Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як правильно оформити портфоліо фрілансера: які роботи в нього включати і як надати замовнику

Портфоліо фрілансера

Статтю оновлено:

У цій статті ми поговоримо про те, як оформити портфоліо фрілансера і що воно має включати.

Портфоліо – головний показник якості роботи фрілансера. Подивившись на приклади робіт, замовник може зробити висновок, чи підійде йому стиль виконавця, або краще пошукати іншого. У цій статті я розповім, як правильно оформляти портфоліо, які роботи краще виставляти і як давати приклади робіт, якщо ви відгукується на вакансію.

Навіщо фрілансеру портфоліо

Банальний приклад. Ви замовник, і вам потрібно зробити інформаційний сайт по темі фінансів. Потрібен дизайнер. Ви публікуєте оголошення, і приходять 2 повідомлення. У першому виконавець розповідає, який він класний і як круто він зробить ваше замовлення, і, взагалі, у нього досвід 5 років. А інша людина вітається і скидає приклади своїх сайтів фінансової тематики. Кого ви оберете?

Думаю, більшість все ж вибере другого виконавця. Просто тому, що у нього є приклади робіт, на які ви можете орієнтуватися. Можна подивитися якість, формат роботи, бачення виконавцем теми. Звичайно, роботи в портфоліо не гарантують того, що замовлення буде виконано на рівні. Але це конкретний зразок роботи, на який можна орієнтуватися.

Для того щоб показати, як ви вмієте виконувати роботу, потрібно збирати портфоліо. І чим більше прикладів ви можете надати, тим краще.

Як правильно оформити портфоліо: 3 варіанти

Ми розібралися з тим, що портфоліо – це дійсно важливо. Тепер давайте перейдемо до способів його оформлення. Крім звичайних посилань на GoogleDocs і скріншотів на вашому комп’ютері, є 3 способи:

 • Сайти фрілансу.
 • Власний сайт або блог.
 • Соціальні мережі.

Детально поговоримо про кожен із способів. Розглянемо їх плюси і мінуси.

Сайти фрілансу

Це найпростіший спосіб складання портфоліо. На всіх сайтах є функціонал для прикладів своїх робіт. Зазвичай це спеціальне поле, в яке можна вставити скріншот виконаної роботи і залишити короткий коментар.

Плюси такого оформлення:

 • Просто.
 • Ніяких витрат.
 • Мінімум часу.
 • Гаряча цільова аудиторія.
 • Не потрібно підтверджень авторства.
 • Можна відразу подивитися відгуки про роботу.

Мінуси:

 • Низький трафік, в порівнянні з сайтом.
 • Низький рівень експертності, в порівнянні з власним сайтом.

Але це суб’єктивні мінуси. Деякі відомі фрілансери, особливо дизайнери і програмісти, публікують свої портфоліо на сайтах фрілансу і отримують великий потік замовників.

Власний сайт

Багато фрілансерів, які виходять на високий стабільний дохід, замислюються про створення власного сайту-візитки або блогу. Це дозволяє зарекомендувати себе як професіонала, отримати трафік з пошукових систем і оформити портфоліо так, як вам зручно.

Хороший сайт – це не тільки сховище для ваших робіт. Це ще й спосіб показати замовнику, що ви справжній фахівець.

Плюси такого оформлення портфоліо:

 • Експертно.
 • Зручно.
 • Унікально.

Мінуси: 

 • Дорого.
 • Потребує багато часу.
 • Ненадійно.

Сайт вимагає багато часу і грошей, особливо якщо це не просто візитка, а повноцінний блог з експертними статтями. Але якщо все вийде, ваш авторитет в очах замовників буде високим, і ви зможете отримати «смачних» клієнтів, які прийдуть з пошукових систем.

Соціальні мережі

Останній варіант оформлення портфоліо – соціальні мережі. Ви оформляєте сторінку або групу, в яку починаєте викладати свої роботи або посиланнями, або скріншоти.

Плюси такого оформлення портфоліо:

 • Дешево.
 • Швидко.

Мінуси:

 • Незручний пошук робіт.
 • «Холодна» цільова аудиторія.
 • Низький вихлоп.

Фрілансери не радять публікувати приклади своїх робіт в соцмережах. По-перше, це дуже незручно. Замовнику доведеться орієнтуватися в безлічі різних робіт, і, навіть якщо ви розставите хештеги, все одно багато часу піде на те, щоб просто знайти приклад роботи певного формату. По-друге, якщо на вашу сторінку або групу підписуються люди, вони хочуть бачити якісь матеріали, а не приклади ваших робіт. Якщо ви будете спамити скріншотами, з більшою часткою ймовірності люди просто натиснуть кнопку «заблокувати повідомлення».

Я бачив кілька фрілансерів, які намагалися зробити зі своєї сторінки портфоліо. Публікували приклади робіт з невеликими коментарями. І це не викликало ніякого інтересу, тільки роздратування. В голову приходить тільки порівняння з дівчатами, які тільки-тільки починають займатися манікюром і публікують 100 різних фотографій нігтів у себе на стіні.

Набагато вигідніше використовувати соціальні мережі для просування особистого бренду: спілкуватися з колегами і замовниками в тематичних групах, публікувати посилання на свої матеріали і вирішувати робочі моменти в особистих повідомленнях.

Які роботи відправляти в портфоліо

Більшість фрілансерів думає, що в портфоліо потрібно викладати лише найвдаліші роботи. Це не зовсім так. При публікації потрібно орієнтуватися на два параметри:

 • Складність роботи.
 • Тематика.

Чим складніша робота, тим краще ви показуєте себе як експерта. Одна справа – створити односторінковий сайт для продажу товарів з Китаю, інша – створити корпоративний сайт для великої компанії. Віддавайте перевагу складним роботам, які зажадали від вас повного занурення. З тематикою – все навпаки. Чим більше різних прикладів ви покажете, тим буде краще. Візьмемо ті ж корпоративні сайти. Сайт для дизайнерського агентства, будівельної фірми і міської бібліотеки виглядають краще, ніж 3 сайти для приватних клінік.

З кращих робіт можна оформити повноцінний кейс: розповісти про те, як відбувалася робота з моменту розмови з замовником і до здачі проекту. Обов’язково з цифрами і конкретними результатами.

Як правильно надати портфоліо

Якщо до вас приходять замовники з ваших джерел, то вони в першу чергу подивляться приклади робіт. Якщо, звичайно, їм вас не порадили знайомі, яким ви чудово виконали завдання. Але якщо ви самі відповідаєте на вакансію, то доведеться надавати свої приклади робіт в листі.

Успішні фрілансери радять надсилати приклади робіт в такому форматі: «Посилання» – коротке пояснення. У поясненні ви можете писати, що це за робота, для кого ви її робили, які завдання виконували. Іноді можна написати, хто відносився до ЦА, які особливості були саме у цього замовлення – все, що вважаєте за потрібне, але не варто перевантажувати замовника інформацією.

Надсилайте тільки роботи по темі. Якщо у вас замовили прототип лендінгу, не потрібно надсилати корпоративні сайти. Це не покаже ваш професіоналізм у створенні односторінкового сайту. А деякі замовники, взагалі, подумають, що ви не читали ТЗ.

Висновок

Правильно оформити портфоліо – половина справи, щоб отримати смачний замовлення. Саме тому варто уважно підходити до того, де і як ви публікуєте свої роботи. Виставляйте сильні роботи, правильно їх оформляйте, давайте до кожної з них короткий коментар, і тоді ви зможете отримувати більше замовлень.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про