Як збільшити дохід: 10 простих способів

Як збільшити дохід поради

Статтю оновлено:

Навряд чи можна зустріти людину, яка не хотіла б більше грошей. Але як збільшити дохід? Незалежно від рівня заробітку, завжди з’являється бажання отримувати ще. 

Тому сьогодні я хочу поговорити про те, як стати більш заможним і отримувати більше прибутків. Ця стаття буде корисна всім, хто бажає стати багатшими і поліпшити якість свого життя. Важливо не зациклюватися на єдиному джерелі доходу, а створювати кілька шляхів залучення грошей. Я підібрав для вас кілька способів, які не потребують багато часу і зусиль, але здатні збільшити ваш баланс. Та ще й подарують задоволення від нового виду діяльності.

Починайте з економії

Щоб отримувати гроші збільшити дохід не завжди актуально – в деяких ситуаціях варто спробувати знизити свої витрати. Тобто, для початку пропоную поговорити про способи економії.

На жаль, економити хочуть не всі. Оскільки це, так чи інакше, сприймається, як відмова від деяких речей, предметів, звичних витрат. Тобто, зниження загальної якості життя. Вважається, що при економії люди змушені купувати неякісні товари.

Зверніть увагу! Сам принцип економії, як спосіб збільшення власного балансу, особисто мені не приємний. Причина одна – в такій ситуації у людини зникає мотивація подальшого розвитку. Вона перестає прагнути заробляти більше. Але вважаю своїм обов’язком розповісти про економію, але тільки про розумну і обґрунтовану, а не таку, яка вводить в ступор.

Щоб правильно підраховувати власний баланс, рекомендую оперувати таким поняттям, як CASH FLOW. Це та частина грошей, яка залишається у вас після того, як ви отримали дохід, але відняли від нього витрати. Щоб навчитися економити, рекомендую обов’язково вести облік своїх фінансів:

 • записувати точну суму одержуваних грошей;
 • фіксувати всі витрати і витрати;
 • визначати, як саме витрачати фінанси;
 • фіксувати, яка сума залишається на вашому особистому рахунку.

Як бачите, це чудовий спосіб, що дозволяє відстежувати, як саме рухаються на рахунку гроші збільшити дохід після цього набагато простіше.

Оптимізувати витрати

Плавно переходжу від економії до оптимізації витрат. Це вже більш прийнятний метод підвищення залишку на особистому балансі. Хоча теж не ідеальний. Суть його полягає в тому, щоб виключити непотрібні витрати.

Для цього уважно проаналізуйте всі свої витрати. Подумайте, від яких покупок ви можете відмовитися, щоб зменшити загальний рівень витрат.

Зверніть увагу! Звичайно, не доводьте справу до абсурду, не відмовляйте собі в маленьких задоволеннях. Наприклад, в щоденній чашці кави в улюбленому кафе. До речі, ось ще одна причина, чому я вважаю за краще шукати шляхи отримання додаткового доходу, а не оптимізації витрат – не хочу себе ні в чому обмежувати, а, навпаки, вважаю за краще отримувати все більше і більше від життя.

Оптимізація витрат передбачає перерозподіл фінансових потоків, дає можливість уникнути зайвих, незапланованих витрат.

До речі, є кілька методів, як знизити витрати:

 • в супермаркет, вирушаючи за покупками, складайте список тільки необхідного і не купуйте нічого зайвого;
 • стежте за акціями в магазинах – вони дозволяють купувати навіть продукти зі знижкою до 30%;
 • перегляньте тарифи на мобільний зв’язок – можливо, є більш економічний тариф;
 • якщо звикли їздити на особистому автомобілі, ретельно плануйте маршрут, уникаючи об’їзних доріг і стояння в пробках.

Це лише кілька методів оптимізації витрат. Є й інші. При бажанні, ви самі легко зможете придумати додаткові способи скорочення витрат.

До речі! І ось так плавно я переходжу від економії та оптимізації витрат до того, як реально збільшити власний рівень доходу, впроваджуючи додаткові методи заробітку.

