Чому багаті стають багатшими, а бідні – біднішими?

Давайте поговоримо про те, чому багаті стають багатшими, а бідні – біднішими . Напевно багато хто чув таке твердження, і це не якась там вигадка, а чиста правда. 

У світі видна така тенденція і її можна вважати закономірністю. Дійсно, з часом багаті стають ще багатшими, а бідні – ще біднішими. У цій публікації я хочу виділити основні причини цього явища.

Нещодавно на одному сайті мені попалися на очі результати одного дослідження, проведеного в США. Об’єктом дослідження стали зміни реального доходу американських громадян з 1980 по 2012 рік, причому, окремо оцінювали доходи верств населення різного ступеня багатства. 

Доходи населення за станом на 1980 рік були взяті за 100%, і далі аналізувалося їх зміна. Як ми бачимо, в середньому реальні доходи громадян США за цей період зросли на 22%, що, здавалося б, цілком нормально. Однак, якщо подивитися на цей показник в розрізі груп з різним рівнем фінансового стану, то ми побачимо ось що:

  • Доходи найбагатший американців (0,01% людей) зросли аж на 658% ;
  • Доходи найбагатших 0,1% людей виросли на 381%;
  • Доходи 1% найбагатших людей виросли на 188%;
  • Доходи 10% найбільш багатих американців зросли на 78%.

Всі ці показники істотно вище середніх 22%, причому, як видно, ніж люди спочатку були багатшими, тим більше зростало їхнє багатство, тим різкіше видно різницю із середнім значенням. А що ж з бідними людьми? Зауважу, що до бідних в даному випадку зарахували основну масу населення – 90%, тобто, можна сказати, що це звичайні середньостатистичні американці (а середня зарплата в США становить 100 – 150 тис. доларів на рік, при цьому сім’ї, чий дохід нижче 50 тис. доларів на рік, вважаються живуть за межею бідності).

– Доходи 90% бідного населення знизилися на 6% .

Ми бачимо величезну різницю: в одній і тій же країні, в один і той же період, в одних і тих же економічних умовах, коли доходи переважної більшості впали на 6%, доходи окремих людей виросли на 658%!

Чому так відбувається? Чому багаті стають багатшими, а бідні біднішими? Давайте спробуємо розібратися і розглянемо головні причини такого явища.

Причина 1 . Багаті правильно вибирають джерела доходу

Що є головними джерелами доходу для 90% людей, яких зараховують до бідних? Зарплати, пенсії, допомоги, доходи від дрібного підприємництва. Всі ці показники в США протягом зазначеного періоду практично не змінювалися, якщо і росли, то дуже-дуже слабо. У цій країні майже немає інфляції, її ВВП також в останні роки практично стоїть на одному рівні, тобто, в загальному і цілому економічні показники тут не змінюються. А ось найбільші американські корпорації в цей же період показують потужне зростання! Вгадайте, хто є їх власниками або хоча б акціонерами?

Ситуація буде схожа з тією, що показує зміну рівня доходів найбагатший людей Америки. Періоди зростання і зниження вартості акцій найбільших американських корпорацій збігаються з періодами збільшення і падіння доходів найбільш багатих американців. У той час, як на доходи середньостатистичних бідних людей вартість цих акцій практично не мала ніякого впливу.

До речі, в наступному, 2013 році, знову багаті стали ще багатшими, а бідні ще біднішими, тому що за цей рік індекс S & P виріс ще на 32%, показавши найбільше зростання за останні 5 років. Наприклад, капітал Білла Гейтса за цей рік збільшився на 25% і склав 78,5 млрд. доларів. А все тому, що Білл Гейтс є власником 420 млн. акцій компанії Microsoft, які виросли за цей рік на 35%, отримує з них дивіденди. Він не ходив на роботу з понеділка до п’ятниці, не прагнув працювати понаднормово, щоб заробити більшу пенсію, що не перевиконував плани, щоб домогтися підвищення по кар’єрних сходах. Він жив своїм звичайним життям і займався благодійністю в своє задоволення, в той час як на нього працював його особистий капітал.

Читайте також: Як створити пасивний дохід без вкладень.

