Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як відкрити магазин одягу з нуля – покрокова реалізація бізнес-ідеї

магазин одягу з нуля

У списку бізнес-ідей відкриття магазину займає один з найвищих рядків. І в лідерах саме робота з одягом: цей товар не псується і не схильний до різкої зміни споживчого попиту. Але вірити численним блогам, в яких розписується, як легко відкрити магазин одягу з нуля, не варто.

Провести церемонію розрізання стрічки дійсно нескладно, набагато важче поставити справи на потік так, щоб це підприємство приносило дохід довгі роки, а не закрилося через лічені місяці через відсутність доходу.

Підготовка бізнес-плану магазину одягу

Планування і ретельно побудований бізнес-план – фундамент будь-якої підприємницької діяльності. І найголовніша його умова – прив’язка теоретичної моделі до реальних умов. Ідея для бізнесу, прекрасно зарекомендувала себе в іншому регіоні, може стати збитковою при перенесенні в нові умови. Почати, потрібно з реальної оцінки власних бажань і можливостей.

Оцінка власної початкової бази

Будь-який бізнес потребує вкладень. І ресурсами, які будуть його підживлювати, називають не тільки фінанси. Рушійна сила будь-якого підприємства:

 1. гроші;
 2. час;
 3. зусилля.

Ці активи взаємозамінні. Нестача коштів на найм фахівця з нерухомості змушує витрачати час і сили на самостійний пошук об’єкта. Відсутність часу на керівництво ремонтом пеного метражу вимагає витрат на фахівця або “утруску” від нечесної роботи залишилася без нагляду бригади. Якщо не витрачати час і гроші на активну рекламу, підприємство буде розвиватися вкрай повільно, витрачаючи час. Тому, перераховуючи власну початкову базу, потрібно враховувати всі три активи:

 • Час, який буде виділено на організацію і ведення бізнесу (буде це додатковий дохід для декретної відпустки або 100% зайнятість).
 • Грошові ресурси, які будуть виділені на первісну розкрутку магазину, закуп продукції і найм персоналу (в тому числі відсотки, якщо задіяний кредит).
 • Зусилля і готовність їх докласти (на жаль, не всі підприємці віддають звіт, скільки фізичних і нервових зусиль вимагає бізнес).

Оцінивши і навіть закріпивши на папері все викладки, можна замислюватися про форму, категорії і розмах майбутнього магазину, періодично порівнюючи свої бізнес-ідеї з обмеженими рамками. Так розраховуючи, скільки коштує відкрити магазин одягу з нуля, можна не враховувати вартість оренди приміщення, якщо таке є, а при плануванні витрат на персонал викреслити одну вакансію, якщо є можливість особисто встати за прилавок.

Вибір ніші і специфіки

Найголовніша проблема сучасних підприємців – пошук своєї ніші. Перед майбутнім власником магазину постає відразу кілька питань:

 • Буде це мас-маркет з товарами повсякденного попиту і широким асортиментом або спеціалізована точка, наприклад дитячий магазин або спецодяг.
 • Чи дозволяють ресурси задуматися про власну окрему точку, або це буде павільйон в рамках великого торгового центру.
 • Цінова політика майбутнього підприємства буде демократичною чи регіональне розміщення дозволяє задуматися про бутік з товарами люкс-класу.
 • Буде магазин торгувати ексклюзивом чи в плани доведеться включати боротьбу з конкурентами того ж району.

При пошуку відповідей на ці питання потрібно ретельно вивчити географічну і соціальну специфіку. Як би не була приваблива бізнес-ідея відкрити інтернет-магазин одягу з нуля в районі, де немає конкурентів, піддаватися на спокусу без аналізу не варто. Цілком можливо, що саме відсутність попиту створила таку ситуацію. Очевидно, що в респектабельному районі не найкраща відвідуваність буде в секонд-хенді або магазині економ-класу з китайською синтетикою. Але ті ж товари будуть розлітатися в периферійних містах і соціально неблагополучних районах мегаполісів.

Одночасно варто розглянути і екзотичні або нестандартні для конкретного району ідеї. Так квартали “молодіжних” новобудов забезпечать попит пункту видачі товару з інтернет-магазину і павільйонів дитячого одягу. Відкрити інтернет-магазин одягу з нуля можна і у віддаленому регіоні країни, тобто там, де потенційні клієнти відчувають дефіцит конкретних лотів.

Репутація кварталу в якості зони масового проживання національних меншин підказує ідею відкрити точку продажів національних автентичних костюмів або атрибутики (наприклад, вишиванок), яка жителям цього району необхідна. Близькість великого глобального будівництва, військової частини або місць позбавлення волі забезпечить попит на одяг вузького робочого асортименту. Облік таких дрібниць може принести підприємцю хороший товарообіг від, здавалося б, ризикованої бізнес-ідеї.

Оцінка конкурентів

Опинитися в чистому полі навряд чи вдасться. Пройти по точкам конкурентів і оцінити їх переваги та недоліки доведеться заздалегідь. Але перш ніж влаштовувати рейд, варто точно оцінити які з уже відкритих магазинів можна вважати конкуруючими. Якщо мова йде про “супутні” товари, шкарпетки і повсякденну бюджетну білизну, то навіть точки, що знаходяться за межами крокової доступності (2 км) можна вважати конкуруючими. Якщо ж планується продавати хутра або вечірні гардероби, то в зону уваги повинні потрапити всі бутіки в радіусі 15 км і більше. Втім, сама наявність конкурентів перестає бути проблемою, якщо при відкритті бізнесу врахувати ці чинники:

 • запропонувати ексклюзив (раннє оновлення колекцій або інших постачальників);
 • зробити акцент на специфіку (одяг для повних або конкретні бренди);
 • вдарити по суперникам демпінгом (низькими цінами, акціями, розпродажами);
 • розрахувати клієнтську політику і програму лояльності (купони і накопичувальні картки).

