Залиште свою оцінку! (18 голосів, оцінка: 4,80 з 5)

Як письменникові заробити в інтернеті і який дохід отримують автори книг – всі способи заробітку на письменництві

письменникові заробити в інтернеті

Багатьом письменникам знайома ситуація, коли майже закінчена книга порошиться в далекій папці комп’ютера в очікуванні натхнення. Однак, якщо докласти трохи зусиль, можна заробляти на ній стабільний дохід кожного місяця.

На тематичних ресурсах літератори можуть додавати свої книги і отримувати відрахування за їх перегляди або скачування. У цьому огляді, ви дізнаєтеся про всі способи заробити на письменстві в інтернеті, які сервіси краще використовувати і який розмір заробітку при цьому можна отримати.

Заробіток на продажі книги видавництву

Час, коли письменникам доводилося оббивати пороги видавництв пройшов. З появою інтернету практично кожне з них має веб-представництво. Для продажу літературного твору публіцисту досить відправити його анонс на електронну пошту медіа-компанії і дочекатися остаточного рішення. Повний текст книги можна висилати тільки після домовленості.

У багатьох початківців письменників виникає резонне питання: “Навіщо видавництву твір невідомого автора, якщо книжковий ринок перенасичений подібними товарами?” Відповідь проста – дохід дистриб’юторів безпосередньо залежить від продажів популярних видань, тому вони знаходяться в безперервному пошуку авторів з новими бестселерами.

Медіа-компанії також шукають віддалених працівників пера для постійної співпраці. Про вакансії можна дізнатися на їхніх сайтах. Заробіток письменнику зазвичай виплачується одним з двох способів: аванс – (приблизно) 10% від оптової вартості тиражу, і роялті з кожного продажу.

Заробіток на продажу книг інтернет-магазинах

Для письменників, які не бажають зв’язуватися з видавництвами в інтернеті є ресурси для самостійної публікації творів – самвидав. Вони являють собою інтернет-магазини з великою партнерською мережею. Щоб заробити на них, автору необхідно пройти реєстрацію, завантажити письменницькі праці і зайнятися просуванням акаунта. Кращими ресурсами для заробітку в інтернеті вважаються наступні:

Amazon.com

Міжнародний майданчик для продажу електронних книг і багатьох інших товарів. Сервіс має величезну популярність в інтернеті, його відвідуваність становить 282 млн. чоловік в місяць на момент написання статті, тому письменник-початківець має всі шанси бути поміченим на ньому. Amazon виплачує літераторам 35% від заробітку на письменстві. При продажу видань на ринку Японії, Бразилії чи Індії автор може заробити підвищену ставку винагороди – 70% від вартості твору.

Сума заробітку у новачків в перший місяць може дорівнювати нулю. На дохід 300 $ в наступні місяці можуть розраховувати письменники, які займаються просуванням книги. Прибуток понад 1000 $ отримують автори в колекції яких не менше сотні книг. У своєму інтерв’ю Сергій Лук’яненко розповів, що в перший день завантаження його рукопису “Денна варта” на Amazon прибуток від продажів склав 200 $.

Отримати доступ до більшої аудиторії Амазону, і багаторазово збільшити розмір гонорару допоможе переклад книги на англійську мову. Варто враховувати що витрати на випуск англомовного видання значно вищі, ніж на російську версію. Адже знадобляться додаткові послуги перекладачів і коректорів.

Також важливо знати письменникам, які користуються послугами американського Амазону, що при продажу публікацій через інтернет, зарубіжна інспекція знімає 30% від гонорару. Крім того, 18% -ним податком обкладає ще й українська податкова. Для уникнення подвійного утримання необхідно зареєструватися в податковій США, отримати номер платника податків, заповнити форму W8-BEN і відправити її на Amazon.

Читайте також: Як заробляти на музиці в інтернеті

Plati

Ресурс по продажу інфопродуктов в інтернеті. Для роботи необхідно отримати персональний атестат в системі Webmoney , скласти опис до книги і самостійно призначити її ціну. Всі витрати по хостингу та розміщенню сайт бере на себе. Комісія з прибутку літератора становить 10%. Головна відмінність цього сервісу від інших – можливість продавати книги в кредит. Середня ціна збірника на сайті 35 $. Якщо його скачують хоча б раз в 2 дня, то письменник зможе заробити 500 $ в місяць.

Zelluloza

Популярна платформа на якій автори мають можливість заробити на кількості оплачених глав свого письменства. Кожна глава коштує 10 руб. З авторського гонорару власники сайту утримують податок від 20 до 50% залежно від рангу письменника в системі. Чим вищий дохід автора за місяць, тим менше сума комісії для нього.

