Залиште свою оцінку! (10 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як стати фрілансером: покрокова інструкція

заробіток фрілансера

Статтю оновлено:

Все частіше люди звертають увагу на віддалену роботу в Інтернеті, і хочуть спробувати свої сили в цьому напрямку. Але як наважитись стати фрілансером, адже страшно починати працювати в новій сфері, особливо якщо нічного про це не знаєш і не вмієш. Але щоб наважитись, достатньо зробити перший крок.

У цій статті я розповім, як можна стати фрілансером з нуля і без освіти. І це цілком реально. Звісно, добре якщо ви володієте певними знаннями та вміннями. Але це но обов’язково – всьому можна навчитися.

Хто такий фрілансер

Фрілансер – це людина, яка працює віддалено. У деяких компаніях частину працівників переводять на домашній режим, якщо їх роботу можна виконувати віддалено через інтернет.

Але в даній статті я розгляну «класичний» фріланс, коли людина працює в інтернеті і не прив’язана до конкретної фірмі.

В інтернеті часто описується дуже райдужний опис життя фрілансера: повна свобода пересування, робочий день – 2 – 3 години, багато грошей, які не варто витрачати на подарунки шефу чи на дорогу в офіс. Спокусливо, але насправді все трохи інакше. Ви  дійсно можете жити таким чудовим життям, але для цього доведеться 10-15 років посилено працювати, просуватися і автоматизувати свою роботу. Але про це пізніше.

Кому не підходить віддалена робота вдома

Для початку вам потрібно визначити, чи підходить вам фріланс. Для цього ми перелічимо основні мінуси віддаленої роботи:

 • нестабільний дохід – актуально для новачків, які не напрацювали портфоліо, репутацію та не мають постійних замовників. З часом, якщо правильно розвиватися, проблема перестає бути такою істотною;
 • відсутність живого спілкування – якщо ви дуже любите спілкуватися, робота на дому може вам не підійти;
 • планування – це основна проблема, через яку новачки залишають фріланс. Ви повинні бути впевнені, що зможете змусити себе працювати і виконувати план, навіть якщо ніхто не буде стояти за спиною і підганяти вас. Ви – начальник, і доведеться змушувати себе працювати. Іноді і понаднормово.

Я й не думала вас налякати, відразу перерахувавши мінуси віддаленої роботи. Просто я намагалася вам показати, що фріланс – це набагато складніше, ніж може здатися на перший погляд. Але за 5 років роботи в інтернеті я жодного разу не пошкодувала про це, так що в деяких ситуаціях плюси перевищують мінуси.

Ким працювати в інтернеті?

Інтернет пропонує дуже багато роботи, тому новачку, який хоче стати фрілансером, спочатку варто вибрати напрямок. Дайте відповідь на такі три питання:

 1. Що я люблю робити?
 2. Що вмію робити?
 3. За що люди готові платити гроші?

Багато хто помилково вважає, що в інтернеті заробляють тільки ті, хто знає мови програмування. Але насправді знадобляться різні навички:

 • програмістам буде дуже просто високооплачувану знайти роботу (це без питань);
 • дизайнери можуть створювати банери або оформлення для соц.мереж;
 • журналісти без особливих клопотів знайдуть роботу в онлайн-журналах або будуть писати на вільний продаж;
 • перекладачі, особливо з рідкісних мов, що користуються великим попитом в інтернеті;
 • комунікабельність стане в нагоді для роботи онлайн-консультантом.

Як стати фрілансером з нуля без освіти

Але не всі можуть похвалитися потрібними знаннями. Таким людям доводиться починати з нуля. Це завжди страшно. Але насправді, якщо ви сміливий новачок, то ваше положення одне з найвигідніших. Перед вами відкриті всі шляхи і ви не обмежені вибором. Тому вибирайте самі затребувані та високооплачувані професії:

 1. програмісти;
 2. дизайнери;
 3. фахівці з реклами та просування;
 4. адміністратори соціальних мереж і сайтів;
 5. автори якісних статей.

Як бачите, напрямків для тих, хто хоче стати фрілансером, дуже багато. В кожному з цих напрямків ховається ще дуже багато різних сфер. Перегляньте на біржах вакансії, щоб оцінити пропозицію і обрати якусь нішу.

Виберіть той напрямок, який буде цікавим особисто для вас. Пошукайте навчальні курси. В інтернеті всьому можна навчитися лише за декілька тижнів чи місяців. Потім можете одразу приступати до роботи. Головне вибрати перевірених вчителів, які дійсно здатні довести до результату.

Оптимальна сфера для старту – написання простих статей. Тут не потрібні якісь особливі знання, досить добре знати мову, якою ви пишите, і доступно викладати свої думки або переказувати чужі. В крайньому випадку можна стати редактором та вичитувати помилки в чужих текстах.

З чого почати?

Існує багато різних нюансів, які не вийде перерахувати в рамках однієї статті. Можна лише перелічити ключові моменти, без яких ніяк не вийде стати фрілансером:

 • обладнайте робоче місце, за яким ви будете працювати, і обов’язково подбайте про якісний та високошвидкісний інтернет;
 • встановіть корисні програми для роботу, заведіть робочу пошту;
 • зареєструйте електронні гаманці (хоча б WebMoney). Без цього ви не зможете отримати оплату за роботу. Тому обов’язково зробіть це до виконання першого замовлення;
 • зареєструйтеся на біржах для фрілансерів. Заповніть профіль, вкажіть інформацію про себе і, якщо є якісь роботи, додайте їх в портфоліо;
 • візьміть перше замовлення – оцініть вимоги, терміни та складність роботи. В перший час не женіться за дорогими замовленнями, особливо якщо у вас немає ніякого досвіду. Спочатку вам потрібно спробувати свої сили на простих завданнях;
 • набирайтеся досвіду, поповнюйте портфоліо, просіть залишати відгуки та постійно вчіться чомусь новому у своїй сфері. Чим краще ви робите свою роботу, тим більше отримуєте.віддалена робота

Реєстрація ПП, щоб працювати офіційно і платити податки

Надалі, коли у вас буде репутація, портфоліо і ви досконало будете виконувати свою роботу, можна найняти помічників і перекласти на них частину роботи. Максимально автоматизуйте свою роботу або займайтеся перепродажем послуг. Тоді ви зможете справді подорожувати, працювати по 2-3 години в день та отримувати багато грошей. А до цього доведеться дуже довго, багато і наполегливо працювати.

Звісно, оптимальний варіант, якщо ви володієте певними знаннями або навчаєтесь у професіонала. Стати дійсно успішним фрілансером з нуля без освіти не вийде. Навчатися можна і з відеуроків. Не бійтеся починати, вчитися та експериментувати, адже найголовніше – це знання та практика.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про