Як розбагатіти силою думки: різниця в мисленні багатих і бідних

Мислення багатих і бідних людей Поради та лайфхаки

Розбагатіти сьогодні хоче кожен, але не кожен знає, що перший крок до багатства полягає в тому, щоб навести порядок у власних думках і позбутися від негативних життєвих установок і згубних звичок.

Така своєрідна гігієна свідомості допоможе спершу сформувати фінансовий статок, а потім його зберегти і збільшити.

Який вплив на життя надає мислення бідності

Наші переконання впливають на наші рішення та дії, а ставлення до грошей призводить до того, що грошей в кишенях стає більше або менше. Напевно кожен може пригадати ситуації зі свого життя, коли знайомі люди багатіли навіть при несприятливих зовнішніх обставинах: в нестабільній державі, під час кризи, в неврожайні роки, без спеціальної освіти, засобів для старту бізнесу та допомоги щедрих родичів. 

З іншого боку, часто зустрічаються і ті, у кого справи ніколи не ладяться, кого завжди обманюють, хто знаходить неприємності на рівному місці. Такі люди не тільки не багатіють, а й втрачають навіть те, що мають. І успішні, і неуспішні діють в однакових обставинах, і різниця між ними полягає лише в способі думки і в тому, що насамперед породжує цей образ мислення.

У поточний момент людина з мисленням багатія може не бути багатою, а людина, яка мислить як бідняк, може мати на руках солідну суму (наприклад, бабусину спадщину), проте саме особливості мислення приведуть до того, що перший через якийсь час капітал надбає, а другий втратить. У цій статті під багатством і бідністю ми будемо розуміти не фактичний склад вашого гаманця, а скоріше життєву філософію, дотримуючись якої можна гаманець цей спустошити або наповнити.

Читайте також: Чому бідні стають біднішими, а багаті – багатшими

У скарбничці моїх життєвих спостережень є випадок з одним моїм далеким знайомим. Ця людина багато років вела розгульний спосіб життя, не дбала про свій добробут і здоров’я, не надавала великого значення умовам, в яких жила. Багато років він їздив на старезних автомобілях, які незмінно викликали здивування в автосервісах, де він ці автомобілі ремонтував. Одного разу моєму знайомому пощастило. За якусь роботу він отримав відразу багато грошей і вирішив купити на них новий автомобіль. 

В той же день, коли була оформлена купівля, володар нового автомобіля потрапив в аварію з вини третіх осіб. За підсумками цієї дорожньо-транспортної пригоди тільки що куплений автомобіль став повністю непридатним. 

Сам знайомий не постраждав і відбувся легким переляком, інших постраждалих теж не було. Але від ідеї купувати в майбутньому хороші машини людина відмовилася, а автомобіль довелося продати на запчастини. Знайомий же резюмував ситуацію фразою: не жили заможно, годі й починати.
Я не візьмуся зараз аналізувати, чи можна було уникнути аварії і чи дійсно провини мого знайомого в цій події не було. Мене більше насторожила установка, з якою ця людина йде по життю.

Відео: як мислення впливає на життя

Як відрізнити мислення багатого від мислення бідняка

Коротко кажучи, багатія від бідняка відрізняє проактивна і осмислена життєва позиція. Ця активна позиція проявляється в різних аспектах і в сукупності цих проявів призводить з часом до поліпшення добробуту людини.

Фінанси

Багатих людей від бідних найпростіше відрізнити по відношенню до свого фінансового стану. Багаті завжди прагнуть усвідомлено управляти своїми доходами і витратами, а бідна людина ставиться до грошей безвідповідально, живе невідповідно до своїх достатків, не думає про майбутнє. Багаті намагаються не витрачати гроші там, де це не потрібно, а думають про те, як фінанси накопичити та примножити, як змусити гроші працювати, як диверсифікувати (розширити) джерела надходжень. 

Для бідної людини зарплата є єдиним засобом до існування, більше того, бідна людина і жити буде від зарплати до зарплати, не намагаючись нічого змінити. Такі люди не замислюються про те, як вони будуть існувати, коли не зможуть працювати через хворобу або на старості. Бідній людині гроші потрібні тільки для того, щоб їх витрачати. Навіть якщо в руки людині з таким мисленням потрапить мільйон доларів, через якийсь час він знову буде сидіти біля розбитого корита, тому що спустить все своє багатство на брендові шмотки, дорогі автомобілі і протилежну стать. Дбайлива ж людина подумає про те, як змусити гроші працювати.

Багаті люди ведуть строгий облік своїх коштів, бідні ж не приділяють цьому заняттю уваги.

Багата людина не прагне халяви, але і не готова переплачувати, оскільки розуміє, що у всього є адекватна ціна, а людина бідна буде намагатися всіх перехитрити або відшукати якусь чарівну пігулку, завдяки якій справи у неї відразу і без зусиль чарівним чином покращаться. 

