Набір тексту за гроші в інтернеті - скільки платять і як не потрапити на обман

Робота набір тексту - вся правда Копірайтинг

Доброго дня. Зараз ми поговоримо про набір тексту за гроші в Україні. Ми розкажемо про важливі підводні камені і особливості цієї роботи, яка доступна практично всім.

Всім хто хоче почати працювати наборщиком текстів, раджу ознайомиться з моїм досвідом роботи в цьому напрямку, щоб уникнути неприємностей самому.

Я розіслала десятки відгуків на вакансії «набір текстів», але серед них виявилася справжньою тільки одна. І навіть вона не виправдала мої очікування.

Мені здавалося, що немає нічого складного в тому, щоб передрукувати слова з картинки чи відсканованого рукопису в текстовий файл. Але в цій роботі є підводні камені, які не видно, поки не спробуєш працювати. Краще дізнатися про них заздалегідь, ніж на власному досвіді.

Як знайти роботу набір тексту на дому

В інтернеті можна знайти дуже багато вакансій по запиту потрібен наборщик текстів, але майже всі такі оголошення розміщують шахраї. Схеми для розводу сильно відрізняються, але є схожі риси, за якими можна виявити обман:

 • Завищена оплата – обіцяють платити від 50 гривень за лист або 1000 знаків, а іноді пропонують навіть в кілька разів більше. Насправді ніякий замовник не погодиться платити за простий набір тексту великі гроші, адже для цього не потрібно володіти ніякими спеціальними знаннями, а значить бажаючі і за низьку ціну знайдуться.
 • Новий акаунт у замовника – якщо оголошення на біржі додав новий користувач, швидше за все це шахрай.
 • Поштова адреса від доступних поштовиків на кшталт mail.ru, який можна зареєструвати за кілька хвилин. Найчастіше шахраї навіть не спромагаються придумувати читану пошту, обмежуючись набором символів і знаків на кшталт «Izdatel.mangr15225».
 • Моментальна відповідь – якщо у відповідь лист приходить за пару хвилин, швидше за все це робота автовідповідача. У ньому міститься шаблонний текст, який розписує умови роботи і згадує обов’язкову передоплату.

Пробийте текст оголошення та поштову адресу в пошуку – оцініть видачу. Якщо ви побачите розчаровані відгуки, відразу стане зрозуміло, що це за компанія. На біржах фрілансерів звертайте увагу на дату реєстрації роботодавця: якщо менше місяця, не довіряйте йому.

Набір текстів з передоплатою від вас – відвертий обман

Саме тому, ті, хто обпеклися вже на подібній схемі, шукають набір тексту на дому без передоплати.

Увага! Взагалі, якщо ви стикаєтесь з будь-яким видом заробітку в інтернеті, і вас просять переказати якісь гроші, то треба кілька разів подумати про те, чи варто співпрацювати з такими людьми чи конторами. Адже якщо ви працюєте, то платити мають вам. Все логічно, але дуже багато людей ведуться на подібні обманні схеми.

Якщо з’явилися сумніви – скопіюйте частину тексту й пошукайте схожі оголошення через пошук. Найчастіше шахраї лінуються міняти текст і просто дублюють чужі тексти.

У коментарях швидше за все будуть повідомлення про те, що замовник отримав передоплату і пропав. Тоді ви заощадите свій час і гроші.

Ніколи не варто переказувати замовникам гроші

Найголовніша ознака шахраїв – рано чи пізно попросять заплатити гроші. В якості причини можуть використовувати різні приводи: страховий внесок, оплата податків або навіть підтвердження карти. Найприкріше, коли просять передоплату вже після набору тексту.

Один раз мені попався такий замовник, причому оголошення знайшла не в інтернеті – наклеїли на під’їзді. Поставилася насторожено, але ніяких натяків на передоплату не було – спеціально зробила уточнення. Мене запевнили, що це чесна компанія і ніяких страхових внесків платити не доведеться. Я розслабилася і взялася за роботу.

Тексти були англійською. Дуже чіткі друковані скани тексту, так що ніяких проблем з розшифровкою не виникло. Зробивши кілька абзаців, вирішила з цікавості пошукати текст в інтернеті. У пошуку були тисячі сайтів, на яких була ця, як виявилося, популярна дитяча розповідь.

Скопіювала інформацію з сайтів, відправила замовнику і зрозуміла, в чому саме полягав обман.

Обман з набором текстів приклад
Приклад повідомлення шахрая по замовленню набору текстів

На мою пропозицію відняти комісію з винагороди або оплатити іншим способом відповіли категоричною відмовою. Дуже рада, що я не встигла вручну набрати весь текст.

В інтернеті я знайшла тільки один сайт, який пропонує таку роботу і виглядає достовірно. Сайт набір-текстов.рф зареєстрований вже давно, оплату обіцяють невелику, є телефони і адреси у відкритому доступі.

Платять там логічно в рублях. Самі подивіться які ціни:

набіртексітв рф приклади ціни
Реальні розцінки на набір текстів

Після свого першого досвіду по набору тексту бажання цим займатися пропало, так що я не сильно намагалася потрапити в їх штат. Подала заявку, але вони так і не відгукнулися. Але якщо ви всерйоз налаштовані, можна спробувати зв’язатися і запропонувати свої послуги. В інтернеті бачила багато позитивних відгуків від співробітників.

Як працювати на роботі набір тексту

Ніяких особливих навичок для такої роботи не потрібно. Досить вміти працювати в word: форматувати текст, працювати з таблицями, робити графіки і формули. Всю потрібну інформацію можна знайти в інтернеті, коли ці знання знадобляться для певного завдання. Якщо ви вчили в школі інформатику, то базові знання для такої роботи мають у вас бути.

