Професія ілюстратор – огляд роботи та перспектив

Професія ілюстратор в інтернеті Інтернет професії

У статті поговоримо про професію ілюстратора. Ви дізнаєтесь її основні особливості та як стати ілюстратором.

Ми розберемось, що повинен вміти та знати ілюстратор, де знайти роботу ілюстратору.

Хто такий ілюстратор і чим він займається

Ілюстратор – це художник, який займається створенням образу на основі певного сюжету. Це можуть бути зображення в книгах, рекламі, на сайтах. Продукт роботи художника-ілюстратора називається ілюстраціями. Вони передають зміст основного сюжету і можуть бути виконані в різних стилях.

Робота ілюстратора може вважатись однією із найдревніших, адже сакральні наскальні малюнки були першими ілюстраціями, які створила людина. В процесі розвитку людської цивілізації значно вдосконалювались техніки та виражальні засоби, якими може користуватись художник-ілюстратор.

В XXI столітті професійні ілюстратори, які працюють через інтернет можуть навіть не використовувати звичні для попередніх епох інструменти (кісточки та папір), адже все можна зробити з допомогою комп’ютера.  

​Ілюстрація була виділена у окремий напрямок образотворчого мистецтва ще у попередньому столітті. А сьогодні яскраві картинки у книгах та на сайтах допомагають краще візуалізувати текстовий матеріал і закріпити його.

Робота ілюстратора зводиться до створення ескізів та замальовок, а також виконання готових картинок під замовлення. Суть роботи ілюстратора в тому, щоб малювати. Якщо ви любите сам процес, а також тішитесь його результатами, то можете спробувати себе у цій спеціальності.

Людина ілюстратор може працювати як в офісі так і віддалено через інтернет.

Що повинен вміти ілюстратор

Існують різні техніки малювання, які повинен опанувати і вміти використовувати ілюстратор:

 • Графічна ілюстрація – малювання з використанням графічної техніки.
 • Ботанічна ілюстрація – створення картинок, які відображають об’єкти, що описуються. Найчастіше її приклади ви знайдете в підручниках.
 • Технічна ілюстрація – це насамперед креслення та ескізи, які використовуються у інженерній документації.
 • Ілюстрація з допомогою інших технік – мова йде не про малюнки, а про різноманітні візуальні варіанти: це може бути вишивка, аплікації, ліплення, орігамі, ікебана тощо.

Чим більшою кількістю технік володіє ілюстратор, тим краще. Адже замовники можуть вимагати виконання роботи різних напрямків.

Основні знання, вміння та навички

Якщо спеціаліст орієнтується на інтернет, то йому знадобляться такі уміння та навички ілюстратора:

 • Володіння такими програмами та графічними редакторами як Adobe Illustrator, Power Point, Photoshop, Corel Painter X3, SketchBook Pro;
 • Уміння малювати від руки (олівцем);
 • Вміння робити корекцію та ретуш;
 • Навички по створенню колажів;
 • Робота в різних стилістичних напрямках.

Як і де вчитись на ілюстратора

​Художник ілюстратор – це одна із небагатьох професій, яку можна опанувати у навчальних закладах. Щоб стати спеціалістом зі створення якісних та цікавих ілюстрацій вам потрібно буде навчитись різним технікам малюванням.

Отримати базу необхідних знань та умінь можна за такими спеціальностями:

 • художник-ілюстратор;
 • художник-оформлювач;
 • ілюстрація і естамп;
 • ілюстрація.

Звісно, крім навчання потрібно постійно практикуватись та вдосконалювати свою техніку. Тільки з досвідом ви зможете створювати чудові образи, які привертають увагу.

Навчитись мистецтву ілюстрації ви можете в таких закладах, як:

 • Художні школи;
 • Професійні технічні училища та коледжі;
 • Університети та інститути.

Іноді дати поштовх та основну базу може навіть учитель образотворчого мистецтва в школі.

Якщо ж вам уже недоступні можливості навчання, або ви не хочете відвідувати різноманітні заклади – спробуйте опанувати професію ілюстратора самостійно. В інтернеті сьогодні для цього існує чимало можливостей. Знайдіть тематичні веб-ресурси присвячені ілюстрації, безкоштовні курси та уроки. А далі практикуйтесь і пробуйте свої сили вже в пошуку замовлень.

Де і кому потрібні послуги ілюстратора?

Коло сфер, де потрібні ілюстративні матеріали досить широке. Воно включає такі напрямки:

 • Література, реклама та засоби масової інформації;
 • Поліграфія – створення плакатів, постерів та банерів;
 • Мультиплікація – створення анімаційних фільмів.

