Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Тепличний бізнес або що вигідно вирощувати на продаж

вирощувати на продаж

Тепличний бізнес – це один з найефективніших способів заробітку. Щоб зменшити збитки, і як можна швидше окупити своє виробництво, необхідно вирішити, що вигідніше вирощувати в теплиці на продаж.

У деяких областях період вирощування домашніх культур короткий. Зробити його тривалішим можна з використанням теплиць, від яких людина буде отримувати продукти харчування, стабільний дохід круглий рік або за минулими сезонами.

Плюси і мінуси тепличного бізнесу

Як і інша діяльність, тепличний бізнес має переваги і недоліки.

Основні плюси:

 1. Короткий термін окупності (1.5 – 3 років).
 2. Високий попит на домашню продукцію. Якщо попит зменшується, нереалізований урожай використовується для власного харчування або заморожується.
 3. Великий асортимент для вибору культур для роботи.
 4. Відносно невеликі витрати на виконання бізнес ідеї на початку. Початкові витрати зменшуються при використанні недорогих матеріалів. Обладнати місце можна своїми руками, і догляд за продукцією здійснювати самостійно, або залучаючи членів сім’ї. Організувати бізнес можна на дачі, на власній ділянці, в поле або будинку.
 5. Людина здатна реалізувати бізнес-теплиці, виходячи з фінансових ресурсів, якими б вони не були.
 6. Держава надає гранти і субсидії на цей вид діяльності.
 7. Висока рентабельність, з однієї ділянки можна 4 рази отримувати урожай при правильному використанні. Ціни на ранні культури збільшуються, це стосується, перш за все, зелені і ягід.

Основні мінуси:

 1. Великі витрати на опалення, воду та електроенергію.
 2. Продукція, що швидко псується, що підвищує відсоток браку і везти такі товари на великі відстані не можна.
 3. Висока вартість ресурсів, якщо теплиця цілорічна. Проблема сезонності – врожайність змінюється протягом сезону, що позначається на доході як позитивно, так і негативно.

Культури для цілорічного і сезонного вирощування

Експерти відповіли на питання, що вигідно вирощувати на продаж, порівняли витрати на догляд і зберігання рослин з рівнем одержуваного доходу від реалізації.

Квіти

Квіткові культури в цьому бізнесі швидко окупаються і приносять максимально можливий прибуток, але вимагають складного догляду і конкуренція в цій галузі висока.

Серед квітів популярні троянди, які користуються попитом круглий рік. Квіткові магазини регулярно набувають горшкові рослини: хризантеми, орхідеї, цикламени.

Сезонні квіти (нарциси, тюльпани) вигідніше вирощувати в великих теплицях, спільно з іншими рослинами.

У сезон з’являється високий попит на квіткову розсаду і однорічники, службовці  займаються озелененням веранд і балконів.

Живі кімнатні квіти купуються клієнтами стабільно і взимку, і влітку, і навесні, і восени. Обсяги продажів у порівнянні зі зрізаними рослинами у них нижчі.

Розсада та коріння купуються покупцями восени і навесні, не потребують великих вкладень в догляд і зберігання, швидко окуповуються.

Зелень

Зелень підходить для людей, які недавно відкрили бізнес. Вона швидко росте, не вибаглива в догляді і не вимагає великих витрат на ресурси.

Популярні різновиди зелені, вирощувані в теплицях:

 • Зелена цибуля.
 • Листовий салат.
 • Базилік.
 • Кріп і петрушка.

Цей вид продукції продається в будь-який час року, навіть в літній період, коли виростити зелень можна самостійно. Головний плюс – вирощування кількох видів культур в одному стелажі або ярусі, що збільшить кількість товару. Для росту зелені рекомендується підтримувати температуру +18 і тривалість світлового дня 14 год.

Овочі

Серед овочів краще вирощувати огірки, помідори, редиску, капусту. Непоганим варіантом буде також виробництво баклажанів і перців. Огірки приносять більше прибутку, ніж інші культури, оскільки їх сезон короткий (з липня по серпень).

