Де і як продати статтю в інтернеті швидко і вигідно?

Як продати статтю в інтернеті

Статтю оновлено:

Продаж статей – поширений спосіб заробітку в Інтернеті. Ви пишете статтю, викладаєте її на біржу, роботу купують, а ви отримуєте гроші.

Начебто все просто, але чомусь деякі тексти висять в магазині роками, а інші «продаються» відразу. У цьому матеріалі ми розповімо, де продати статті в інтернеті і що можна робити, щоб вони розкуповувалися швидко.

Статті потрібні власникам сайтів і SEO-фахівцям (які займаються просуванням сайтів в пошукових системах Яндекс, Google). Статті допомагають залучати відвідувачів на сайти, підтримувати інтерес аудиторії до проекту.

Одразу невеличка ремарка: оскільки немає українських магазін продажу статей, а копірайтери працюють з зарубіжними платформами. То всі ціни будуть приведені в рублях, адже саме в них найчастіше йде розрахунок.

Якщо ви бажаєте заробляти на текстах гривні, то придивіться до українських бірж фрілансу, наприклад Фрілансхант. Але там можна писати тільки під замовлення.

Де продати статтю в інтернеті?

Тексти продають на біржах копірайтингу на яких є розділ, що називається магазин статей. Популярні сайти, де можна продати готову статтю – Etxt.ru, Copylancer.ru, Advego.ru. Розглянемо особливості кожного з цих майданчиків.

Etxt.ru

Etxt – одна з найбільших російськомовних бірж, де продають статті. Тут багато замовників, уважна служба підтримки. Багато авторів відзначають, що саме на цьому майданчику статті продаються швидше за все.

унікальний текст автоматично

Особливості модерації статей в магазині

Перш ніж потрапити на продаж, статті проходять модерацію. Матеріали нових авторів перевіряються вручну. Така перевірка може займати до тижня, але частіше проходить за 1-2 дні. Статті досвідчених авторів, які не допускали порушень, йдуть на автоматичну перевірку. Автоперевірка проходить набагато швидше – за кілька годин. Тому намагайтеся не допускати помилок та дотримуватися правил системи, щоб вас скоріше переключили на автоперевірку. Тоді робота прискориться.

При додаванні статті вам потрібно буде поставити галочку в поле “з текстом” Правил з розміщення статей ” ознайомлений і приймаю всі його положення!» Не полінуйтеся і прочитайте ці правила, щоб випадково не порушити їх.

Модератори перевіряють орфографію, пунктуацію, та стилістику. Щоб продати статтю на біржі статей Etxt, не допускайте грубих помилок, інакше матеріал не потрапить в магазин. Коли ваша стаття надійде на продаж, в її описі поруч зі словами «орфографія, пунктуація і мова» будуть стояти зелені галочки або червоні хрестики. Зелена галочка означає, що все в порядку, червоний хрестик – що є недоліки. Не турбуєтеся, якщо, незважаючи на всі старання, у всіх трьох полях будуть стояти хрестики. Якщо тема статті – актуальна, а розцінки адекватні, її можуть купити і так. Але звичайно, краще уважно вичитувати свої статті, щоб вимогливі до грамотності замовники не відмовилися від покупки тільки через неї.

Не пишіть заголовок ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ, щоб модератор не відхилив вашу статтю. Коли стаття пройде модерацію, вам прийде на біржі відповідне повідомлення.

Вимоги до унікальності

Перевірте унікальність статті по Etxt антиплагіат. Вона повинна бути не менше 80%. Використовуйте саме цю програму, тому що різні сервіси можуть показувати різну унікальність.

Ціна

Ціну статті ви визначаєте і вказуєте самі. При виставленні ціни звертайте увагу, скільки коштують подібні статті інших авторів. Якщо ваша стаття буде значно дорожча, ніж у інших, при схожій якості, продати її буде важко.

На сайті є функція «зробити знижку від 5% до 90%. При її активації стаття потрапить в розділ Розпродаж магазину Etxt.

Коли хтось купить ваш текст, вам прийде повідомлення на біржі. В цілому Etxt – це сайт, де можна продати статтю швидко, тому, якщо ви все зробите правильно, то скоро почнете отримувати такі повідомлення.

Copylancer.ru

Copylancer – популярний сайт для копірайтерів, де багато замовлень.

Особливості модерації

Модерація зазвичай займає 2-4 дні, в одиничних випадках більше. До відправки матеріалу на модерацію перевірте унікальність і виправте помилки. Якщо статтю відправляють на доопрацювання, зазвичай рекомендації з доопрацювання відправляються в чат. Коли стаття надійде на продаж, вам прийде повідомлення на e-mail.

