Залиште свою оцінку! (1 голосів, оцінка: 5,00 з 5)

Топ 10 секретів професійних копірайтерів

секрети копірайтерів

Незалежно від того, чи є ви професійним автором чи маркетологом, якому доручено написати потужний, ефективний контент, вам потрібно писати, як професіонал, щоб виконати цю роботу гідно. 

Використовуйте наступні 10 кращих секретів професійних копірайтерів, щоб ваш текст виділявся на тлі конкурентів, і ви змогли отримати потрібні результати.

10. Дослідження, дослідження, дослідження!

Чим більше досліджень ви проводите, тим більше інформації для роботи у вас є, коли ви сідаєте за написання тексту. Всі професійні копірайтери завдячують відповідним дослідженням.

Батько реклами Девід Огілві, член Залу слави копірайтингу Джон Кейплз і сучасний копірайтер Гарі Бенчівенга рекомендують великі дослідження як один із секретів написання чудового тексту.

«Я вивчив, що хороші копірайтери так багато дізнаються про продукт і потенційних клієнтів, а також про їхні бажання, страхи, припущення і жаргон, які допоможуть тексту по-справжньому розкритися. Я зрозумів, що дослідження – це безпомилкове лікування від письменницького блоку».

Гері Бенчівенга

Що потрібно досліджувати, щоб писати як професіонал?

 • ваші цільові аудиторії, потреби, бажання, демографічні дані, цінності
 • особливості продукту, його плюси і глибокі переваги
 • місію вашої компанії, цінності, стиль, історія бренду і унікальна торгова пропозиція
 • що роблять конкуренти і наскільки добре це працює.

9. Не поспішайте

Кожен професійний копірайтер хоче, щоб у нього було більше часу. Завжди буде щось, що ви можете зробити, щоб поліпшити текст, тому важливо дати собі досить багато часу, щоб присвятити його проекту.

Вам потрібен час, щоб зібрати всі ваші дослідження і матеріали; час для написання тексту; і час на те, щоб редагувати, переглядати і полірувати, поки він не стане настільки хорошим, наскільки ви можете його зробити.

На додачу до того, щоб приділяти написанню досить часу, Гарі Бенчівенга також рекомендує використовувати лайфхак для підвищення продуктивності, щоб стимулювати вашу творчість і зосередитися на головному. Він дуже вірить в силу вашої підсвідомості і правила 80/20, які максимізують ваш час без особливого поспіху.

Читайте статтю в тему: Що таке копірайтинг

8. Зосередьтеся на ясності, а не на хитромудрих вивертах

Один з найбільших секретів Клейтона Мейкпіса – це ясність. Вам потрібно бути гранично ясним з самим собою в тому, що стосується загальної теми і самого тексту, щоб ви не відволікалися на інші речі. Він поділився прикладом критики, в якому у тексту було багато чудових думок, але автор закохався в тему і тон власного голосу.

Оскільки письменник відволікався на все, що йому подобалося в продукті, він перекрив всю рекламу. В результаті, всі гарні думки в тексті були поховані під сторінками стороннього, непотрібного контенту.

Ви також повинні бути дуже чіткими в тому, як ви пишете, підбираючи найкращі слова і слідуючи кращому логічного порядку, щоб ваша аудиторія ніколи не плуталася.

Професійні копірайтери знають, що ефективний копірайтинг – це вміння продавати в надрукованому; хитромудрість відволікає потенційних клієнтів від повідомлення або історії, натомість залучаючи їх увагу до вас – прямо протилежне тому, що повинен робити хороший копірайтинг.

І якщо ваша винахідливість насправді не така яскрава, це тільки заплутає вашу аудиторію. Розгублене і абстрактне клієнти не купують.

«Ефективний копірайтинг – це продаж у пресі, а не розумні слова. Чим більш скромні і невидимі ваші навички продажу, тим ефективніше ви самі».

