Рерайтинг: що це таке і як стати рерайтером новачку

Рерайтинг

Що таке рерайтинг і в чому полягає віддалена робота рерайтером на дому. Ми роскажемо про особливості заняття рерайтингом і розберемо основні нюанси роботи.

Люди, що працюють на різних біржах контенту, добре знають, що таке рерайтинг, і для чого він потрібен замовникам. Незважаючи на можливі труднощі у написанні такого тексту, даний вид роботи вважається одним з найпростіших на сьогоднішній день.

Щоб краще зрозуміти суть цього терміну, необхідно розглянути його більш глибоко і детально. Крім усього іншого, варто приділити належну увагу питанню, хто такі рерайтери, а також скільки коштує рерайт 1000 знаків без пробілів.

Більше статей про заробіток на текстах ви завжди можете прочитати у окремому розділі нашого блогу.

Поняття рерайтингу і його відмінність від копірайтингу

Якщо розглядати питання, що це таке рерайтинг простими словами, то його поняття можна сформулювати наступним чином: рерайтинг – це переписування чужого матеріалу своїми словами.

Автор статті-макету при цьому не вказується в завершеною статті. Рерайтер має повне право назвати написаний ним текст своїм. Єдине, що можна зробити, – це вказати в кінці матеріалу джерела, звідки була взята інформація.

Рерайтинг – це робота з щоденною оплатою, тому вона так високо цінується талановитими авторами. Звичайно, все залежить від того, працює людина на себе, продаючи статті іншим користувачам, або на одного (або декількох) замовника.

Для чого потрібен такий вид роботи? Все просто: рерайтинг – це хороший спосіб створити абсолютно грамотний і унікальний текст на основі вже розміщеного в інтернеті матеріалу на ту чи іншу тематику. До того ж такий текст, як правило, адаптується під читача, за рахунок чого він стає більш легким для читання, сприйняття і запам’ятовування.

Взагалі, заробіток на рерайтингу – дуже цікавий вид роботи. Він допомагає не лише розкрити тему і донести її до потенційного читача, але і дає прекрасну можливість самому автору дізнатися щось нове і цікаве для себе.

Копірайтинг та рерайтинг – головні відмінності в поняттях

Незважаючи на видиму різницю, багато люди не зовсім розуміють, чим відрізняється копірайтинг від рерайтингу. Щоб не заплутатися, давайте розглянемо ці поняття окремо.

Отже, як вже було згадано вище, рерайтинг статей – це переписування чужих текстів своїми словами. Тобто, автор знаходить в мережі інтернет той чи інший вихідний текст, уважно читає і вивчає його, після чого переказує прочитане доступною для пересічного читача мовою.

Чим відрізняється копірайтинг від рерайтингу

Приміром, багато медичних статтей часто рясніють всілякими термінами і важкими мовними зворотами. Так от, рерайтер, який добре розбирається в медичній тематиці, адаптує статтю під простого читача, що не має спеціальної освіти. Завдяки цьому навіть звичайний шкільний вчитель або працівник легкої промисловості (як приклад) зможе в повній мірі зрозуміти прочитану статтю, і запам’ятати для себе саму цікаву і корисну інформацію.

Копірайтинг – це авторський текст, для написання якого вкрай рідко використовуються джерела. Якщо ж яка-небудь інформація і береться зі сторонніх ресурсів, то тільки у незначних кількостях, і тільки з гарантією того, що якість тексту від цього не постраждає. Так, копірайт часто ґрунтується на особистому досвіді людини, історії з його життя та інших реальних фактах.

Зрозумівши, що таке копірайтинг та рерайтинг, і яка різниця між двома цими поняттями, людина зможе визначити точно, з яким видом роботи вона впорається краще. Хоча, варто відзначити, що навчитися копірайтингу, будучи рерайтером, неважко – для цього всього лише потрібно бути фахівцем у тій чи іншій області, та вміти гарно та унікальне про це написати.

Що таке глибокий рерайт

В деяких випадках замовник може дати завдання на виконання так званого глибокого рерайту тексту.

Глибокий рерайтинг – це не проста заміна слів або словосполучень на синоніми, але і повна зміна сенсу тексту, перефразування всіх пропозицій, абсолютна зміна стилістичної спрямованості статті.

Хто такий рерайтер, і що він робить?

Тепер давайте поговоримо про те, хто це такий рерайтер, і чим він займається? Якщо відштовхуватися від поняття рерайтингу, то можна сказати, що рерайтер – це людина, яка вміє переписувати чужі тексти своїми словами таким чином, щоб вони були унікальними і корисними для читача. Такі працівники, що працюють у мережі інтернет, повинні відповідати всім вимогам замовників. Зокрема, це стосується:

  1. Наявності великого словникового запасу. Робота рерайтером вимагає якісної заміни слів синоніми в тексті-рерайті. Саме з цієї причини стати справжнім рерайтером може тільки та людина, яка зможе правильно замінити ті чи інші слова без втрати сенсу статті.
  2. Вміння викладати думки красиво і послідовно. Текст повинен мати лаконічний вступ і логічне завершення. Основна частина повинна бути розкрита рерайтером повністю.
  3. Наявності персонального комп’ютера. Рерайт – це робота на дому, яка вимагає маси часу. Погодьтеся, що зовсім незручно бігати в комп’ютерний клуб, щоб написати текст, відредагувати, перевірити його на унікальність і відправити замовнику. З цієї причини у вас повинен бути комп’ютер, тим більше що багато замовники дають часу на роботу 24 або 48 годин.