Ціна

сайт для заробітку на текстахПри додаванні статті вам потрібно буде вказати її якість: базова, хороша або висока. Якість ви визначаєте самі. Зазначений рівень впливає на те, наскільки критично модератор поставиться до перевірки, а також на діапазон вартості 1000 знаків тексту. Це не означає, що базовий рівень дозволить завантажити текст з помилками. Але модератор може лояльніше поставитися до якихось дрібних недоліків.

На біржі є обмеження за мінімальною вартістю статті. Ставку 5-7 рублів за 1000 знаків статті автори задати просто не можуть, а значить, знижується демпінг.

Цікава фішка сервісу – «розпродаж». Якщо вашу статтю не куплять, то через півроку її вартість автоматично знизиться на 20%, а через рік – на 40%. За замовчуванням функція «розпродаж» активна, але її можна відключити при додаванні нової статті.

Особливості сайту

Корисна особливість сайту Копілансер – показник попиту. У розділах вказується показник попиту на статті. Чим вищий показник, тим більше шансів, що текст куплять.

До статей можна додавати фотографії для залучення уваги. Самі фотографії надаються на біржі.

На цьому сайті є нюанс. Щоб продати статтю на біржі статей Copylancer, виконавець повинен мати підвищений і вищий статус. Спочатку ви отримуєте низький рівень доступу. Для цього потрібно завантажити фото в профіль, успішно попрацювати мінімум з 10 замовниками, отримати середню оцінку не менше 4,5/5. Щоб домогтися підвищеного статусу, потрібно:

 • Успішно попрацювати з 15 різними клієнтами на біржі.
 • Виконати загальний обсяг замовлень 40 000 знаків без пробілів.
 • Отримати середню оцінку від 4,7 до 5.
 • Написати статтю на задану тему.

Досягнення цих показників зажадає активної роботи на біржі, але зусилля будуть винагороджені. Крім доступу до магазину статей ви отримаєте можливість незабаром перейти на третій, максимальний рівень – вищий. Копірайтери цього рівня отримують мінімум від 50 рублів за 1000 знаків. В цілому Копілансер завжди вважався біржею з більш дорогими замовленнями, ніж на інших майданчиках. Тому є сенс попрацювати над статусом на цьому сайті.

Advego

Advego – велика і популярна біржа, яка працює понад десяток років.

Особливості модерації

Статті до надходження в продаж відправляються на модерацію. Перевірка йде вручну і займає 3 дні. Одна помилка в тексті допустима, при більшій кількості матеріал відправляється на доопрацювання.

Матеріали для продажу в магазині статей повинні бути унікальними. За неунікальний контент можна заробити бан акаунта. Мінімальний відсоток унікальності – 90% за програмою Advego Plagiatus (можна скачати на сайті Адвего).

Дотримуйтесь правил оформлення статей, зокрема:

 • Заголовок пишеться з великої літери. Всі великі літери в заголовку неприпустимі.
 • Текст повинен бути розбитий на абзаци. Абзаци відокремлюються один від одного подвійним переносом рядка.
 • У тексті не повинно бути зайвих пробілів.
 • Уникайте орфографічних, пунктуаційних, стилістичних помилок. Якщо не впевнені в правописі, краще переробіть фразу.
 • Зверніть увагу, що в статтях не можна вказувати свої контактні дані.

Перевага Адвего в тому, що тут виставити першу статтю на продаж можна відразу після реєстрації. Не потрібно набирати рейтинг.

Це чудовий майданчик для початківців, де продати статтю в інтернеті можна навіть новачкові без карми. У цьому сенсі на Адвего – сайт, де в якійсь мірі простіше продавати свої статті. Але і досвідченим авторам теж радимо з нею працювати.

Заробіток на Адвего Advego

Яку біржу вибрати? Чи працювати з усіма відразу?

Де краще продавати готові статті? У кожного сайту є свої особливості, тому пробуйте всі майданчики і вибирайте, яка більше сподобається саме вам. За відгуками, одні автори працюють тільки на Etxt, інші вважають, що краще Копілансера немає і не буде, треті люблять Адвего, а четверті присутні одночасно мало не на всіх біржах статей.

Крім бірж, продавати статті можна на форумах SEO-фахівців, вебмайстрів. Список таких форумів ви знайдете в статті 28 сайтів для копірайтерів, де можна заробити. Але вибираючи, де продати статтю в інтернеті, не забувайте, що дублювати один матеріал на різних сайтах не можна.

