Скільки заробляють початківці і професійні трейдери

Скільки заробляють трейдери Заробіток на інвестиціях

 Доброго дня! У цій статті ми поговоримо про заробітки трейдерів.

Завдяки красивій рекламі і фільмам про красиве життя біржових гравців у більшості людей склалося враження, що трейдером може стати кожен. І вже через місяць можна буде гребти гроші, зроблені з повітря. Для того щоб розвіяти це хибне враження, давайте поговоримо про доходи трейдерів – на чому вони заробляють, скільки становить їх прибуток і як вийти на хороший дохід. 

Чи реально заробити трейдеру

Це питання, яке хвилює багатьох скептиків. Воно й зрозуміло. Коли в інтернеті крутять рекламу про успішне життя форекс-гравців, на форумах, навпаки, говорять, що програвали квартири, складно знайти правду. А може, її і немає?

На трейдингу можна  заробити реальні гроші . Але шанс успіху дуже низький. Приблизно такий же, як в бізнесі. Але чомусь всі сприймають свою справу як щось хороше, а торгівлю на біржі  як щось погане.

Трейдинг – це величезні ризики, високі вимоги до людини і мінімум відкритої інформації (що робити для того, щоб вийшло). І відмінності тільки в тому, що в бізнесі ви ведете свою справу в якійсь сфері, а в трейдингу ви просто торгуєте і отримуєте прибуток.

Як заробляють трейдери

Трейдер – неоднозначна професія. Саме тому до нього ставляться як до спекулянта. Хоча в цьому немає нічого поганого. Трейдер купує цінні папери, товари або валюту дешево, а потім продає дорого. Все просто. Але за цією простотою приховано безліч підводних каменів.

Давайте розділимо два важливих поняття. Трейдер – людина, яка перепродує цінні папери або інші активи. А інвестор вкладає свої гроші для того, щоб в довгостроковій перспективі отримувати прибуток.

Інвестор може бути трейдером, коли актив переоцінений, недооцінений, або намічається вигідна короткострокова угода. Все це ситуації, в яких грамотний інвестор може купити цінні папери, а потім продати їх більш дорого. Але трейдер не може бути інвестором. Просто тому, що як тільки трейдер зафіксує положення, в якому папір принесе йому прибуток, він його продає.

У трейдингу є свої плюси і мінуси. Давайте про позитивні моменти:

 • Високі доходи.
 • Мобільність.
 • Відсутність межі доходів.

Мінусів більше, і для новачка вони будуть істотними:

 • Високі ризики.
 • Необхідність контролювати емоції.
 • Неминучі помилки.
 • Високий поріг входження в професію.

Плюс кожен трейдер бере на себе певні технічні ризики. Брокер, з яким він постійно торгував, може закритися і залишити без майданчика і інструментів. А якщо це сучасний Форекс, то, взагалі, зникнути разом з грошима. Торгові термінали не досконалі, і за помилки, особливо в короткостроковій торгівлі, доводиться розплачуватися.

З банківськими брокерами ситуація не набагато краща. Вони дійсно стабільніші, цікавіші і надійніші. Але за них доводиться платити. І трейдери відчувають ці невеликі комісії набагато сильніше, ніж інвестори.

Трейдинг – це не те легке і красиве життя, як показують в рекламі. Це постійна напруга, гра проти своїх емоцій і колосальна праця для того, щоб вийти на якийсь дохід.

Скільки заробляють трейдери

Перейдемо до питання, заради якого ви читаєте цю статтю. Скільки ж заробляє більшість трейдерів? Від 0 до 100 мільйонів доларів.

У всіх трейдерів різні капітали. Хтось торгує з 1 мільйоном гривень, а хтось з 10 мільйонами доларів. І різниця в доходах відповідна. Саме тому я буду говорити про прибуток у відсотках. Так чесніше.

Новачки

Люди, які давно працюють на фінансових ринках, говорять, що новачки можуть тільки зливати гроші. І за рахунок тих, хто тільки приходить і ще нічого не вміє, живе вся система. Скільки в цих словах правди, я не знаю, але ось одна показова історія:

Я чотири роки тому проходив практику в банку. І там було три співробітника, які займалися грою на фондовій біржі. Двоє з них були новачки, тільки декілька місяців досвіду за плечима. У третього – близько року. Перші сказали мені наступне: ми тільки зливаємо гроші, набираємося досвіду, якихось навичок. На той момент з депозиту в 60 тисяч вони злили 10 і 15 кожен. Третій грав рік, і він уже вийшов на точку беззбитковості, не втрачаючи гроші. Але і не заробляючи.

