Оцініть статтю!

Як відкрити своє кафе з нуля – успішна реалізація бізнес-ідеї з покроковою інструкцією

відкрити своє кафе

При грамотному підході відкриття кафе з нуля – чудова ідея для бізнесу. Щоб вкладена сума грошей принесла очікувану віддачу, важливо врахувати всі нюанси обраної сфери і продумати деталі – від вибору місця для покупки або оренди до отримання згоди перевіряючих служб на те, щоб відкрити заклад.

Перший етап відкриття кафе з нуля – реєстрація ФОП або ТОВ

Ведення комерційної діяльності неможливо без реєстрації себе як приватного підприємця (ФОП) або установи компанії (наприклад, товариства з обмеженою відповідальністю).

Процес реєстрації приватного підприємця простіший і швидший, ніж організації повноцінної компанії.

При установі фірми у формі ТОВ потрібно буде затратити більше часу на формування пакету документів, необхідного для реєстрації, що складається, зокрема, з:

 • наказів на наймання генерального директора і бухгалтера або оформленої згоди на виконання їх обов’язків однією особою;
 • рішення засновників про створення компанії;
 • договору про найм або придбання приміщення, адреса якого буде вказана як юридична;
 • статуту та інших.

При організації ТОВ обов’язково потрібно буде створювати установчий фонд. Для коректного формування звітності важливо спочатку правильно визначити КВЕДи.

Обов’язково слід повідомити відповідні інстанції про плани відкрити точку. В іншому випадку власнику може загрожувати штраф.

Ліцензування діяльності і вибір системи для оплати податків

Щоб відкрити кафе, робити ліцензію не потрібно. Єдиний виняток – оформлення дозволу на продаж алкогольних напоїв та / або тютюнових виробів. Без ліцензії можна пропонувати відвідувачам лише пиво.

Як відкрити кафе з нуля – покрокова інструкція

Щоб бізнес-ідея успішно реалізувалася, необхідно розуміти що потрібно, щоб відкрити кафе з нуля. Діяти рекомендується за наступним алгоритмом:

 1. Вибір району для розташування.
 2. Пошук приміщення для оренди або купівлі.
 3. Закупівля обладнання.
 4. Облаштування об’єкта.
 5. Отримання необхідних для відкриття кафе дозволів
 6. Пошук і найм працівників.
 7. Складання меню і проведення маркетингових заходів.

Кожен з вищевказаних пунктів необхідно розглянути окремо.

Визначення району для відкриття кафе

Без грамотного вибору місця під кафе бізнес не буде ефективним.

Успішно відкрити заклад можна як в центрі міста, так і на його околицях. Кожен варіант має свої переваги.

Вартість найму або купівлі приміщення в центрі через підвищену прохідність вища. Купити або орендувати площу на периферії дешевше, але через низький клієнтський потік прибуток теж може бути меншим.

При виборі району необхідно враховувати його специфіку. Наприклад, найкраще відкривати кафе в густозаселеному місці і з мінімальною присутністю конкурентів.

Вибір конкретного приміщення

Перш за все, слід визначитися – чи буде площа орендуватися або оформлятися у власність.

При укладанні договору в разі найму приміщення початкова вартість відкриття кафе буде нижчою, зате доведеться регулярно платити за оренду.

Придбання площі у власність теж має негативну сторону – якщо бізнес-ідея не буде успішною, то на продаж приміщення потрібно буде витратити час. А якщо ринкова ситуація зміниться, то можна і втратити гроші на коливанні вартості об’єкта.

Оптимальний варіант – орендувати площу з можливістю викупу при ефективної реалізації обраної ідеї для бізнесу.

Незалежно від того, який варіант буде обраний, при пошуку об’єкта слід орієнтуватися на наступні параметри:

 • розмір приміщення – підбирати площу необхідно під запланований обсяг бізнесу, враховуючи, що потрібно вмістити зал для відвідувачів, бар, кухню, підсобні приміщення та комори;
 • прохідність – потрібно оцінювати не тільки піший трафік потенційних відвідувачів, але і автомобільний;
 • розташування входу – оптимальне, якщо двері будуть з вулиці, а не з двору або глибини будинку;
 • візуальні характеристики – високі стелі, великі вікна, якісна вентиляція та просторі кімнати зроблять вбрання заклад привабливим для відвідувачів.

Для ефективної реалізації бізнесу також бажано, щоб приміщення знаходилося на першому поверсі, а вікна виходили на візуально привабливе місце. Перевагу потрібно віддавати об’єктам, які розташовані на перетині вулиць.

Закупівля обладнання

Для початку потрібно наступна техніка:

 • міксер;
 • холодильник;
 • морозильна камера;
 • духова шафа;
 • обладнання для випічки;
 • кавова машина.

