Написання статей для сайтів за гроші

статті для сайтів за гроші

В інтернеті величезна кількість сайтів і всіх їх потрібно наповнювати. Самі власники справляються з цим завданням на перших порах, поки що сайт не почне приносити хороший прибуток. Потім зазвичай перекладають написання статей для сайтів на іншу людину за гроші, щоб з’явився час на інші проекти. Головне знайти потрібні сайти, і я підкажу де їх можна знайти і дам конкретні посилання.

На мій погляд писати статті — це найпростіший спосіб заробити гроші. Для цього не потрібно ніяких спеціальних навичок та вмінь — грамотність прививається в школі, вміння викладати свої думки на папері приходить з досвідом, але навіть новачки здатні переказати чужий текст своїми словами.

Саме тому я рекомендую всім починати саме з цього, щоб зрозуміти — в інтернеті дійсно можна заробити. І особливо це стосується заробітку на написанні текстів для сайтів. Але є люди, яким ближчі дизайн або програмування, а до креативу душа не лежить — тут вже нічого не вдієш. Я дуже люблю писат і ця робота приносить мені задоволення.

Єдине “але” заробітку на текстах в тому, що писати доведеться здебільшого російською, так як україномовного контенту практично ніхто не купує і ринку “копірайтер українською” фактично нема. Саме тому надалі мова піде про копірайтинг російською, але особливості стосуються текстів на будь-якій мові.

Як почати писати статті для сайтів?

Стартувати в будь-якій сфері діяльності страшно, так що тут не завадять поради досвідченого наставника. Мені в свій час відмінно допомогла книга Дениса Каплунова “Контент, маркетинг і рок-н-ролл” — у ній розповідає про методи написання статей, оформленні текстів, де і як працювати.

З часом я вдосконалював свої навички, відточував вміння писати, вчився вписувати природно ключі і т. д. Але найголовніше — почати.

Типи заробітку на текстах – копірайтер, рерайтер, сео-копірайтер

Можна виокремити три типи роботи, і про кожен у мене є своя стаття на сайті. Там можна детальніше прочитати особливості та орієнтовні розцінки для такої роботи:

Рерайтер — це той, хто вміє переписувати тексти на свій лад. Треба просто брати чужі тексти і переписувати їх своїми словами, щоб підвищити унікальність. Жодної творчої роботи, збору інформації або вписування ключів — нічого складного. Почніть з цього, і потім зможете розвиватися далі.

Веб-райтер або копірайтер  — це автор, що пише унікальні інформаційні статті, не повторюючи те, що вже є в мережі. Мова йде не про рекламні тексти, а про звичайні авторські інформаційні статті. У цьому випадку одного джерела інформації недостатньо — потрібно знайти мінімум 3-5 статей, прочитати, виявити найголовніше і на основі отриманої інформації «зліпити» власну статтю. Хоча буде набагато краще, якщо у вас є особистий досвід по цій темі і ви зможете написати статтю «з голови».

Сео-тексти — це робота припускає, що ви будете вписувати ключові слова (ключі) у статті. Чим природніше ви зможете їх розмістити в тексті, тим якіснішою буде ваша робота. Починати краще з простих ключів на зразок «як приготувати котлети по-київськи», а потім вже переходити до «вікна придбати Львів».

Про тексти, що продають не буду писати в цій статті, так як це зовсім інший рівень складності і, відповідно, більш високі розцінки.

Який повинен бути текст, щоб на ньому заробти

Професіоналам потрібно враховувати багато нюансів при написанні статті: тошнотність, заспамленість, воду, стоп-слова, ключі, хвости і т. п. Вони оформляють тексти з використанням html-коду, підбирають унікальні картинки/відео і користуються спеціальними сервісами для перевірки.

Але все це попереду, адже для початку, щоб заробляти на написанні статей для сайтів, вам потрібно вивчити базові навички: писати грамотно і унікально.

Грамотність — не потрібно володіти ідеальною грамотністю, тому що не всі здатні платити за таку рідкісну якість. Достатньо розібратися з найпопулярнішими помилками в стилі «тся/ться», виправляти помічені помилки wordом або знайти відповідний сервіс в інтернеті.

Унікальність — перевіряти її можна на сайті text.ru або програмами Advego Plagiatus, ETXT Антиплагіат. Іноді замовники вказують конкретний сервіс, яким потрібно перевіряти унікальність. При отриманні замовлення відразу потрібно уточнити бажану унікальність, зазвичай це від 90 до 100%. Про те, як перевіряти і виправити унікальність я напишу додаткову статтю.