Важливо! Не завантажуйте одну і ту ж статтю відразу на кілька сайтів. Інакше текст може бути визнаний неунікальним.

Як продати статтю швидше?

Ось 5 простих порад, як продати статтю на біржі статей максимально швидко.

У блоці Назва вкажіть заголовок, який чітко відображає суть вашого тексту. Тут не місце художності. Наприклад, «Роздуми біля парадного під’їзду» – невдала назва. «12 варіантів оформити вхідну групу котеджу» – більш вдалий заголовок. Пам’ятайте, що покупець не бачить повний текст вашої статті. З заголовка він повинен ясно зрозуміти, про що матеріал.

Правильно виберіть категорію статті, щоб стаття про автомобілі не опинилася в рубриці «Дім і сад». Інакше замовники, яким потрібен матеріал про автомобілі, не побачать вашу статтю.

Вкажіть ключові слова. Не підходьте до цього формально, так як правильно вказані ключові слова допоможуть замовникам знаходити вашу статтю через пошук. А це дозволить швидше продати статтю на біржі статей. Наприклад, для статті «Як вибрати віник для лазні» підходять такі ключові слова: віник, лазня, банний, березовий.

У блоці Опис коротко розкрийте зміст статті. Можна зробити це у вигляді плану матеріалу. Наприклад: «Що таке копірайтинг. Скільки можна заробити на написанні текстів. Де шукати замовлення. Огляд 5 популярних текстових бірж». Деякі біржі виводять підказки, що саме варто вказати в описі. Наприклад, на Etxt нижче поля для введення опису наведені такі підказки: від якої особи ведеться розповідь, жанр, стиль, цільова аудиторія та інші особливості.

Додайте до статті картинку для залучення уваги, якщо функціонал біржі це дозволяє. Картинка повинна бути унікальною.

Як вибрати тему статті?

Пишіть на популярні теми. Це дозволить швидше продати статтю на біржах статей та в магазинах контенту. Ряд сайтів викладають статистику за статтями, на основі якої можна зробити цікаві висновки. Наприклад, біржа Copylancer оцінює попит на статті різної тематики. За цими даними зорієнтуватися, які статті продадуться швидше за все. За поточною статистикою біржі виходить, що найбільший відсоток проданих статей в наступних тематиках:

 • Освіта та наука
 • Меблі та Побут
 • Нерухомість
 • Будівництво
 • Товари та послуги
 • Суспільство
 • Здоров’я
 • Жіночий розділ
 • Бізнес і фінанси
 • Авто і мото.

Можна прогнозувати, що статті з цих тематик продадуться швидше за все. Якщо цікаво, подивіться, як ми порахували рейтинг тематик.

Розцінки на статті різних тематик можуть відрізнятися. Але не варто занадто звертати на це увагу. Ви можете витратити 4 години на статтю з більш дорогої, але нової для себе тематики, або за це же час написати кілька матеріалів дешевшої, зате знайомої тематики. І в підсумку отримати більше грошей.

Як написати статтю на продаж?

Пишіть з нуля, а не переказуйте чужий матеріал. Тобто робіть Копірайтинг, а не рерайтинг. Він цінується вище.

У тексту повинна бути продумана структура.

Пишіть статтю під популярні ключові слова. Використовуйте ключові слова в заголовку, додайте їх в поле з ключовими фразами, використовуйте їх в тексті.

Оптимальний обсяг матеріалу – близько 2500-3500 знаків з пробілами.

Завжди думайте, хто і для чого купить вашу статтю. Наприклад, важко уявити, для чого можуть купити художній текст. Не пишіть від першої особи такий матеріал буде важко продати.

Уникайте «води» – інформації, що не містить смислове навантаження. Наприклад: «Ні для кого не секрет, що життя сучасної сім’ї складно уявити без автомобіля» – це вода.

Перевіряйте унікальність матеріалу. Чим вища унікальність тексту, тим більше шансів, що його куплять. Ось 10 способів підвищити унікальність тексту.

Якщо якісь статті швидко продалися, підготуйте ще кілька матеріалів на цю тему. Мабуть, ви знайшли затребуваний формат. Також замовникам часто потрібні серії текстів на певну тему. Тому, набивши руку на одиночних статтях, спробуйте готувати серії матеріалів по затребуваній тематиці.

Скільки можна отримати за статтю?

Початковий рівень розцінок – близько 20 рублів за 1000 знаків. Якщо писати по 5 статей обсягом 2000 знаків в день, можна заробляти приблизно 300 рублів в день. Напрацювавши досвід і підвищивши рівень на біржі, ви зможете піднімати розцінки в 2, 3, 5, 10 і навіть більше разів. Пропорційно зростуть і доходи. В цілому, щоб продати статтю в інтернеті за хороші гроші, потрібно працювати над рейтингом на сайті і якістю матеріалів. Намагатися потрапляти в «білі списки» замовників.