Ведення власного блогу / сайту

Відмінний спосіб, як збільшити дохід і отримувати пасивний заробіток, це створити власний сайт або блог. Як показує практика, вже через кілька місяців активної роботи цілком реально отримувати солідну надбавку до свого щомісячного доходу.

До речі! Пасивний дохід буде реальним тільки через 9-12 місяців після запуску власного проекту. Але перший час доведеться приділяти сайту хоча б пару годин в день.

Сьогодні все більше людей вважають за краще вести блог. Тут головне:

 • правильно вибрати тему / нішу блогу;
 • регулярно писати статті і додавати контент;
 • робити матеріали не тільки цікавими, а й корисними для читачів, користувачів;
 • використовувати різні методи монетизації.

Питання монетизації заслуговує на окрему увагу. Існує кілька напрямків, які будуть приносити гроші вам:

 • контекстна реклама;
 • банерна реклама;
 • партнерські програми та багато інших.

Якщо ви не вірите в успіх цієї справи, смію привести вам приклад відомої актриси Стефані О’Коннелл. Як тільки вона приїхала в Нью-Йорк, у неї не було грошей, щоб залишитися в цьому місті. Спочатку вона писала статті для свого блогу, а потім почала – для інших, отримуючи по 20-ть доларів за пост. Це дозволяло їй працювати на годину менше офіціанткою, а приділяти більше уваги своїй майбутній професії.

Не знаєте, як створити сайт / блог? Нічого страшного в цьому немає. В мережі достатньо матеріалів, щоб навчитись самостійно робити сайти.

Читайте також: 10 способів збільшити свій дохід на фрілансі

Власний подкаст

Дохід можна збільшити за допомогою власного подкасту і ділитися зі слухачами власними думками і спостереження в ефірі.

Для запуску цього виду діяльності вам необхідно:

 • визначитися з тематикою програм;
 • прослухати кілька подкастів успішних провідних подкастерів;
 • проаналізувати їх, щоб зрозуміти – що саме принесло їм успіх;
 • подумати, чим саме ви можете залучити слухачів і що корисного можете їм надати;
 • і тому подібні питання.

Тобто, провівши повноцінний аналіз, ви зможете зрозуміти, що і як робити, щоб заробляти гроші.

Порада! Після кількох успішних записів, після того, як зберете свою аудиторію, можете сміливо запрошувати гостей, авторитетів у вашій темі. Їм також буде вигідно брати участь у записі програм, оскільки їх почує велика кількість людей. Але запрошувати гостей вдасться тільки в тому випадку, якщо ви дійсно набрали широку аудиторію слухачів.

З ростом популярності зростуть і можливості заробітку. Наприклад, ви зможете залучати рекламодавців.

Інвестуйте

Якщо шукайте спосіб, як збільшити дохід пасивним шляхом, розгляньте можливість інвестування особистих заощаджень. Адже ви напевно не раз вже чули про те, що гроші повинні працювати. Інвестування – хороший спосіб змусити їх працювати.

При покупці акцій успішних компаній ви раз на рік будете отримувати чеки на виплату дивідендів. Більше нічого робити не доведеться. Головне – правильно вкласти гроші. Істотний дохід можна збільшити, якщо вибрати компанії, у яких акції з високими дивідендами. Наприклад, до таких належать:

 • IBM;
 • Coca-Cola;
 • Google;
 • та ін.

Хоча, звичайно, вони коштують досить дорого. І спочатку доведеться вкластися в їх покупку.

Дохід можна збільшити здаючи вільну кімнату

Якщо ви живете у великій квартирі або будинку, у вас є зайва вільна площа, чому б не перетворити її в гроші? Незалежно від того, в якому саме місті ви проживаєте, завжди є можливість заробляти на мандрівниках, здаючи їм кімнату.

До речі! Цікавий факт – якщо кімната здається не більше двох тижнів на рік, то, виявляється, немає необхідності реєструвати дохід і платити з нього податки.

Для цього слід подати оголошення на відповідних сервісах. Одним з найбільш популярних сервісів є Airbnb:

 • зареєструйтеся;
 • завантажте фотографії кімнати;
 • опишіть умови проживання;
 • встановіть вартість.

