Де продати свої фотографії в Інтернеті і заробити на цьому — огляд популярних фотостоків

Продаж фотографій в Інтернеті Заробіток онлайн

З появою гаджетів, оснащених якісними камерами, натовпи фотографів кинулися продавати зображення в Інтернеті. Згодом випадкові люди відсіялися, і залишилися ті, хто дійсно розбирається в цій справі. Тому поговоримо про продаж фотографій в інтернеті. 

Тим не менш, фотографія та продаж ексклюзивних знімків — справа, якою може зайнятися кожен, у кого є художній смак, час, бажання і навички роботи зі спеціалізованим програмним забезпеченням.

Зміст сторінки
 1. Продаж фотографій в Інтернеті – хороший заробіток чи марна трата часу
 2. З чого почати бізнес – корисні поради новачкам
 3. Порада 1. Купіть хорошу камеру
 4. Порада 2. Вивчіть англійську мову
 5. Порада 3. Виберіть фотосток і зареєструйтесь
 6. Де можна продати фотографії і заробити на цьому
 7. ShutterStock
 8. DepositPhotos
 9. Dreamstime
 10. istockphoto
 11. lori
 12. Правила роботи з фотостоками
 13. Правило 1. Завантажуйте тільки оригінальні фото
 14. Правило 2. Грамотно заповнюйте метатеги
 15. Правило 3. Добре обробляйте фото
 16. Правило 4. Якщо фотографуєте людей, завантажуйте розписку моделі
 17. Як вибрати фотосток – рекомендації для фотографа початківця
 18. Рекомендація 1. Вивчіть розцінки
 19. Рекомендація 2. Дізнайтеся про мінімальну суму виведення
 20. Рекомендація 3. Ознайомтеся з умовами співпраці
 21. Рекомендація 4. Вивчіть відгуки інших фотографів
 22. Рекомендація 5. Орієнтуйтеся на закордонні сервіси
 23. Висновки

Продаж фотографій в Інтернеті – хороший заробіток чи марна трата часу

Завдяки доступності потужної цифрової фототехніки отримання високоякісного зображення вже перестало бути привілеєм фахівців. Якщо ви любите фотографувати, вважаєте, що у вас це добре виходить, у вас є прекрасні шанси перетворити своє захоплення в джерело доходу.

Для заробітку вам доведеться запастися терпінням і професійною камерою. Якщо ви стабільно робите якісні знімки, перетворите своє захоплення в джерело доходу. Найбільш вдалі, популярні зображення продаються по кілька разів.

Якщо ви розумієте, що не володієте навичками і здібностями професійного фотографа, такий спосіб заробітку вам не підійде, ви лише втратите час.

Читайте також: Як заробити на Фотошопі: 12 простих способів

З чого почати бізнес – корисні поради новачкам

Щоб ваше хобі почало приносити гроші, скористайтеся простими правилами.

Порада 1. Купіть хорошу камеру

Об’єктиви з високою роздільною здатністю зроблять знімки максимально якісними в технічному плані. Дешеві фотоапарати створюють безліч спотворень. Якщо матриця брудна, на кадрах з’являється шум, сміття. Покупці навряд чи погодяться придбати подібні зображення.

Порада 2. Вивчіть англійську мову

Для роботи на фотостоках потрібно хоча б шкільний рівень цієї мови, оскільки великі компанії, від яких йде основний дохід, зарубіжні.

Іноземні фотобанки цінують чужу працю і авторське право, тому платять хороші гроші. Знаючи англійську мову, ви самостійно складете грамотний опис знімка. Ну і листування з замовниками в разі чого будете вести без проблем.

Порада 3. Виберіть фотосток і зареєструйтесь

Досвідчені автори рекомендують зареєструватися одночасно в різних фотобанках, розмістивши там кілька зображень. Трапляється, що з 10 поданих кадрів фотосток приймає лише один.

Уважно вводьте відомості про себе: реєстрація означає фактичне підписання електронного договору про продаж знімків.