За і проти франшизи

Одна з форм організації бізнесу – франчайзингова система . Відкриття магазину одягу з нуля під чужим, вже знайомим потенційному покупцеві, брендом, може бути значно вигіднішою бізнес-ідеєю, ніж спроба розкрутити власне ім’я. Перелік пропозицій від франчайзерів величезний: це і відносно молоді імена і всесвітньо відомі бенди. Та й в напрямках потенційний франчайзинг-партнер практично не обмежений: укласти договір можна як з мережею секонд-хендів, так і з головним представництвом бутіка з товарами представницького класу. Переваги очевидні:

 1. Головна організація позбавить від необхідності шукати “своє обличчя”, надасть рекламні матеріали і готові шаблони промо-аксесуарів.
 2. Централізована реклама в ЗМІ та інтернеті, високі позиції в пошукових системах, контракти з агрегаторами адрес лягають на бюджет основної компанії.
 3. Потенційні клієнти отримують враження про асортимент і цінову політику ще до особистого походу в магазин, потім часто цілеспрямовано відправляються саме в цю мережу за покупками.
 4. Менеджери і юристи бренду допомагають з фактичною і документальною організацією роботи, проводять тренінги для персоналу і займаються розвитком представництва.
 5. Всі координати постачальників, а також особливий прайс з вигідними цінами франчайзі отримує пакетно.

Друга сторона медалі у висновку франчайзингового договору теж є. Представники франчайзера дійсно допоможуть з відкриттям магазину одягу з нуля, інструкція з підбору приміщення та його оформлення буде видана з точністю до номера кольору вивіски, централізованість поставок і поновлення колекції гарантується контрактом. Але і від нового партнера потрібно чимало:

 • оплата самого контракту і щомісячні відрахування;
 • підбір відповідного стандарту приміщення;
 • участь в корпоративному навчанні і заходах;
 • сувора відповідність статуту і відмова від інших контрактів.

Також починаючого підприємця з великими амбіціями може засмутити факт, що його особисте ім’я не буде ніде фігурувати в назві. При відкритті магазину за франчайзинговою системою проявити власну фантазію і творчу жилку навряд чи вийде. Але відмовлятися від цього варіанту на старті підприємницької діяльності не варто.

Практична реалізація бізнес-ідеї відкриття магазину одягу

Після того як бізнес-ідея з абстрактної перетворилася в побудований теоретично магазин одягу, можна приступати до реалізації планів.

При наявності можливості частину роботи можна передоручити відповідальним особам. Але особисту участь виключати не можна: пущене на самоплив підприємство, ні до чого хорошого ще не доводило.

Пошук і підготовка приміщення

Шукати окреме приміщення не потрібно тільки при організації інтернет-магазину. У цьому випадку підійде будь-яка невелика точка для зберігання запасу. Тим, хто відкриває реальний пункт продажів, доведеться подбати про метраж. Бажано, щоб це було прохідне місце з виходом на жваву вулицю ґаночком або можливістю розмістити в зоні максимальної видимості вивіску або штендер. Виняток – торгові центри, самі по собі є прохідними. Але і для них є свої правила: точка на самому верхньому поверсі буде мало відвідуватися, а в при максимальній близькості до виходу можуть бути проблеми з охопленням бажаючих “подивитися ще й потім повернутися”. Підписувати договір на перше-ліпше приміщення явно не варто, як і укладати контракт на занадто малий і занадто довгий термін. Підписувати папери варто в присутності незалежного юриста.

Власне приміщення виключає витрати на придбання, але вимагає оформлення і ремонту.

Вибір постачальника

Укладення контрактів з постачальниками – найважливіша частина роботи власника торгової точки. І для пошуку максимально вигідного партнера гарні всі засоби. Конкуренти навряд чи поділяться своїми напрацюваннями, але спробувати з’ясувати джерела можна. Неоціненну допомогу надає інтернет: у всіх великих виробників, якщо робота не пов’язана з азіатськими товарами, є сайти для потенційних партнерів. Завдання на етапі становлення:

 1. Обговорити всі тонкощі поставок, повернення неліквідів і браку, бонусів за обсяги і знижок.
 2. Вибити максимально вигідний прайс з урахуванням обсягів і домовленостей.
 3. Затвердити перелік нормативних та супровідних документів, які постачальник буде надавати з товаром.
 4. Виключити невигідні для себе зобов’язання, наприклад штрафні санкції за менший обсяг або терміни реалізації.
 5. Добути контакти вже співпрацюють з цим постачальником не конкурують партнерів, наприклад з іншого міста, і отримати рекомендації.

Визначившись з постачальниками, можна оформляти домовленості документально.

Легалізація бізнес-ідеї

Не можна забувати, що торговельна діяльність у будь-якій державі підлягає обов’язковій реєстрації. Потрібно запланувати:

 • похід в податкову за документальним оформленням ФОП або ТОВ;
 • реєстрацію в податковій інспекції, облік або патентування діяльності;
 • перевірку приміщення службами санітарного та пожежного наглядів.

Тільки після отримання на руки всіх документів і оформлення споживчого куточка можна вішати кульки на ганок і проводити урочисте відкриття власного магазину одягу.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про