Робота рерайтером в інтернеті на дому також вимагає від автора:

  • грамотності;
  • освіченості;
  • наполегливості;
  • бажання пізнавати щось нове;
  • вміння писати багато і швидко;
  • розвитку навичок коректора, редактора і контент-менеджера;
  • терпіння і вміння вчитися на власних помилках.

Роботу для рерайтера можна знайти на будь-якій біржі копірайтингу. Для початку стартова ціна на послуги початківця автора може бути не дуже високою (навіть 5-10 грн за 1000 символів), але з часом, коли він набереться досвіду, він буде мати реальні шанси на отримання більш високооплачуваних замовлень (іноді до 50-100 грн за 1000 збп).

Копірайтери і рерайтери – як розрізнити?

Зрозумівши основні відмінності в таких видах роботи, як копірайтинг та рерайтинг, необхідно розглянувши ще один важливий аспект – як зрозуміти, чи є ви копірайтером чи рерайтером. Кажучи іншими словами, потрібно дати вичерпну відповідь на питання, хто такий копірайтер і рерайтер?

Взагалі-то, зрозуміти, чим відрізняються ці дві професії дуже просто. Копірайтер – це письменник, який пише їх на підставі отриманого життєвого досвіду, або величезної кількості літератури, вивченої раніше.

Рерайтер – це людина, яка вміє шукати хороші і цікаві статті в мережі інтернет, і переписувати їх своїми словами. Тобто, так, як він розуміє і сприймає сенс чужої, авторської праці.

Робота рерайтера на дому вимагає застосування певної техніки. Як тільки ви освоїте, вам стане набагато простіше виконувати завдання замовників.

Де заробити на рерайті в інтернеті

Якщо вас цікавить рерайтинг робота на дому Україна – спробуйте заробляти на таких біржах:

Copylancer

Advego

ETXT

ContentMonster

Textsale

Text.ru

Рерайтінг для новачків: поради та прийоми написання текстів

Багато людей, які ще до недавнього часу навіть і не знали про існування такого виду заробітку, цікавляться, з чого почати роботу рерайтингу новачку. Насамперед, необхідно освоїти техніку та всі доступні способи написання такого роду робіт. Ось головні прийоми, які потрібно знати:

Рерайтинг – це онлайн робота, яка вимагає повної, вичерпної відповіді на поставлене запитання. З цієї причини справжні рерайтери завжди використовують для написання якісної статті відразу кілька джерел.

Поверхневий рерайт тексту – це заміна слів відповідними синонімами. Іноді такий вид роботи ще називають синонімайзингом. Подібний прийом не вітається всіма замовниками, особливо якщо рерайт був виконаний за допомогою спеціальної програми-синонімайзера. З цієї ж причини ніхто не буде платити великі гроші за таку роботу.

Зміна послідовності слів у тексті, цілих речень або навіть абзаців. Це вже можна вважати справжнім рерайтом, оскільки завдяки такій техніці може вийти відмінний – досить цікавий і унікальний текст.

Залишення тільки самого сенсу вихідної статті. Такого ефекту досягти нелегко, тому такий рерайтинг буде складним завданням для початківців авторів, у яких є проблеми з таким шкільним стилем написання текстів, як виклад.

В даному випадку рерайтеру необхідно глибоко вивчити оригінал, після чого викласти прочитане своїми словами. Заробіток на рерайті такого типу може досягати досить високих цифр – головне, щоб якість роботи задовольняла замовника.

Що стосується питання, як стати рерайтером, то для цього всього лише необхідно володіти тими якостями і навичками, про які ми говорили раніше. А все інше – досвід і висока заробітна плата за працю – прийде досить швидко, і саме, коли роботодавці побачать у виконавця, його творчий потенціал і величезне бажання працювати.

Щоб освоїти ази рерайтерской професії, можна зареєструватися на спеціальному ресурсі. Практично кожна біржа рерайтингу влаштовує для новачків і досвідчених авторів тренінги, конференції, симпозіуми та семінари, де подається вся необхідна інформація для успішного початку і продовження роботи з текстами.

Скільки заробляє рерайтер – заробітна плата рерайтера

Одним з найбільш поширених питань є ціна за роботу рерайтера. Людям, недосвідченим у цій темі, дуже важко уявити, скільки коштує рерайтінг і скільки платять.

Ціна на послуги такого автора може бути абсолютно різною. Вона залежить від біржі копірайтингу, різновидів рерайту і самого замовника. Саме з цієї причини питання, скільки можна заробити на рерайтингу, не має певної відповіді.

Так, якщо ви – недосвідчений новачок, то не варто сподіватися на те, що високооплачувані замовлення посипляться на вас, як з рогу достатку. Для початку потрібно заробити авторитет, зарекомендувати себе як хорошого і талановитого автора.

Ще один фактор, від якого залежить ціна на рерайтинг за 1000 знаків – це розмір написаної статті. Чим більше тисяч символів без пробілів ви зможете надрукувати на добу, тим вище буде ваш гонорар. Проте в гонитві за символами не варто забувати про якість і унікальність статті, інакше ваші зусилля будуть марними.

Звичайно, реєструватися можна відразу на декількох сервісах, однак будьте готовими до того, що вимоги на деяких з дуже жорсткі. З цієї причини вам доведеться гарненько попрацювати, щоб стати одним з працівників тієї чи іншої біржі копірайтингу.

Якщо ви новачок у сфері написання текстів різної тематики і жанру, проте маєте величезний потенціал і масу вільного часу, то для початку можете пройти спеціальні курси навчання з рерайтингу.

Таке навчання допоможе вам отримати цінні знання у галузі створення якісного та унікального контенту, а вже в тому, що вони вам обов’язково знадобляться у майбутньому, навіть сумніватися не варто!

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про