Де можна продати фотографії і заробити на цьому

Пропонуємо вашій увазі список популярних фотостоків.

ShutterStock

Shutterstock вважається найбільш відомим фотобанком, який має велику аудиторію і продає швидше від інших сервісів. Однак для отримання гідної оплати необхідно пред’являти відповідну якість і унікальність знімків.

Реєстрація зажадає скановану копію закордонного паспорта. Для набуття статусу «автор Shutterstock» фотографу доведеться пройти через іспит, який полягає у прийнятті мінімальної кількості знімків (7 з 10).

Новачки найчастіше отримують близько 25 центів за роботу. Згодом розмір оплати зростає через зростання загальної суми доходу.

DepositPhotos

Для реєстрації потрібно сканована копія документа, який підтверджує особу.

Іспит досить суворий, складається з п’яти робіт. Depositphotos має зручний російськомовний інтерфейс, який корисний для новачків при роботі з мікростоками.

Dreamstime

Цей фотобанк вважається найбільш підходящим для авторів початківців, оскільки не вимагає складання іспиту і пред’явлення документів при реєстрації. Але якість фото має бути досить високою. Середня ціна одного зображення — 0,2 $.

istockphoto

Вважається, що цей сервіс має найсуворішу перевірку і найскладніший іспит серед всіх майданчиків. Не дивно, що iStockPhoto високо оплачує знімки. Щоб пройти реєстрацію, слід надати скановану копію документа, який підтверджує особу автора (права, паспорт або закордонний паспорт).

Для складання іспиту необхідно відправити 10 фото. Хороший заробіток чекає тих людей, які укладають ексклюзивні контракти.

lori

Це російський фотобанк, заснований в 2006 році. Щоб пройти реєстрацію, автору необхідно підписати договір, роздрукований у двох примірниках. Папір слід відправити поштою з ксерокопією документа, який підтверджує особу людини. Після процедури дозволяється завантажити 20 знімків, які розгляне адміністрація сайту.

Lori не ставить надто суворі вимоги до роботи: приймаються фотографії, розширення яких становить від 2 МП. Дохід авторів залежить від розміру зображення та ліцензії.

Вам буде цікаво прочитати: Як заробляти на фотохостінгах

Правила роботи з фотостоками

Перед початком своєї діяльності, уважно прочитайте умови роботи стоку. Вони допоможуть вам не робити помилок і заробити більше грошей.

І вивчіть базові правила поводження з сервісами.

Правило 1. Завантажуйте тільки оригінальні фото

Щоб фотобанк прийняв ваші знімки, необхідно завантажувати саме свою роботу. Зображення повинні бути унікальними і раніше не опублікованими в інтернеті.

Найбільш популярними темами знімків вважаються:

 • бізнес;
 • сім’я, діти;
 • фото дівчат;
 • пейзаж.

Правило 2. Грамотно заповнюйте метатеги

Завантажуючи зображення, вкажіть такі параметри:

Тайтл-назва знімка. Воно не повинно перевищувати 30 символів.

Дескрипшен – опис фото. Тут потрібно вказати не менше 7 слів.

Кейворди – ключові слова. Їх оптимальна кількість становить 40-50. Саме цей параметр визначає число продажів, оскільки по них покупець знаходить світлинии. Пам’ятайте: чим більше ви вставите ключових слів, тим вище ймовірність продажу зображення.

Правило 3. Добре обробляйте фото

Сайти для продажу фотографій дотримуються позиції, що при необхідності покупець самостійно обробляє знімок так, як йому потрібно. З цієї причини варто продавати якісне фото без зайвих спецефектів або фільтрів.

Однак повністю відмовлятися від графічних редакторів не потрібно. Навіть зображення високої якості, яке знято високопрофесійної апаратурою, вимагає мінімальної корекції: усунення шуму, виправлення помилок освітлення, різкості, яскравості і контрастності.

Правило 4. Якщо фотографуєте людей, завантажуйте розписку моделі

Коли на знімку відображені люди, у вас має бути їх дозвіл (Model Release). Розписка ні до чого не зобов’язує модель: фотосток намагається убезпечити себе від можливих претензій і судового переслідування.