Попит на них постійний. Підходять для масової торгівлі, через тривале зберігання і зручність транспортування. Томати складніші в умовах зберігання, вимагають спеціального освітлення і обігріву.

Редиска, капуста вирощуються просто, навіть в погано опалюваних теплицях, що знижує витрати на утримання.

Ягоди

Основний сорт для вирощування та продажу – полуниця. Свіжа ягода корисна і смачна, але зростає тільки пару місяців в році. Полуниця популярна як серед кінцевих споживачів, так і магазинів і організацій, що надають послуги громадського харчування.

Порівняно низька конкуренція на ринку збуту полуниці, оскільки тільки 3 місяці вона доступна в великих кількостях. У зимовий і весняний період ціна цієї ягоди значно збільшується.

Активно розвивається ще один вид ягоди – теплична малина, попит на неї нижчий, ніж на полуницю, але досить високий. Взимку і навесні через націнки купити ягоди практично неможливо, вирощування їх в теплиці – відмінна ідея для особистого бізнесу.

Читайте також: Як заробити в селі.

Гриби

Тепличне вирощування – це можливість отримувати свіжі гриби цілий рік. У правильно обладнаному приміщенні вирощується будь-який сорт.

Затребувані покупцями види грибів:

 • Печериці.
 • Білий гриб.
 • Гливи.

Переваги грибів – висока врожайність і маленький відтворювальний цикл. Для вирощування рекомендується обладнати теплицю газовим, електричним і пічним опаленням. Гриби ростуть як в скляних, так і плівкових судинах, головне щоб в них не потрапляло сонячне світло.

Необхідно стежити за вологістю повітря і температурою. При відповідальному підході, догляд за грибами під силу кожній людині, але рекомендується підтримувати умови навколишнього середовища на оптимальному рівні.

Фрукти

У теплицях вирощування фруктів не часте явище, але зустрічаються сорти – це:

 • Лимон – Мейерс, характеризується високою плодючістю в неідеальних умовах.
 • Персики та нектарини. Вирощуються в помірно нагрітих теплицях (13 градусів Цельсія). або в судинах на карликовій підщепі.
 • Виноград. Для розвитку потрібно досить багато місця і помірний обігрів. Вирощування винограду займає тривалий час. Його можна вирощувати в маленьких контейнерах, збирати по два-три грона з рослини.

Окупність бізнес-теплиць

Люди, вже мають сільське господарство або тільки збираються його створити, задаються питанням, який дохід приносить тепличний бізнес.

За словами А. Девдаріані, який протягом 10 років працює в цій сфері, рентабельність повинна бути мінімум 20%, інакше виробництво буде збитковим.

Найкраще продавати продукцію в тих районах, де відсутні промислові комплекси, і багато імпортних продуктів харчування. Люди завжди прагнуть купувати здорову їжу, а до вирощеної самостійно продукції відносяться з великою довірою.

Якщо вирощувати 2-3 культури протягом певного часу, наприклад, огірки в один сезон, зелень в інший, теплиця буде приносити більший дохід. Так само, як і зменшення витрат на енергію, матеріали і робочу силу.

Оцінивши можливості і проаналізувавши особливості місцевості, потреби потенційного споживача, правильно організувавши процес, дохід буде стабільним. Великі витрати на придбання теплиці, ціни варіюються до 100 тис руб для 50 м. Витрати по будівництву, утриманню, окупаються в середньому через два роки.

Висновок

Тепличний бізнес – приваблива ідея для підприємництва, оскільки все більшу кількість людей стурбована тим, що харчуються нездоровою їжею з вмістом шкідливих речовин. А так же не скрізь росте той чи інший продукт в достатній кількості.

Порівняно невеликі витрати і швидка окупність, стабільний дохід – головні плюси бізнесу. Оцінивши власні можливості і ресурси можна ефективно організувати виробництво.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про