Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Де і як продати ідею і чи можна на цьому заробити

як продати ідею

Ви замислювалися про те, як продати ідею , яка вас відвідала? Або вас так часто відвідують ідеї, що ви не встигаєте їх записувати? Тоді варто задуматися, чи не пропадають вони просто так, замість того щоб приносити вам прибуток і визнання. Адже це хороший спосіб заробітку без початкових вкладень. 

Цікаві задумки не приходять в голову людям, які не можуть довести їх до логічного завершення і втілити в життя. І якщо ідея варта, то докласти зусиль для її виконання – ваш борг перед собою.

А тут виникає питання: з чого почати і як це реалізувати? І кому продавати ці ідеї? Чи не приставати ж до людей на вулиці, озвучуючи свою ідею і пропонуючи купити її. Ось тут знадобиться чіткий план дій, як перетворити ідею в реальний прибуток.

Ідеї – це капітали, які приносять відсотки лише в руках таланту. (Антуан де Рівароль)

З чого почати підготовку до продажу ідей

Для початку має бути ця ідея. В європейських країнах реалізацію знайшли незвичайні ідеї, наприклад, велокафе. Ознайомтеся з цікавими бізнес ідеями, яких ще немає в Україні. Але усного викладу або примарного образу в голові недостатньо. Ніхто всерйоз не зацікавиться усною розповіддю, навіть якщо це буде геніальна ідея. Необхідно зробити наступне:

 • Ретельно підготуйтеся, перш ніж приступати до пошуку інвестора для вашого плану.
 • Продумайте деталі. Придумали геніальне рішення проблеми переробки відходів або винайшли нову IT-технологію? Або вам прийшла в голову незвичайна ідея? Проаналізуйте і дослідіть задумку. Щоб її хтось захотів купити, вона повинна приносити прибуток.
 • Підготуйте проект. Якщо хочете зацікавити інвесторів своїм творінням, приведіть докази, як це буде працювати, скільки грошей потрібно на реалізацію і коли окупляться вкладення. Це повинні бути реальні цифри, які ви підготуєте шляхом вивчення потрібної інформації, а не ваші припущення, взяті зі стелі.
 • Ще один нюанс, який враховуйте при підготовці – документальне підтвердження того, що автор цієї ідеї ви, а не Петя або Женя з сусіднього відділу. Залежно від того, до якої сфери відноситься ваша ідея, захистіть її патентом або авторським правом. Це не робиться за 2-3 дня і доведеться побігати, перш ніж отримати його. Тому, проаналізуйте вигоду від інновації до того, як отримаєте документи на неї.
 • Приступайте до пошуків майбутнього інвестора. Ретельно підготуйтеся і опрацювати можливі варіанти питань і заперечень. Ніхто не буде вкладати гроші в ідею, прибутковість якої не можна підтвердити.
 • Процес продажу . Щоб продати задумку, мало все про неї знати. Потрібно ще правильно це піднести і донести вигоди її придбання можливому майбутньому інвестору. Підготуйте презентацію і все продумайте. Заручіться підтримкою друзів і попросіть їх побути в ролі інвестора. Буде легше презентувати проект, якщо до цього ви вже проговорювали текст перед іншими.

Що потрібно врахувати при презентації задумки

 • Перевірте, чи дійсно це інноваційне рішення або ж автор у нього вже є. Це важливо враховувати, інакше сили і час, які ви витратите, пропадуть даремно.
 • Кілька разів перевірте правильність доводів, які є в доповіді і грамотно все оформіть. Дотримуйтесь чітку і зрозумілу структуру документа. Інвестор не повинен витрачати час у пошуках потрібної інформації по всьому доповіді.
 • Перевірте текст на помилки. Ніхто не буде всерйоз сприймати проект, в якому є елементарні помилки.
 • Продавайте не саму ідею, а вигоду, яку вона принесе. Який би геніальною вона не була, але бізнесменів цікавить, в першу чергу, вигода і прибуток від вашої задумки. Інакше, навіщо їм вкладати в це гроші?
 • Сума, яку вкладають, повинна бути адекватною, як і термін, за який вона відіб’ється. Хто захоче інвестувати мільйони і отримати прибуток через 20 років? Тому врахуйте, наскільки реальні ці цифри у вашому проекті.
 • Унікальність і актуальність задумки для бізнесу. Її особливість, чи можуть конкуруючі компанії обіграти її і зробити щось подібне.
 • Зовнішній вигляд. Щоб не говорили про те, що генії можуть виглядати дивно, але поки вас ніхто не визнав, а банківський рахунок не поповнився парою мільйонів, зовнішній вигляд повинен бути на висоті. Рвані джинси і м’ята футболка ніяк цьому не посприяють. Чистий, охайний одяг в класичному стилі – ідеальний варіант для цього.