7. Отримайте міцну основу в копірайтингу

Є багато порад з копірайтингу і трюків, які ви можете використовувати, щоб зміцнити ваше письмо. Але без сильних основоположних знань про основи ефективного копірайтингу ці поради і трюки не зможуть перетворити посередній текст в блискучі успішні продажі.

Один з найбільш високооплачуваних копірайтерів в світі, він незмінно робить більше мільйона доларів щороку, Клейтон Мейкпис каже, що секрет професійних копірайтерів – це міцна основа. Щоб писати, як професіонали, ви повинні ретельно розуміти принципи переконання і прямого копірайтингу.

Це означає читання всього, що ви можете отримати в свої руки про прекрасне в копірайтингу, з класичних книг Клода Хопкінса і Девіда Огілві.

Це означає вивчення заголовків, тригерних слів, закликів до дії, звернення до емоцій і багато іншого. Це означає вивчення повідомлень в блогах, реклами, рекламних роликів, листів про продажі, які змушують вас ділитися ними, натискати або купувати, щоб ви могли зрозуміти, чому вони спрацювали на вас.

Цікавий матеріал: Біржа копірайтингу ETXT

6. Ніколи не припиняйте вчитися, вдосконалюватися і тестувати

Наявність основи має вирішальне значення, але це тільки початок. В наші дні технології та маркетинг змінюються так швидко, що залишатися в курсі останніх новин і завжди намагатися вдосконалюватися – це те, що відрізняє хороших письменників від великих професійних копірайтерів.

«Будь-який письменник, який дійсно серйозно ставиться до ремесла, визнає, що ця подорож довжиною в життя на вершину неприступної гори. За своєю суттю, копірайтинг – це не слова, а цифри. Ліди, підписки, продажі та апселли. Слова – це просто інструменти, які ви використовуєте для створення цифр, які вам потрібні. Боротьба з цією реальністю – це боротьба, яка триває все життя ».

Джек Тюрк, головний копірайтер в GKIC

Попросіть редактора або іншого досвідченого письменника критикувати ваше письмо, щоб допомогти вам знайти голос і стиль, ясність, принципи переконання і інші елементи. Робіть нотатки за їхніми пропозиціями і застосовуйте їх до наступного тексту, що ви напишете.

Там, де це можливо, перевірте свій текст, наскільки добре він працює, і визначте, що ви могли б зробити краще. Заголовки, заклики до дії, маркери, порядок – все це ви можете перевірити, щоб поліпшити свій копірайтинг.

5. Пишіть часто – щодня, якщо це можливо

Письмо – це навичка, як уміння грати на інструменті. Вони обидва вимагають регулярної, спеціальної практики. Подібно нарощування м’язової пам’яті в ваших пальцях, коли ви граєте на піаніно, написання текстів на щоденній основі розвиває ваші «письмові» м’язи, таким чином, ви зможете писати швидше, легше і з великим творчим потенціалом.

Дослідження і навчання – це далеко ще не все. Зрештою, ви повинні просто сісти і писати, і чим частіше ви це робите, тим кращим копірайтером ви стаєте. Як сказав Девід Огілві:

«Якщо у вас є всі дослідження, всі основні правила, всі директиви, всі дані – це не означає, що оголошення написано. Ви просто повинні закрити двері і написати щось – це момент істини, який ми всі намагаємося відкласти якомога довше».

4. Не продавайте – спокушайте

Важлива складова успішного контент-маркетингу, а також копірайтингу – спокушання, яке працює набагато краще, ніж жорсткі продажі. Це тому, що спокуса лестить і привертає нас, в той час як жорсткі продажі іноді відштовхують і запускають внутрішній детектор можливого обману.

Насправді, одна з найбільших помилок контент-маркетологів – повна протилежність зваблення – розмова тільки про себе.

