Заробіток на виборах 2019 – як і де заробляти, скільки платять

Заробіток на виборах 2019

Статтю оновлено:

Заробіток на виборах 2019 – дуже актуальна тема зараз. Адже в цьому році в Україні проходять одразу дві виборчі гонки: президентська і парламентська. І якщо перша вже закінчилась, то активна фаза парламентських виборів якраз починається.

Тому у цій статті ми поговоримо про те, як, де і скільки можна заробити на виборах у 2019 році. Скільки платять за агітацію, роздачу листівок, за роботу в комісії, спостерігачам, наглядачам і т. д.

Робота на виборах може зайняти у вас від кількох хвилин до кількох днів (якщо ви вирішите працювати на виборчій дільниці).

Якщо вас цікавлять юридичні нюанси проведення виборів, радимо почитати закони:

Заробіток на виборах 2019 – на чому можна заробити

Але все-таки як заробити на виборах в 2019 році? Є декілька цілком законних (легальних) способів заробити на виборах. Мова йде насамперед про три варіанти роботи:

  1. Передвиборча агітація та робота в штабах;
  2. Передвиборчі дослідження (опитування, інтерв’ю);
  3. Робота на виборчій дільниці.

Існують варіанти з офіційною роботою, яку пропонують кандидати/політичні партії та короткостроковим підробітком.

Як заробити агітатором на виборах

Передвиборча агітація включає такі основні різновиди:

  • Роздача агітаційних листівок у людних місцях;
  • Рознесення передвиборчих матеріалів кандидата безпосередньо по будинках;
  • Робота в агітаційних наметах.

Що потрібно робити: в основному роздавати друковані матеріали (листівки, запрошення, газети).

Робота не важка і з нею легко справляються студенти, тому саме для них це найбільш підходячий спосіб. При роздачі агітматеріалів зазвичай пропонується вільний графік та погодинна оплата.

В агітаційних наметах, які розгортаються після офіційного початку передвиборчої агітації зазвичай оплачується подобово. Такий підробіток популярний також серед безробітних та пенсіонерів.

А от у штабах працювати будь-кого не візьмуть. Туди допускають своїх перевірених людей і вакансій по такому варіанту майже не знайдете на дошках оголошень.

Ну і ще один поширений в Україні варіант – участь в мітингах та зібраннях в підтримку кандидата. Просто прийти покричати, поаплодувати, помахати прапором і трохи заробити.

Як заробити на анкетуванні на виборах

Заробіток на передвиборчих дослідженнях в основному зосереджений на анкетуваннях. Ви отримуєте анкети та інструкції, які повинні заповнити інші люди. Також можливий варіант з усними інтерв’ю.

В час самих виборів також можна долучитись до проведення екзитполів, однак туди більше залучають штатних співробітників компаній, які організовують дослідження. Робота аналогічна – тільки опитувати виборців потрібно буде уже безпосередньо на дільниці чи біля неї.

Робота на виборчій дільниці на виборах

А вже на самих виборах у вас теж буде декілька способів заробити.

Можна працювати:

  • У виборчій комісії (її головою, секретарем або членом);
  • Спостерігачем/наглядачем від партії чи кандидата.

Це не така легка робота, як може здаватись на перший погляд. В першому варіанті вам доведеться бути присутнім на всіх зборах комісії, які проводяться не тільки в день виборів (та після нього – на етапі підрахунку результатів). Найбільша відповідальність у голови комісії.

Члени комісії мають бути уважними і не допускати помилок. Вони працюють з бюлетенями, які не можна псувати. Це паперова робота, при якій ви маєте перевіряти документи виборців, видавати бюлетені, фіксувати все в записах.

Тут можуть працювати навіть безробітні. Члени комісій укладають цивільно-правовий договір (все офіційно), тому у вас не виникне ніяких труднощів з Центром зайнятості, якщо ви стоїте там на обліку.

Скільки можна заробити на виборах 2019

Тож давайте розберемось скільки платять на виборах в різних категоріях.

Скільки платять членам комісій на дільницях

Щоб зрозуміти принципи оплати роботи на виборчих дільницях, ознайомтесь із постановою Центральної виборчої комісії «Про Порядок оплати праці членів окружних та дільничних виборчих комісій з виборів Президента України»

Члени виборчих комісій працюють не задарма. Їхня робота оплачуєься із Державного бюджету, фонду виділеного на проведення виборів.

зарплата в комісії на виборах 2019
Офіційний витяг з документу ЦВК про оплату роботи на дільницях

Будь-який член комісії отримує по закону за день роботи не більше 14% від актуального прожиткового мінімуму.

📌 На сьогодні це 268 гривень 94 копійки.

Це і є зарплата на виборах 2019 в день. Працювати можна не більше двох днів, а отже на виборах заробляють до 538 грн (офіційно на дільниці).

Таку суму отримує голова, секретар та члени дільничних виборчих комісій.

Крім того, три члени ДВК (дільничної комісії) по рішенню ОВК (окружної) можуть виконувати свою роботу весь період. Тобто щоденна сума 268 гривень 94 копійки поширюється на всі дні роботи комісії.

Приклади того, скільки платять на виборах за різну роботу

Увага! Розцінки можуть сильно різнитись у різних регіонах. Чим більше ваше місто, тим більше там зазвичай платять

Оплата за вибори 2019 буде залежати від того, який із вищезазначених напрямків роботи ви виконуєте.

