Огляд платіжної системи Perfect Money

Платіжна система Perfect Money

Представляю вам повний огляд платіжної системи Perfect Money і покрокову інструкцію по реєстрації, верифікації та налаштування безпеки облікового запису Perfect Money , а додатково я розповім про всі плюси і мінуси платіжної системи.

Огляд платіжної системи Perfect Money

Perfect Money – це анонімна (офшорна) електронна платіжна система, яка була запущена в далекому 2007 році і в даний час повністю належить компанії SR & I. Згідно з наданою інформацією, компанія Perfect Money зареєстрована в Панамі, №596918. Має ліцензію на право емісії електронних грошей, № 1267339-1-596918-2008-105548. Але розміщується в Цюріху (Швейцарія). Офіційний сайт платіжної системи знаходиться за адресою perfectmoney.is .

Не плутайте доменну зону сайту, ні .com, а саме .is. Керівництво компанії відмовилося від використання домену perfectmoney.com в 2015 році.

А також зверніть увагу на SSL-сертифікат (зелений замочок в адресному рядку браузера), він відповідає за шифрування переданих даних і обов’язково повинен бути присутнім, щоб все було безпечно.

При листуванні користувачі Perfect Money часто використовують найменування на трансліті: Перфект Мані або коротко Перфект , а також абревіатури PM і ПМ .

Через рік роботи після запуску, в 2008 на сайті Перфекта можна було спостерігати новину під заголовком ” Perfect Money: ми хочемо стати фінансовою елітою Інтернету “. Можна з упевненістю заявити, що заплановане здійснилося, але не відразу, через велику конкуренцію на той час.

Перфекту присвячена окрема тема на найбільшому російськомовному форумі про заробіток в Інтернеті , де кожен користувач системи може знайти відповіді абсолютно на будь-яке питання. Тому що всі проблеми, які могли статися за час існування Perfect Money, обов’язково обговорювалися на форумі ММГП.

Біржа кредитів ПМ

У 2010 році впроваджена внутрішня біржа кредитів . Основним критерієм перевірки кредиторів і позичальників є рейтинг користувача – Trust Score (скорочено TS або в простолюдді – траст ). Рахунки, де оборот фінансів більші, мають більший траст. За задумом керівництва даний показник повинен забезпечити максимальну прозорість кредитних угод і виділяти найбільш чесних і авторитетних учасників біржі.

Але в цьому біржа кредитів працює без розмаху, з кількох причин:

 • невигідні умови, високий середньодобовий відсоток повернення кредиту (ROI), звідси величезне число кредиторів і мале число позичальників (на 1 людину, яка бажає взяти позику припадає 10 осіб, які бажають дати позику);
 • великий відсоток неповернених кредитів (це при тому, що позичальників дуже мала кількість).

Але в області високоризикових проектів за допомогою показника Trust Score і біржі кредитів можна дізнатися наскільки “чистий” гаманець якогось хайпу. Якщо у гаманця “набитий” жирний траст, то швидше за все він вже десь засвітився, а далі справа за малим, знайти його сліди для фахівця не складе труднощів.

У 2011 році відбулося закриття основного конкурента Liberty Reserve , після чого популярність Перфект Мані почала зростати шаленими темпами. З огляду на анонімність, малу комісію за операції та зручності у використанні Perfect Money стала широко використовуваною платіжною системою в сфері високоризикових Інтернет заробітків (хайпи, піраміди, букси, ДУ, букмекерські контори, казино), а також масштабно задіяною в сфері Інтернет підприємництва.

У 2013 році з’явилися мобільні додатки для iOS і трохи пізніше для Android, за допомогою яких власники смартфонів і планшетів можуть здійснювати грошові операції, не маючи під рукою комп’ютера або ноутбука. Єдиний мінус додатків – наявність тільки англійської мови.

У Perfect Money реалізована партнерська програма . У кожного користувача системи є можливість отримувати 1% річних з мінімального місячного залишку на рахунку кожного реферала. Виплати відбуваються щомісячно. В інвентарі платіжки є багато найрізноманітніших рекламних банерів, любителям є з чого вибирати.

Крокуючи в ногу з часом, інженерами Perfect Money розроблений якісний API для того, щоб власники сайтів могли приймати платежі на своєму веб-ресурсі. Perfect Money може похвалитися величезним списком  сертифікованих партнерів , серед яких безліч обмінних пунктів .

