Як відкрити салон краси з нуля – від оригінальної бізнес-ідеї до створення прибуткового проекту

Як відкрити салон краси

Незважаючи на кризу, б’юті-сфера знаходиться на піку затребуваності. Чоловіки і жінки хочуть виглядати доглянуто, тому із задоволенням користуються послугами індустрії краси. Чи прибутково володіти таким бізнесом? Які будуть потрібні початкові вкладення? 

Як відкрити конкурентоспроможний салон краси і запустити його в настільки насиченій ніші? Цікаво? Тоді почнемо.

План дій по відкриттю салону краси

Багато недосвідчених бізнесменів роблять одну поширену помилку, прирікаючи свій проект на невдачу вже на етапі планування. Ніколи не варто виходити з вартості проекту. В його основі має лежати оригінальна бізнес-ідея. Тому ми почнемо з розробки концепції салону, продовжимо підрахунком початкових інвестицій в бізнес і збором необхідних документів, побіжно розглянемо плюси і мінуси бізнесу по франшизі. Після закінчення розберемо помилки і правила беззбиткового управління салоном.

Розробка концепції салону краси.

На цій стадії необхідно зайнятися маркетингом – продумати всі моменти, що стосуються того, що ви хочете отримати в результаті. Для цього скористайтеся наступним алгоритмом:

 1. Визначте цільову аудиторію. Людей можна класифікувати за віком, статтю, рівнем доходу, наявності дітей. На Заході для цих цілей використовують модель – VALS. Відповідно до неї людей варто ділити на групи за психологічними ознаками і орієнтуватися на певні психотипи. У будь-якому випадку оригінальною ідеєю для бізнесу може стати сімейний салон або б’юті-клуб людей з певним захопленням, тільки жіночий або виключно чоловічий, варіантів багато і потрібно вирішити, який вам найближчий.
 2. Опитайте фокус групу. Отже, ви визначилися з напрямком, пора дізнатися чи є подібний заклад в місті. Якщо так, то потрібно сходити на розвідку під виглядом клієнта: дізнатися чи він популярний, які люди туди ходять, оцінити дизайн, промоніторити соцмережі. З урахуванням зібраної інформації варто підкоригувати свою ідею.
 3. Виберіть вдале місце розташування. Прибутковість бізнесу сильно залежить від району його розташування. У салону для процвітаючих людей набагато більше шансів стати успішним при розташуванні поряд з діловим центром або фітнес-клубом для заможних. Якщо планується сімейний салон, вибирайте райони забудов для військових, медиків, залізничників. Інноваційний проект припаде до смаку молоді з новобудов економ-класу. На цьому етапі маркетинг поступається місцем розрахунковій частині.

Підрахунок початкових інвестицій

Порахуємо, скільки коштує відкрити салону краси з нуля. Для зручності основні статті витрат відображені у вигляді простої таблиці. Розрахунок зазначений для провінційного закладу середнього класу площею 80м2:

Стаття витратСума, грн.
Оренда + комунальні платежі15 000
Дизайн30 000
Устаткування для кабінету (манікюр + педикюр)30 000
Устаткування для 2 перукарських місць30 000
Устаткування для косметологічних процедур40 000
Зона ресепшена і гардероб20 000
Зарплата двом перукарям, косметологу, майстру манікюру та адміністратору50 000
Реєстрація фірми і оплата держмита10000
Рекламна акція до дня відкриття10000
Разом225 000

Мінімальна сума згідно з таблицею 225 000 грн. Це значення усереднене і може сильно коливатися в залежності від регіону. При відкритті салону краси з нуля в Києві чи Дніпрі кінцевий чек збільшиться в 2, а то і 3 рази.