Детальна інструкція, як саме подавати свої оголошення, описано на самому сервісі.

Знайте собі реальну ціну

Незалежно від того, як саме ви працюєте – ведете особистий бізнес або працюєте на когось іншого – але в будь-якому випадку ви отримуєте гроші. Дохід можна збільшити, просячи за свої послуги більше грошей.

Подумайте, коли останній раз вам піднімали оклад, коли ви останній раз піднімали ціну своїх послуг.

Якщо ви вирішили, що заслуговуєте більше грошей, ймовірно, так воно і є насправді. Так що не соромтеся!

Отримуйте нову інформацію

Ось ще один варіант, як збільшити дохід – необхідно ретельно вивчати сферу діяльності, в якій ви працюєте. Напевно, ретельне дослідження ніші і її аналіз дозволить вам зрозуміти, де і як можна отримати більше грошей! Можливо, доведеться пройти курси підвищення кваліфікації або впровадити нові види діяльності. Але зате такі вкладення в підсумку окупляться сторицею.

Вчіться домовлятися

Вміння вести переговори – ось ще один метод, як збільшити дохід. Так ви зможете домовлятися, просуваючи себе і домовляючись, перш за все, в своїх інтересах. Як результат, вищий рівень заробітку.

Вчіться і розвивайтеся

Навіть якщо ви протягом багатьох років працюєте в своїй сфері, є істинним професіоналом, це не привід розслаблятися і знижувати вимоги до себе. Обов’язково вчіться, підвищуйте свої навички та вміння, покращуйте кваліфікацію. Якщо не робити цього, то вас швидко обженуть і рівень доходу не тільки залишиться на колишньому рівні, а й знизиться.

Тому, щоб мати можливість запропонувати своїм клієнтам щось нове, досконале, щоб отримати більше грошей, обов’язково вчіться.

Як збільшити дохід ви вже зрозуміли. Тепер про те, що робити з грошима

Ви зрозуміли, що дохід можна збільшити декількома способами. Однак необхідно не тільки вміти заробляти гроші, але і правильно розпоряджатися отриманим прибутком. Є три варіанти розвитку подій:

 • збирати всі зароблені гроші і жити в колишньому режимі витрат;
 • всі отримані гроші тут же витратити;
 • частину грошей відкласти, а частину витратити, підвищивши якість життя.

Третій варіант – ідеальний. Краще всього 50% відкласти на банківський рахунок, а ще 50% – витрачати на себе, на сім’ю, на подорожі. Залежно від ваших вимог, можливостей, переваг.

До речі! Дівчині або жінці додатковий заробіток для початку слід витратити саме на себе, на косметику, на салон краси і т.д.

Крім того, рекомендується не менше 10% відправляти на благодійні цілі. Будьте щедрі і не шкодуйте.

Окремо передбачте допомогу своїм батькам. Вони заслуговують вашої допомоги. До того ж, немає нічого приємнішого, ніж робити сюрпризи близьким, рідним людям.

У витратах також передбачте певний відсоток на власний розвиток, навчання, підвищення рівня кваліфікації, отримання нових знань. Ці гроші точно повернуться вам сторицею – адже чим вищий рівень знань, чим більше досвід людини, тим більше вона може зробити, тим більше зможе заробити!

Підбиваючи підсумок

Я навів вам 10-ть простих, перевірених і дієвих способів, як збільшити власний дохід. Вони привабливі тим, що можуть паралельно використовуватися з вашим основним видом діяльності.

Серед перерахованих способів кращим, на мій погляд, є створення власного сайту. Активно пропрацювавши на його розвиток протягом декількох місяців, ви зможете отримувати реальний солідний дохід, який дозволить вам відмінно себе почувати і подорожувати, жити в своє задоволення.

Як зробити свій сайт, якщо немає досвіду, навичок і умінь в програмуванні, дизайні та SEO-просуванні? Дуже просто – вивчати інформацію в мережі, її більш ніж достатньо.

Повторюся, на мою думку – це найкращий спосіб, як збільшити дохід. Адже він дає можливість отримувати пасивний заробіток. А що може бути краще?

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про