Причина 2 . Багатим властива психологія інвестора, а бідним – психологія вкладника

Найважливішою причиною того, чому багаті стають багатшими, а бідні – біднішими, є різні підходи до формування і вкладення капіталу. Не можна сказати, що бідні люди взагалі нікуди не вкладають гроші (хоча, звичайно, серед них багато і таких, які дійсно не вкладають), але всі свої вкладення вони здійснюють з позиції вкладника: туди, де надійно, де гарантовано, де не впаде в ціні. Тобто, інвестиції в акції  – це для них щось надризикове, і тому неприпустиме. Серед всіляких інструментів для інвестування у бідних людей з величезним відривом лідирують банківські вклади.

Багаті люди вкладають свій капітал з позиції інвестора: для них головне – обзавестися хорошими активами, нарощувати свою вартість в перспективі і створити собі регулярний грошовий потік: джерело доходу, який не вичерпається, а буде тільки приростати. Як ви бачите на графіках вище, незважаючи на те, що акції (а фактично – бізнес), якими володіють багаті люди, іноді і падають в ціні, причому, можуть падати і досить сильно, в цілому це не заважає їм в перспективі ставати ще багатшими .

У той час, як бідним потрібні засоби для існування “тут і зараз”, багаті орієнтуються на перспективу, що, звичайно ж, приносить набагато кращі результати.

Причина 3 . Багаті заробляють на чужих грошах, а бідні – втрачають

Ще одна причина того, чому багаті стають багатшими, а бідні – біднішими, полягає в різних підходах до кредитування.

Багаті люди заробляють на кредитах, а бідні – втрачають.

Іншими словами, багаті беруть кредити або для вкладення в активи, які будуть приносити їм дохід, який перекриває кредитні платежі, або, якщо і для споживання, то лише тому, що їм вигідніше взяти кредит, ніж виводити і використовувати свій капітал, який приносить більший дохід, ніж кредитні витрати.

Типовим прикладом використання кредитних коштів з метою заробітку і придбання прибуткових активів може служити історія знаменитого американського підприємця і інвестора, який також є автором популярної літератури з управління особистими фінансами – Роберта Кіосакі. Він купував нерухомість в кредит для здачі в оренду. Зараз фінансовий стан Кіосакі оцінюється в розмірі понад 80 млн. доларів.

Бідні люди, навпаки, звикли брати споживчі кредити, щоб споживати, причому, що цікаво, в більшості випадків – споживати дорогі речі, щоб здаватися багатшим. Парадокс, але такі кредити, навпаки, роблять їх тільки біднішими, оскільки приносять їм не додаткові доходи, як багатим людям, а тільки додаткові витрати.

Причина 4 . Бідним властива психологія бідності, а багатим – психологія успіху

Ну і остання важлива причину того, чому багаті стають багатшими, а бідні – біднішими, можна об’єднати поняттями  психологія бідності і психологія успіху . По суті, це два протилежні поняття, що включають в себе багато психологічних особливостей. Зокрема – це відношення до грошей, життєва позиція і просто набір психологічних якостей. За посиланнями, ви зможете докладніше дізнатися про те, що включає в себе психологія бідності, а що – психологія успіху.

Якщо коротко, то це певні життєві установки, які людина дає собі сама, і яким слідує у своєму житті. Одні такі установки ніколи не дозволять людині переступити межу бідності, а інші – навпаки, можуть зробити спочатку бідну людину багатою. Звичайно ж, в сукупності з іншими критеріями, але психологію при цьому можна назвати якоюсь базою, відправною точкою.

Без правильних психологічних установок досягнення багатства неможливе. Разом з тим, неправильні психологічні установки все життя утримують людини в бідності, не дають їй розвиватися.

Ну ось, мабуть, і все. Тепер ви знаєте, чому багаті стають багатшими, а бідні – біднішими. Як виявляється, цього факту є цілком логічне обґрунтування. Думаю, що ця публікація повинна стати невеликим практичним посібником до того, як необхідно діяти, щоб стати багатим, якщо, звичайно, ви ставите перед собою таку мету.

Оголошення від партнерів

Залишити коментар