Що таке рерайтинг і як на цьому заробити. Як стати рерайтером і скільки за це платять

Рерайтинг

Рерайтинг – це один із способів заробляти в інтернеті на текстах. У цій статті ми детально розберемось в питанні, що таке рерайтинг та хто такий рерайтер.

Розповімо про особливості заняття рерайтингом, розберемось в тому, як почати та які є основні нюанси цієї доступної для усіх роботи в інтернеті.

Рерайтинг – це простий спосіб заробітку на текстах

Рерайтинг це одна із найпростіших форм заробітку на текстах в інтернеті. Саме слово re-write походить з англійської і буквально означає “переписувати”. Коли ви робите рерайт, то просто берете вже готовий текст і переписуєте його іншими словами. А рерайтер це людина, яка виконує таку роботу за гроші.

Як заробити на рерайтингу (основна схема):

 • Ви знаходите сайт, де пропонується робота рерайтером в інтернеті і реєструєтесь там (про найкращі варіанти ми розповімо нижче);
 • Знаходите замовлення, які можете виконати і домовляєтесь про оплату;
 • Переписуєте текст, який дав замовник, або шукаєте джерело по заданій темі в інтернеті;
 • Вичитуєте свою статтю на помилки і перевіряєте її на унікальність;
 • Відправляєте замовнику і отримуєте відповідну оплату.

У тексті нижче розберемо її більш детально.

Альтернативний варіант – самому писати тексти, які вам подобаються і продавати їх через спеціальні магазини статей.

Більше про написання текстів за гроші ви завжди можете прочитати у окремій статті.

Основні переваги, які дає робота рерайтинг:

 1. Простий спосіб заробітку, який може освоїти будь-хто, хто хоч трохи вміє писати тексти;
 2. Робота з щоденною оплатою. Ви можете вимагати гроші навіть за одне виконане замовлення;
 3. Тут не треба про щось багато знати, адже ви переписуєте з готового тексту;
 4. Водночас, на такій роботі ви дізнаєтесь багато нового та цікавого.

За рерайт платять більше ніж за заробіток на кліках, лайках чи інших простих рутинних діях.

Що таке рерайтинг і які його основні особливості

Якщо говорити просто: рерайтинг – це переписування чужого тексту своїми словами.

Для чого робиться рерайтинг? Все просто, власники сайтів не можуть просто взяти чужий текст і розмістити його на своєму сайті. Якщо таке зробити, то про це дізнаються пошукові системи. Як наслідок, такий сайт отримає покарання від пошуковиків: його позиції в видачі впадуть, або він взагалі не буде відображатись користувачам при пошуку.

Власникам сайтів потрібні унікальні тексти, тобто такі, яких немає на інших веб-сторінках. Унікальні мається на увазі чисто технічно. Тобто текст фактично про те саме і дуже схожими словами, але написаний по-іншому.

Більшість текстів в інтернеті є рерайтами. Ніхто ж не буди заново винаходити велосипед, якщо тема вже добре відома, і її хтось вже дуже добре розкрив.

Для рерайту використовуються різні техніки. Це можуть бути перестановки слів, використання синонімів, розширення тексту-джерела, шляхом додавання туди очевидних деталей.

Відео про рерайтинг тексту

Чим відрізняється рерайтинг від копірайтингу

Незважаючи на помітну різницю, багато людей не зовсім розуміють, чим відрізняються копірайтинг і рерайтинг. Щоб не заплутатися, давайте розглянемо ці поняття окремо.

Як вже було згадано вище, рерайтинг статей – це переписування чужих текстів своїми словами. Тобто, автор знаходить в мережі інтернет той чи інший вихідний текст, уважно читає і вивчає його, після чого переказує прочитане доступною для пересічного читача мовою.

Наприклад, багато медичних статей часто рясніють всілякими термінами і важкими мовними зворотами. Тому рерайтер, який добре розбирається в медичній тематиці, адаптує статтю під простого читача, що не має спеціальної освіти. Завдяки цьому навіть звичайний шкільний вчитель або працівник легкої промисловості зможе в повній мірі зрозуміти прочитану статтю, і запам’ятати для себе саму цікаву і корисну інформацію.