Пошук приміщення

Грошей вистачає, з районом визначилися, саме час знайти підходящі площі. Здавалося б, тут труднощів виникнути не повинно. На практиці існує значний список вимог до приміщень для салонів краси:

 • Відкриття салону краси на житловій площі дозволяється тільки після переоформлення її в нежитлову.
 • Забороняється відкриття б’юті-закладів у підвалах будинків.
 • Оздоблення стін не повинно бути виконане паперовими шпалерами.
 • Для приміщення необхідно зробити окремий вхід і вентиляцію.
 • Наявність спеціально відведеної кімнати з раковиною для дезінфекції інструментів.
 • Кімнати для різних процедур повинні бути роздільними з урахуванням специфіки. Виняток становить манікюрно-педикюрне приміщення. Воно може бути поєднане, якщо послуги надаються одним майстром.
 • Перукарні припускають наявність побутових приміщень для зберігання фарби, складів і інших матеріалів для процедур.
 • Можливо поєднання гардеробу з приймальнею, а також об’єднання їдальні і вбиральні для працівників, якщо їх кількість не перевищує 12 осіб.

Після того, як відповідне приміщення знайдено не поспішайте з орендою, воно повинно пройти перевірку і отримати висновок ряду служб, про які піде мова далі. Ще один важливий момент: для напрацювання клієнтської бази та отримання прибутку салону не рекомендується міняти місце розташування менш 3-х років роботи.

Отримання дозволів та ліцензій

Привести повний пакет документів для всіх міст не представляється можливим, тому що контроль за сферою краси і здоров’я здійснюється на рівні регіональних суб’єктів. Нижче надано список обов’язкових суб’єктів, без яких не відбудеться початок діяльності жодного салону краси.

Для реєстрації фірми:

 • Зареєструвати ТОВ або ФОП в податковій. Принципової різниці між цими формами немає, але оформлення ІП відрізняється спрощеною процедурою. Також варто враховувати, що якщо ви оформляєте ФОП для отримання ліцензії, ви повинні мати досвід роботи в медичній сфері не менше 3-х років. У випадку з ТОВ відповідний стаж потрібен керівнику фірми, засновників ця формальність не впливає.
 • Зробити документацію на орендовану площу в реєстраційній палаті. Процедура займе до 30 днів.

Перелік документів:

 • ІПН і статут для юр.осіб;
 • Медична ліцензія;
 • Договір з КС на вивезення сміття і дезінфекцію;
 • Медкнижки для персоналу.

Якщо при перевірці не виявило порушень, то через 3 тижні підприємцю видається нормативний акт відповідності вимогам.

Список паперів для протипожежної служби:

 • Пожежний план евакуації.
 • Наказ про призначення особи, яка буде відповідати за пожежну безпеку в салоні.
 • Папір з підписами співробітників про ознайомлення з планом дій в разі загоряння.
 • Висновок пожежних.

Медична ліцензія знадобиться тим, хто планує відкрити салон краси з косметологічними процедури, які передбачають ін’єкційний контакт зі шкірою. Що стосується солярію: якщо в паспорті він прописаний як медтехніка, то ліцензія не потрібна.

Список паперів для отримання медичної ліцензії:

 • Стандартна заява.
 • Свідоцтво про реєстрацію ТОВ або ФОП.
 • Свідоцтво про право власності або орендний договір.
 • Підтвердження реєстрація медичного обладнання в органах держконтролю. Знадобиться при покупці медтехніки, яка була у використанні. Для нової досить сертифікатів відповідності.
 • Квитанція про сплату мита.
 • Документи, що підтверджують кваліфікацію персоналу.

Також вам знадобиться дозвіл органів самоврядування, який видається безкоштовно, термін залежить від регіону. Він буде потрібен для розміщення вивіски і торгівлі супутніми товарами.

Документи, вимоги, а також ціни постійно змінюються, тому дізнаватися про все, що потрібно, щоб відкрити салон краси коштує не менш ніж за півроку до старту. Крім того, необхідно обладнати куточок покупця книгою скарг і пропозицій, копіями сертифікатів та ліцензій.

Плюси і мінуси відкриття салону по франшизі

Франшиза стала дуже поширеною ідеєю для бізнесу в сфері краси. З одного боку франчайзинг – це відмінний варіант заощадити на рекламі, отримати налагоджену організацію бізнес-процесів і розкручену репутацію. Але є і зворотна сторона медалі: ви повинні підкорятися вказівкам керівника і не маєте права голосу. Тому тут необхідно вибирати, що вам більше важливо: незалежність при самостійному відкритті бізнесу чи хороша конкурентоспроможність при франчайзингу.

