Професія копірайтер: як почати новачку заробляти в Інтернеті на текстах

копірайтер робота віддалена

Статтю оновлено:

Хто такий копірайтер і як він заробляє в Інтернеті. Спробуємо розібратися в особливостях цієї професії. Простими словами, копірайтер – це автор статей, які він пише з нуля (не переписує іншими словами як рерайтер). Вимоги до людини, яка створює тексти дуже серйозні – високий рівень грамотності, вміння висловлювати свої думки, творчі здібності.

Цю статтю я підготувала для авторів початківців, які не знають як почати робити свої перші кроки в якості копірайтерів. Пропоную вам просту покрокову інструкцію а також «топчик» кращих сайтів для віддаленої роботи.

Хто такий копірайтер?

Взагалі копірайтинг – це створення текстів, які будуть продавати певний товар. Але вже так склалось, що цей вид діяльності асоціюють з написанням інформаційних текстів високої якості.

Чим рерайт відрізняється від копірайту запитаєте ви? Основна відмінність у техніці. Рерайтинг передбачає написання текстів на основі інших статей. Ви зберігаєте інформацію та структуру чужого тексту. Основне ваше завдання – переписати один чи декілька текстів іншими словами, щоб вони були унікальними. Тут нічого вигадувати не треба.

Копірайтинг – це авторський текст, написаний «з голови» або на основі 5-10 джерел. Головна ознака авторської статті – прочитавши ваш текст ніхто не може сказати «так це ж рерайт моєї статті». Копірайтер заробляє значно більше ніж рерайтер, тому що авторські тексти несуть для сайту набагато більше користі.

Хто такий копірайтер та що він робить

Копірайтер – автор унікальних статей. Ось величезний спектр робіт, які виконує копірайтер:

 • написання текстів, які продаються;
 • написання seo-текстів (з ключами);
 • створення статей для журналів;
 • створення листів для розсилки;
 • написання коментарів, постів та відгуків;
 • описування товарів в інтернет-магазинах;
 • неймінг та ін.

Але в цій статті ми обмежимося створенням та написанням авторських статей. В цьому випадку автор знаходить по темі 5-10 статей, вивчає їх, об’єднує отриману інформацію і пише текст, який в 10 раз кращий за оригінали. Який це текст? Той що містить у собі всю потрібну інформацію, просто та доступно написаний, відповідає на всі питання читача.

Авторський текст створюється «з голови». Для цього потрібно відмінно знати тему статті, і вміти відчути та задовольнити основні запити читачів. Це до снаги далеко не всім. Навіть фахівці, які чудово розбираються у певному питанні, не здатні викласти свої знання в письмовій формі. Тому копірайтери частіше використовують варіант з використанням до 10 джерел, інформація в яких творчо переробляється.

Копірайтинг: з чого почати новачкові

Для початку вам потрібно зареєструватися на біржах – там найпростіше знайти потрібні замовлення.

Рекомендую звернути особливу увагу саме на «текстові» біржі:

 1. TextSale;
 2. Адвего
 3. Сopylancer
 4. Text.ru
 5. ETXT

Якщо боїтеся починати відразу з авторських статей, починайте з рерайтингу. Але з часом обов’язково переходьте на копірайтинг. Вибираючи відповідне завдання, обов’язково звертайте увагу на умови автора: розмір статті, терміни виконання завдання, унікальність. Подумайте, чи відповідають вказані вимоги оплаті. Визначте для себе розцінки та не опускайтеся нижче їх рівня.

Ви можете також шукати роботу не на біржах, а на сайтах, яким потрібні автори. Завдяки цьому у вас будуть тексти для додавання в портфоліо. Це краще, ніж йти на біржі без досвіду та прикладів робіт.

Як писати статтю

Написавши 3 – 5 перших текстів, ви будете створювати статті на автоматі. Але для початку можете працювати за допомогою невеликої інструкції:

 1. продумайте структуру. Замовники можуть відразу розписувати весь зміст статті по пунктах, але зазвичай вони обмежуються заголовком, списком ключів та бажаним розміром статті. Створюючи структуру, ви можете використовувати видані ключі або інші статті. Якщо ж у вас є власна позиція щодо структури, це також непоганий варіант;
 2. зберіть інформацію та напишіть текст. Не обмежуйтеся одним чи двома текстами по темі. Перечитайте хоча б 50 чи 10 статей. Найчастіше в інтернеті рерайтять одну й ту ж саму інформацію, так досить складно знайти щось нове. Але якщо використовувати правильний підхід, то і з уривків можна скласти інформативну та якісну статтю. Звісно, якщо ви займаєтесь простим рерайтом, виконуючи завдання за невелику оплату, вчитуватися в десятки інших текстів не потрібно. Просто перепишіть іншими словами готове джерело;
 3. перевірте унікальність – вона повинна бути близько 98-100%. Навіть якщо ви написали авторський текст, деяка інформація може перегукуватися з іншими текстами. Тому обов’язково перевірте текст за допомогою відповідної програми. Краще перестрахувати себе, щоб потім не червоніти перед замовником;
 4. перечитайте текст вдруге, щоб виправити всі дрібні помилки. Приберіть воду. Наприклад такі обороти, як «Виходячи з усього вищесказаного стає зрозуміло, чому…». Якщо якусь фразу або слово можна прибрати без втрати сенсу, значить це вода;
 5. оформіть текст.

Поради по форматуванню тексту:

 • лишайте між абзацами порожній рядок;
 • робіть невеликі абзаци із 3-4 рядків, щоб їх було легко читати;
 • вирівнюйте текст по ширині;
 • вписуйте 1 підзаголовок приблизно на 3-4 абзаци (по ситуації);
 • в кінці підзаголовку не кладіть крапку;
 • вносіть в текст акценти – складайте списки, виділяйте головні слова і словосполучення жирним, курсивом.

Рекомендації копірайтерам початківцям

Чим вищим буде ваш рівень знань і вмінь, тим дорожче будуть продаватися ваші статті. Замовники будуть рекомендувати вас іншими. В підсумку, ви зможете швидко підняти розцінки на свої послуги.

Використовуйте «зачіпки» на початку статті – це означає, що потрібно з першого абзацу захопити увагу читача, щоб він захотів прочитати текст повністю. Зазвичай використовують ефект страху (тисячі людей загинули, виконуючи цю помилку) або цікавості (люди вставали в чергу, щоб дізнатися цей секретний рецепт моєї бабусі).

Підшукуйте картинки для статей, якщо хочете справити хороше враження.

Подбайте, щоб в статті був «чіпляючий» заголовок.

Виберіть кілька тематик для роботи. Буде чудово, якщо ви станете спеціалістом у специфічних темах (медицина, будівництво тощо). Але в будь-якому випадку, не варто розкидатися і писати відразу «про все».

Вчіться швидко друкувати. Завдяки цьому ви зможете виконувати більше завдань. Як опанувати десятипальцевий сліпий метод набору на клавіатурі, читайте в цій статті.

Рерайтинг чи копірайтинг: що обрати?

Після того, як ви опануєте основи рерайту, вам стане не цікаво переписувати текст з одного джерела. Копірайтеру дозволяється аналізувати, ділитися своїми міркуваннями, робити самостійні висновки. Крім того, така робота оцінюється набагато вище. Головне, щоб копірайтер обирав улюблені теми. А ще краще, якщо автор навчиться писати сео-тексти. Оплата за них ще більша.

Тепер ви знаєте хто такий копірайтер і що він робить. Я постаралася дати прості поради для початківців, як освоїти цей метод заробітку в Інтернеті. Якщо тема здалась вам не розкритою, давайте питання. Я з відповім на них з радістю.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (3 голосів, оцінка: 4,67 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Дем'ян ФартовичВіктор Recent comment authors
  Підпишіться  
найновішими найстарішими з найвищим рейтингом
Сповітити про
trackback
Хто такий копірайтер? — Let`sWork
Віктор
Гість
Віктор

Хочеться сказати про статтю словами з неї – “…Приберіть воду…”
А взагалі рекомендувати починати з бірж контену – найгірша з рекомендацій. на біржах грошей не заробиш, копіки одні

Дем'ян Фартович
Адмін
Дем'ян Фартович

Дякуємо за зауваження Вікторе! Не згоден з вами, цілком можливо заробити на тому ж Копілансері чи ЕТХТ. Інша річ, що ціни там дійсно хотілося б бачити вищі. Заробити 500+ грн в день на біржах можна вже через 1-2 місяці роботи. Поділіться своїм досвідом і рекомендаціями. Де ви вважаєте краще заробляти, може порадите якісь сайти читачам? І не забувайте, що мова йде саме про новачків