Вдалий Неймінг: 10 порад, як придумати оригінальну назву для сайту чи фірми

як придумати назву сайту - неймінг

Психологи кажуть, що існує правило 7 секунд, протягом яких у нас формується перше враження про людину. Приблизно така ж ситуація з назвою компанії або продукту. Як придумати назву сайту чи бізнесу, яка допоможе краще та легше розвивати бізнес – читайте в цій статті.

До назви бренду багато вимог: щоб він легко запам’ятовувався, був оригінальним, осмисленим, звучним. А ще щоб викликав позитивні асоціації і був візуально привабливим. Команда чудового видання MC Today, яке ми постійно читаємо зібрала кілька порад, як це зробити, а ми переклали їхній текст українською для наших читачів.

Тут ви знайдете приклади вдалого неймінгу і зможете придумати круту назву для свого бізнесу. Алже назва дуже сильно визначає ваш розвиток і можливо саме завдяки їй ви зможете привабити до себе увагу нових клієнтів чи замовників.

Помітне і свіже

Уникайте затертих фраз і банальщини. Хороший неймінг — хльосткий, влучний і такий, що зачіпає. Коли назва унікальна, відмінна від конкурентів, то ви відразу опинитеся на крок попереду.

Просто пишеться — легко вимовляється

У гонитві за чимось таким собі важливо не перестаратися. Вам часто доведеться диктувати назву компанії, повторювати адресу сайту, а клієнтам — записувати все це. Небажано використовувати складні абревіатури. Нехай написання слів буде традиційним, щоб не доводилося нескінченно пояснювати, що на початку слова «І» з крапкою, а в кінці — «В» як дабл Ю. Вдалі приклади назв компанії: Facebook, Sony, Apple (ред: ну і наш сайт називаєтсья красиво Fintramplin, хіба ні? – поділіться думкою про нашу назву в коментарях).

Розмір має значення

Лаконічність – найкращий друг вдалого Неймінгу. Обмежте назву двома словами, а в ідеалі — двома складами. Уникайте використовувати дефіс і інші спеціальні символи. Прекрасно, якщо ім’я можна легко перетворити в дієслово, наприклад, Google me.

Читайте нашу статтю: Як заробити на неймінгу.

Сенс і підтекст

Назвати компанію першим словом, яке кинулося в очі — не найвдаліше рішення. Химерні і надто заумні назви рідко стають знаменитими брендами. З таким підходом є висока ймовірність потрапити в халепу.

Завжди перевіряйте, як перекладається вибране слово на інші мови. Є маса прикладів, коли назви компаній в перекладі мали негативне і навіть непристойне значення.

Для нашого вуха Blue water звучить не дуже апетитно, в той час як буденне українське дієслово «шукай» може викликати обурення у чехів. Ідеально, якщо іноземний переклад гармонує зі змістом первісного назви або поглиблює його.

Попадання в ціль

Назва бізнесу має викликати позитивну асоціацію зі сферою діяльності компанії або характеризувати продукт, акцентуючи увагу на його особливості. Чим більш влучною буде назва, тим менше зусиль знадобиться, щоб донести це до потенційних клієнтів. Добре розкривають суть бренду такі приклади: Jaguar, PUMA, Tetra Pak.

Домен для Інтернету

Зазвичай доменне ім’я в інтернеті збігається з назвою компанії. Перевірте, чи вибрана адреса не зайнята. Інакше потім доведеться додавати зайві символи або вибирати нетиповий суфікс. Якщо ім’я складається менш, ніж з шести букв, воно з великою ймовірністю буде зайнято. Вашу компанію можуть просто не знайти в інтернеті через пошукові системи, а якщо знайдуть, то не відразу впізнають. Оскільки певні алгоритми і списки каталогів працюють в алфавітному порядку, виберіть ім’я ближче до A, ніж до Я.