Копірайтинг – це авторський текст, для написання якого вкрай рідко використовуються джерела. Якщо ж якась інформація і береться зі сторонніх ресурсів, то тільки у незначних кількостях, і тільки з гарантією того, що якість тексту від цього не постраждає. Так, копірайт часто ґрунтується на особистому досвіді людини, історії з її життя та інших реальних фактах.

Зрозумівши, яка різниця між копірайтингом і рерайтингом, людина зможе визначити точно, з яким видом роботи вона впорається краще. Опанувати копірайтинг, коли ви вже попрацювали рерайтером зовсім не важко. Для цього тільки потрібно бути фахівцем у певній області, та вміти гарно та унікальне про це написати.

Види рерайтингу

Поверхневий – ви працюєте з одним текстом. Ваша мета – переписати його так, щоб унікальність становила від 95%. Структуру тексту змінювати не потрібно;

Глибокий – тут як правило треба з 2-3 статей зробити один унікальний текст. Наприклад ви пишете статтю про якусь хворобу. З одного тексту вам необхідно переписати вступ, з іншого симптоми хвороби, з першої її причини, а методи лікування ви берете відразу з двох статей. Написати такий текст трохи складніше. Вам треба бути уважним, щоб один і той самий матеріал не дублювався в тексті.

Можливо вас також зацікавить такий варіант заробітку, як Набір тексту за гроші.

Хто такий рерайтер, і що він робить

Рерайтер – це людина, яка вміє переписувати чужі тексти своїми словами таким чином, щоб вони були унікальними і корисними для читача. Автори-рерайтери, що працюють в інтернеті, повинні відповідати всім вимогам замовників. Зокрема, це стосується:

 1. Наявності великого словникового запасу. Робота рерайтером вимагає якісної заміни слів синоніми у статті. Саме з цієї причини стати справжнім рерайтером може тільки та людина, яка зможе правильно замінити ті чи інші слова без втрати сенсу статті;
 2. Вміння викладати думки красиво і послідовно. Текст повинен мати лаконічний вступ і логічне завершення. Основна частина повинна бути розкрита рерайтером повністю.
 3. Наявності персонального комп’ютера. Рерайт – це робота, яка вимагає маси часу. Погодьтеся, що зовсім не зручно писати з телефона чи бігати в комп’ютерний клуб, щоб написати текст, відредагувати, перевірити його на унікальність і відправити замовнику. З цієї причини у вас повинен бути комп’ютер, тим більше що багато замовників дають не так вже й багато часу на роботу – зазвичай на замовлення виділяється 24-48 годин.

Робота рерайтером в інтернеті на дому також вимагає від автора:

 • грамотності;
 • освіченості;
 • наполегливості;
 • бажання пізнавати щось нове;
 • вміння писати багато і швидко;
 • розвитку навичок коректора, редактора і контент-менеджера;
 • терпіння і вміння вчитися на власних помилках.

Щоб освоїти ази професії рерайтера, можна зареєструватися на спеціальних сайтах. Практично кожна біржа рерайтингу влаштовує для новачків і досвідчених авторів тренінги, конференції та семінари, де подається вся необхідна інформація для успішного початку і продовження роботи з текстами. Також дуже багато курсів є у вільному доступі онлайн.

Рерайтер це автор, що унікалізує текст
Рерайтер переписує вже існуючі тексти і робить їх унікальними

Де заробити на рерайтингу в інтернеті

Якщо вас цікавить рерайтинг в Україні через інтернет, то варто врахувати наступні нюанси.

Значно більше замовлень дають на російськомовні тексти. Український рерайтинг замовляють значно рідше. Тому радимо вам опанувати російську мову.