Візьміть якийсь цікавий вам текст в інтернеті і спробуйте переписати його своїми словами. Перевірте унікальність на зазначених ваше сервісах і доведіть хоча б до 90%. Дайте прочитати знайомим або самі прочитайте на наступний день — як звучить? Якщо око не чіпляється і текст звучить природно, можна сміливо продавати свою першу статтю.

Де можна працювати копірайтером чи рерайтером?

Для новачків величезна проблема знайти замовника. На популярних біржах величезна конкуренція, так що взяти перший у житті замовлення дуже складно. У портфоліо порожньо, ще немає знань як спілкуватися із замовниками, так що часто неможливо навіть спробувати себе в написанні статей — не виходить взяти в роботу. Але вихід є.

Спеціалізовані біржі. Починати краще не із загальних бірж, а тих, що створені спеціально для продажу і покупки статей: etxt.ru, Copylanceradvego. Тут великий діапазон цін — від 5 до 200 рублів за 1000 знаків, так що ви зможете підібрати собі якесь замовлення. Безкоштовна реєстрація, жодних обмежень та реальна можливість новачкам спробувати свої сили. Зайдіть, заповніть профіль і відгукніться на проект.

Вільний продаж. Напишіть статтю на цікаву тему (ідеї можна взяти тут), поставте розумну ціну (наприклад 30 рублів за 1000 знаків) і викладіть в Магазин статей, наприклад на біржі TextSale.ru. Там можна розмістити свої роботи і, якщо когось зацікавить тема, її куплять. Я починав саме з цього, один з покупців запропонував постійне співробітництво і мої справи пішли в гору.

Сайти, що купують статті. Без прикладів робіт і досвіду складно боротися за замовлення на біржах, так що можна спробувати відразу працювати з сайтами безпосередньо. На багатьох з них є спеціальна сторінка Потрібні автори, і частенько з хорошими розцінками. Не відступайте, якщо отримаєте декілька відмов в перший час, просто уточніть, що потрібно виправити і вдосконалюйте стиль написання статей. З часом ваші статті почнуть приймати з першої спроби і за більш високими цінами.

Надалі ви знайдете ще більше бірж (тут повний список) і зможете заробляти на написанні статей для сайтів, почнете пропонувати свої послуги сайтам безпосередньо і шукати замовників на спеціалізованих форумах. Але для початку потрібно отримати хоча б перший досвід, освоїтися і дістати приклади робіт. Чим більше статей у вас за плечима, тим впевненіше ви будете себе відчувати, а це дуже важливо!

Оплата за написані тексти

Не існує жодної таблички, в якій можна підглянути конкретні ціни за вашу роботу. Так само ви не отримаєте повідомлення після написання статей N «тепер можна писати за 100 рублів» — розцінки встановлюєте ви. Головне знайти замовника за ці гроші.

Я рекомендую починати з 30 рублів за 1000 символів, якщо є невпевненість у своїх силах — мінімум 20. Ніколи не опускайте ціну нижче цього рівня, інакше в гонитві за кількістю символів ви ніколи не підніміть якість статей.

Зазвичай замовники вказують оплату за 1000 знаків без пробілів (збп). Якщо вказано просто «символів», швидше за все платять і за пробіли.

Коли розберетеся в роботі і статті будуть виходити все краще і краще, навчитеся вписувати ключі — це збільшує кількість потенційних замовлень в десятки разів. Після цього мінімальну ціну можна підняти до 45 рублів за 1000 знаків.

Розвивайтесь і отримуйте більше

Постійно вдосконалюйте свої навички, вивчайте різні типи статей, покращуйте оформлення і за рахунок цього зможете підвищити ціну на свої послуги.

Можливо ви не вірите, що написання статей для сайтів за гроші може приносити хороший дохід, але з часом розцінки будуть збільшуватися. Через рік чи може два ви зможете писати лише по одній статті в день і повністю себе забезпечувати.

8 думки про “Написання статей для сайтів за гроші”

  1. Дем'ян Фартович

   Зареєструватись на вказаних сайтах, знайти замовників, виконати замовлення (написати тексти) та отримати за це грошову винагороду

 1. Мостюк Сергій

  Дуже хороша стаття. А для тих, хто вирішив цим займатись, ось інструкція bizmaster.xyz/2017/04/yak-pysaty-prodayuchi-teksty.html

  1. Дем'ян Фартович

   Ні. Це інформаційний сайт про заробіток, де ми розповідаємо тільки про способи, тут заробляти неможливо

 2. Тимохов Роман

  Дуже корисний матеріал. Взагалі, в наш час у блогерів існує достатньо майданчиків для розміщення своїх матеріалів. Один з найкращих це Telegraph від Telegram.

  1. Дем'ян Фартович

   Вибачте за надто довгу відповідь. Ключі – ключові слова, ті слова за якими шукають певні теми в інтернеті.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.