За скільки продати статтю? Орієнтуйтеся на ціни в тематиці, на подібні тексти інших авторів. Не потрібно виставляти ціни сильно вище, ніж і інших, але і сильно занижувати не варто.

Незважаючи на те, що дохід від продажу статей в цілому менший, ніж від підготовки текстів на замовлення, копірайтери цінують цей спосіб заробітку. Адже при написанні статей на продаж автор має набагато більше свободи, ніж при роботі над замовленням клієнта. Можна писати на самостійно обрану тему, не вираховувати входження ключових слів, «тошноту» та інші параметри. А значить, працювати швидше і з великим задоволенням.

Тепер ви знаєте, як і де продати статті в інтернеті, і теж зможете заробляти, займаючись написанням текстів на улюблені теми.

На які теми писати статті на продаж?

Які статті писати для продажу? Поки ви не зможете точно відповісти на дане питання, швидких продаж статей не чекайте.

Вам доведеться викладати матеріали і довго чекати, поки знайдеться покупець (якщо взагалі знайдеться). Це основна складність в роботі копірайтерів, особливо для новачків.

Є певні тематики, в яких активніше ведуться продажі. Власники сайтів часто вибирають однакові теми для своїх ресурсів (наприклад, виходячи з прибутковості), тому можна, спочатку розібратися, статті на яку тему купують частіше.

Список найпопулярніших тематик представлений в статті Як писати статті. Доповнити його можна ще кількома варіантами:

 • Форекс;
 • діти;
 • успіх і саморозвиток;
 • мода;
 • кулінарія;
 • інтер’єр;
 • комп’ютери;
 • інтернет.

Вийти на швидкі продажі і знайти багато постійних клієнтів можна в кожній категорії. Деякі копірайтери пишуть невеликі оповідання і також стабільно заробляють великі гроші.

Якщо ви хочете побудувати успішну кар’єру, засвойте поради копірайтерам.

Професіонали порівнюють копірайтинг з мистецтвом, адже не кожному автору вдається створювати реально цікаві, оптимізовані, якісні та інформативні матеріали. Новачкові про це потрібно пам’ятати і прагнути до підвищення рівня знань.

Чому мої статті ніхто не купує?

Активно працюючи з біржами, багато авторів незадоволено низьким обсягом продаж. Нічого дивного в цьому немає, вони навіть не намагалися розібратися, які статті краще писати для продажу. Природно, вони повинні бути унікальні, без помилок та з ключовими словами, але іноді цього недостатньо.

Власні статті для продажу – чудовий варіант заробітку в інтернеті без вкладів. Вони будуть приносити вам пізніший “пасивний” дохід, коли ви цього не очікуєте.

Щоб розібратися, про що краще писати, необхідно спочатку визначити цільову аудиторію. Хто буде купувати тексти? Визначивши портрет покупця, ви зможете відповісти на інше важливе питання – що йому потрібно. Наприклад, ваша цільова аудиторія – це власники автомобільних сайтів, тепер можна розбиратися, що їх зацікавить.

Першим ділом відкривайте WordStat і аналізуйте ключові слова. Досвідчені вебмайстри теж звертаються до статистики, вони хочуть отримувати статті, які будуть приводити людей на сайт. Деякі навіть беруть ключові фрази і вводять їх в формі пошуку.

Крім цього потрібно враховувати актуальну інформацію та останні тенденції. Можете не сумніватися, що власник сайту про моду зацікавиться статтею «Мода на капелюшки 2017». Це актуально, а значить, може зацікавити відвідувачів сайту.

Хочете точно знати, що у вас куплять? Поставте себе на місце власників сайтів і подумайте, яку інформацію вони хочуть бачити на своїх ресурсах.

Відвідуючи профілі копірайтерів на Advego і Etxt можна помітити, що багато хто не заморочуються і пишуть про що завгодно. Далеко не кожна тема зацікавить потенційного покупця, а також важливу роль відіграє її назва. Те, як подається стаття (заголовок, опис, наявність зображень і ключових слів), впливає на зацікавленість покупців.

Не просто стати професійним копірайтером хоча б тому, що без певних проб і досвіду неможливо розібратися, які матеріали будуть купувати. Тепер ви знаєте, в якому напрямку необхідно мислити, у вас точно вийде підібрати кращі теми та завоювати увагу покупців.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (2 голосів, оцінка: 4,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про