Інвестиційні монети – нюанси і рентабельність вкладень, оцінка ризиків і окупності

інвестиційні монети України Заробіток на інвестиціях

Домогтися більшого успіху можна тільки за умови стабільного примноження капіталу. Цим займаються практично всі, тільки в різному прояві.

Найбільш зручним способом є вкладення коштів в перспективні напрямки з метою вилучення максимального доходу. Це дозволяє отримувати практично пасивний приріст капіталу і одним з популярних методів вважаються інвестиції в монети. Щоб домогтися бажаного результату, необхідно розуміти специфіку даного напрямку, чітко розуміти ризики, переваги інвестиційних монет і побудувати чітку стратегію дій. Саме про це піде мова далі.

Особливості та поняття інвестиційних монет

В даний час існує безліч різних монет, що мають високу цінність, що перевищує один мільйон гривень. Однак, вони є колекційними.

Інвестиційні монети виготовляються з дорогоцінних металів і купуються з метою отримання подальшої вигоди за рахунок підвищення курсу цін на золото або срібло. Їх вартість максимально наближена до металів, з яких вони виготовлені. Це досягається за рахунок простого зовнішнього вигляду, відсутність особливостей і складних елементів. Крім того, вони випускаються великим тиражем. Всі ці фактори роблять їх абсолютно марними для нумізматів. Їх виготовляють з однією метою – надати оригінальну і зручну можливість інвестиційних вкладень. Проводячи глибокий аналіз, стає зрозуміло, що покупка подібних монет нагадує процес і має багато спільного з придбанням дорогоцінних металів і в перспективі дозволяє отримати аналогічний прибуток.

Інвестиційні монети, на відміну від колекційних, в першу чергу цінуються не за красу, рідкість і історичну значущість, а за свою дорогоцінну складову. Їх вартість безпосередньо залежить від ваги. Другим фактором є технічний стан виробу. З цієї причини потрібно забезпечити дбайливе зберігання і вберегти предмет інвестування від механічних пошкоджень.

Терміни отримання прибутку

Срібні інвестиційні монети, як і золоті, повільно піднімаються в ціні. Це пов’язано з фінансовою стабільністю дорогоцінних металів. З одного боку це є значною перевагою, так як не дозволить позбутися всіх своїх грошей. Але з точки зору прибутковості, це є недоліком, так як перешкоджає швидкому перепродажу і досягненню поставлених цілей.

У більшості випадків, відчутний дохід приходить не раніше, ніж через три роки. Винятком є ​​покупка монет на спаді цін і різке подорожчання на тлі економічних чинників. Ймовірність такого результату дуже низька. Тому потрібно налаштовуватися на довгострокову перспективу.

Інвестиційні монети – позитивні сторони

Висока популярність придбання дорогоцінних монет обумовлена ​​широким переліком переваг, які залучають інвесторів. Головними з них є:

 1. Компактні розміри, такі монети не доставляють проблем зі зберіганням. Примірники невеликих габаритів можуть зберігатися в будь-якому місці, включаючи домашній сейф. Дана особливість дозволяє здійснювати легке транспортування і заховати предмет інвестування від сторонніх очей. Наприклад, купуючи золоті інвестиційні монети, можна помістити в компактному сейфі десятки мільйонів гривень.
 2. Практичність. Дані монети не вимагають догляду з боку власника. Кожна з них зберігається в спеціальній капсулі, яка надійно оберігає від подряпин, вм’ятин та інших пошкоджень, які можуть з’явитися навіть при дбайливому використанні. Оболонка має прозору структуру і дозволяє розглянути кожен елемент в найдрібніших подробицях. Тому відкривати капсулу варто тільки в разі крайньої необхідності.
 3. Доступність. Щоб купити золоті і срібні монети, досить мати паспорт та особистий капітал. Купівля відбувається швидко і не передбачає складнощів. Варто відзначити, що їх можуть придбати багато людей, це обумовлено наявністю срібних екземплярів, що мають прийнятну вартість.
 4. Легкість продажу. Позбутися від дорогоцінних грошових одиниць і повернути свій інвестиційний капітал дуже просто. Багато банків здійснюють скупку.
 5. Відносно низька ймовірність понести інвестиційні збитки. Справа в тому, що основним матеріалом є дорогоцінний метал, який завжди має високу вартість і попит. У гіршому випадку можна повернути велику частину вкладень. У кращому, інвестиції в монети дадуть значний приріст грошових коштів.
 6. Естетичність. Даний метод дозволяє не тільки збільшити наявний капітал, але і отримати естетичне задоволення від красивих високоцінних виробів.
 7. Немає необхідності турбуватися про благополуччя банку. Придбані монети видаються власнику на руки. Тому, на відміну від металевих і грошових рахунків, банкрутство або ліквідація банку не доставлять інвестору проблем і не спричинить збитки.

До загального переліку можна додати, що всі операції з монетами звільнені від податку на додану вартість, що є вагомою перевагою перед іншими видами інвестицій.

Негативні сторони

Перед тим, як пустити весь бюджет в інвестиційну справу, потрібно оцінити наявні ризики. Недоліків досить мало, але в деяких випадках вони можуть зіграти ключову роль. В першу чергу варто пам’ятати наступні моменти:

 1. Не можна бути впевненим, що монети з дорогоцінних металів принесуть гарантований прибуток. Якщо ціна на золото або срібло знизиться, можна зазнати збитків.
 2. Довгостроковість. Як показує практика, дорогоцінні метали відрізняються стабільністю і дуже повільно набирають в ціні. Це означає, що подібне вкладення потрібно здійснювати на тривалий термін. Тільки тоді можна отримати значний прибуток. Винятком є ​​тільки нестабільність ринку, що супроводжується різким перепадом цін.
 3. Політика банків. Всі банки продають монети по одній ціні, а купують їх на кілька відсотків дешевше. Ця різниця виливається в певні грошові втрати інвесторів. Отже, для отримання доходу потрібно дочекатися такого зростання ціни на метал, яке зможе перекрити всі витрати і примножити капітал вкладника.