До речі, саме такі люди, які орієнтуються на емоції, але не знайомі з логікою і здоровим глуздом, найчастіше і стають жертвами аферистів.

У бідних погані звички. Одна з найбільш поширених носить невинну назву: «Можна брати гроші зі своїх заощаджень». Багаті знають, що заощадження існують тільки для того, щоб робити нові гроші, а не платити за рахунками.

Роберт Кіосакі

Освіта і робота

Багаті люди не соромляться вчитися все життя, і мова не тільки про вищі навчальні заклади. Багатий буде жадібно цікавитися новими знаннями, черпати їх він буде з будь-яких джерел (книги, сайти, курси, спілкування з колегами і конкурентами і так далі) і намагатися застосувати ці знання на практиці. Багаті вміють вибирати і правильні ресурси для отримання інформації. Людині, яка піклується про свій добробут, не спаде на думку використовувати для прийняття фінансових рішень слова сусідки по сходовій клітці або емоційні коментарі приятеля з соцмережі. Така людина не полізе в сумнівні угоди, буде уважно читати підписані договори і перевіряти потенційних партнерів.

Бідні ж вважають, що достатньо просто один раз отримати вищу освіту, а займатися самоосвітою у них немає часу. У вільний від роботи час такі люди вважають за краще не вчитися, а зависати на розважальних сайтах, в соціальних мережах або перед телевізором, бездумно споживаючи неякісний контент, який ллється звідти. Людина, мисляча категоріями бідності, дуже втомлюється на роботі, адже вона її частіше за все не любить. Робота для бідного – необхідність, бідний працює заради зарплати. Багата людина ніколи не буде прагнути працювати тільки заради грошей. Такі люди добре знають, що ця справа життя повинно насамперед викликати ентузіазм та інтерес, а з часом така справа і гроші почне приносити. Багата людина необов’язково має власну справу, але практично завжди до неї приходить. Робота в наймі для таких людей – лише сходинка на шляху до свого бізнесу. Наймана робота дозволяє отримати досвід і корисні знайомства, сформувати стартовий капітал.

Як подолати страх втратити гроші? Я ніколи не зустрічався з людьми, яким подобається втрачати гроші. Але за все своє життя я жодного разу не зустрічав жодної багатої людини, яка ніколи не втрачала грошей. Втім, я знаю велику кількість бідних людей, які не втратили ні цента – я маю на увазі в формі капіталовкладень …

Багата людина і відрізняється від бідної – ставленням до цього страху.

Роберт Кіосакі

Стиль життя і здоров’я

Мислення багатства і бідності відбивається на ставленні до здоров’я і на стилі життя людини. Люди, які мислять категоріями успіху, сьогодні намагаються дотримуватися принципів здорового способу життя:

 • регулярні спортивні заняття;
 • здорова і корисна їжа;
 • активний відпочинок на свіжому повітрі цілий рік;
 • відмова від вживання алкоголю і тютюну.

Відео: чим відрізняється мислення багатства від мислення бідності

Люди, які не замислюються про своє майбутнє, не дають своєму тілу регулярних фізичних навантажень, вечори проводять виключно на дивані перед телевізором, а місце активного відпочинку в їхній картині світу займають рясні застілля з алкоголем.

Окремо варто сказати про їжу. Люди, що живуть в полоні світогляду бідності, часто вважають, що не можуть дозволити собі купувати якісну і корисну їжу і вибирають фастфуд і дешеві напівфабрикати навіть в тих випадках, коли їм насправді доступні сезонні овочі та фрукти, яйця, крупи та інші продукти, з яких з мінімальними зусиллями навіть по найпростіших рецептах можна приготувати смачну і корисну домашню їжу.

Цілі і час

Багата людина цінує свій час, чітко знає свої можливості і цілі, аналізує актуальність цих цілей і свої кроки на шляху їх досягнення. Бідна людина не ставить мети, а скоріше мріє про те, як вона буде жити, коли у неї будуть квартира, машина чи мільйон доларів. Мрії ці залишаються лише мріями, оскільки ніяких дій для їх досягнення людина не робить. Можна сказати, що бідному подобається швидше сам процес мрій, ніж підсумкове досягнення, а багатому важливіша ефективність і фактичний результат діяльності. Багаті люди цінують час більше від грошей, а бідні – навпаки.

У нашому суспільстві єдиний клас, який думає про гроші більше, ніж багаті: це бідняки. Бідні ні про що, крім грошей, думати не можуть.

Оскар Уайльд (1854-1900), англійський письменник

Оточення

З дрібниць складається життя людини. Багаті люди впевнені, що творять своє життя самостійно, і готові відповідати як за позитивні, так і за негативні наслідки своїх рішень і дій. Бідні ж схильні шукати винних у невдачах зовні (карма така, держава погана, уряд у відставку і так далі), а за досягнення дякують «щасливому випадку» і прихильній долі. Багата людина сама вибирає і формує своє оточення, прагнучи спілкуватися з людьми розумними, цілеспрямованими і успішними. В оточенні бідної людини найчастіше можна знайти таких же бідних, вічно незадоволених всім навколо і ниючих про підступи жорстокої долі невдах.

