ТОП-10 кращих професій для фрілансу 2018-2019

найкращі професії для фрілансерів

Якщо ви давно плануєте стати фрілансером, але не знаєте який напрям для себе вибрати, то ця стаття допоможе вам визначитись. Адже тут ми будемо розбирати найголовніше, важливість різних напрямків.

А точніше розберемо ТОП-10 кращий професій для фрілансера в 2018-2019 році. Де найбільше платять, на яку професію є попит і ким краще стати.

Так само рекомендуємо почитати про основні принципи роботи на біржах — як працювати фрілансером в інтернеті.

ТОП-5 високооплачуваних професій для фрілансу

Аналітичний відділ платіжної компанії Payoneer провів дослідження по всьому світу, щоб знайти самі високооплачувані професії серед фрілансерів. Ми лише покажемо список з України.

Середня оплата за годину роботи Фрілансера в Україні – 18$. А по світу — 21$

IT та програмування

Напевно ні для кого не буде секретом, що зараз програмісти отримують високу зарплату. Однак вони діляться на багато різновидів. Давайте розглянемо, хто з них найбільше отримує за годину роботи:

 • Розробка ігор — 23$;
 • Мобільне програмування — 22$;
 • Розробник — 21$;
 • Програмування баз даних — 21$;
 • WEB-програмування — 19$;

Година роботи у фрілансі досить умовне поняття, тому що замовник ставить умови, оплату і терміни самої роботи. Тому програміст може працювати весь день, а за фактом в залік піде 8 годин.

Насправді зараз IT-сфера дуже швидко розвивається і люди, які вивчають програми нового покоління можуть дійсно заробляти 60-150 тисяч грн в місяць на своїх знаннях. Головне знаходити хороші замовлення, яких на наших біржах мало.

Тому багато хто йде працювати на найбільшу біржу фрілансу UpWork. Там дійсно можна знайти хороші завдання, де багато хто починає з 10$ на годину і приходять в підсумку до великих сум!

Дизайн і мультимедіа

Дизайн і мультимедіа ми вирішили з’єднати всі творчі види робіт в цій категорії. Тому що багато хто з них зав’язані на вміння зробити красиву картинку. Тепер розглянемо хто і скільки отримує за годину роботи:

 • Створення мультиків — 21$;
 • Ілюстрації — 20$;
 • Графічний дизайн — 19$;
 • WEB-дизайн — 19$;
 • Монтаж відео — 19$;

Зараз люди, які вміють працювати в PhotoShop можуть легко знайти роботу за 20-30 тисяч гривень на місяць. Та й в цілому навчитися однієї з професій вище не складає великих труднощів.

Але варто розуміти, що тут цінуються люди з хорошим почуттям смаку, які приділяють своїм роботам багато часу і можуть зробити шедевр навіть з простого завдання. Тому тут на кількість ваших завдань впливатиме портфоліо.

Юридичні послуги

Послуги юриста на фрілансі найдорожчі люди мають серед фрілансерів найвищу оплату за годину роботи, проте їхні послуги через Інтернеті мають не високу популярність. Тому ми поставили їх на 3-е місце. Тепер перейдемо до видів робіт:

 • Податкове право — 42$;
 • Контракти — 39$;
 • Консалтинг — 21$;
 • Помічник юриста — 18$.

На більшості бірж можна знайти завдання типу: складання договору за 1 000 грн або написання претензії за 500 грн. Тому початківець юрист може спокійно заробляти близько 30 тисяч рублів на місяць.

Фінанси і менеджмент

Бізнес завжди вимагає вкладення грошей і зазвичай кожна компанія потребує послуг фінансиста, або в позаштатному менеджері. Тому останнім часом попит і ціни збільшилися на ці послуги:

 • Фінансовий аналіз — 26$;
 • Управління проектами — 23$;
 • Управління бізнесом — 22$;
 • Бухгалтерія — 21$;
 • Кадри — 17$;

Найбільше здивувало те, що бухгалтер отримує всього на 2$ менше, ніж керуючий проектом за годину роботи. Довго досліджуючи різні біржі фрілансу, ми знайшли куди більшу різницю між цими двома професіями.

Продажі та маркетинг

Прямий вихід на клієнтів можна об’єднати в термін “продажі і маркетинг” тому розглянемо їх в одній категорії. До речі, зараз майже всі біржі завалені завданнями з цього напрямку:

 • CRM – 24$;
 • Закупівля реклами — 22$;
 • Соціальні мережі (SMM) — 22$;
 • Продажі – 21$;
 • Просування сайту (SEO) — 20$.

Так як ми іноді користуємося послугами фрілансерів в цьому напрямку, то хотіли б відзначити, що SEO майстер може зять 100$ за годину роботи. Просто тут вказано середній заробіток.

ТОП-5 простих і прибуткових професій для фрілансера

До цього ми розглядали найбільш високооплачувані професії, які мають високий середній заробіток за годину роботи. Але це не означає, що вони отримують постійно завдання і заробляють по 90-150 тисяч грн в місяць.

Це означає, що якщо у них з’являються завдання, то вони мають хорошу оплату за годину. Тому бонусом ми склали ще один список з топ-5 професій, де можна робити хороші гроші.