Перераховані умови свідчать про те, що інвестиції в золоті і срібні монети необхідно здійснювати тим, хто готовий довгий час чекати вигідного моменту для перепродажу.

Читайте також: Заробіток на продажі українських монет

Етапи інвестування

Вкладення грошей це відповідальний крок, який вимагає об’єктивної оцінки і дотримання чіткого алгоритму дій. Процес купівлі і отримання подальшої вигоди від інвестування в монети з дорогоцінних металів можна розділити на наступні етапи:

 1. Визначення бюджету. Дуже важливо проаналізувати, який інвестиційний прибуток можуть принести капіталовкладення. Для цього позначається сума початкового капіталу. Варто зазначити, що малі вкладення не зможуть принести відчутний ефект. Це пов’язано з повільним і незначним підвищенням цін на дорогоцінні метали.
 2. Облік витрат. Потрібно розуміти, що існує різниця у вартості покупки і продажу. Як показує статистика, золоті інвестиційні монети є більш вигідними з точки зору перепродажу.
 3. Постановка цілей. Кожен вкладник переслідує певну мету. Це може бути швидке збільшення капіталу або його збереження. У випадку з монетами, потрібно розуміти, що прибуток може прийти тільки через кілька років, а його обсяг в переважній кількості випадків не перевищує десяти відсотків від загальних вкладень. Для тих, хто сподівається швидко примножити свої статки в кілька разів, даний спосіб не підходить.
 4. Вибір монет. Для початку потрібно провести аналіз і зрозуміти, який метал за останні роки знайшов стабільну тенденцію підвищення вартості, а який впав в ціні. Наприклад, якщо срібло на протязі трьох років стабільно дешевшає або залишається на одному рівні, тоді срібні інвестиційні монети будуть не кращим об’єктом купівлі. Однак є винятки, коли відбувається різке і значне падіння ціни пов’язане з тимчасовими політичними факторами. Це дозволяє зловити момент і зробити вигідне придбання. Такі різкі падіння найчастіше мають короткочасний характер і супроводжуються подальшим подорожчанням.
 5. Регулярний моніторинг. Коли золоті монети придбані, потрібно постійно відслідковувати зміни вартості. Тільки так можна володіти ситуацією і продати об’єкт інвестиції за максимальною ціною.
 6. Вибір покупця. Найнадійнішим покупцем вважається банк. У цьому випадку угода проходить швидко і безпечно, але вартість скупки може не влаштувати деяких вкладників. Приватні особи іноді пропонують більш вигідні умови, що дозволяють отримати великий дохід, але є ймовірність стати жертвою шахрайства. Здійснюючи приватні угоди необхідно подбати як про особисту, так і про юридичну безпеки.
 7. Оцінка. Об’єктивне визначення вартості може проводити тільки фахівець. Кінцева ціна залежить не тільки від маси, а й від візуального стану. Саме тому потрібно дбайливо зберігати коштовність.

Дотримуючись вищеописаного порядку дій, керуючись основними рекомендаціями, можна скоротити ризики, і збільшити ймовірність отримання доходу.

Рекомендації щодо інвестування в монети

Від збитків ніхто не застрахований, але варто докласти максимальних зусиль, щоб цього не сталося, а вкладення коштів допомогло поліпшити фінансовий стан. У цьому допоможуть кілька простих порад:

 • Якщо загальна вартість монет перевищує 250 тисяч гривень, вони автоматично отримують статус власності. Отже, продаж протягом перших трьох років володіння спричинить за собою сплату податку в розмірі тринадцяти відсотків. З цієї причини доцільно проводити інвестування на термін від трьох років і більше.
 • При виборі, зверніть увагу на ті екземпляри, які випущені найменшим тиражем. Згодом це може позитивно позначитися на вартості.
 • Не варто відкривати захисну капсулу. Будь-які подряпини і деформація відображаються на кінцевій вартості, отже, і на обсягах прибутку.
 • Дорогоцінні монети рекомендується купувати тільки в надійних місцях. В іншому випадку, є ризик придбати підробку.
 • При покупці потрібно звертати увагу не на загальну вагу виробу, а на масу дорогоцінного металу, який міститься у монеті.
 • У різних банках умови покупки і продажу можуть відрізнятися. Тому необхідно вивчити всі пропозиції і вибрати найвигіднішу.
 • Непотрібно здійснювати інвестицій в період різкого стрибка цін на дорогоцінні метали. Це не дозволить отримати дохід і найімовірніше спричинить подальші збитки.
 • Рішення про продаж повинно прийматися оперативно. Ціни на світовому ринку змінюються щодня, тому на роздуми практично немає часу.

Крім того, потрібно налаштувати себе на успіх і чекати підходящого моменту. Правильна мотивація і стратегія це перший крок до успіху.

Висновок

Дохід від дорогоцінних монет досягається шляхом вигідного перепродажу. Це тривалий процес, який займає кілька років і вимагає постійного моніторингу показників вартості золота і срібла. Здійснювати вкладення доцільно тільки інвесторам, які володіють значним капіталом і не прагнуть отримати прибуток в короткі терміни. В інших випадках рекомендується розглянути інші види інвестування.

Копірайтер та редактор з досвідом. Редагує та впорядковує більшість із того, що ви читаєте на сайті. Захоплюється комп'ютерними іграми, класичними чорно-білими фільмами та плаванням. Експерт в сфері заробітку в інтернеті та фрілансу.

Fintramplin
Додати коментар