реферальну програму, згідно якої користувачеві виплачується 10% від заробітку залучених авторів.

Один з недоліків майданчику – якщо активності не було місяць, виплати припиняються. Також на сайті довга і сувора модерація і низька відвідуваність, тому щоб заробляти хоч якісь гроші, необхідно постійно розміщувати відгуки, і краще поєднувати цей сайт для платних відгуків з іншими.

Кращі біржі контенту

Крім самостійного розміщення постів, заробляти в інтернеті на коментарях про послуги і товари можна, роблячи замітки на замовлення. Існують спеціальні біржі відгуків і коментарів, на яких постійно купуються фідбеки. Рекомендую дві кращих біржі:

QComment – заробіток залежить від рейтингу користувача: чим він вищий, тим більше доступних замовлень і вищі розцінки. Для роботи потрібно пройти іспит. Напрацювавши рейтинг, за розміщення одного відгуку можна заробити в середньому 80 рублів.

Advego – на цій біржі контенту замовники також шукають авторів для розміщення відгуків за гроші. Залежно від обсягу та складності замовлення на написання тексту робота може бути оплачена як в кілька рублів, так і в кілька сотень.

Поради та рекомендації для написання відгуків онлайн

Заробляти вдома на відгуках може кожен. Все, що вам необхідно – інтернет, трохи терпіння та початкові знання правил російської мови (бо очевидно, що саме цією мовою доведеться писати). Щоб збільшити прибуток і швидше розвинутися в цій сфері, обов’язково дотримуйтесь наступних порад:

У спілкуванні з читачем використовуйте легку, просту мову. Уявіть, ніби ви розмовляєте зі знайомим. Додайте трохи гумору, але уникайте «тикання».

Не варто думати, що від вас буде потрібно писати тільки позитивні та схвальні відгуки. Ні, пишіть правдиву інформацію.

Ні в якому разі не копіюйте текст з інших сайтів. Будь-який майданчик з розміщення платних відгуків має вбудовану систему перевірки на плагіат. Порушників правил відразу блокують.

Додайте хоча б по одному відгуку в місяць, щоб потік фінансів не припинявся.

Правила роботи для новачків

Логіка отримання заробітку на відгуках і коментарях проста – їх повинна прочитати якомога більша кількість користувачів. Щоб заробляти з максимальною віддачею, рекомендується слідувати нижчеподаному переліку правил:

 1. Вибирати теми, які були б цікаві якомога більшій кількості читачів. Мало кого зацікавить думка про роботу компанії “Роги і копита” в місті Н. А ось цікаво викладену точку зору про новий серіал прочитають тисячі. Основними завсідниками подібних сайтів є жінки, тому найбільш затребувані теми – косметика, ліки, дієти. Добре читаються коментарі про побутову техніку, ресторани, курорти.
 2. Писати відгуки довжиною не менше 500 символів без пробілів. Як показує практика, пошукові системи набагато охочіше шукають тексти в кілька тисяч знаків, ніж замітки в стилі: “Добре, рекомендую”. Та й читачів цікавлять подробиці – що сподобалося, які присутні недоліки. Не економте букви – люди цікаві, і їм потрібні відповіді.
 3. Писати слід не хвалебні оди, а реальні враження, по можливості викладати фотографії хорошої якості. Цікаві змістовні статті оплачуються сайтами дорожче. А негативні відгуки часто читаються частіше позитивних.
 4. Думати при написанні назви, як потенційний покупець. Безсумнівно, заголовок “Це те, що я шукала все життя” більш відображає ваші емоції. Але люди шукають банальні “Відгуки про памперси фірми N” або “Телефон S. Недоліки”.
 5. Потрібно робити відгуки не тільки змістовними, але і красивими: розбивати текст на абзаци, додавати свої якісно зняті фотографії, чергувати текст з картинками.
 6. Писати грамотно і цікаво – на більшості сайтів-отзовіков є функції підписок і рекомендацій. Чим більше підписок, тим більше переглядів.
 7. Періодично проводити ревізію своїх робіт – можливо, з часом ви захочете поміняти заголовок або взагалі весь текст. На туфлях відламався каблук через місяць? Попалася пересолена партія маслин? Не забудьте уточнити у старому відгуку – читачі будуть вдячні вам за щирість.
 8. Більшість з представлених проектів пропонують партнерську програму  на своїх умовах, яка може значно збільшити ваш підсумковий заробіток. Використовуйте це.

Як збільшити дохід з відгуків в інтернеті

Практика показує, що успішніші ті відгуки, які пишуться про більш дорогий і рідкісний товар або послугу, а також на те, що впливає на красу та здоров’я людини.

Використовуйте інтригуючі назви, які спонукають читача зайти на сторінку з відкликом і прочитати його повністю.

Всі отзовики працюють за принципом: створення сторінки з назвою товару, а потім відгуки розміщуються на ній. Це означає, що коли відвідувач зайде на сторінку з об’єктом, який його цікавить, він побачить усі відгуки. А вам потрібно, щоб він покликав саме на ваш. Для цього можна використовувати кілька інструментів:

Заповнення профілю. Додайте аватарку, можна цікаву фотографію або картинку. Заповніть інформацію про себе: що вмієте, чим розбираєтеся і т. д. Ну і додайте посилання на інші ваші відгуки, якщо вони є.

Не пишіть там, де вже більше сотні відгуків, швидше за все серед них є дуже хороші і популярні. Конкуренцію легше витримати там, де відгуків менше.

Заведіть друзів. Не забувайте коментувати чужі відгуки, тому що отримаєте відповідь коментар до вашого, а це як мінімум + 1 перегляд. І не забувайте відповідати на ці коментарі. Так у вас з’являться друзі, які взаємно будуть допомагати вам.

Найпопулярніші теми для заробітку на відгуках

Сьогодні до таких відносятся:

 • ресторани, готелі;
 • побутові електроприлади, цифрова техніка та мобільні пристрої;
 • автомобілі;
 • ліки;
 • медичні та косметологічні процедури;
 • косметика і всілякі засоби по догляду;
 • опис брендів;
 • сфера кіно і шоу-бізнесу;
 • інші дорогі і рідкісні товари і послуги.

Немає нічого складного в тому, щоб написати відгук про продукти, подорожі, послуги, переглянутий фільм або прочитану книгу — просто поділитися враженнями і заробити за це гроші.

Тепер ви знаєте, як заробити на відгуках в інтернеті. Можливо, це не принесе вам мільйона доларів, зате стане першим кроком на шляху до успішної кар’єри журналіста або копірайтера.

Головна перевага цього способу заробітку – він підходить навіть новачкам. Адже для написання відгуків за гроші не потрібно мати досвід. Комп’ютер, інтернет і трішки вільного часу – це все, що потрібно для старту. Тут вам платять за вашу думку. Величезних грошей така активність не принесе, але зможе стати стабільним джерелом отримання пасивного доходу.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
avatar
  Підпишіться  
Сповітити про