У побут впроваджені карти передоплати, які дозволяють поповнити свій рахунок в PM, придбати товари або ж миттєво оплатити будь-які послуги, не заходячи в свій акаунт.

Приємний бонус від Перфекта це аналог послуги банківських нарахувань за вкладами. Щомісяця система нараховує користувачам 0,33% від мінімального залишку на рахунку за поточний місяць. Наприклад, якщо на вашому рахунку цілий місяць залишався залишок $ 1000, за підсумками місяця буде зараховано $ 3.30. Таким чином можна заробляти приблизно до 4% річних .

Сучасний сайт ПМ функціонує на 23 мовах, включаючи російську та українську.

Все вищеописане безсумнівно робить Perfect Money однією з лідируючих анонімних ЕРС сучасності. Якщо Ви плануєте працювати в Інтернеті, то рано чи пізно Вам доведеться зіткнутися з перфекта. Тому я рекомендую заздалегідь створити акаунт, верифікувати його і налаштувати безпеку.

Реєстрація Perfect Money

Для реєстрації в Перфект Мані необхідно відвідати офіційний сайт за адресою  https://perfectmoney.is .

 1. Потім в правому верхньому кутку вибираємо мову сайту, в нашому випадку це “російська”.
 2. Після чого натискаємо на пункт меню “Реєстрація”.

Завантажиться нова сторінка, в поля якої необхідно внести необхідні реквізити.

 • рекомендується вводити реальні дані, якщо ви плануєте пройти верифікацію;
 • по загальних рекомендацій, дані найкраще заповнювати на трансліті, для перекладу можна скористатися будь-яким загальнодоступним сервісом, але я можу з упевненістю заявити, що заповнення даних російською мовою працює абсолютно також(перевірено особисто);
 • в обов’язковому порядку необхідно заповнити всі поля позначені червоною зірочкою *.

Придумайте ім’я акаунта, але слід враховувати, що це НЕ буде вашим логіном входу в систему.

Вводимо тільки свій реальний і робочий e-mail. Це необхідно, тому що на нього буде відправлений ваш унікальний ідентифікатор, який буде логіном для входу . Я рекомендую користуватися поштовим сервісом Gmail від Google, який чудово функціонує з кореспонденцією Perfect Money. До речі, настійно рекомендую встановити на пошті двоетапну аутентифікацію задля покращення безпеки (під час кожного входу буде надсилатися SMS повідомлення зі спеціальним кодом).

Телефон пишеться в міжнародному форматі. Якщо плануєте пройти верифікацію, то все одно доведеться вказати телефон. Тому краще зробити це відразу, ніж відкладати на потім.

Вибираємо тип акаунта для фізичних осіб, “Персональний”. Він відрізняється за функціоналом від “Бізнес” версії тим, що в ньому не можна вказати свій сайт і підключити API. Але нам це ні до чого.

Рекомендую застосовувати тільки складні паролі , що містять цифри, великі і маленькі букви, а також спеціальні символи. Довжина пароля не повинна складати менше 6 символів, але я раджу зробити довжину не менше 10 символів. Якщо виникли труднощі в вигадуванні пароля, то можна скористатися безкоштовним онлайн-сервісом для генерації пароля.

Приклади складного пароля:

 • qO}? Vg2 # Da
 • MW5Ta # uC ~ Y
 • MAXQ * syJ43

Пароль обов’язково необхідно зберегти. Можна зберігати на комп’ютері в окремому файлі, але в такому випадку бажано шифрувати даний файл спеціальними засобами і давати йому відсторонене ім’я, наприклад назву якоїсь пісні від відомого виконавця.

Так ніхто не здогадається, що це файл з паролями.

Або можна зберігати файл з паролями на знімному носії, підійде usb флешка, але даний метод небезпечний тим, чим флешку можна випадково втратити, зламати або банально відформатувати.

Я вважаю за краще записувати паролі в спеціальний паперовий блокнот. Завдяки цьому, я завжди ношу все дані при собі і не переживаю за їх втрату в разі крадіжки або поломки комп’ютера. Про всяк випадок роблю ксерокопію блокнота, яка зберігається вдома на робочому місці (свого роду “паперовий бекап”). Мені здається, що це найраціональніший варіант зберігання персональної інформації.

Вводимо символи з картинки, ставимо галочку про прийняття ліцензійної угоди і тиснемо заповітну кнопку “Реєстрація”.

Після чого відкриється сторінка, де сказано, що за вказаною адресою був висланий унікальний ідентифікатор користувача ID , який є логіном для входу. Він складається з цифр і має приблизно такий вигляд 1234567 (складається із семи цифр).