Чек-лист: 7 помилок, які призводять до втрати клієнтів

Старт першої бізнес-ідеї – відповідальний процес і щоб все пройшло гладко, необхідно знати 7 помилок, які підстерігають 90% новачків. Ми вже розібралися, що для успішної роботи б’юті-салону потрібен грамотний маркетинг, розвинені комунікативні та професійні навички персоналу, успішні інвестиції в рекламу. Ці умови важливі, але для привабливості з боку клієнтів і майстрів, їх дотримання недостатньо. Додайте цю статтю в закладки або роздрукуйте чек-лист, щоб з моменту відкриття салону краси з нуля, основні правила були у вас перед очима:

 1. Відсутність розіграшу приуроченого до дня відкриття. Не нехтуйте рекламною компанією. Багато організацій при відкритті влаштовують розіграші. Однак побутує хибна думка, що для бізнесу в індустрії краси це не актуально. Дайте рекламу про майбутню акцію до вашого відкриття, крім головних призів роздайте відвідувачам дисконтні карти з усіма контактами – це допоможе забезпечити бізнес першими клієнтами і сформує позитивний імідж салону.
 2. Недолік навчання. Прогрес в сфері краси йде випереджаючими темпами, безперервно з’являються якісь інновації та нові техніки в будь-якому косметичному напрямку. Тому так необхідно відправляти персонал на навчання, інакше бізнес задавлять конкуренти.
 3. Проблеми мотивації персоналу. Змусити людину бути ввічливою і з бажанням реалізовувати ваші бізнес-ідеї проти її волі неможливо. До того ж, людині працюючій на голий оклад немає сенсу робити зайві рухи тіла. Тому в обов’язковому порядку використовуйте прийоми мотивації персоналу: бонус за перевиконання плану, додаткове преміювання за результатами місяця в грошах або відпускними днями, подарункові сертифікати, подарунки на НР дітям і інше.
 4. Неефективна організація промоакцій. Для залучення клієнтів нові компанії використовують промоакції в соцмережах. Однак 80% починань закінчуються провалом. Помилка полягає в тому, що за маленьку знижку або символічний приз людина повинна зробити багато дій, чого багато хто боїться. Тому, якщо ви хочете успішно запустити акцію, запам’ятайте: чим більше приз, тим складніше правила, чим менші винагороди, тим простіше умови його отримання.
 5. Недотримання корпоративної етики. Щоб уникнути хаосу в будь-якій компанії повинні бути прописані і доведені до відома працівників правила спілкування з колективом, начальством і покупцем. Також необхідно визначити порядок дій при виникненні конфліктних ситуацій, штрафи за запізнення і порушення внутрішнього розпорядку.
 6. Несформований кадровий резерв. Іноді і у хорошого співробітника трапляються непередбачені обставини, в силу яких він не може вийти на роботу і звільняється. На цей випадок у вас повинні бути пара майстрів на підміну. Підберіть їх заздалегідь і візьміть контакти, щоб у разі чого подзвонити і домовитися про підміну.
 7. Відсутність контролю над фінансовими показниками. Ви повинні порахувати і точно знати хоча б точку беззбитковості салону. Якщо ваші показники досягли і тримаються на її позначці тривалий час, вам потрібно терміново вживати заходів, про які ви дізнаєтеся далі.

Правила хорошої рентабельності салону

Вивести бізнес на стабільний рівень при перших негативних коливаннях простіше, ніж врятувати “Титанік”. Щоб не пропустити важливі ознаки збитковості зверніть увагу на наступні показники:

 • Виручка від продажу супутніх товарів становить менше 20%;
 • Чистий прибуток опустилася нижче 30%;
 • Частка постійних відвідувачів по відношенню до решти менше 50%;
 • У одного або декількох майстрів, що показують стабільний результат, різко впала виручка.

Всі разом або окремо ці показники говорять про наявність проблем в компанії, через які її просування ускладнене. Однак достовірну картину ці ознаки покажуть тільки в разі, якщо бізнес повністю окупився.

Як бачите, щоб відкрити салон краси з нуля потрібно чимало сил, часу і вкладень. У будь-якому випадку прибутковість бізнесу в індустрії краси буде залежати від оригінальної подачі, методів його просування і ваших управлінських здібностей. Пробуйте, і нехай все у вас складеться якнайкраще.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про