Скільки платять агітаторам

В Одесі старший агітатор отримував зарплатню 5000 грн. Серед основних його обов’язків: набір волонтерів, контроль за роботою рядових агітаторів та їх інструктаж. Це хороший заробіток на виборах за

В основному в команди для агітації набирають людей, які лояльні до кандидатів, однак на практиці перевірити це складно.

В інших областях за схожу роботу оплата була потижневою. 1000 грн за 5-денний робочий день із зайнятістю по 4-5 годин. Приблизно такі цифри стосуються і наметів.

За роздачу листівок можуть платити від 50 до 200 грн за годину.

Іноді бувають рідкісні замовлення та домовленості. Наприклад, за вивішування агітаційного плакату на своєму балконі (із рядом додаткових вимог) в одному із оголошень обіцяли 10 000 грн в місяць.

А ось цікаві розцінки від штабів:

зарплати на виборах в штабах 2019

Скільки платять за анкетування

Ще один приклад – проведення анкетувань. За здачу 50 анкет з опитуваннями 50 людей в одному із оголошень обіцяли 5000 грн (Тобто це 100 грн за одну анкету).

Скільки платять спостерігачам

Багатьом цікаве питання, скільки платять спостерігачам на виборах 2019. Адже це один із найприбутковіших варіантів.

Тут ми орієнтувались на ОЛХ. І серед оголошень часто фігурували суми в 500-600 грн і більше. Окремі дослідження стверджують, що оплата спостерігачам могла складати і 1000-1500 грн. Звісно, що в деяких населених пунктах отримати такі суми буде складно (особливо в невеликих селах).

Такими чином наглядач на виборах отримує гідну оплату, мабуть найбільшу за вкладений час.

Нелегальні способи заробітку на виборах

Ми всім їх радимо уникати, адже це протизаконно. Слід розуміти, що будь-який варіант підробітку, де ви отримуєте гроші в конверті – це не зовсім легально.
Однак є два варіанти, які точно протиправні. Розглянемо їх для повноти картини.

Продаж голосу на виборах

В Україні ситуація така, що дуже часто громадяни продають свої голоси (що незаконно та неправильно), багато-хто вважає саме це основним варіантом заробітку на волевиявленні.

Ми ж лише скажемо, що продаж свого голосу – не дуже розумний варіант, якщо ви хочете, щоб щось мінялось в країні, а не просто допускати людей, які й далі будуть її грабувати.

Продаж свого голосу на виборах в Україні – кримінальний злочин, і ми нікому не радимо таким займатись.

Але, якщо вам просто цікаво – скільки коштує продати свій голос в 2019 році, то згідно інформації деяких ЗМІ, українці зголошуються продатись в середньому за суму 500-1000 грн.

Пам’ятайте, що від того, кого ми вибираємо – залежить те, як і куди далі буде рухатись країна. І якщо хтось вважає, що його голос нічого не вирішує – це зовсім не так.

Що краще – отримати 1000 грн і далі залишатись без роботи, чи спробувати вибрати кращу владу, яка можливо, щось зробить і дасть вам можливість працювати на нормальній роботі, і отримувати ту ж 1000 грн за кілька днів вашої праці.

Словом, у випадку з продажем голосів мова йде не про заробіток, а про швидше про продаж себе. Подумайте над цим) Тим більше, що при цьому ви можете отримати цілком реальне покарання.

Якщо у вас є доступ до мережі, то не обов’язково шукати тимчасовий підробіток. Робота в інтернеті на дому – ось варіант, який дозволяє почати заробляти вже зараз.

Також пропонуємо вам переглянути відео в тему:

Висновки

Заробіток на виборах у 2019 році в Україні пропонується в різних варіантах. Ви можете заробити незалежно від свого віку, статі та місця проживання. Особливою популярністю такий формат підробітку користується серед студентів, пенсіонерів та безробітних.

Радимо використовувати тільки легальні способи заробітку. Для цього ви можете стати членом виборчої комісії, вести агітацію або проводити передвиборчі дослідження.

Оплата за роботу на виборах залежить від конкретного регіону та виду робіт. Також зверніть увагу, що іноді оголошення про такий підробіток дають шахраї. Не варто довірятись людям, які можуть просто вас використати.

ВАМ ТАКОЖ БУДЕ ЦІКАВО ПОЧИТАТИ:
Залиште свою оцінку! (2 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Матеріали по темі:

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Дем'ян ФартовичАндрій Боднар Recent comment authors
  Підпишіться  
найновішими найстарішими з найвищим рейтингом
Сповітити про
Андрій Боднар
Гість
Андрій Боднар

Так ніби читаєте мої думки. Якраз вчора заходив на ваш сайт і думав про те, як заробити на слідующих виборах. Президентські я пропустив, але думаю влітку буде дуже багато варіантів для студентів. Головне вчасно здати сесію і можна пристувати до роботи. Я вже пробував раніше, роздавав рекламки і махав прапором партії на дорозі.
Єдине що не вказали з важливого в статті. Що оплата сильно залежить від партії, і маленькі партії шукають волонтерів, яким не хочуть платити.
А от йти в виборчу комісію я б не радив, бо то дуже тяжко, знайомий розказував. Що то не вартує тих грошей.