Увага! Не повідомляйте нікому Ваш ID . Так випоставите під загрозу безпеку вашого облікового запису.

Збережіть ID разом з паролем. Але якщо ви його забудете, не біда. Його можна запросити на e-mail, натиснувши кнопку “Забули” на сторінці входу в особистий кабінет. Однак якщо ви забудете пароль, то доведеться його відновлювати, зайвий раз відправляючи скани своїх документів. Тому краще не втрачати пароль від свого облікового запису.

Після введення даних тиснемо кнопку “Логін” і далі побачите повідомлення, про те, що на e-mail висланий PIN-код . Не лякайтеся, це опція безпеки акаунта , яка включена за замовчуванням. В майбутньому будете отримувати таке повідомлення кожного разу, якщо ваш IP-адрес змінився.

Після введення PIN-коду потрапляємо в особистий кабінет платіжної системи.

При реєстрації створюється 3 рахунки виду:

 • рахунок виду G1234567 для золота (тройська унція);
 • рахунок виду U1234567 для доларів, який найчастіше використовується.
 • рахунок виду E1234567 для євро.

Крім зазначених ми можемо додати додатково по парі доларових і євро рахунків, один золотовалютний і створити три рахунки виду B1234567 для криптовалюта Bitcoin.

Послуги платіжної системи доступні відразу ж після реєстрації. Але в такому разі комісія за кожну внутрішню операцію введення і виведення буде дещо завищена, що багатьох учасників не влаштовує. Але є вихід! Для зменшення розміру комісії необхідно пройти стандартну процедуру верифікації особистості , для чого потрібно перейти в розділ налаштувань.

Верифікація Perfect Money

Верифікація дасть певні переваги:

 • по-перше, зменшення комісій;
 • по-друге, підтвердження особи підвищить довіру технічної підтримки і користувачів.

Верифікація Perfect Money здійснюється в три етапи:

 • ім’я, де необхідно завантажити скан паспорта або водійських прав (з фото і печаткою), і дочекатися перевірки;
 • адреса, де буде потрібно завантажити скан квитанції ЖКГ або банківського переказу (де вказані ваші прізвище та адреса, паспорт не пройде) і також трохи почекати результатів;
 • телефон, де потрібно просто замовити зворотний дзвінок, після чого вам на телефон подзвонить робот і продиктує код, який потрібно буде вписати в порожнє поле. Єдина складність, яка може виникнути, робот буде диктувати цифри англійською мовою. Якщо інгліш не знайомий, можна попросити про допомогу родича чи друга. Після вірного введення коду телефон буде верифіковано відразу ж. Якщо допущена помилка, то повторити операцію можна буде тільки через 24 години.

Час очікування перевірки документів зазвичай триває не більше 24 годин, за умови, що це не вихідні або святкові дні.

Свого часу я побоювався завантажувати копії своїх документів в Інтернет через те, що моя персональна інформація може бути використана третіми особами. Тому я зробив спеціальний водяний знак для верифікації, який накладав в Photoshop на кожен документ, що завантажується. Пройти верифікацію це не завадило ані разу (я використовував цей метод не тільки з Перфект Мані), і напевно хоч трохи убезпечило мої особисті дані від використання на стороні. Тому я докладаю водяний знак, яким Ви також зможете без проблем скористатися, розміри і текст на заблоковані, їх можна змінювати на свій розсуд.

Всі маніпуляції над захищеністю внесіть зміни до розділу  Центр безпеки . Де за замовчуванням, як я згадував раніше, включена одна опція,  перевірка справжності користувача (при кожній зміні IP-адреси на e-mail буде відправлятися PIN-код для входу в систему). Але цього не достатньо.

Для більшої захищеності ми можемо скористатися двома додатковими можливостями:

 • SMS-авторизація, спосіб який багатьох не влаштовує з тієї причини, що опція платна, 0,1 $ за кожне повідомлення. А крім того повідомлення можуть довго не приходити через проблеми зі шлюзом. Якщо ви підключили двоетапну аутентіфкацію через SMS на пошті, скориставшись цими рекомендаціями, то цю опцію можна поки не активовувати;
 • Кодова карта, те, що я настійно рекомендую включити.

(API нам не потрібен, це програмний інтерфейс для організації переказуплатежів через особистий сайт.)

Після активації кодової карти, буде запропоновано зберегти картинку з розширенням * .png, на чорному тлі якої білим текстом будуть написані тридцять різних кодів. Копія кодової карти буде відправлена на e-mail.

