Професіонали і мільйонери: ТОП високооплачуваних і затребуваних професій у світі

затребувані професії у світі Інтернет професії

Споконвіку людство шукає можливості працювати менше, легше і вигідніше. Тому люди націлені на найпрестижніші та затребувані професії в світі.

Якщо ви не мільйонер і ваші батьки звичайні люди, доводиться думати про те, як заробляти на шматок хліба з маслом, а краще і з ікрою. Щоб здібній, розумній і талановитій молодій людині досягти успіху, слід подбати про вибір тієї самої професії, яка не тільки прогодує, але і стане найкращим вкладенням у себе коханого на довгі роки, допоможе зробити безбідним існування в будь-якій країні.

З цього приводу один з найбагатших людей світу творець компанії Microsoft Білл Гейтс написав: «Насолоджуйтеся тим, що ви робите і ви ніколи в своєму житті не будете працювати».

Скільки заробляють в різних країнах світу

Величина професійного доходу залежить не тільки від спеціальності, але й від економічних умов, ринку праці конкретної країни. Найвищими доходами можуть похвалитися різні держави Західної Європи: наприклад, Швейцарія, Данія, Норвегія. І навпаки, Японія, Іспанія або ОАЕ не обіцяють високого рівня оплати (у порівнянні з середньою зарплатою фахівців в країні).

Наприклад, хорошого журналіста-телевізійника оцінять повсюдно, але розмір оплати за його роботу буде сильно варіюватися. Пропоновані умови змінюються залежно від кваліфікації, потрібності професії, рівня розвитку ринку телебачення і вартості реклами, а також підтримки уряду (наприклад, додаткового фінансування державних каналів).

У США і Великобританії середня зарплата висококваліфікованого журналіста (в друкованих ЗМІ та на телебаченні) — $40 тис. у рік, у Франції — $50 тис., тоді як в Україні середня зарплата варіюється від $15 тис. до $50 тис. на рік. Експерти пояснюють різницю у зарплатах тим, що кадровий ринок в Україні досить малий, а зіркові представники мас-медіа навмисно завищують свою вартість.

Трапляються парадоксальні речі: у США, наприклад, найбільші зарплати в медиків, більше від них отримує тільки американський президент. У країнах з високим рівнем освіти вельми гідно оплачується також і праця вчителів. Звичайно, більше цінуються кваліфіковані фахівці у тих галузях науки і техніки, які сприяють розвитку економіки держави. Проте не у всіх країнах розцінки на оплату праці збігаються.

Донька мого приятеля, Марія, вибрала професійний шлях 3D-аніматора. Закінчивши в Україні фізико-математичний факультет університету, дівчина поїхала до Канади, де пішла на спеціалізовані дворічні курси з перспективою працевлаштування. Навчалася з великим інтересом, оскільки завжди любила малювати і добре володіла комп’ютером, навичками програмування. Правда, за курси теж довелося платити чимало (10 тисяч канадських доларів на семестр), зате сьогодні Марія затребуваний і високооплачуваний фахівець. Працюючи у великій канадської компанії, дівчина заробляє набагато більше, ніж варто було її навчання. Канада як країни проживання була вибрана не випадково: наявність високорозвиненої індустрії в області виробництва 3D-комп’ютерних ігор передбачає найвищі зарплати для аніматорів, художників і програмістів в цій області. Розрахунок себе виправдав. Зарплата Марії сьогодні становить близько 3 тис. доларів на місяць. Для порівняння, в Японії за ту ж роботу пропонують близько 1,1 тисячі доларів, а в Києві — 40 тисяч гривень, що в перерахунку становить менше 2 тисяч доларів США.

У яких сферах найбільше грошей

Наше уявлення про те, в якому сегменті ринку «крутяться великі гроші», може не збігатися з рівнем заробітної плати в цих областях. З точки зору обивателя, більше кількість грошових коштів вкладено у підприємства, пов’язані з фінансами і кредитами, нафтою і газом, будівництвом і енергетикою. Але розмір оплати праці в «нафтогазі» і енергетичної галузі не так високий, як здається (топ-менеджери не в рахунок).