І ще є показова статистика: 90% всіх біржових трейдерів зливають депозит в перший рік. Приблизно третина з цих людей не повертається. І тільки 10% можуть дійти до рівня, коли з’являються перші доходи. В Україні через низьку грамотність і массу реклами, яка привертає любителів халяви, кількість успішних трейдерів набагато нижча. Тільки 3-4 людини з 100 можуть розраховувати на щось більше, ніж злив рахунку.

Торгівля на Форексі для новачків – не найкраща ідея. Найуспішніші угоди світу проводилися на ринках валют, це дійсно так. Але кількість невдалих рішень – в кілька тисяч разів більше.

Любителі

Любителями я називаю тих, хто вже пройшов період беззбитковості і систематично отримує прибуток. Гравці домагаються цього через рік, через два, три або п’ять років. Все залежить від того, як швидко людина вчиться, що вона вміла до приходу в трейдинг і як вона торгує.

Трейдери, які вже набралися досвіду і можуть виходити в плюс, отримують 2-5% прибутку на місяць.

Форекс-трейдери, які беруть на себе великі ризики, можуть досягати прибутковості в 100-500% річних. Це можна побачити на прикладі ПАММ-рахунків, де 100% – консервативна стратегія, а 500% – дуже ризикована. Але це не завжди так працює. Через кілька років через дві-три помилки можна злити весь рахунок і залишитися поза межами гри. Таких прикладів безліч.

Трейдери з хорошим капіталом в 5-10 мільйонів гривень можуть розраховувати на 100-500 тисяч гривень чистого прибутку. Для цього потрібен великий капітал, хороший досвід або наставник. Тільки після цього можна говорити про те, що ви заробите великі гроші і відчуєте всі плюси трейдерства на собі. До цього доведеться обмежуватися тільки мінусами.

Професіонали

Професіонали відрізняються від любителів тим, що відповідають не тільки за свої капітали. До них приходять інвестори, бізнесмени або просто люди, які передають свої гроші в управління. Зазвичай це окремі фонди, яким керує один відомий трейдер.

Топові інвестиційні фонди світу не можуть похвалитися річною прибутковістю вище 20%. Рідко, в періоди кризи і геніальних управлінських рішень, можна побачити в звітах по 30-35%. Але це разові акції, які бувають один раз в 10 років.

Через те, що топові трейдери розпоряджаються не тільки своїми грошима, у них помітно менше доходів. Все через ризики. Кращі фонди намагаються вкладати тільки в ті інструменти, робота яких їм зрозуміла і не може дати збоїв. А будь-яке ризиковане рішення повинно бути обґрунтоване.

Професійні трейдери роблять 1.5-2% прибутку на місяць на своїх угодах. При цьому вони збільшують активи тих, хто їм довіряє.

Через скільки можна вийти на стабільний дохід

Вихід на стабільний дохід в трейдингу залежить від майданчика, інструментів, стратегії і здатності до навчання. Якщо починати з ринку ф’ючерсів, який найбільше підходить для новачків, то на мінімальний дохід можна вийти через 1-2 роки. Перший рік буде пробним, коли набивається більшість шишок, а другий – поступовим входом в гру, коли приходять перші гроші.

Алгоритм успіху такий:

 1. Пошук якісних навчальних матеріалів. Форуми на сайтах форекс-брокерів не підійдуть.
 2. Вибір інструменту для торгівлі. Я рекомендую ф’ючерси.
 3. Вибір хорошого брокера.
 4. Тестування стратегії за допомогою демо-рахунку.
 5. Тестування стратегії на реальній торгівлі.
 6. Помилки і доопрацювання своєї стратегії.
 7. Перший злив рахунку.
 8. Доопрацювання стратегії.
 9. Отримання першого прибутку.
 10. Вихід на стабільний дохід.

І через це проходить 99% трейдерів, які хочуть бути успішними. Тому більшість гравців відсівається, деякі стають більш обережними і відсіваються потім, і тільки одиниці доходять до результату. Трейдинг – це коли ви дійсно можете заробляти великі гроші, але тільки через низку невдач і негативного досвіду.

Трейдер – одна з найцікавіших і прибуткових професій в світі. Доходи обмежуються тільки грошима, які ви готові витратити на навчання та кількістю власного часу для підвищення навичок. Чим швидшим, кращим і правильнішим буде навчання, тим вищим буде результат. І тоді у вас з’явиться можливість заробляти по 200 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за 1 місяць.  

Копірайтер та редактор з досвідом. Редагує та впорядковує більшість із того, що ви читаєте на сайті. Захоплюється комп'ютерними іграми, класичними чорно-білими фільмами та плаванням. Експерт в сфері заробітку в інтернеті та фрілансу.

Fintramplin
Додати коментар