Щоб спокусити, ваш текст має бути повністю про вашу аудиторію. Клейтон Мекпіс перераховує п’ять речей, які ви повинні зробити, щоб створити спокусливий текст:

 • По-перше, переконайте потенційних клієнтів приділити вам увагу заголовком, який використовує їх рушійні емоції – їх бажання, розчарування або страхи.
 • По-друге, переконайте їх прочитати ваше повідомлення. Будьте цікаві і пропонуйте цінність, якщо вони вирішили вам приділити всього кілька хвилин свого часу.
 • Потім переконайте їх, що ваша пропозиція задовольнить їх потреби. Покажіть їм, що це задовольнить їх бажання або заспокоїть їх розчарування і страхи.
 • По-четверте, переконайте своїх потенційних клієнтів в тому, що ціна є справедливою або вигідною операцією, продемонструвавши цінність вашої пропозиції.
 • Нарешті, переконайте їх негайно вжити заходів, зробивши це оптимально легким і простим завданням для виконання.

Щоб успішно виконувати ці п’ять речей, ви повинні бути повністю зосереджені на потенційних клієнтах. Це означає, що ви повинні використовувати займенник «ви» частіше, ніж «я», «ми» або назва бренду.

3. Зосередьтеся на існуючих проблемах, мотиваціях і бажаннях

Не можна продавати біфштекс вегетаріанцеві. Він просто не захоче його. Незалежно від того, наскільки дивний ваш текст, вони ніколи його не куплять.

Це відбувається, тому що ви не можете створити бажання і мотивацію всередині ваших потенційних клієнтів. Проблема або потреба вже повинні існувати.

«Кожного разу, коли ви виявляєте, що сповіщаєте своїх читачів про проблему, яку вони можливо можуть мати, вважайте це першим попереджувальним дзвіночком! Якщо вам необхідно навчити людей розуміння того, що у них є проблеми, ви вже програєте битву».

Все, що ви можете зробити, це отримати вигоду з цих проблем, мотивацій і бажань, створивши сильне повідомлення, яке орієнтоване на потрібних людей. Успішний професійний копірайтер Ден Кеннеді розповів про п’ять кроків, через які проходить кожен потенційний клієнт між першою взаємодією і закриттям продажу:

 1. Усвідомлення потреби або бажання
 2. Вибір речі, яка задовольнить це бажання
 3. Вибір джерела для цієї речі
 4. Ухвалення аргументу і ціни
 5. Пошук причин діяти негайно

Коли ваш текст може запалити це початкове бажання – не спроба створити його, а саме розпалити вугілля бажання – направляючи клієнта через наступні чотири кроки, це буде набагато успішнішим (і спокусливим) контентом. Прагнення направити повідомлення на потрібних людей зробить текст набагато кращим.

2. Побудуйте довіру

Ви не можете думати, що ваші потенційні клієнти будуть просто вірити всьому, що ви говорите. Ви повинні змусити їх відчувати себе комфортно, дати їм причини довіряти вам і підтримати ваші твердження. Це можна зробити, додавши в текст прийоми довіри, такі як:

 • Ваша кваліфікації в якості експерта, наприклад, назва роботи, багаторічний досвід, ЗМІ і т. д.
 • Деталі, факти, діаграми. Все це доводить кожну точку зору вашого тексту без будь-яких сумнівів.
 • Відгуки, які доводять, що ваш продукт працював для інших.
 • Відгуки і схвалення, що підтверджують вас або вашу компанію.
 • Гарантія та політика доставки / повернення, які демонструють абсолютну впевненість у вашій пропозиції.

1. Звернення до емоцій

Запитайте у будь-якого професійного копірайтера секрет залучення інтересу потенційного клієнта, розказаної історії або того, як їм вдається змусити читача поділити статтею, прокоментувати її.

Будь- який копірайтер, що поважає себе, скаже вам, що техніка номер один – апеляція до емоцій вашого ідеального клієнта. Логіка і докази важливі, але вони не продають самі по собі.

Якщо хочете подякувати авторам - поділіться матеріалом в соцмережах

Матеріали по темі:

avatar
  Підпишіться  
Сповітити про