На сервісі письменники можуть спробувати зібрати кошти на продовження або завершення книги за допомогою читачів. Користувачі вносять в скарбничку по 100 руб. і встановлюють час написання твору. Якщо публіцист встигає написати його, то він отримує зібрані кошти. В іншому випадку, гроші повертаються на рахунки спонсорів. Автор початківець здатний заробити на письменстві в середньому 300 $ в місяць.

Litres.ru

Інтернет-магазин, заснований власниками піратських бібліотек. Заробити на сайті можна, спершу уклавши договір через агентство. Дохід письменник отримує від переглянутих читачами книг і рекламних текстів сайту. Ресурс розкручений і має багато партнерів, тому на ньому можна не тільки заробляти гроші, але і отримати бажану можливість бути поміченим. Податки сервісу на письменство автора досягають 70%.

Bookmate.com

Книжковий магазин, який платить гонорари авторам від творів прочитаних за передплатою. Для заробітку потрібно зареєструватися в сервісі дистрибуції Bookmate Publisher. Є захист від копіювання, книги не вийде роздрукувати або прочитати з сторонніх пристроїв. Підписка на місяць для одного користувача коштує 150 руб. Комісія сайту 50%, решта суми розподіляється між 2-3 власниками прочитаних видань. Для отримання авторських відрахувань від письменства необхідно оформити договір.

Поради письменникам початківцям по заробітку на своїх книгах

Більшість публіцистів, після завантаження першого твору в інтернет-сервіс засмучуються, не отримавши бажаного заробітку, і закидають цю справу. Важливо розуміти, що навіть імениті автори отримали не один десяток відмов, перш ніж їх творіння домоглися загального визнання. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть письменникам заробити в інтернеті гідну оплату праці на своїх творах:

 • Вибір правильної тематики. Хорошим попитом користуються нон-фікшін, а також різні книги-інструкції. Будь-яка письменницька робота в інтернеті має високі шанси очолити топ найпопулярніших, якщо в ній міститься більше корисної інформації, ніж в інших виданнях схожої тематики.
 • Дотримання тенденцій. Добре позначаються на доході публікації про якесь гучне, але маловивчене явище або захоплення.
 • Розробка книжкової серії. Авторські твори, що мають продовження, як правило, користуються більшою популярністю. Багатьом читачам краще мати в своїй колекції всі частини одного видання.
 • Кількість завантажуваних книг. Чим більше рукописів завантажено в обліковий запис, тим більша ймовірність, що читачі помітять автора і прочитають ще кілька його творінь.
 • Знання іноземної мови. Письменники, які володіють англійською зможуть уникнути витрат на перекладача і мають великий потенціал заробити в інтернеті.
 • Участь в додаткових програмах сервісів. На ресурсах по заробітку іноді зустрічаються цікаві проекти, що дозволяють письменникові заробити гонорар і додаткову популярність.
 • Регулярне просування в інтернеті. Письменство буде приносити дохід, тільки в тому випадку якщо ви постійно будете займатися його розкручуванням. Використовуйте з цією метою всі канали: соціальні мережі, тематичні форуми і рекламу в партнерських блогах.

Заробіток на своєму блозі

Створення блогу – це відмінна можливість заробити письменнику, зберігаючи свободу творчості. Крім публікацій, майстер пера може давати на ньому різні лайфхаки по письменництві і ділитися особистим досвідом. Слід враховувати, що проект буде приносити гроші, при активному використанні способів монетизації. Наприклад, відшкодувати витрати на хостинг і зміст ресурсу допоможе розміщення кнопки пожертвування від платіжної системи PayPal чи Вебмані . З їх допомогою читачі зможуть підтримувати автора будь-якою сумою на свій розсуд. Витрати на просування нового бестселера покриють винагороду від інших публіцистів, від продажу їх книг на Вашому блозі. А підсумковий заробіток в цьому випадку буде залежати від кількості видань, куплених читачами.

Заробіток на копірайтингу

Найшвидший спосіб заробити гроші в інтернеті на письменництві – це, безсумнівно, копірайтинг . Суть його полягає у вмінні чіткої подачі заданого тексту. Знайти роботу копірайтером нескладно. Досить зареєструватися на біржі копірайтингу. Найбільш відомі:

 • Advego;
 • Etxt;
 • Text.ru
 • Copylancer
 • або біржі фрілансу , такі як  Kwork.