При здійсненні будь-якої фінансової операції кожен раз буде запропоновано ввести один з кодів за зазначеним номером. В іншому випадку, без введення коду, транзакцію неможливо буде закінчити.

Потрібно відразу ж зберегти кодову карту в безпечному недоступному для зловмисників місці. Я поступив таким чином: роздрукував декілька копій, одну з яких вклеїв в свій блокнот (який завжди ношу з собою), а інші копії зберігаю разом з важливими документами на паперовому носії (разом зі скан-копіями блокнота). Цифрову версію кодової карти я видалив.

Тарифи на часто використовувані операції, поповнення балансу і виведення коштів

Обмін пар USD / EUR, EUR / USDза ринковим курсом
внутрішні переказипреміум аккаунт 0.5%
верифікований акаунт 0.5%
неверифікованим аккаунт 1.99%

Поповнення Перфект мані

Внести кошти на рахунок можна кількома способами:

 • Банківський Swift переклад, це незручний спосіб з причин того, що термін переведення може затягнутися до декількох днів, а також доведеться сплатити високу комісію.
 • e-Voucher, підходить тільки для тих хто купує ваучери з кодами, багатьох не влаштовує, та й є краща альтернатива.
 • Обмінні пункти-партнери, рекомендую користуватися цим методом. Найшвидший спосіб поповнення балансу Perfect Money (в середньому від 5 до 20 хвилин). А для зручності раджу відвідати моніторинг обмінних пунктів . Тут можна легко вибрати обмінник, що пропонує найменшу комісію (обов’язково орієнтуйтеся на відгуки та наявність достатнього резерву).
 • Bitcoin, зручно для тих, хто користується криптовалютою, але з огляду на те, що курс BTC сильно варіюється, і при поповненні доведеться чекати з підтвердженням, що може затягнутися (в середньому до години), це менш зручний спосіб, ніж попередній.
 • Кредитна біржа, про це я писав вище, сюди не має сенсу заглядати.

Виведення грошей з Перфект Мані

Виведення грошових коштів відбувається все тими ж можливостями, що і поповнення балансу. Значить розумним вибором будуть вищезгадані обмінні пункти.

Транзакції перекладів в Перфекті виглядають наступним чином:

The amount of 10 USD has been deposited to your Perfect Money account. Accounts: U1234567-> U9876543. Memo: API Payment. name 111555 .. Date: 3:03 04.09.16. Batch: 143245673.

 • U1234567 – доларовий рахунок відправника (завжди йде першим в транзакції);
 • U9876543 – рахунок одержувача (на нього в виписці вказує стрілочка ->);
 • name – ім’я відправника (акаунт фізичної особи або найменування компанії);
 • batch – номер транзакції.

Плюси і мінуси

До плюсів платіжної системи Perfect Money я особисто безсумнівно можу віднести:

 • анонімність і відсутність необхідності сплати податків;
 • малу комісію за внутрішні перекази для верифікованих користувачів;
 • відмінний захист акаунта;
 • наявність партнерської програми;
 • на сьогоднішній день більша частина інвестиційних проектів працюють з перфектом;
 • щомісячне нарахування відсотків на залишок коштів до 4% річних.

Але якщо є плюси, завжди знайдуться і мінуси. Мінусами Перфекта вважаю такі моменти:

 • виконаний платіж не підлягає поверненню (будьте уважні, помилкові перекази або вкрадені гроші не повертаються);
 • немає можливості прямого поповнення балансу і виведення коштів на пластикові карти українських банків (MasterCard, VISA).

Висновок і рекомендації

Перфект працює з 2007 року і здається доволі надійною ЕПС, але я рекомендую не зберігати на платіжних системах надмірно великі суми грошей. Або хоча б не акумулювати всі кошти на одному рахунку. Користуйтеся диверсифікацією. Ставтеся до електронних грошей також дбайливо, як і до тих, що шелестять в руках. І якщо протягом довгого часу не користуєтеся акаунтом, не відвідуючи особистий кабінет, то краще виведіть всі гроші з системи.

А для користувачів, які працюють з PM щодня потрібно просто дотримуватися всіх вищеописаних рекомендацій з безпеки, налаштувавши все підходящі для вас опції в особистому кабінеті, і періодично міняйте пароль, надійно його зберігаючи (бажано записати або роздрукувати разом з кодовою картою).

На цьому огляд платіжної системи Perfect Money завершений.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.