Найкраще реєструватися можна відразу на декількох сервісах, однак будьте готовими до того, що вимоги на деяких з них дуже високі. Тому на початку доведеться добре попрацювати, щоб отримати хороший рейтинг та відгуки на певних біржах.

Якщо ви новачок у сфері написання текстів різних тематик і жанрів, проте маєте величезний потенціал і масу вільного часу, то для початку можете пройти спеціальні курси навчання з рерайтингу. Таке навчання допоможе вам отримати цінні знання у галузі створення якісного та унікального контенту, а вже в тому, що вони вам обов’язково знадобляться у майбутньому, навіть сумніватися не варто!

Сайти для роботи рерайтером

Окремих бірж рерайтерів не існує, але рерайтинг можна виконувати на популярних біржах копірайтингу:

На цих сайтах ви можете не тільки шукати замовлення, але й виставляти готові переписані тексти на продаж в розділі магазину.

Перевага бірж – можливість швидко отримати багато замовлень. Щоб конкурувати з іншими виконавцями, радимо:

 • Оформити свій профіль;
 • Розмістити приклади робіт (якщо такі є);
 • Визначитися з розцінками.

Ставтесь до кожного завдання з відповідальністю. Просіть замовника залишити вам хороший відгук. Велика кількість позитивних відгуків також суттєво покращить ваш авторитет на ресурсі і збільшить потенційну оплату за ваші послуги.

Скільки платять за рерайтинг

Рерайтинг – це робота з щоденною оплатою, тому вона так високо цінується талановитими авторами. Оплата за послуги рерайтера може бути різною, вона залежить від кількох факторів.

Одним з найбільш поширених питань є ціна за роботу рерайтера. Людям, недосвідченим у цій темі, дуже важко уявити, скільки коштує рерайтинг і скільки платять.

Ціна на послуги такого автора може бути абсолютно різною. Вона залежить від біржі копірайтингу, різновидів рерайту і самого замовника. Саме з цієї причини питання, скільки можна заробити на рерайтингу, не передбачає єдиної відповіді.

Орієнтовні цифри

Одиницею оплати зазвичай є тисяча символів без пробілів (сбп). Щоб ви орієнтувались, в середньому на сторінці формату А4 12 шрифтом може поміститись 2-2,5 тис. сбп.

Для початку стартова ціна за послуги автора початківця на біржі може бути не дуже високою (навіть 5-10 грн за 1000 символів), але з часом, коли він набереться досвіду, то буде мати реальні шанси на отримання більш високооплачуваних замовлень (іноді до 50-100 грн за 1000 збп). Середній цінник на українських фріланс біржах – 20-30 грн за 1000 сбп.

Так, якщо ви – недосвідчений новачок, то не варто сподіватися на те, що високооплачувані замовлення посипляться на вас, як з рогу достатку. Для початку потрібно заробити авторитет, зарекомендувати себе як хорошого і талановитого автора.

Ще один фактор, від якого залежить ціна на рерайтинг за 1000 знаків – це розмір написаної статті. Чим більше тисяч символів без пробілів ви зможете надрукувати на добу, тим вищим буде ваш гонорар. Проте в гонитві за символами не варто забувати про якість і унікальність статті, інакше ваші зусилля будуть марними.

Але заробити на рерайтингу більше можна, якщо ви працюєте на себе і самі пропонуєте свої послуги в інтернеті. Для цього потрібно створити сайт з пропозицією рерайтингу та прикладами своїх робіт.

Заробіток багато в чому буде залежати від швидкості набору тексту. Якщо ви набираєте дуже повільно – краще пошукати інші варіанти заробітку в інтернеті.

Як зробити рерайтинг – інструкція для початківців

Давайте покроково розберемось як робити рерайт:

 • Визначте структуру тексту. Перегляньте видані статті та складіть приблизний план. Наприклад в цій статті ми вирішили спочатку розповісти про специфіку роботи, потім про види рерайтингу, як знайти таку роботу, приблизні розцінки, а в кінці як, власне, правильно виконувати цю роботу. Накинувши умовний план, приступайте до роботи;
 • Знайдіть потрібні матеріали в Інтернеті. Буває й так, що замовник сам пропонує готові джерела;
 • Перепишіть текст своїми словами. Прочитайте речення, абзац чи розділ, а потім перепишіть його іншими словами.