На подібних ресурсах роботодавці формують замовлення з детальним описом, письменник в свою чергу виконує завдання і отримує оплату. Підсумкова сума заробітку залежить від кількості виконаних замовлень і їх вартості за вирахуванням комісії біржі 10-15%. В середньому, при щоденній завантаженості 3 години, вийде заробити близько 150-200 $ в місяць. Публіцисти, які працюють в інтернеті в  день без вихідних можуть заробити на письменстві 1000 $ і більше.

Заробіток на літературних конкурсах

Літературні конкурси – це відмінна можливість для письменника надати розголосу свою майстерність і заробити на цьому. Дізнатися про дату та умови проведення конкурсів нескладно, для цього є спеціалізовані сайти:

Liter-rm.ru – літературний блог, який містить багато корисної інформації для початківців письменників. На ньому можна взяти участь в конкурсах, організованих в рамках соціального проекту LITER-RM. Бюджет конкурсів невеликий, в середньому близько 15000 руб., Але і конкуренція невисока.

Vsekonkursy.ru – ресурс, на якому зібрані всі конкурси інтернету, включаючи і міжнародні. Крім грошових призів, які виграв автор може отримати в подарунок від організаторів поїздку на нагородження в іншу країну. Пріоритет віддається письменникам зі знанням іноземної мови.

Konkursgrant.ru – на сайті представлені найактуальніші конкурси для творчих людей. За перше місце майстра пера можуть заробити на письменстві гранти до 700 000 руб.

Якщо вам відомі подібні сайти для україномовних письменників – обовязково поділіться в коментарях.

Заробіток кніггерством

Кніггери – це люди, які пишуть рукописи на замовлення з повною передачею авторських прав іншому письменникові. Популярні автори фізично не можуть створювати великий обсяг за короткі проміжки часу, але для високих заробітків це необхідно. З цією метою вони наймають цілий штат кніггерів, які займаються формуванням основи для майбутніх книг.

В Україні не прийнято розголошувати цю професію, тому й немає прямих вакансій на цю посаду в інтернеті не знайти. Однак таких фахівців шукають на вакансії літератора, іноді на спеціалізованих ресурсах. Заробіток “письменника-примари” залежить від роботодавця і регіону. З чуток з напівзакритих джерел відомо, що в Києві за письменство масового детектива можна заробити 1000 $, в невеликих містах – 500 $.

Заробіток на аудіокнигах

Аудіокнигу свого твору можна створити як бонус до електронної версії, а можна використовувати як самостійний спосіб заробітку в інтернеті. Запис аудіокниги здійснюється за допомогою спеціального звукового обладнання: мікрофона, підсилювача, звукової карти і комп’ютерної програми з можливістю редагування аудіофайлів (секвенсор з набором плагінів). Реалізувати готові файли можна через популярні інтернет-магазини. Видання невідомих авторів приймають на Amazon, Litres та інших сервісах. Комісію, роялті та умови розміщення можна дізнатися відправивши лист на їх email.

Можна спробувати заробити гроші викладаючи аудіокниги на файлообмінниках: Letitbit, Depositfiles і Turbobit. На них письменник отримує дохід від скачування аудіокниги. Приблизна сума прибутку починається від 3 $ за 1000 скачувань. Варто мати на увазі, що для нормального заробітку крім свого письменства потрібно регулярно заливати різні файли і розкручувати акаунт ділячись посиланнями з друзями і знайомими, що з’їдає масу часу і не завжди дає належний ефект.

Заробіток на краудфандінгу

Краудфандінгові майданчики стають все більш популярними сервісами для реалізації ідей творчих людей. Суть їх полягає в тому, що кожен бажаючий може підтримати сподобався йому проект на будь-яку суму. Натомість літератор може подарувати спонсору видання з автографом після його випуску.

Найпопулярніший краудфандінг-ресурс – Planeta. На сайті письменник може зібрати кошти на видання свого рукопису. Для цього необхідно створити свій проект з необхідним бюджетом. Сервіс стягує комісію з кожного проекту 10-15%. Із загальної суми також утримується податок 13%. Якщо проект набрав 50% від необхідної суми її можна забрати, якщо не набрав за 100 днів – все гроші повертаються спонсорам.

Висновок

Підсумувавши все вищесказане, усвідомлюєш, що заробити письменнику в інтернеті не так просто, як хотілося б. Багато сервісів забирають більшу частину заробітку, тому щоб стабільно отримувати дохід автору доводиться перетворювати своє хобі в роботу. Свободу творчості можуть дозволити собі тільки письменники-блогери, а високооплачувані замовлення – письменники, які володіють англійською мовою.

 

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про