Де ще можна продати ідеї

Крім варіанту пошуку інвестора, оббиваючи пороги меценатів і великих бізнесменів, можна скористатися сайтом продажу ідей. Так, і такі теж існують. Їх нескладно знайти в інтернеті, а плюсом такого способу буде економія часу і грошей. Розмістити там свою ідею можна безкоштовно. Крім плюсів, тут є і мінуси. Це може бути ризиковано, але якщо не готові витрачати час і сили на пошуки інвестора, то такий варіант підійде. Можливо, вам пощастить і ідею оцінять.

Ще один варіант – це інвестиційне бюро. Зверніться туди і запропонуйте свою ідею. Якщо інвестори нею зацікавляться, то укладіть з ними договір, де буде прописано, на яких умовах ви продаєте ідею і яка ваша подальша роль в її реалізації.

Як отримати патент на ідею  і чи всі ідеї можна запатентувати

Перш, ніж розбиратися, як і де запатентувати ідею в Україні, потрібно знати, чи поширюється видача патентів на вашу задумку чи ні. Отримати патент можна тільки на те, що пов’язано з матеріальним об’єктом. Це може бути якийсь новий спосіб виробництва, поліпшена версія існуючого продукту (наприклад, побутова електроніка, інструменти, прикраси з епоксидної смоли і багато іншого). Але не можна запатентувати будь-яку послугу, бізнес-рішення, літературні або музичні твори. Все те, що не стосується матеріального продукту, не може бути запатентованим.

Якщо ваша ідея все-таки потрапляє в класифікацію того, на що видається патент, то будьте готові надати наступну інформацію:

 • Ваші особисті дані (ПІБ, адреса і т. д.)
 • Дизайнерські або проектні рішення, де наочно показана суть ідеї, її новизна і користь.
 • Документи, що підтверджують, що задумка ексклюзивна і не має аналогів.
 • Готову доповідь, де відображені всі необхідні деталі, нюанси, технічні особливості творіння.
 • Додаткові матеріали.

Не забувайте, що крім документів, потрібно ще сплатити всі мита і послуги тих, хто буде перевіряти ідею.

Можливо вас зацікавить наша стаття як продати бізнес.

В якій сфері можуть бути самі геніальні ідеї бізнесу

Ваша задумка може реалізовуватись у будь-якій сфері. Якщо вона вартісна, то її оцінять. Ви навіть можете відкрити бізнес на продажу інновацій, якщо ви настільки креативна особистість, що вас завжди відвідують геніальні задуми. А так, це може бути яка завгодно ніша:

 • Креативне архітектурне рішення . Раптом ваш проект стане всесвітнім надбанням і принесе мільярди.
 • Оригінальні інноваційні ідеї в світі моди і краси теж мають місце бути. Не всі відомі дизайнери, візажисти і стилісти навчалися цього роками. Може, саме ваша ідея викличе фурор в цій індустрії.
 • Креатив в кулінарному мистецтві  – родючий грунт для вирощування свіжих ідей. Можливо, ваш майбутній шедевр стане родзинкою відомого ресторану Франції або Японії.
 • Навіть незвичайні ідеї квіткових композицій або ландшафтного дизайну можуть принести чималий прибуток. Пробуйте, у вас все вийде!
 • Ви невизнаний геній математики ? Не втрачайте надії і не опускайте руки. Можливо, що геніальна теорема або формула скоро до вас прийдуть!
 • IT-сфері також потрібні нові ідеї. Ексклюзивна програма, яка вирішить важливі завдання, може бути написана вами.

Звичайно, якщо відкриття буде з тієї сфери, в якій ви працюєте, то процес пошуку інвестицій на її втілення буде простішим. Але це не означає, що не можна пробувати себе і в інших нішах.

Висновок

Придумати ідею – це тільки половина справи. Набагато складніше її продати або реалізувати на практиці. Адже невідомо, скільки сил, часу і нервів знадобиться на це. Але якщо ви вже стали на цей шлях, то йдіть до кінця і не здавайтеся! Успіх приходить тільки до тих, хто до цього дійсно прагне.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про