​Але сьогодні професійні ілюстратори ще більш затребувані, адже в інтернеті нового контенту потребують мільйони сайтів.

Ілюстратор в інтернеті може створювати:

 • Картинки для ілюстрації інформаційних статей;
 • Зображення для стилізованих сторінок компаній;
 • Скетчі для соціальних мереж;
 • Елементи для банерних оголошень.

Де знайти роботу ілюстратору

В офлайні вакансії для ілюстраторів доступні не так вже й часто. Але завжди варто заглядати у місцеві газети та дошки оголошень.

Простіше з інтернетом. Тут ви знайдете більше можливостей. Перше, що потрібно зробити – розмістити своє резюме на тематичних сайтах з пошуком вакансій. Обов’язково вкажіть ваш досвід та переваги, а також дайте посилання на ваше портфоліо.

Найголовніше, щоб у вас було справжнє бажання і наполегливість. Часто самоучки теж досягають високого рівня.

Ілюстратор в інтернеті – особливості роботи

В інтернеті художник ілюстратор може працювати на повну ставку, а також на фрілансі. Більш поширений другий варіант.

На фрілансі ви будете працювати над окремими замовленнями. Готуйтесь до того, що часто терміни виконання роботи будуть обмежені. Іноді доведеться працювати без особливого натхнення з ненормованим графіком.

Цілком в ручному режимі працювати не вийде, доведеться опанувати роботу з графічними редакторами.

Але в якому б форматі ви не працювали, доведеться робити три речі. Малювати, малювати і ще раз малювати. Це основа, яка передбачає творчість і може дарувати вам багато радості та задоволення від процесу роботи.

Спробуйте пошукати замовлення на ілюстрації через найкращі сайти фрілансу.

Кому підходить професія ілюстратора

​Перший і основний критерій – бажання малювати. Тож створення ілюстрацій підійде тільки творчим особистостям, які прагнуть реалізувати себе в одному із видів образотворчого мистецтва.

Ви повинні володіти розвиненою фантазією, знати основи перспективи і володіти основними ілюстративними техніками. Також у роботі вам знадобляться запас терпіння і витривалості. Адже іноді доведеться перемальовувати і змінювати свої роботи.

Чи є попит на послуги ілюстраторів сьогодні

Безперечно. Хоча основа більшості інтернет-сайтів – це тексти, але тільки з хорошим візуальним оформленням сторінки стають привабливими і цікавими для користувачів.

Ілюстратор може не тільки перебиватись підробітком у вигляді фрілансу, а й знайти великих та щедрих замовників в інтернеті. Іноді навіть великим компанія потрібні художники ілюстратори в штат.

Послуги зі створення ілюстрації будуть потрібні в таких напрямках:

 • Поліграфія;
 • Реклама;
 • Видавництво;
 • Контент-маркетинг;
 • Сфера дизайнерських послуг.

Спеціаліст може співпрацювати з видавництвами, маркетинговими та дизайнерськими студіями, приватними особами, малими та великими вітчизняними і зарубіжними компаніями.

Щоб знайти роботу – стежте за тематичними сайтами, майданчиками з розміщення вакансій.

​​Скільки заробляє художник ілюстратор

Як і у інших творчих сферах, зарплата ілюстратора визначається на основі кількості замовлень, складності та швидкості їх виконання. Чим більший у вас досвід і крутіше портфоліо, тим дорожчі замовлення ви можете брати.

В цілому, ілюстратор може заробляти від $500. А при хороших обставинах його заробіток може складати і 2000, і навіть цілих $4000-5000.​

Перспективи професії

Оскільки в інтернеті графічний контент потрібен завжди, а кількість сайтів постійно росте, то варто чекати, що попит на послуги спеціаліста ілюстратора буде тільки зростати.

Найперспективнішим напрямком є створення власної студії, яка бере дорогі замовлення.

Також ви можете створити бізнес на основі власних ілюстрацій. Наприклад пропонувати сервісам з друку футболок свої принти. Бізнес на прінтах – чудовий варіант.

Відео в тему

Висновки

Робота для талановитого ілюстратора завжди знайдеться в епоху інтернету. Якщо ви тільки починаєте – орієнтуйтесь саме на онлайн-формат роботи. Для цього опановуйте сучасні інструменти та графічні редактори.

Не зволікайте зі створенням профілів на фріланс-біржах і формуйте своє портфоліо, щоб отримувати більше можливостей.

Експерт у сфері онлайн-бізнесу та монетизації веб-проектів. Випускаючий редактор та автор порталу. Пише про різноманітні бізнес ідеї, інтернет-професії копірайтинг та контент-менеджмент, заробіток в соціальних мережах. Любить Київ, тепло і цікаві історії.

Fintramplin
Залишити відповідь