В оточенні багатих людей практично неможливо зустріти людей з мисленням бідняка. Подібне притягується до подібного.

Як поміняти мислення бідного на мислення багатої людини

Може здатися, що ми описали практично портрет ідеального нареченого, який не витрачає зайвого, заводить корисні зв’язки, займається саморозвитком і спортом, веде здоровий спосіб життя, не п’є, не курить і … не існує. Завзятий курець із зайвою вагою, який звик до офісної роботи і пивка з друзями в кабаку по п’ятницях, відмахнеться від описаної картини зі словами, що так не буває, і буде неправий. Буває по-всякому. Потрібно лише поставити перед собою мету і мати достатньо завзятості, щоб її досягти. Зокрема, щоб стати багатим, необхідно перш за все перестати думати (і діяти) як бідний.

Звичайно, щоб змінити свій звичний спосіб мислення, необхідно докласти зусиль. Позбутися від звичок, з якими ви провели багато років, не так уже й просто. Однак методична та послідовна робота над собою завжди приносить результати.Відео: чим відрізняється мислення багатства від мислення бідності

Запам’ятайте: люди стають багатими і успішними не тому, що вони розумні, красиві, фізично сильні, а тому що вони стабільно працюють над собою.

Щоб почати усвідомлені зміни, подивіться на своє життя і подумайте, чи все вас влаштовує. Уявіть себе через 10 років, через 20 років або вже на пенсії. Чи ви задоволені тим, що побачили? Якщо відповідь ствердна, міняти мислення необхідності немає, можна розслабитися і можна повернутися до перегляду телевізора. Якщо ж вас неприємно здивувала картина вашого можливого майбутнього, ще є час це майбутнє змінити.

Відео: як змінити мислення

Перш за все зафіксуйте для себе мету, заради якої ви готові рухатися далі. Саме наявність мети допоможе не звернути зі шляху змін в хвилини слабкості. Цілі можуть бути різними: хтось захоче уникнути негативного сценарію, наприклад, бідної старості, хтось буде шукати можливість дати дітям кращу освіту, а комусь просто хочеться переїхати жити від батьків у власний заміський будинок. Будь-яка мета хороша, якщо вона мотивує на позитивні зміни.

Після визначення мети необхідно зрозуміти, які з ваших поточних звичок допомагають в її досягненні, а які заважають. Візьміть аркуш паперу і почніть з самоаналізу:

 • випишіть в стовпчик А всі риси свого характеру і звички, які вважаєте несумісними з мисленням багатої людини;
 • випишіть в стовпчик Б ті риси, які відповідають мисленню багатої людини;
 • придумайте і запишіть, як ви можете змінити свої звички, щоб скоротити стовпчик А і збільшити стовпчик Б.

Тепер у вас на руках практично готовий план змін, але не варто хапатися за все відразу. В один момент почати бігати вранці, пити смузі, кожну вільну хвилину займатися нетворкінгом, читати виключно бізнес-літературу і ефективно інвестувати в акції на спаді їх вартості може бути складно, якщо ви багато років до цього не піднімали нічого важчого пляшки пива, а ваші інтереси обмежувалися вечірнім переглядом детективного серіалу. Занадто різкий старт може тільки нашкодити. Їжте слона по шматочках, працюйте над собою поступово, але не забувайте про глобальну мету, яка стоїть перед вами.

Людина з мисленням багатія шукає можливості навіть в перешкодах, а бідняк зупиняється замість того, щоб хоча б спробувати що-небудь зробити.

Наведемо тепер кілька універсальних порад, які допоможуть вам наблизитися до бажаного способу мислення:

 • плануйте свої доходи і витрати і контролюйте виконання плану;
 • приймайте відповідальність за свої дії, а не шукайте винних;
 • піклуйтеся про своє здоров’я;
 • постійно вчіться новому.

Мислення багатства допомагає людям отримувати і примножувати капітали навіть в поганих економічних і політичних умовах, тоді як людина з мисленням бідності буде бідною навіть в найсприятливіші часи. Гарна новина полягає в тому, що можливість перейти з табору бідняків в табір багатіїв є у кожного, але для цього спершу доведеться як слід попрацювати над собою і викорінити звичку думати і діяти як бідна людина.

Експерт у сфері онлайн-бізнесу та монетизації веб-проектів. Випускаючий редактор та автор порталу. Пише про різноманітні бізнес ідеї, інтернет-професії копірайтинг та контент-менеджмент, заробіток в соціальних мережах. Любить Київ, тепло і цікаві історії.

Fintramplin
Додати коментар