У фінансовому секторі, будівництві справа очікувано: по Україні середній рівень зарплати коливається від 10 до 20 тисяч грн, а в сфері нерухомості (наприклад, ріелторської сфері) доходить до 40 тисяч. Цікаво, що в списку високооплачуваних професій представлені спеціальності агропромислового комплексу. Природно, не прості доярки і агротехніки, а топ-менеджмент великих агрохолдингів.

У малому і середньому бізнесі інша ситуація. Експерти називають прибутковими області, які на перший погляд, не так прибуткові. Журнал Forbes провів дослідження, яке виявило високоприбуткові професії в Україні. Це аудитори, мануальні терапевти, косметологи і стоматологи, бухгалтери та IT-фахівці.

Як зазначають автори рейтингу, більшість з найприбутковіших видів підприємництва вимагає відмінної професійної підготовки. При цьому дані спеціальності дозволяють працювати на самого себе, не мати штату співробітників, а іноді навіть не користуватися офісом. Але є і інша сторона медалі: клієнти таких спеців, як правило, вдаються до послуг одного і того ж професіонала довгі роки, тобто для новачка швидко зайняти гідну позицію на ринку дуже непросто.

У США і Європі найбільш «багатими» були і залишаються телекомунікації, інтернет-торгівля, приватна медицина, фінансовий сектор, нерухомість і будівництво. І зарплати на цих ринках відповідні! Та ще на п’яти лідерам наступають галузі, які швидко розвиваються, де працюють проривні технології.

Той самий Білл Гейтс, який зробив суперкар’єру в світі комп’ютерних технологій, не вважає програмування важливим навиком майбутнього. На думку бізнесмена, щоб досягти успіху, важливо придбати базу знань в науці, інженерії або економіці. В інтерв’ю LinkedIn, на яке посилається CNBC, Гейтс назвав три найбільш затребуваних кваліфікації на ринку праці в майбутньому. Це наукові дослідження, розробки в сфері енергетики та генна інженерія.

Фонд Аманди і Білла Гейтса здійснює фінансування цих областей, розраховуючи на їх бурхливий розвиток в майбутньому. Можливо, саме туди і слід прагнути, якщо мислити на перспективу.

Читайте: Перспективні професії майбутнього

Самі популярні та затребувані професії у світі – ТОП-9

Цікаво, що ці найбільш високооплачувані професії в світі не відносяться до інноваційних галузей. Навпаки, більшість з них самі звичайні, традиційні і звичні.

Хірург

Безумовно, отримання надвисоких доходів в області хірургії в нашій країні і за кордоном можливо не для рядових спеціалістів, а для лікарів екстракласу, що виконують унікальні операції. На великі зарплати також можуть розраховувати професіонали в області пластичної хірургії і хірурги-стоматологи. Для того щоб стати фахівцем необхідного рівня за кордоном, треба довго вчитися. Обов’язково потрібно підтвердити за кордоном українську медичну освіту, пройшовши сертифікацію англійською мовою або мовою тієї країни, де плануєте працювати. Слід удосконалити знання іноземної мови, пройти курси перепідготовки. Для цього знадобиться не один рік.

Рівень оплати праці медиків в країнах Євросоюзу і на американському континенті (в Канаді та США) приблизно однаковий і складає від 2500 до 8000 $ на місяць (у розвинених країнах). Зарплата сильно залежить від кваліфікації і досвіду аналогічної роботи за кордоном. Багато молодих спеціалістів починають кар’єру з Фінляндії і Польщі, де завжди потрібні лікарі-хірурги. Рівень заробітної плати там набагато нижчий, ніж у Швейцарії та Великобританії. Однак і які пред’являються до претендентів вимоги істотно слабші.

