Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Як швидко знайти клієнтів фрілансеру початківцю?

швидше знайти роботу фрілансеру

Статтю оновлено:

Багатьом новачкам складно знайти замовників. Дана стаття допоможе прискорити пошук перших клієнтів, готових платити за ваші послуги. У запропонованому методі немає нічого складного. Він може використовуватися фрілансерами в будь-якій сфері і області. Головне зробити все за схемою.

Чому новачкам складно знайти роботу на фрілансі?

Вас мало хто знає. Оскільки немає поточних клієнтів, то немає замовлень по сарафанному радіо.

Замовники вам не довіряють, тому що на біржах у вас немає рейтингу і відгуків.

Набір рейтингу і відгуків вимагає часу, а нові клієнти потрібні тут і зараз.

Рішення проблеми – використовувати безкоштовні способи просування. Вони вимагають посидючості і витрат особистого часу, але можуть швидко принести клієнтів. Щоб замовники вам довіряли, необхідно виконати підготовчі роботи.

Як отримати перше замовлення на фрілансі швидше

1. Підготовчі роботи

Підготовчий етап дуже важливий. Приділіть йому час, і вам буде легше знайти клієнтів на наступних етапах.

Що потрібно зробити:

Заведіть робочий E-mail , Skype і номер телефону. Адреси повинні бути короткими, виглядати по-діловому, без цифр. Ідеально, якщо адреса електронної пошти буде містити ваше ім’я, прізвище або мати зв’язок з пропонованими вами послугами. Телефон потрібен, оскільки є клієнти, які хочуть зателефонувати фрілансеру і поговорити вживу до початку роботи (Skype їх не влаштовує).

Зробіть сторінку в Facebook, паблік або групу, красиво оформіть групу, розмістіть в ній інформацію про себе. У стрічці викладіть кілька корисних професійних порад і приклади робіт. Якщо у вас немає прикладів, зробіть 2-3 роботи для вигаданих клієнтів і викладіть в групі. Ваша група повинна викликати довіру у потенційних клієнтів.

Попросіть друзів підписатися на сторінку або групу, поставити лайки до робіт, залишити відгуки та думки про вас. Важливо, щоб група виглядала активною і живою. Це додасть більше довіри до вас.

Додайте до групи або пабліку інформацію, що для підписників встановлюється знижка на послуги в певному розмірі (подумайте, яку знижку дати, але не менше 10%). Це буде додатковим стимулом звернутися до вас.

2. Розмістіть інформацію про себе в Інтернеті, дотримуючись наших порад

В Інтернеті є сотні сайтів, де можна абсолютно безкоштовно розмістити інформацію про себе і свої послуги.

До числа таких сайтів належать:

  • Спільноти фрілансерів в соціальних мережах
  • Професійні форуми
  • Біржі віддаленої роботи
  • Спеціальні сайти, де можна розмістити портфоліо
  • Групи і сайти для копірайтерів , програмістів , журналістів
  • Каталоги фрілансерів .
  • Дошки оголошень, наприклад, OLX .

На кожному сайті вашу інформацію побачить не дуже велике число людей. Але якщо ви проявите наполегливість і розмістите інформацію на багатьох сайтах, в сумі ви отримаєте увагу чималої аудиторії.

Щоб ви не витратили час даремно:

Дотримуйтесь правил сайтів, груп, сервісів. Наприклад, якщо для резюме в групі зроблена спеціальна тема, розміщуйте інформацію в даній темі. Не спамте в коментарях до постів. Ваше завдання – щоб інформація залишилася на сайті або в групі якомога довше, а не була видалена відразу після розміщення.

Пишіть про себе цікаво, але стисло. Вказуйте свої конкурентні переваги. Додайте в текст картинку для залучення уваги. Перед розміщенням інформації прочитайте пост. Якщо на місці клієнта ви б замовили цю послугу, то публікуйте. Якщо немає, доопрацюйте текст. Він повинен бути переконливим!

По можливості міняйте текст, який ви розміщуєте на різних сайтах, форумах, дошках оголошень. Не копіюйте один і той же текст на десятках ресурсів.

Там, де можна, залишайте посилання на свою групу або сторінку в соціальних мережах із зазначенням, що в групі можна подивитися ваше портфоліо . Можете залишати посилання на паблік як на ваш персональний сайт. Нижче я розповім, чому це важливо.

Підпишіться на повідомлення з форумів про відповіді зроблені у створених вами темах. Це дозволить не пропустити питання від потенційних клієнтів.

Якщо ви зробили все правильно і обійшли чимало сайтів, то інформацію про вас і ваших послугах побачить безліч потенційних клієнтів. Наприклад, на форумах оголошення з пропозиціями послуг можуть набирати десятки і сотні переглядів.

В пошукові системи також потрапить інформація про вас і ваші послуги. Оскільки ви розмістили на сайтах різні тексти, то всі вони будуть брати участь в пошуку, забезпечуючи додатковий трафік на створені оголошення.

3. Ловіть клієнтів в соціальних мережах

Тепер найцікавіше. Оскільки ви розмістили всюди в якості свого сайту посилання на групу або паблік, то потенційні клієнти обов’язково будуть дивитися вашу групу. Які це дасть переваги:

У статистиці групи або пабліку ви зможете подивитися, скільки потенційних клієнтів подивилися ваше портфоліо.

Якщо клієнтів зацікавлять ваші послуги, вони вступлять в групу, і ви зможете подивитися їх профілі. Дізнатися, кого зацікавили ваші пропозиції.

Додаючи до групи нові корисні пости, ви зможете нагадувати потенційним клієнтам про себе і свої послуги, отримуючи таким чином додаткові замовлення.

4. Відстежуйте ефективні канали

Отримавши заявки від нових клієнтів, обов’язково задайте питання, де вони знайшли інформацію про вас. Зберіть список ефективних майданчиків, які залучають вам клієнтів, і продумайте, як посилити вашу активність на них.

  1. Не бійтеся писати потенційним клієнтам самі!

Багато компаній набирають віддалених працівників на постійній основі. Подивіться вакансії на сайтах агентств, бюро та інших компаній, які є вашими потенційними замовниками. Знайшли підходящу вакансію на їхньому сайті? Запропонуйте ваші послуги. Можливо, вам запропонують проект і разова співпраця переросте в постійну роботу.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про