Заробіток в селі – способи заробітку грошей в сільській місцевості

заробіток в селі Офлайн заробіток

Всі думають, що заробіток в селі неможливий, насправді це зовсім не так. У статті поговоримо про те, як заробити гроші в селі та які способи найкраще для цього підходять.

Насправді можливостей дуже багато, але більшість з них повязана із наданням актуальних послуг у конкретно вашій місцевості або продажі товарів. Однак цим перелік не вичерпується.

Читайте нашу велику статтю, якщо ви хочете дізнатись, як заробити гроші будь-де, вдома або через інтернет.

 Як заробити гроші вдома в селі – ідеї для бізнесу

Вдома заробіток в селі можливий кількома способами:

 • Надання послуг (наприклад, ремонт взуття, парасоль, сільськогосподарських інструментів і всього того, що швидко ламається і завжди потрібно)
 • Виготовлення речей своїми руками та подальший їх продаж
 • Фермерство – вирощування рослин та тварин на продаж
 • Заробіток в селі через інтернет
 • Відкрити власний бізнес (магазин, невеличку фабрику чи наприклад аптеку)

Заробити гроші вдома – не так вже й складно, якщо є бажання та здоров’я. У сільській місцевості дуже багато дефіциту в товарах та послугах, тому варто добре подумати чого бракує саме у вашому районі та запропонувати людям це з хорошими умовами.

Сьогодні майже всі люди хочуть жити в місті, що не дивно, адже там можна закінчити престижний ВУЗ і влаштуватися на високооплачувану роботу. Які ж плюси життя в селі? З’ясуємо які саме.

Заробіток в селі: переваги життя за містом

Існує дуже багато переваг у села над містом:

 • низька вартість будь-якої нерухомості;
 • багато людей, охочих працювати за низьку оплату;
 • велика кількість варіантів для початку бізнесу;
 • свіже повітря;
 • можливість вирощувати на городі будь-які плоди;
 • натуральні продукти.

Звичайно, харчуватися в селі є чим, але як бути з зарплатою? Адже оплачувати комунальні послуги, купувати речі, побутову хімію, оплачувати навчання та інше необхідно в будь-якому випадку, незалежно від того, ви живете в селі чи місті.

Бажаючі працювати завжди зможуть вигідно розпочати заробіток. Наприклад, можна почати свій бізнес на овочах.

Вирощування овощів, як заробіток в селі

Почнемо з розгляду варіанти заробітку на вирощуванні овочів. Вирощувати на городі овочі можна для себе, але ніяк не для продажу, так як для продажу необхідно величезна кількість. Для цього є теплиці. Досить витратити гроші на їх придбання, а також на купівлю насіння. Приблизно 3 тис. доларів потрібно для того, щоб почати такий бізнес на селі. Завдяки теплицям вдасться вирощувати овочі не сезонно, а цілий рік. Далі вирощений урожай можна здавати в магазини, причому не тільки ті, які знаходяться в селі, а і в міські супермаркети. Якщо у вас немає своєї машини і ви не в силах вивезти плоди в місто, ви можете продавати овочі скупникам, які регулярно їздять по селах. Також можна торгувати на ринках, якщо недалеко від вас є такі.

Плюсів у такого бізнесу декілька:

 • можливість не тільки продавати овочі, але і споживати самому в будь-який час року. Період не обмежений;
 • стабільний дохід у будь-який час року;
 • рідкісний заробіток, так як не всі на таке зважуються, значить, ви завжди будете в плюсі.
 • Мінуси лише в тому, що для такого заробітку потрібна велика територія, а також гроші для вкладу.

Дуже вигідне вирощування ягід, а зокрема малини як бізнес. Можна посадити багато кущів та потім збирати ягоди багато разів.