Кваліфіковані хірурги, підтвердивши кваліфікацію за кордоном, можуть розраховувати на високі доходи

Молоді лікарі-фахівці в зарубіжних країнах, освоївшись і отримавши приватну практику, часто змінюють спеціалізацію на ту, яка приносить більше доходу. З часом у багатьох виходить відкрити свою справу. Так поступила моя однокласниця Світлана, опинившись в Америці. Спочатку підтвердила кваліфікацію хірурга-травматолога. Потім вийшла заміж за колегу-медика. І вже разом з ним організувала лабораторію по прийому медичних аналізів, отримавши непоганий бізнес і спосіб підтримувати гідний рівень життя за кордоном. До речі, донька Світлани нещодавно теж поміняла професію. Спершу дівчина вивчилася на менеджера, але з часом отримала другий диплом — медичний. Це показовий факт: лікарі за кордоном затребувані і чудово отримують.

Пілот цивільної авіації

В авіації різних країн працюють висококласні пілоти, які здатні розібратися в тонкощах сучасної, складної авіаційної техніки. Серед них є і льотчики світового класу, які мають право працювати в міжнародних авіакомпаніях. Чудові фізичні дані, професійні навички, великий обсяг польотів — ось конкурсні умови, які допоможуть отримати роботу на вигідних умовах.

Найвищі зарплати в галузі цивільної авіації пропонують компанії США, Німеччини і Франції, Китаю. Середній рівень заробітної плати тут — від 25 до 36 тис. доларів в рік. Приємною перевагою роботи в міжнародній авіації є вагомий річний бонус, який нараховується провідними компаніями за підсумками відпрацьованого строку. Однак продовження контракту може за цим послідувати.

Пілот цивільної авіації високої кваліфікації може розраховувати на високу зарплатню в кращих авіакомпаніях світу

Стоматолог

Стоматологічний бізнес в Україні приносить непогані доходи. Але за кордоном послуги лікарів-стоматологів у приватних клініках коштують дуже дорого. Щоб отримати місце в західній клініці, підтвердити диплом і кваліфікацію, готуйтеся протягом одного-двох років працювати асистентом стоматолога (з зарплатою від $ 2000). Але з часом, коли напрацюєте власну клієнтську базу і приватну практику — будете заробляти 150 — 250 тис. $ в рік.

До речі, за кордоном, зокрема у США, існують спеціальні програми, які допомагають пошукачам знайти вакансію стоматолога в країні та виконати необхідні акредитаційні процедури. Допомогу для адаптації в якості лікаря-стоматолога також надають спеціальні агентства в Чехії, Німеччині, Австралії, Арабських Еміратах, які беруть комісію, але допомагають працевлаштуватися: спочатку в якості асистента лікаря, потім — основного спеціаліста.

Так само, як і іншим медикам, стоматологам потрібно підтвердження кваліфікації, а саме здача іспиту з фахових дисциплін диплому іноземною мовою. Як стверджують люди, які пройшли цю процедуру, щоб гідно витримати випробування, буде потрібно від 2 до 5 років.

Юрист

Юридична освіта ще нікого не підводила. Скрізь і завжди знадобиться професійний адвокат або юрисконсульт. За кордоном, як і в Україні, багато хто воліє мати постійних або власних юристів. Заробітна плата у світовій юриспруденції сильно варіюється і залежить від рівня кваліфікації, кількості виграних процесів в суді. А значить, щоб домогтися високого окладу, потрібно запастися терпінням.

Варто пам’ятати, що для роботи за кордоном юристу знадобляться підтвердження кваліфікації, відмінне володіння іноземною мовою й усним мовленням (наприклад, для захисту інтересів клієнта в суді). Вкрай необхідно і знання специфіки законодавства тієї країни, де збираєтеся працювати: адже закони різних країн (і навіть регіонів усередині країни) істотно розрізняються.

Зате за умови успішної роботи і декількох років приватної практики, вас, як надійного юриста (адвоката), стануть рекомендувати вдячні клієнти. Тому просто необхідно стійко подолати бар’єри. Адже середня зарплата юриста в країнах Європи варіюється від 4 до 5 тисяч Євро на місяць. Юристи у великих американських компаніях заробляють 200 тисяч $ в рік і більше.