Складнощі в оформленні документа немає, готовий бланк можна скачати з фотобанку. Впишіть туди друкованими літерами ім’я фотографа і імена всіх людей на фото, вкажіть дані моделі і автора (адреса, номер телефону), дату, підпис плюс підпис свідка.

Як вибрати фотосток – рекомендації для фотографа початківця

Перед тим як приступити до справи, уважно ознайомтеся з цими порадами.

Вони допоможуть вам знайти найбільш підходящий фотобанк.

Рекомендація 1. Вивчіть розцінки

Кожен з магазинів фото в інтернеті пропонує свою вартість оплати послуг.

Але, як правило, істотних відмінностей розцінок за продаж зображень немає, тому автори вибирають постачальника вмісту по іншим аспектах.

Рекомендація 2. Дізнайтеся про мінімальну суму виведення

Щоб отримати заробіток з фотостоку, необхідно мати на рахунку облікового запису допустимий ліміт коштів.

Кожен сайт визначає власну мінімальну суму виведення. Наприклад, на ShutterStock вона становить 75 доларів, Лорі – 1500 рублів, Dreamstock – го100 доларів.

Рекомендація 3. Ознайомтеся з умовами співпраці

З’ясуйте, чи обов’язково проходити вступний іспит чи можлива вільна реєстрація.

Зазвичай потрібно виконати завдання, при якому завантажується певне число фотографій. За його результатами вирішується питання про допуск автора до роботи на сайті.

Рекомендація 4. Вивчіть відгуки інших фотографів

В інтернеті можна знайти думки досвідчених авторів про фотостоки. Вони знають про всі тонкощі роботи, можуть назвати їх переваги і недоліки. Прочитавши відгуки фотографів, ви підберете для себе підходящий фотобанк і зможете уникнути помилок, які допускають багато новачків.

Рекомендація 5. Орієнтуйтеся на закордонні сервіси

Як правило, іноземні майданчики цінують працю авторів, тому оплата на таких сайтах вища. Знаючи англійську мову хоча б на рівні шкільної програми, ви підвищуєте свої шанси укласти на закордонних серверах ексклюзивні контракти, які обіцяють великий дохід.

При продажі зображень клієнт платить фотостоку, а автори отримують близько 50 % від вартості кожного скачування знімка – приблизно від 20 центів до 2,5 доларів. Якщо покупці купують кадри для їх публікації в календарях, друку плакатів або листівок, килимків для миші, заробіток буде набагато більшим. Дохід також залежить від розміру знімка, який вибирає клієнт: чим він менший, тим нижча ціна.

Якщо ви серйозно думаєте почати заробляти на фотографіях, доведеться щомісяця завантажувати в фотостоки, де будете працювати, мінімум 200 знімків. Так ви зможете наростити кількість зображень у своєму портфоліо. У перший рік дохід може скласти близько 100 доларів на місяць, у другий рік, коли у вас буде вже декілька тисяч фото, заробіток може досягти 400-600 доларів і вище.

Урок від експерта — як робити класні фото:

Висновки

Якщо у людини є талант фотографувати, він може перетворити своє захоплення в джерело прибуткового доходу без будь-яких вкладень.

Дотримуючись зазначених вище рекомендацій, автори мають можливість заробляти непогані гроші. Зібравши гарне портфоліо, вони додатково отримують пасивний дохід зі своїх старих фото.

Копірайтер та редактор з досвідом. Редагує та впорядковує більшість із того, що ви читаєте на сайті. Захоплюється комп'ютерними іграми, класичними чорно-білими фільмами та плаванням. Експерт в сфері заробітку в інтернеті та фрілансу.

Fintramplin
Залишити відповідь

 1. Дмитро

  Доброго дня!хочу зареєструватись.

  Відповіcти
  1. Дем'ян Фартович

   Реєструйтесь і починайте заробляти!

   Відповіcти