Інші способи заробітку грошей в селі

Відкриття лісопилки. Для такого бізнесу необхідно побудувати ангар, в якому буде все необхідне обладнання. Він стане так званим цехом для розпилювання деревини. Коли все буде готово, цей міні-завод буде виробляти дошки, бруски, піддони і т. п. Ні для кого не секрет, що деревина завжди в ціні, тому ви зможете продавати дерево в місто. Зазвичай на такому бізнесі люди добре піднімаються. За 2-3 роки можна стабільно заробляти сотні тисяч гривень. У віддалених селах якраз дозволено будувати такі лісопилки. Звичайно, для такого заробітку потрібно вкласти багато грошей. Початковий внесок – мінімум 2 мільйони. Але зате потім ці кошти повернуться в п’ятикратному розмірі.

Розведення худоби як заробіток в селі. Худобу можна розводити для м’яса і для молочних виробів. Але для цього необхідно, щоб у тварин було місце, де вони будуть пастися, спати, зимувати, а також їжу, яку вони будуть споживати. Дуже вигідно розводити свиней, оскільки вони невибагливі. Свинарник побудувати не так вже й складно, тим більше, що ці тварини їдять практично все. Що стосується корів чи кіз, якщо їх буде велика кількість, можна робити молочні продукти, а потім здавати їх оптовикам або в магазини. Це також дуже вигідно, але для цього необхідно витрачати багато часу і сил на догляд за худобою.

Робота в селі знайдеться для кожного

Заробляти гроші в селі та отримувати дохід можна різними способами. Головне, щоб ідеї були дійсно вигідними, а ви серйозно підходили до своєї роботи. Багато одержувати можна лише в тому випадку, якщо у вас є кошти для вкладення в бізнес, а також бажання і амбіції досягти хороших результатів.

Багато цікавляться: як заробити жінці в селі? В даному випадку варіантів дуже багато. Наприклад, якщо у жінки є освіта, хоча б середня медична, то вона може працювати фельдшером або ветеринаром в селі. Також реально працювати дояркою, продавщицею в магазині і т. п. Якщо в селі є школа, то жінки з педагогічною освітою можуть працювати вчителями. Якщо є пошта, впору стати працівниці цього закладу. Крім цього, жінки можуть працювати в школі технічками. У разі якщо село велике і є ферма, то вакансій там зазвичай велика кількість, тому жінки знайдуть можливість заробити хоча б якісь гроші.

Заробити гроші в селі можна і школяреві. Наприклад, він може ходити по селу і допомагати людям на городі. Особливо це актуально влітку. Також можливий варіант підробітку, коли школяр годує, відправляє і призводить тварин з пасовищ. Особливо вигідно так допомагати пенсіонерам, яким важко самостійно з цим впоратися. Звичайно, великі гроші за це школяр не отримає, але хоча б якийсь заробіток буде у нього в кишені.

Ну і насамкінець, якщо у вас є доступ до мережі, то ви завжди можете знайти роботу в інтернеті без вкладень і почати заробляти віддалено.

Успішно заробляти можна в будь-якому місці, якщо є бажання і час. Є велика кількість людей, які живуть в селі набагато краще і заможніше, ніж ті, хто відправився в місто в пошуках багатого життя.

Читайте також: Як почати свій бізнес з нуля в селі: кращі бізнес-ідеї.

Копірайтер та редактор з досвідом. Редагує та впорядковує більшість із того, що ви читаєте на сайті. Захоплюється комп'ютерними іграми, класичними чорно-білими фільмами та плаванням. Експерт в сфері заробітку в інтернеті та фрілансу.

Fintramplin
Додати коментар

 1. ангеліна

  Хороша стаття, але хотіла б більш детально про всякі варіанти почитати. Я працюю через інтернет зі свого села, гарна природа і чисте повітря, а якщо є інтернет і голова на плечах – варіантів безліч. Але думаю що варіантів для бізнесу теж має бути багато. В селах є велика аудиторія, яка має купувати і замовляти різні товари і послуги.

  Відповіcти
  1. Дем'ян Фартович

   Доброго дня. Дякуємо за коментар, Ангеліна. Постараємось написати більш детальну статтю з посиланнями на відповідні матеріали уже найближчим часом.

   Відповіcти