Програмісти С++

Серед всіх фрілансерів у нас є багато знайомих фрілансерів, які заробляють більше 100 тисяч грн за місяць в складній сфері, на кшталт: Blockchain, AI або AdTech. Там часто замовляють проекти на великі суми і борються за якість.

C++ — це вдосконалена версія мови програмування С. І на даний момент на цій мові програмуються всі програмні забезпечення.

Звичайно ж завдання з’являються не часто, але оплата висока. І якщо проект роблять добре і в терміни, то їх рекомендують своїм друзям. Сарафанне радіо, чомусь працює найкраще і хороші програмісти завжди на слуху.

Однак якщо вас зацікавить ця сфера, то відразу попереджаю, що вам доведеться не тільки вивчити мову C++, але і зайнятися вивчення всіх самих трендових програм на даний момент.

Середній заробіток професії: 60 000 грн.

Дизайнер

Дизайнером стати найпростіше в тому плані, що досить вивчити всього кілька програм за пару вечорів. Після чого ви спокійно зможете створювати банери, логотипи, оформлення сторінок і навіть виготовляти дизайни.

Тим більше на біржах фрілансу новачкам дають зазвичай прості завдання, а в цій сфері завжди багато роботи. І кожна ваша робота буде вас розвивати і накопичувати портфоліо, що в підсумку може привести до хорошого заробітку.

Новачок може взяти подібні завдання:

 • Створення логотипу — від 200 грн;
 • Зробити банер — 300 грн;
 • Дизайн листівки — від 500 грн;
 • Зробити гіфку – 300 грн;
 • Ретуш фото — 150 грн;
 • Створення векторних картинок – 500 грн за штуку.

І це лише прості завдання, які можуть піти в портфоліо. Для цього достатньо вивчити PhotoShop, тим більше на YouTube багато безкоштовних роликів. Звучить фантастично, але в цій професії можна отримувати і по 100 тисяч рублів у місяць після декількох місяців роботи на біржі.

Середній заробіток професії: 30 000 грн.

SMM-спеціаліст

Всі великі компанії зараз намагаються розвиватися в соціальних мережах: Фейсбук, Instagram і YouTube. Тому останнім часом SMM послуги отримали велику популярність.

SMM (Social Media Marketing) — це просування бренду, компанії або окремої особи в різних соціальних мережах. Іноді замовляють окрему послугу для певної соцмережі, а іноді комплексне просування.

Часто на біржах фрілансу шукають людей, які будуть на постійній основі викладати пости, купувати рекламу і в цілому розвивати соціальні мережі компанії. І зазвичай платять зарплату 7-15 тисяч грн.

Професійні SMM-фахівці можуть працювати відразу на 3-4 різні компанії і таким чином їх зарплата буде більше 100 тисяч. Але для цього на будь-якій біржі фрілансу потрібно набити рейтинг. А це роблять на невеликих завданнях.

Приклади завдань з SMM:

 • Налаштування облікового запису в Instagram – 2 000 грн;
 • SMM реклама — 3 000 грн;
 • Оформлення групи ВК — 2 000 грн.

Однак в основному набирають контент-менеджерів в соціальні мережі, які будуть постити про компанії. Подібних завдань багато і розхапують їх дуже швидко, тому потрібно багато часу приділяти біржам.

Середній заробіток SMM-фахівця: 10 000 грн.

Арбітраж трафіку

Арбітраж — це перенаправлення трафіку (відвідувачів) з одного місця в інше з кінцевою метою. Зазвичай звертаються на біржі з пропозицією продати товар, де виконавцю платять відсоток з продажів.

І є професіонали, які запускають рекламу в дешевих, але ефективних джерелах і наганяють потенційний трафік покупців. І такі люди дійсно можуть робити багато продажів (якщо товар дійсно хороший)!

Самі арбитражники часто викладають свої кейси по заробітку і діляться своїми напрацюваннями. Тому вивчити цю професію не так вже й складно, головне проявляти кмітливість!

Середній заробіток арбітражника: 20 000 грн.

Робота з текстом

Остання і дуже популярна професія, яку варто розглянути це працівник з текстом. Можна бути копірайтером, рерайтером, перекладачем, SEO-копірайтером і навіть створювати продаючі тексти.

Існує багато різної роботи і багато виділяють цю професію, як дуже прибуткову. Ось тільки 90% фрілансерів, які працюють з текстом зазвичай заробляють менше 10 тисяч в місяць.

Так вже вийшло, що робота з текстом забирає багато часу, а платять за це копійки. Про це можна знайти багато інформації у провідних копірайтерів, стати профі і заробляти більше! Окремі фахівці у цій справі навіть доходять до позначки в 50-100 тис. грн.

Середній заробіток для працівника з текстом: 10 000 грн.

Ми дійсно сподіваємося на те, що дана стаття допоможе вам вибрати собі професію для роботи на біржі фрілансу в майбутньому. Тому якщо не складно, то напишіть в коментарях яку ви хотіли б професію і чому. Буде цікаво дізнатися вашу думку.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про