Без обмежень

Не заганяйте себе в рамки. Якщо спочатку ви плануєте надавати послуги тільки по Києву, то з часом ви можете змінити географічне розташування або масштабуватися. Якщо ви виготовляєте ремені, то в подальшому можете поповнити асортимент сумками, гаманцями та іншими шкіряними виробами. Тоді назва буде недоречним, а поміняти його на етапі, коли ви вже вклалися в рекламу, маркетинг і піар, буде проблематично.

Лінгвістичні трюки

Повторення слів, рими і певний ритм створюють цікаве звучання. Саме така своєрідна назва легко запам’ятовується і може стати хітом, як Coca-Cola, Red Bull, Chupa-Chups. Наявність дзвінких і твердих звуків символізує надійність (підійде, якщо сфера діяльності вантажоперевезення, будівництво). І навпаки — м’які і шиплячі створюють ефект ніжності і турботи (для магазину квітів або дитячих товарів).

Алгоритм: як підібрати назву для компанії

Згадайте свої цілі, поверніться до бізнес-плану, розгляньте свою унікальну торгову пропозицію. Уявіть собі вашу цільову аудиторію. Дайте відповідь на кілька запитань:

  • Яке повідомлення ви хочете донести за допомогою свого імені?
  • Що для вас в пріоритеті: щоб ім’я легко вимовлялося, щоб воно було незвичайним і унікальним або безпосередньо пов’язаним з вашими продуктами і послугами?
  • Що ви хочете, щоб люди думали і відчували, коли бачать ім’я вашої фірми?
  • Яка структура вашого бізнесу і чи буде ваша назва компанії використовувати будь-яку абревіатуру?
  • Які варіанти є зараз? Що вам подобається і не подобається в них?

Проведіть аналіз конкурентів. Згадайте яскраві приклади, які запали в душу. Можливо, вони надихнуть вас на оригінальні ідеї.

Організуйте брейн-шторм. Не обмежуйте фантазію, генеруйте нові ідеї, додавайте асоціації, записуйте всі варіанти. На цьому етапі багато варіантів здадуться вам безглуздими, але не поспішайте їх відкидати. Вони можуть наштовхнути на нові думки і дати геніальний результат.

Через деякий час на свіжу голову структуруйте всі варіанти, відзначите невдалі пропозиції, виділіть фаворитів.

Коли ви відсіяли основну масу варіантів і залишилося 4-5, подумайте про юридичну реєстрацію. Може виникнути ситуація, що ваша назва дублює ім’я вже існуючої організації. В такому випадку, ви зіткнетеся з паперовими труднощами, аж до суду. Тому не полінуйтеся витратити час і гроші на юриста на етапі вибору назви, щоб уникнути неприємностей. Ну або хоча б перевірте торгову марку тут.

Які ще способи підібрати ту саму назву?

Конкурс. Деякі власники бізнесу дають можливість клієнтам самостійно придумати назву для продукту, а між авторами кращих варіантів розігрують призи. Серед українських брендів такі конкурси в соцмережах регулярно проводить BlankNote, пропонуючи своєї аудиторії придумати ім’я для нової моделі сумочки. Або ще один приклад: коли ресторатор Микола Тищенко відкривав один зі своїх ресторанів, він також цікавився у своїх підписників з приводу назви.

Питання. Якщо ви придумали кілька варіантів і ніяк не можете визначитися, запитайте думку знайомих, друзів, родичів, колег, потенційних клієнтів. Важливо розуміти, яке враження справляє на інших людей те чи інше слово, чи викликає воно необхідні асоціації та емоції.

Уява. Уявіть, як буде виглядати назва на візитній картці, логотипі, брендованого канцелярського приладдя, чашці, білборді. Вимовте ім’я вголос, звертаючи увагу на те, як в майбутньому він буде звучати в рекламі по радіо або телебаченню.

І пам’ятайте, що хороша назва не придумується за один день. Знадобиться як мінімум кілька тижнів, щоб пройти всі етапи, відокремити зерна від бур’янів і прийняти зважене рішення.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про