Бізнес-аналітик

Аналітичні здібності, хватка і інтуїція здатні зробити з математично обдарованої людини прекрасного фінансового аналітика або коуча. Оплата праці такого фахівця забезпечується рівнем його клієнтів. Знання фінансових ринків, прогресивних теорій менеджменту і кращих управлінських практик буде підмогою. Розвиток клієнтської бази, а значить, і розмір заробітків залежить від успішних рішень проблем бізнесу, правильних рекомендацій і зростаючого прибутку клієнтів.

Рівень заробітної плати в бізнес-аналітиці гідний і становить від 260 тис. американських доларів в рік. В Україні фінансові та бізнес-аналітики непогано заробляють, але зарубіжні теорії і практики, що вже приховувати, тут пішли далеко вперед.

Тому, якщо відчуваєте в собі унікальні здібності в області економіки, впевнені у своїх рішеннях, варто спробувати попрацювати за кордоном. А шлях до успіху залишається тим же самим — терплячий підйом вгору, до фінансових вершин і блиску Уолл Стріт і Сіті.

Складна область, якою видається бізнес-аналітика, підвладна людям з аналітичним мисленням.

IT-спеціаліст

Люди, що володіють цією професією, як і раніше залишаються затребуваними і високооплачуваними працівниками у багатьох країнах. Наприклад, кращі Українські фахівці IT-сфери отримують від 60 до 150 тис. грн щомісяця. Рівень оплати їх праці в нашій країні і за кордоном залежить від наявності навичок програмування, знання комп’ютерних технологій і техніки. Це обумовлено бажанням компаній-замовників оптимізувати свої витрати, розвиватися в різних напрямках. Тому володіння однією-двома мовами програмування — одна «ціна питання», а ось навички володіння цілим набором мов — на порядок вище.

На жаль, за кордоном котируються тільки деякі вузи України, які відрізняються добрим рівнем підготовки. В Японії, Німеччині, Австралії, наприклад, можна отримати роботу тільки за фахом в дипломі.

Зарплата фахівця в області програмування і комп’ютерної техніки в США та інших країнах варіюється від 100 до 300 тис. $ в рік. І це не межа. Однак без необхідної кваліфікації і диплома солідні компанії не підуть на переговори. Доведеться доводити майстерність справою, брати приватні замовлення, отримуючи клієнтів послідовно і терпляче.

Керівник вищої ланки

Генеральний керуючий виконавчий директор — головна особа компанії. Він головою відповідає за успішну діяльність підприємства, прийняття стратегічних рішень і оперативне управління бізнес-структурою, що стоїть на чолі ради директорів, спілкується з акціонерами та інвесторами.

Якщо підприємство невелике, керуючий може і сам «рада директорів». Отримує при цьому чимало — понад 250 тисяч доларів на рік.

Способів стати директором кілька. Наприклад, можна забезпечити собі кар’єрний зліт, постійно навчаючись, проявляючи ініціативу і пропонуючи керівництву сміливі управлінські рішення. Або створити власну компанію і призначити себе на цю «чарівну» посаду. Якщо націлені на кар’єру — має сенс отримати ступінь магістра економіки, досягнувши успіху в науці управління. Але Білл Гейтс обійшовся без подібних умовностей.

Селекціонери і генні інженери

В області генної інженерії, селекції, біотехнології зроблено кілька гучних відкриттів останніх років. Бурхливий розвиток цих галузей зумовив їх прибутковість, приплив інвесторів і замовників, які прагнуть посісти конкурентну нішу з допомогою нововведень. Це стосується медицини і фармацевтики, сільського господарства та інших галузей.

За кордоном практичними дослідженнями в області генної інженерії займаються великі корпорації, а фахівці в цій сфері потрібні скрізь: і у великих, і в малих компаніях, де потрібні консультанти з профільною освітою, менеджери по укладенню договорів і обробці замовлень. Заробітна плата генних інженерів варіюється колосально, залежить від кваліфікації і досвіду. Різниця складає сотні тисяч доларів та євро (у річному відношенні).