Бажано вміти швидко друкувати без помилок і описок. З особистих якостей можна відзначити посидючість і уважність, адже доведеться багато часу вдивлятися в тексти і розшифровувати їх.

Існують спеціальні програми для сканування та розпізнавання текстів. Одна з найвідоміших – abbyy finereader. Такими програмами можна швидко «набрати» друковані тексти, і навіть деякі таблиці. З їх допомогою можна спростити роботу, а то й зовсім перекласти більшість рутини на плечі комп’ютера. Однак з рукописами скористатися ними не вийде.

Хоча замовники самі знають подібні програми і активно їх використовують. А людям дають або рукописні, або погано напечатані в пресі сторінки. Можуть запропонувати набрати таблиці, намалювати графік або діаграму, а іноді і формули. З такими завданнями комп’ютер справляється з труднощами, так що замовники готові заплатити за ручну працю.

Ще є один варіант, де платять мало, але треба набирати слова – заробіток на капчі.

Основні вимоги до виконавця наступні:

 • вміння працювати з Word;
 • швидкий та грамотний набір тексту;
 • вміння форматувати текст;
 • досвід роботи з таблицями, формулами, графіками та ін.

Мій досвід роботи оператором з набору тексту

Мені попався замовник з рукописним завданням. Потрібно було розшифрувати конспект якоїсь геологічної лекції. У ній зустрічалися скорочення, технічні терміни, складні прізвища. Але саме незручне – нечитабельний почерк.

Щоб розшифрувати незрозумілий термін, доводилося вводити в google пошук його початок і кінець, переглядати варіанти відповідей і підшукувати відповідний термін. Йшло багато часу на уточнення інформації.

У деяких місцях я так і не змогла розшифрувати почерк, так що виділила іншим кольором в тексті слова, а на листках обвела червоним кружком. Замовник пішов назустріч і прийняв в такому вигляді.

Читайте: Що таке рерайтинг (або як заробляти на переписуванні текстів своїми словами).

Оплата за набір текстів

Мені за один аркуш А4 платили 10 рублів, всього їх було 10 штук і за 3 години роботи я отримала 100 рублів. Можливо мені просто не пощастило з текстом і завданням, але цей досвід повністю відбив у мене бажання займатися набором текстів.

За реальну роботу наборщиком тексту рідко платять більше 10-20 рублів на міжнародних біржах за аркуш А4. Іноді можуть зробити надбавку за формули або інші складні елементи, але до 50 рублів розцінки ніколи не доходять.

Коли я відіслала набраний текст, замовник запропонував продовжити співпрацю, але я відмовилася. Після цього бачила інші подібні оголошення, правда з більш високою оплатою, але більше не відгукувалася.

Якщо ж вам вдасться знайти завдання по набору тексту на українських сайтах, то там середні ціни будуть 5-7 гривень за 1000 знаків без пробілів. Максимум можуть платити 15-20 гривень, але це небачена щедрість. Іноді оголошення про набір текстів можна пошукати на дошках оголошень, наприклад OLX, але там вам також промишляє багато шахраїв.

Я рекомендую шукати подібну роботу на фріланс-біржах:

Як варіант роботу на дому по набору тексту можна пошукати у відповідних агенціях вашого міста. Особливо це актуально для центрів, які беруться набирати студентські роботи з рукописів. Ціни не поміняються, але ви будете мати справу з реальними людьми і знатимете, куди прийти вимагати гроші.

А взагалі, якщо ви вмієте писати і можете писати тексти, то краще звернути увагу на такий спосіб заробітку, як копірайтинг. Також у нас на сайті є цілий розділ про те, як заробляти пишучи тексти. Обов’язково перегляньте його. Це значно прибутковіше і перспективніше. Успіхів усім!

Експерт у сфері онлайн-бізнесу та монетизації веб-проектів. Випускаючий редактор та автор порталу. Пише про різноманітні бізнес ідеї, інтернет-професії копірайтинг та контент-менеджмент, заробіток в соціальних мережах. Любить Київ, тепло і цікаві історії.

Fintramplin
Додати коментар

 1. Марія

  Шукаю роботу по заробітку на текстах. Володію українською, російською та англійською мовами. Розгляну всі пропозиції. Марія

  Відповіcти
  1. Дем'ян Фартович

   Радимо подивитись на біржах фрілансу, типу Фрілансхант.

   Відповіcти
 2. Олена

  А чи є українські сайти з набору текстів?
  Дякую

  Відповіcти
  1. Дем'ян Фартович

   Вітаю, Олена! На жаль, конкретних вузькоспеціалізованих сайтів я не знаю. Але мабуть є сайти, які надають такі послуги, варто запропонувати свої послуги на них. Також вакансії пропонують на дошках оголошень, типу ОЛХ та інших. Головне вимагайте аванс за роботу, хоча б невеликий і ніколи не платіть якісь гарантійні внески так званим роботодавцям, бо таким займаються тільки шахраї.

   Відповіcти
 3. Сніжана

  Шукаю роботу за перекладами з російської на українську мову

  Відповіcти
 4. Аліна

  Попалася на таке оголошення з передплатою у деякої Нищей Ірини Юріївни. Пропонувала робл у в інстаграм. Перепис текстів.
  Так і знала, що все брехня, але так хотілося вірити в правду.

  Відповіcти
  1. Яна

   Шукаю роботу за перекладами з російської на українську мову

   Відповіcти
 5. Аня

  Шукаю роботу на дому

  Відповіcти
 6. Галина

  Шукаю роботу по набиранні тексту.Друкую зі сканованого варіанту в формат Word.Друкую якісно і швидко.

  Відповіcти