Залежно від специфіки конкретного бізнесу може знадобитися додаткове обладнання. Його можна буде докупити вже після того, як заклад буде відкрито. Але краще продумати і придбати всю техніку заздалегідь.

Для зниження витрат при відкритті бізнесу можна взяти техніку в оренду з можливістю подальшого викупу.

Ремонт та облаштування об’єкта

Від того, наскільки якісно буде проведений ремонт з точки зору пожежної та санітарно-епідеміологічної безпеки і від ефектності дизайну приміщення залежить задоволеність відвідувачів відвідуванням закладу. У зворотному випадку можна не тільки втратити реальних і потенційних клієнтів, але і отримати відмову в узгодженні перевіряючими інстанціями.

Довірити облаштування інтер’єру краще професійним дизайнерам – експертний підхід дозволить підвищити віддачу від бізнесу.

Отримання дозвільних документів

Для повноцінної роботи відкритого закладу необхідно отримати погодження перевіряючих інстанцій:

 • дозвіл від пожежної інспекції;
 • висновок від представника регулюючої організації, який підтверджує відповідність точки санітарно-епідеміологічним нормам;
 • згоду на відкриття від Адміністрації;
 • дозвіл на розміщення зовнішньої реклами;
 • ліцензію на тютюн і алкоголь (при необхідності);
 • узгодження з органами поліції на установку сигнальної кнопки.

Вам буде цікаво: Як відкрити салон краси.

Щоб відкрити точку необхідно відповідно до стандартів налагодити процедури дезінфекції і вивезення сміття, організувати водовідведення, укласти договір на послуги пральні та інше.

Перед придбанням приміщення або укладенням договору оренди необхідно перевірити точку на відповідність вимогам – можливо, що витрати на приведення у відповідність з нормами будуть невиправдано високими.

Підбір та працевлаштування персоналу

Кількість і категорії співробітників залежать від обсягу бізнесу і його напрямку. Для середнього закладу необхідно:

 • 2 кухаря;
 • 2 бармена;
 • адміністратор;
 • 2 офіціанта.

Перший час можливо суміщати посади, наприклад, поклавши обов’язки по прибиранню на адміністратора. На визначення чисельності працівників впливає режим роботи, тип закладу, потенційна і реальна завантаженість відвідувачами.

Складання меню і проведення акцій

Перед тим, як остаточно відкрити заклад, важливо продумати меню. Необхідно включити в нього страви, які можна буде швидко приготувати – відвідувачі не повинні довго чекати. При цьому в основному варто використовувати інгредієнти, які можуть зберігатися тривалий час – на початку ведення бізнесу може не бути бажаного потоку клієнтів.

Щоб залучити потенційних відвідувачів, бажано провести ряд акцій – зробити кожне п’яте замовлення безкоштовним, ввести знижки при зверненні за рекомендацією, розробити бонусну систему. Важливо щоб проведені заходи забезпечували потік клієнтів, але не скорочували підсумковий прибуток.

Читайте також: Як відкрити магазин одягу з нуля 

Скільки коштує відкрити кафе з нуля

Перед реалізацією задуманого проекту слід зрозуміти витрати на його відкриття. Всі витрати можна розділити на разові і постійні.

До пунктів, які потрібно врахувати при відкритті бізнесу, відносяться витрати на:

 • придбання обладнання;
 • покупку меблів і витратних матеріалів (скатертин, посуду, столових наборів і інших);
 • ремонт і дизайн;
 • замовлення і установку вивіски і зовнішньої реклами;
 • придбання приміщення (якщо воно не буде орендовано).

Регулярними витратами вважаються:

 • закупівля продуктів;
 • оплата праці співробітників;
 • оплата орендних і / або комунальних внесків;
 • податкові та страхові відрахування.

Списки приблизні. Перш ніж відкрити заклад того чи іншого профілю, важливо продумати і прорахувати всі можливі витрати.

Щоб визначити вартість відкриття кафе з нуля, обов’язково потрібно скласти перелік витрат на реалізацію поточної ідеї для бізнесу. Вартість проекту залежить від усіх розглянутих вище чинників – місця розташування та розміру точки, профілю закладу, обсягу необхідних ремонтних та дизайнерських робіт і іншого.

Щоб відкрити заклад середнього розміру, розрахований на 20 чоловік, доведеться витратити спочатку від 300-600 тис. грн, далі витрати будуть близько 100-300 тис. грн на місяць. Віддача від точки при 50 клієнтах в день із середнім чеком в 200 грн буде до 300 тис. грн.

Підведення підсумків

Відкрити кафе – хороша бізнес-ідея при правильній її організації. Проект не вимагає особливо великих витрат і капітальних вкладень, при цьому його окупність при ефективній роботі становить менше 1 року. Протягом цього терміну сформується пул постійних клієнтів, що дозволить перетворити бізнес в джерело пасивного доходу з мінімальною участю засновника.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про