Використовуйте для цього різні тактики:

 1. застосовуйте синоніми;
 2. переставляйте слова та речення місцями;
 3. змінюйте закінчення слів;
 4. розбавляйте текст вступними словами.

Мета цих маніпуляцій – підвищити унікальність тексту. Однак зміст тексту не повинен втрачатися. Ви повинні переказати інформацію так, щоб головні думки не змінилися.

 • Перечитайте текст. Якщо є нагода, пройдіться очима по статті на наступний день або хоча б через годину після написання статті. Так ви побачите всі помилки та інші слабкі місця;
 • оформіть текст, щоб він виглядав красиво та охайно.
Писати чи переписувати
Писати чи переписувати

Форматування тексту

Також важливо не тільки переписати текст, а й добре його відформатувати. Дуже важливо, щоб його були читати зручно

Використовуйте такі основні правила форматування тексту:

 1. вирівняйте текст по лівому краю, відмовтеся від переносів;
 2. лишайте між абзацами інтервал. Бажано, щоб в абзаці не було більше 5-6 рядків. Так його буде простіше читати;
 3. розбавляйте текст підзаголовками – по одному на 3-4 абзаци. В кінці підзаголовку не кладіть крапку;
 4. використовуйте списки;
 5. видаляйте з тексту важкі фрази, які доводиться перечитувати. Стаття повинна бути зрозумілою та легко читатися;
 6. підберіть хороший заголовок.

Ось і всі основні кроки для рерайтингу статті. З них перші три є обов’язковими, а останні зроблять вашу статтю хорошою. Як бачите, все достатньо просто, особливо, якщо ви пишете на цікаву для себе тему.

Також врахуйте, що автор першоджерела, яке ви переписували, не вказується в завершеній статті. Рерайтер має повне право назвати написаний ним текст своїм, бо це дійсно правда. Єдине, що можна зробити – вказати в кінці матеріалу джерело, звідки була взята інформація.

Що стосується питання, як стати рерайтером, то для цього необхідно володіти якостями і навичками, про які згадувалось вище. А все інше – досвід і висока заробітна плата за працю – прийде досить швидко, коли роботодавці побачать у виконавця творчий потенціал і величезне бажання працювати.

Висновки

Рерайтинг – це хороший спосіб створити абсолютно грамотний і унікальний текст на основі вже розміщеного в інтернеті матеріалу на ту чи іншу тематику. До того ж такий текст, як правило, адаптується під читача, за рахунок чого він стає більш легким для читання, сприйняття і запам’ятовування. А оскільки сайтам постійно потрібні нові тексти, то і хороший рерайтер завжди буде забезпечений роботою.

Взагалі, рерайтинг в Україні через інтернет – дуже цікавий вид роботи. Він допомагає не лише розкрити тему і донести її до потенційного читача, але і дає прекрасну можливість самому автору дізнатися щось нове і цікаве для себе. А головне, при цьому будете заробляти гроші.

А якщо вам потрібно замовити рерайтинг, радимо для цього знайомих професіоналів, які працюють на ринку вже понад 6 років.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (6 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Дем'ян ФартовичГріша Recent comment authors
  Підпишіться  
найновішими найстарішими з найвищим рейтингом
Сповітити про
Гріша
Гість
Гріша

А де найкраще почати робити рерайти. Дайте ссилку на конкретний сайт, де можна почати і не обдурять, а заплатять.

Дем'ян Фартович
Адмін
Дем'ян Фартович

Всі ссилки, які вказані в статті ведуть на перевірені біржі, де працювали автори Фінтрамплін. Починайте з будь-якої. Також у нас є огляди цих бірж на сайті, раджу скористатись пошуком і знайти огляд тої, яка вас найбільше цікавить