Підготовку фахівців в області генної інженерії та селекційної роботи ведуть університети та спеціальні програми. В Україні діють програми перепідготовки за спеціальностями, пов’язаними з високими технологіями, організовані АСІ (агентством стратегічних ініціатив), кращими вузами країни. Генні інженери працюють в НДІ і лабораторіях, в тому числі в лабораторіях іноземних компаній. Часто трапляється, що молоді фахівці-генетики відправляються на стажування в інші країни і залишаються там працювати.

Менеджер по рекламі

Дивно, що така звичайна професія, як рекламщик, затребувана всюди. Однак за кордоном вимоги, що пред’являються до продажників набагато вищі і жорсткіші. Це, наприклад, неухильне дотримання плану і перевищення встановленого рівня як умова розвитку і підйому кар’єрними сходами. Але вже якщо ви досягли успіху, продали багато реклами, залучили великих замовників, то чекайте зльоту заробітної плати, щедрих бонусів і подарунків фірми. Традиційно така практика знаходить застосування в Америці, а також у деяких країнах Європи: Англії, Франції, Німеччини.

Наприклад, у США успішний менеджер з реклами або PR отримує $ 8 тис. на місяць, і це не рахуючи бонусів. У Німеччині аналогічна посада оплачується з розрахунку 5,5 тис. євро в місяць, що теж чимало.

Початок кар’єри фахівців з реклами, як правило, проходить у формі стажування, виконання обов’язків помічника або асистента менеджера. Вони виконують чорнову роботу і вчаться спілкуватися з клієнтами. Ну а пік майбутньої кар’єри — звання топ-менеджера, керівництво групою співробітників, список великих клієнтів, які віддають перевагу саме вам, і, звичайно, суперзаробітки!

Який напрямок вибрати

Людина, що зробила головний вибір і вірно визначила для себе сферу діяльності, а потім віддав всі сили навчанні і виробленню практичних навичок, в результаті має всі умови для успішного життя. У сучасному світі особливо багато значить цікава професія, яка захоплює людину цілком, надаючи великі можливості для просуванні та розвитку.

Інша справа, що знайти собі застосування і гідну оплату праці непросто. Не завжди рівень оплати праці по професії адекватний прикладеним на її отримання зусиллям. І значить, доведеться розглянути безліч варіантів і вибрати один. Це і робота за кордоном, і співпраця з міжнародною організацією, яка має філії в усьому світі. Так чи інакше, для того щоб отримати бажаний рівень оплати праці, доведеться враховувати міжнародні вимоги до спеціалістів високої кваліфікації.

Для прикладу наведемо рівень зарплат високооплачуваних професій у США (тисяч доларів на рік):

 • Хірург – $ 247 000
 • Анестезіолог – $ 262 000
 • Дантист – $ 238 000
 • Психотерапевт – $ 242 000
 • Льотчик цивільної авіації – $ 278 000
 • Менеджер вищої ланки – $ 266 000
 • Розробник системного програмного обладнання – $ 280 000
 • Фінансовий аналітик – $ 256 000
 • IT-спеціаліст – $ 282 000
 • Адвокат – $ 272 000
 • Технічний інженер – $ 263 000.

Щоб стати справжнім професіоналом в перспективній сфері, потрібно багато сил, часу і терпіння. Важлива не тільки націленість на надприбутки, але і професійний розвиток, ентузіазм, працьовитість і рішучість. Важливий усвідомлений вибір.

Високооплачувані професії світу — це професії високої кваліфікації, яким довго і наполегливо навчаються, паралельно здобуваючи репутацію або досвід. І в Україні, і в розвинених країнах є величезний потенціал для розвитку молодих і перспективних фахівців. Але всюди, а тим більше за кордоном, ніхто не чекає навіть найталановитіших людей з розпростертими обіймами. Тому будьте готові працювати не за страх, а за совість, постійно удосконалюючи навички. Об’єктивно оцініть себе, свої здібності. І тільки якщо впевнені в успіху, приступайте до здійснення плану. Він того вартий!

Співзасновник сайту Fintramplin.COM. Манімейкер з 12-річним стажем. Заробляє на власних інформаційних сайтах, партнерках.

Fintramplin
Додати коментар